Zeeliïiirl PZC 21 Aldi wil best even wachten Compacte opzet open tuinendag SPORT SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 27 Met blijdschap geven zij kennis Garnalenkotter vast op plaat deze zomer PZC Caissière Woensdag 28 mei 2008Tip? redzzee@pzc.nl Straks stroomt weer water door de oude zeesluis U-borden wijzen automobilist de weg buiten de A58 ZIERIKZEE - Het zwanenkoppel in de gracht bij de Noordhaven poort in Zierikzee geeft kennis van de geboorte van acht nako melingen. Het kroost kroop vrijdagmiddag uit het ei en krijgt momenteel zwemles van vader en moeder. Het gaat om knob belzwanen, de meest voorkomende soort in Nederland. Een stelletje blijft elkaar levenslang trouw en de broedtijd be draagt 36 dagen. Eind april werd de broedende zwaan opge schrikt door een taxi die per ongeluk in de gracht werd gepar keerd. De aanstaande moeder bleef van schrik een ochtend van het nest. Het prille familiegeluk trekt veel belangstellen den naar de kraamkamer in een rommelig hoekje van de Zie- rikzeese gracht. foto Marijke Folkertsma Keuze voor locatie bij Nieuwerkerk hangt af van snelheid procedure. door Martijn de Koning NIEUWERKERK - Supermarkt Aldi wil haar komst naar Nieuwerkerk best een jaartje uitstellen als het zich dan kan vestigen in het 'Gat van Nieuwerkerk'. De omstreden locatie aan de parallelweg zou dan komen te vervallen. Dat zegt R. van Os van Aldi Vastgoed. Aldi zorgde begin dit jaar voor be roering met de mededeling dat ze een vestiging wil openen in het voormalige Meubelramapand langs de N59. Die locatie is alleen te bereiken via een smalle parallel weg. Levensgevaarlijk, oordeelden NEELTJE JANS - Een garnalenkotter uit Yerseke is maandagnacht ge strand op een zandplaat in de Noordzee, bij het Brouwersha- vense Gat. De bemanning was daar aan het vissen bij laag water. Door de golven kwam het schip op de zandplaat terecht en het luk te niet om op eigen kracht weer vlot te raken. Het schip is vlotge- trokken door reddingboot Koop- mansdank van station Noordland. de dorpsraad Nieuwerkerk, Veilig Verkeer Nederland en een aantal politieke partijen. Het gemeentebe stuur zit sindsdien met de kwestie in de maag, maar heeft niet de be voegdheid de Aldi een vergunning te weigeren. Projectontwikkelaar Fraanje uit Le- wedorp bood begin vorige maand hoop toen het op de proppen kwam met een plan voor het zoge heten 'Gat van Nieuwerkerk'; het braakliggende terrein bij de stop lichten. Het wil daar enkele tiental len woningen (waaronder een aan tal startershuizen), winkeltjes én een pand voor de Aldi neerzetten. Dat plan ligt inmiddels bij de ge meente, die er regelmatig met Fraanje over praat. „We verwach ten er wel uit te komen", zegt zo wel wethouder R. van der Wek ken (ruimtelijke ordening) als Fraanjedirecteur J. van de Velde daarover. Desondanks gaf Van Os tot een paar weken geleden nog aan sowie so voor de zomer open te willen. Daar komt hij nu voorzichtig op te rug. Volgens hem moet de gemeen te er dan wel flink aan willen trek ken. Voor de realisatie van het plan moet die onder meer het be stemmingsplan veranderen. Dat al leen al duurt zo'n negen maanden tot een jaar. Supermarkt Aldi geeft voor het eerst aan dat ze niet ten koste van alles vóór de zomer een ves tiging bij Nieuwerkerk wil ope nen. DREISCHOR - Het open tuinenevene- ment in Dreischor is compacter van opzet geworden. Geen lange lijst tuinen meer die verspreid liggen door heel het dorp, maar een clubje van vijf deel nemers die allen aan de Bo- gerdweg wonen. Bovendien is niet langer sprake van een open tuinen- weekend. Het groene festijn be perkt zich dit jaar tot één dag: za terdag 7 juni. De reden om de op zet van de al een keer of zes gehou den tuinmanifestatie te verande ren, is dat de animo om mee te doen steeds kleiner wordt. „Dan kom je op het punt stoppen, verder gaan of anders. Want als je meedoet, moet je wel enthousiast zijn", omschrijft tuinliefhebber van het eerste uur Matty Wesdorp de afweging. „Helemaal stoppen vonden we jammer, want er zijn natuurlijk ook genoeg enthousias telingen." Bovendien is, met een stuk of 350 bezoekers per jaar, er nog steeds belangstelling voor. De deelnemende tuinen liggen allen aan de Bogerdweg. Tussen 10 en 17 uur kunnen belangstellenden op de nummers 1, 6, 37, 41 en 46 te recht. De deelnemers zijn herken baar aan een bord en ter plekke zijn flyers beschikbaar. Daarnaast verzorgt Hugo Doeleman rondrit ten met paard en wagen, door het ringdorp of bijvoorbeeld richting Rana Natuurpark of streek- en landbouwmuseum Goemanszorg. Alles draait om „Als de gemeente daar snel aan mee wil werken, ben ik bereid te wachten", zegt Van Os. Een ulti matum wil hij niet geven. „Het gaat erom dat ik er een goed ge voel bij heb." Volgens Van Os is 'het Gat' een nóg betere locatie dan die langs de parallelweg. „Het is de beste oplos sing voor iedereen. De bereikbaar heid is daar een stuk beter." Overigens gooit Aldi niet alle kaar ten op 'het Gat'. „We gaan binnen kort met Rijkswaterstaat praten om te kijken of er iets gedaan kan worden aan de situatie op de paral lelweg", geeft Van Os aan. En als de gesprekken niet opschieten, gaat Aldi 'gewoon' in het Meubel ramapand. „Ook dat vinden wij nog steeds een prima plek." Spo(r)tgoedkoop adverteren? www.pzcadverteren.nl 2S2EÖI Tip? redactie@pzc.nl Professioneel oogt-ie, die twinti ger. Overal en altijd druk bezig met z'n studie. Zelfs afgelopen weekend, toen er onder perfecte weersomstandigheden een voet- baltoernooitje werd gespeeld. Toen zijn mobieltje overging, ver anderde hij plotsklaps van fana tiek voetballer tot gelikt zaken man. Termen als 'cashflow', 'li quiditeitsbegroting' en 'hyperin flatie' vlogen door de kleedka mer. Zijn teamgenoten waren diep onder de indruk en vroegen zich af wat hij toch studeerde. „International Finances and Ac countancy", klonk het noncha lant. Waarop de keeper gevat reageerde: 'Oh, je wilt caissière worden!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65