Binnenland Polen voorgelicht Model ?.p over uitbuiting moet 18 zijn pornosite SUCCESVOL EN GEPROLONGEERD! Justitie pakt notarissen Rotterdam op in zaak vastgoedfraude 'Nog geen schaarste aan zuivel' CAR VILLAGE0 wM 2.500,- 5.000, (afh. van de prijsklasse) www.degroene-goes.nl Proefrijden? Gratis DVD van de film The Sound of Music PZC Woensdag 28 mei 2008 5 VOLVO ZOMER OCCASION ACTIE maandag 26 t/m zaterdag 31 mei 35 Volvo Selected Used Cars in prijs verlaagd met actie kortingen tussen Inruil en financiering vanzelfsprekend mogelijk VOLVO Pearyweg 17, 4462 GT Goes, 0113-275000 www.degroene-goes.nl Voorlichtingsfilm wijst arbeider op malafide uitzendbureaut j es. DEN HAAG - Ongeveer vijftien pro cent van de 120.000 Poolse werkne mers in Nederland is slachtoffer van uitbuiting. Zij verdienen min der dan het minimumloon, wo nen in slechte omstandigheden en moeten zwaar, soms gevaarlijk werk doen, terwijl ze niet verze kerd zijn. Dat stelt Via, de branchevereni ging arbeidsbemiddelaars voor bui tenlanders. De organisatie baseert zich op informatie van gemeen ten, de Belastingdienst en op klach ten van Polen in Nederland. De Polen zijn slachtoffer van mala fide uitzendbureaus die de afgelo pen jaren uit de grond schoten. Ne derland telt volgens Via ongeveer 1500 malafide uitzendbureaus, niet minder dan driekwart van al le uitzendbureaus die Poolse werk nemers naar Nederland halen. „Het gaat om hele kleine bureau tjes", aldus projectleider Anneke Miedema, „Die denken even snel veel geld te verdienen. Ze betalen onder het minimumloon, huisves ten Polen in een caravan op tien matrassen." De slechte omstandigheden zijn volgens Via mede de oorzaak van Acties boeren tegen lage melkprijzen zouden niet tot tekort leiden. NIJKERK - De schappen in de super markten blijven voorlopig gewoon gevuld met melk, yoghurt en kaas. Volgens het Centraal Bureau Le vensmiddelenhandel (CBL) 'zal het nog wel even duren eer er te korten ontstaan. Maar als de nood aan de man komt, verwachten wij dat er wat minder wordt geëxpor- het drankmisbruik door Polen en de overlast die ze veroorzaken. De organisatie presenteerde gisteren een voorlichtings-dvd 'Naar Neder land? Zo werkt het' voor Polen die hier aan de slag willen. In het film pje, dat mede is gemaakt in op dracht van de vakbonden, worden zij gewaarschuwd voor malafide uitzendbureaus. Op de zestien minuten durende opname worden twee Polen ge volgd die naar Nederland komen. De vrouw krijgt werk via een be trouwbaar uitzendbureau. Zij komt terecht in een keurige be drijfshal en haar werkgever zorgt 'Ze huisvesten Polen op tien matrassen en betalen onder het minimumloon' voor fatsoenlijke huisvesting. De man wordt slachtoffer van een on betrouwbare bemiddelaar. Hij moet een zolderkamer delen met een ander, gevaarlijk werk doen in de bouw en raakt gewond zonder dat hij is verzekerd. De dvd's worden in Polen uitge deeld aan mensen die in Neder land aan de slag willen en getoond op uitzendbureaus. Het filmpje wordt volgens Via ook uitgezon den via de Poolse tv-zender TVN. teerd om de Nederlandse markt goed te voorzien', zei het CBL gis teren in reactie op de acties van bo ze melkveehouders. Uit protest over de lage melkprijs leveren Duitse melkveehouders sinds gisteren niet meer aan de fa brieken en in Nederland blokkeer den boze melkveehouders enige uren de toegangen tot zuivelbe drijf Friesland Foods in Nijkerk. Ook de zegsman van Friesland Foods verwacht niet dat consu menten de gevolgen van de protes- Kamermeerderheid wil virtuele doorzoekingen op pornosites. DEN HAAG - Exploitanten van por nosites moeten voortaan kunnen aantonen dat de modellen die zij inzetten, minimaal 18 jaar zijn. De Tweede Kamer heeft gisteren een motie van die strekking van de SP en de PvdA met algemene stem men aangenomen. De regering moet voor 1 juli voor stellen doen om dit te regelen. Vol gens de Kamer is het niet meer dan billijk om deze eis aan de ex ploitanten van pornosites te stel len. Een Kamermeerderheid wil het bovendien gemakkelijker maken om virtuele doorzoekingen te ver richten op het internet. Het gaat dan trouwens niet alleen om het opsporen van kinderporno, maar ook van andere vormen van crimi naliteit en terroristische misdrij ven. De Tweede Kamer dringt al gerui me tijd aan op een strenge aanpak van kinderporno. Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie staat eveneens een harde lijn voor. Maar het tempo waarin de be windsman met maatregelen komt, ligt soms te traag naar de zin van de Kamer. ten zullen merken. Nadat de blok kade was opgeheven, vertrok een deel van de actievoerders naar Zee- wolde. Daar stroomde 70.000 liter melk uit de tanks over een akker. „Het is verspilling en verschrikke lijk dat we onze boodschap niet op een andere manier duidelijk kunnen maken", zei Sieta van Keimpema. De voorzitter van de Dutch Dairymen Board riep de protesterende melkveehouders op niet meer te leveren aan de melkfa brieken. Drietal verdacht van malversaties met panden huisjesmelkers. ROTTERDAM - Justitie heeft in Rot terdam drie notarissen laten aan houden omdat zij zouden hebben meegewerkt aan vastgoedfraude. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt de drie van valsheid in geschrifte en deelname aan een cri minele organisatie. Het onderzoek naar de notarissen begon in 2005. Dat had te maken met dubieuze transacties op de wo ningmarkt. Er volgden doorzoekin gen en administratie werd in be slag genomen. De mannen verzetten zich vervol gens tegen de inbeslagname van de administratieve stukken. Zij be riepen zich op hun geheimhou dingsplicht. Uiteindelijk bepaalde de Hoge Raad eind 2007 dat het verscho ningsrecht van de notarissen moest wijken voor het belang van het strafrechtelijk onderzoek. Op grond van onderzoek naar huisjes- j melkers en de in beslag genomen j notariële dossiers zijn de mannen j nu aangehouden. Justitie begon het onderzoek na meldingen van malversaties rond verpauperde, overlastgevende pan den in Rotterdam. Veel woningen werden op een dag twee keer ver kocht via stromannen. Grote winsten uit de verkoop zou den volgens het Openbaar Ministe rie door toedoen van notarissen buiten het zicht van de fiscus zijn gebleven. Justitie verdenkt daarom de huiseigenaren van onder meer hypotheekfraude, belastingontdui king en deelname aan een crimine le organisatie. De notarissen uit Rotterdam moe ten zich nog dit jaar voor de recht bank verantwoorden. Maandag werd bekend dat een van de drie notarissen twee weken is ge schorst. Melkveehouders voeren actie in Nijkerk. foto Koen van Weel/ANP Toyota Verso v.a. €22.890,- Nu voor maar €349,- meer het Family Pack: cruise control plus parkeersensoren achter en aan de hoofdsteunen een In Car Entertainment set voor de kinderen. TODAY TOMORROW TOYOTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5