lustrumfeest Scoba viert r Slaapkenner Rademakers Heeft 6 etages siaapop'ossmgen voor iedereen Slaapkenner x www.slaapkennerrademakers.nl a ZPZC Woensdag 28 mei 2008 25 Elf scholen vormen één confessionele familie in het westen van de regio. door René Hoonhorst OOSTBURG - De Stichting Confes sioneel Basisonderwijs West-Zeeuws-Vlaanderen (Scoba) viert vrijdag haar vijfde verjaardag. En hoewel Sluise basisscholen de laatste maanden vaak in het nieuws waren om betere huisves ting te bepleiten, is er reden ge noeg voor een echt lustrumfeest, vindt algemeen directeur Henk Verweg. Vijfjaar geleden gingen de Vereni ging Protestant Christelijk Onder wijs en de Stichting Katholiek In terconfessioneel Basisonderwijs sa men onder de paraplu van Scoba. De drie protestante en negen ka tholieke scholen moesten natuur lijk even aan elkaar en eikaars cul tuur wennen. De twee Breskense confessionele scholen kropen al snel bij elkaar om samen verder te gaan als de Golfbreker en zijn daar mee al een echte Scobaschool. Het huisje dat Scoba als logo koos, telt nu met een dozijn raampjes er een tje teveel, maar Verweg vindt het niet nodig het logo aan te passen. De directeur is trots dat het elftal scholen in vijf jaar tijd is uitge- Een goochelaar laat scholieren vrijdag lachen in het Ledelthea- ter. Bestuurders, directie en alle personeelsleden vieren lustrum met etentje in Toverwok in Sluis. groeid tot één hechte Scobafami- lie. De eenheid en uitwisselbaar heid van de Scobafamilieleden komt tot uiting in tal van onder wijskundige en organisatorische feiten. De elf scholen hebben ze ven directeuren, acht scholen de len dus een hoofd; leerkrachten wisselen steeds vaker van school om ook elders in de organisatie hun licht op te steken; vijf interne begeleiders zorgen er voor dat leer krachten op alle scholen precies weten hoe ze leerlingen indivi dueel moeten begeleiden om het beste in hen boven te halen. En de inspectie heeft bij alle scholen van Scoba het sein op groen gezet ten teken dat ze voldoen aan alle on derwijskundige eisen. Aan de bouwkundige eisen van en kele scholen kan nog wel het een en ander verbeteren, geeft Verweg toe. De grootste school van de stichting, Sint Bavo in Oostburg, zit al jaren te springen om nieuw bouw. De Scobascholen verstoken voor vijftig mille extra, omdat de gebouwen niet goed zijn geïso leerd. Maar de directeur heeft er geen behoefte aan het gemeentebe stuur met de vinger na te wijzen. Hij is blij dat de nieuwbouw van Meerstromenschool in Groede bijna begint en stelt zijn hoop op de onderwijsvisie die wethouder Henk Luijendijk aankondigde. „Als de gemeenteraad die visie raadsbreed onderschrijft, weten we waar we aan toe zijn en hoe ven we niet bij elke wethouders wisseling opnieuw te beginnen." door René Hoonhorst EEDE - De Dorpsraad Eede blijft ambitieus. Het grens dorp is de afgelopen twee decennia al zeven keer uitge roepen tot Kern met Pit, maar dat is geen reden om het vrijwilligersbijltje er bij neer te gooien, zegt secretaris Theo Rammelaere. Eede wil in 2008 best voor de achtste keer worden on derscheiden. Het dorp heeft net een nieuw stadshart en dat moet wel lekker blijven kloppen. De aders naar dat hart toe moeten daarom ook eens goed worden beke ken. Qua bestrating en riolering heeft de gemeente Sluis dat intussen voortvarend aangepakt. Maar de Zwaanstraat (foto), een belangrijke toegangs weg tot het dorp, kent nu alleen nog een rijbaan. „Ge vaarlijk voor de wandelaars. Een apart voetpad staat al lang op de wensenlijst, dus hebben we besloten dat nu zelf aan te pakken", meldt Rammelaere. Ervaring had den de dorpsraadleden al, omdat ze enkele jaren gele den al een schelpenpad in de Scheidingstraat aanleg den. Ook langs de Zwaanstraat, met een kleine vierhon derd meter een stuk langer, komt weer een schelpen pad. De schelpen geven niet alleen aan dat het pad voor voetgangers is bedoeld, maar hebben ook nog eens een nostalgische uitstraling. Dorpsraadleden zorgden maan dag voor een cunet, gisteren werd daar een laag schel pen op gestort en aangetrild. Wandelaars kunnen nu het dorp aan de oostkant veilig in- en uitlopen. Rammelaere: „Het blijft wel oppassen bij de Hazewegeling. Die weg is te smal om een apart pad langs te leggen." foto Camile Schelstraete Noordstraat 7-13 4531 GA Terneuzen 0115 - 6 i 3 130 Meer aandacht voor infrastructuur nodig TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen zullen bij het college van Gedeputeerde Sta ten aandringen op maatregelen om de infrastructuur in Zeeuws-Vlaanderen te verbeteren. GS laten de regio op dit vlak wat in de steek. B en W antwoorden dit aan raadslid Pim Broekhuijsen, die van mening is dat de meerop brengst aan provinciale opcenten -2 miljoen euro- de regio ten goe de zou moeten komen. Het college wil zover niet gaan, maar vindt het wel jammer dat de Zeeuws-Vla ming goed is voor 168 euro aan extra opbrengsten maar daar niets voor terugziet. Kroegenbridgefestijn in Terneuzen TERNEUZEN - Liefhebbers van het kaartspel en meer precies van bridge kunnen zaterdag 21 juni aan hun trekken komen tijdens de Ter- neuzense kroegenbridge, die dit jaar voor de tiende keer wordt ge houden. Aan de drive doen deze editie 12 kroegen in de Scheldestad mee. De horecagelegenheden ver schillen erg in entourage. In totaal kunnen 192 bridgeliefhebbers aan de drive meedoen. Belangstellen den kunnen zich nog mélden bij T011 Lichteveld in Hoek (alichtev@zeelandnet.nly. Aanmel den kan ook via de erkende bridge clubs. De eerste kaarten worden gedeeld om 13.00 uur. Op 15 mei 2008 is ten laste van D. den Hartog, thans zijnde zon der bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt mel ding gegeven van beslaglegging welke op 14 mei 2008 is gelegd. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij gerechts deurwaarderkantoor Buys Partners B.V., Ondernemers weg 5, 4691 SLTholen. GerechtsOeu/waardersKantoorZeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 23-05-2008 blijkt, dat t.v.v. mr. S.M.W.L. van Boven, handelend in zijn hoedanigheid van curator van Sebra Polymer Recycling B.V. is gedagvaard ALBERTUS ADRIAAN DE JONGE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terecht zitting van de rechtbank te Middelburg van 27-08-2008 te 10.00 uur, gehouden wor- r dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dii exploot, waarvan jj A.A. de Jonge, een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeiand Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes OptiSieep boxspring Orpheo Soxspringcombirtafie bestaat uit hoofd -en voetenberd niet 2xijöxspnng vlaken 2x pocketverïngmatras Odyssee 180 x 200 in stofgroep 2 normaal 3.295,- voordeel 500.- tijdelijk 2.795,-* normaal 3.495,- voordeel 500,- tijdelijk 2.995,-* OptiSieep boxspring Othello

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59