voor te duur Zwinmuseum Dromen over Noord-Engela Ireisrrdrr Alleen visserijmuseum trekt hoop volk Excelsior Terhole 105 jaar Coalitie vrij eensgezind over kadernota Lees nu de special over Noord-Engeland op www.reiscaj0af.nl. Kassen leveren schap weinig op Ambras verzet z PZC Woensdag 28 mei 2008 23 Kinderen spelen in de getijdenbak van bezoekerscentrum Het Zwin in Retranchement. foto's Peter Nicolai door René Hoonhorst RETRANCHEMENT - Beheerder Milos Grbic overdreef een beetje in zijn betoog over het hoge aantal gasten van bezoekerscentrum Het Zwin. Het museumpje aan de tand van het Nederlandse deel van het grensoverschrijdende natuurge bied trok vorig jaar 6750 bezoe kers. In 2004 werd een keer de kaap van achtduizend mensen ge rond. Het Zwin slaat daarmee geen gek figuur. Van alle Zeeuws-Vlaamse musea trok al leen het Visserijmuseum Breskens meer dan tienduizend bezoekers. Vorig jaar kwamen er zelfs 16.000. Ook bezoekerscentrum Saeftinghe in Emmadorp (7691) en museum straat Het Vlaemsche Erfgoed in Groede (7000) verwelkomden meer mensen dan Het Zwin. Min der waren er in het Belfort in Sluis (5600), Het Land van Axel (3977), het Archeologisch Museum Aar denburg (3700), Schooltijd in Ter- neuzen (2900), de Vier Ambach ten in Hulst (2630) en Het Bol werk (2533) in Ilzendijke. De bezoekersaantallen zijn echter niet heilig voor de gemeente Sluis. Uitstraling, uniciteit en aan de streek verbonden thematiek zijn belangrijker voor het Sluise ge meentebestuur, liet wethouder Ma ria le Roy weten. Daar komt bij dat Het Zwin een werknemer in dienst had, terwijl de meeste musea op vrijwilligers draaien. TERHOLE - In het kader van het 105- jarig bestaan houdt de fanfare Excelsior uit Terhole in het week end van zaterdag 7 en zondag 8 juni een tweedaags muziekfestival. In het dorpshuis treden diverse fanfares, harmonieën, slagwerk groepen en een jeugdorkest voor het voetlicht. De harmonie De Vol harding uit Zaamslag bijt zaterdag om 12.30 uur het spits af Die dag zijn er verder optredens van mu ziekgroepen de Scheldezonen uit Nieuw - Namen, Vrijheid Een dracht (Lamswaard) en een jeugd orkest samengesteld uit jongeren van verschillende verenigingen. Ex celsior zelf presenteert zich met de fanfare en de slagwerkgroep. Na het laatste optreden om zes uur is er een barbecue, 's Avonds is er feest met bigband Swing Shift en dj Torque. Zondag opent de fanfa re Nooit Gedacht uit Graauw om 14.00 uur het festijn. Daarna con certeren de Harmonie De Verbroe dering uit Wommelgem, de Stede lijke Harmonie Hulst en Harmo nie St. Cecilia uit Kloosterzande. TERNEUZEN - Havenschap Zeeland Seaports heeft nog weinig ver diend aan het ambitieuze glastuin- bouwproject Temeuzen dat uitein delijk aan 1200 mensen werk moet verschaffen. Het schap heeft ge zorgd voor de grondverkopen. Daarbij droeg het ook het finan ciële risico van 33 miljoen euro. In totaal is nu dik tachtig hectare aan de man gebracht. Projectleider Frans de Bruijn verwacht ook de resterende 170 hectare vrij snel te kunnen verhandelen aan Bel gische en Nederlandse telers. Per saldo denkt het schap aan het pro ject twee tot drie miljoen euro over te houden. Het Rijk moet dan wel nog met zeven miljoen aan subsidies over de brug komen. door René Hoonhorst SLUIS - De Sluise coalitiepartijen hebben de klokken gelijk gezet voor de kadernota morgenavond. PvdA, Helder Zeeuws en Dorpsbe langen Toerisme hebben niet voor honderd procent overeen stemming bereikt, maar denken de nota wel door de raad te lood sen. De drie fracties gaan niet ak koord met het afstoten van brand weerkazernes in Schoondijke en Cadzand. Ze betwijfelen of de door het college voorgespiegelde bezuinigingen haalbaar zijn en zijn nog niet allemaal overtuigd van de meerwaarde van een nieu we Oostburgse kazerne. Daarnaast mogen vrijwiligers niet zomaar aan de kant worden geschoven. Het afschaffen van het godsdienst onderwijs levert nog de meeste dis cussie, subsidie wordt toch lastig. Helder Zeeuws pleit verder voor een 'brede-schoolplein' in Oost burg. In die variant hoeven nog niet afgeschreven gebouwen niet te worden afgebroken. HULST - Het geplande optreden van volksmuziekgroep Ambras in De Lieve in Hulst gaat zondag 1 juni wegens omstandigheden niet door. Het optreden wordt verscho ven naar een nader te bepalen da tum dit najaar, meldt organisator Stichting Welzijn Hulst. 'JïmB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57