Zeeland PZCI21 Justitie helpt gedoogbeleid om zeep' Noordbrug zeesluis zaterdag weer in gebruik Noodkreet om stadhuis PZC ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 27 deze zomer Bagger uit kanaal straks gebruikt voor aanleg wegen Straks stroomt weer a water door de oude zeesluis U-borden wijzen automobilist de weg buiten de A58 Voensdag 28 mei 2008 Tip? redtern@pzc.nl dvocaat Checkpoint i ient klacht in tegen uiting café/restaurant. ;or Conny van Cremberghe ■RNEUZEN - Justitie in Middel- urg probeert met een proefproces egen de Terneuzense coffeeshop ;heckpoint het Nederlandse ge- oogbeleid om zeep te helpen. Tot ie conclusie komt Wilfred Suijker- uijk, de raadsman van de Check- oint-exploitant, die sinds vorig /eek dinsdag in hechtenis zit. uijkerbuijk kreeg gisteren de eer ste stukken over de laatste inval bij de Terneuzense zaak onder ogen en kan niet anders dan op basis van die stukken tot de slotsom ko men dat zijn cliënt vervolgd dreigt te worden, omdat zijn coffeeshop 'te goed draaide'. „Wat is dan te goed? In de gedoogbeschikking wordt met geen woord gerept over het aantal klanten dat een coffee shop mag bedienen. Checkpoint trok er 2000 per dag, maar is dan de grens 1000 of 1200 ofwat? Met dit soort aantijgingen roept justitie alleen maar meer vragen op", zegt Suijkerbuijk. Voor de Terneuzense advocaat is het overduidelijk dat justitie tracht om met deze zaak een plafond vast te stellen voor de handelswaar waarover shops moe ten kunnen beschikken. „De ge doogregels gaan uit van een voor raad in de shop van maximaal 500 gram, maar als er zoveel klanten komen kan iedereen simpelweg uitrekenen dat er meer achter de Checkpoint-eigenaar kreeg vorig jaar november van gemeente nog nieuwe gedoogbeschikking omdat hij, ondanks de eerste in val, geen strafblad had. hand gehouden moet worden. Daar wil justitie klaarblijkelijk met deze zaak iets aan doen." Suijkerbuijk blijft er bij dat het vreemd is dat zijn cliënt nu be ticht wordt van leiding geven aan een criminele organisatie die grote hoeveelheden softdrugs bezit en verhandelt. „Vorig jaar november kreeg hij nog een nieuwe gedoog beschikking van Terneuzen om Checkpoint te continueren. In de Bibop-procedure die werd gevolgd is met geen woord gerept over een vermeende criminele achtergrond van mijn cliënt. Was dat wel zo ge weest, dan had hij die gedoogbe schikking niet eens gekregen." Suij kerbuijk heeft namens zijn cliënt gisteren een klacht ingediend te gen het OM bij de Raadskamer in Middelburg. De klacht richt zich te gen de beslaglegging en sluiting van het pand Checkpoint. „Justitie kan helemaal niet sluiten, dat doet de burgemeester. Wij willen het restaurant en het café nu zo snel mogelijk openhebben, dan kan het personeel - 96 krachten in to taal - ook weer aan het werk. De beslaglegging hoeft daarvoor geen beletsel te zijn", aldus de advocaat. AARDENBURG - Actievoerster Bea trix Meindersma heeft de hulp van cultuurminister Plasterk ingeroe pen om het voormalige stadhuis van Aardenburg te redden. Plasterk moet het stadhuis 'een sta tus geven, waarbij het onmogelijk wordt het gebouw te verkopen voor de sloop', schrijft de Aarden- burgse galeriehoudster. De Bond Heemschut meldde de minister dat nog 23 Zeeuwse monumenten van naoorlogse bouwkunst geclassi ficeerd moeten worden. Eén van de gebouwen die een monumen tenstatus verdient, is het eerste na oorlogse stadhuis in de regio, stelt Meindersma. De actievoerster heeft de Vereniging Hendrick de Keyser bereid gevonden het oude stadhuis over te nemen, maar niet tegen een commerciële prijs. Het huisvesten van het oudste Zeeuw se stadsarchief mag niet worden op geofferd aan de gemeentebegro ting. 1UISKIL - De grote schoonmaak van het Kanaal 1~" ent-Terneuzen is in volle gang. Het baggerschip iking haalt met een kraan dagelijks grote hoe- eelheden slib van de bodem en het talud. Het aat om enkele honderdduizenden kubieke me ters. Het zwaar verontreinigde slib gaat de grens over naar een nieuwe slibverwerkingsfabriek van het baggerconcern Jan De Nul op de oostelijke ka naaloever ter hoogte van de Moervaart. Het wordt opgeslagen in grote bekkens en vervol gens verwerkt, waarna het op de wegenbouw markt wordt aangeboden. Schoon slib uit het ka naal wordt verspreid over de Westerschelde en de Noordzee. Het baggerwerk neemt nog een klein jaar in beslag. foto Camile Schelstraete Grote brand in woning in Sluiskil SLUISKIL - De brandweer is gistera vond rond 22.15 uur uitgerukt voor een grote brand in een wo ning aan de Piet Heinstraat in Sluiskil. Volgens de politie hadden twee mensen medische verzorging nodig. Ze klaagden over ademha lingsproblemen. Alles draait om ISpo{r)tgoedkoop adverteren? www.pzcadverteren.nl Rijkswaterstaat heeft precies dertien weken nodig voor vervanging. door Wout Bareman TERNEUZEN - De noordbrug over de zeesluis in Terneuzen is klaar voor gebruik. Zaterdag om 12.00 uur gaat de nieuwe brug weer open (en dicht) voor het weg- en scheepvaartverkeer en kan het wegverkeer weer als vanouds be schikken over twee bruggen. De wachttijden zijn dan verleden tijd. In verband met een aantal kleine re werkzaamheden worden fiet sers nog tot medio juni omgeleid via één van de sluisdeuren. Op bor den bij de brug wordt aangegeven wanneer ook het langzame ver keer weer normaal over de brug kan. De noordbrug werd eind februari 2006 kapot gevaren door het ro-ro-schip Tor Flandria. De brug werd aanvankelijk proviso risch gerepareerd, maar uiteinde lijk buiten bedrijf gesteld en weg- getakeld. Het wegverkeer moest het vanaf dat moment doen met één brug en dat leidde tot lange fi les én kritiek van automobilisten, die klaagden over langere wachttij den dan Rijkswaterrstaat had be loofd. Deskundigen van waterstaat hoop ten minder dan de geplande der tien weken nodig te hebben voor De noordbrug over de zeesluis in Terneuzen gaat zaterdag weer open voor het wegverkeer. Het langzame verkeer wordt nog even omgeleid via een sluisdeur. de montage van de nieuwe brug. Er kon tijd worden gewonnen door de brug enige tijd handmatig te bedienen, dacht men, maar uit eindelijk is daar van afgezien. In september vervangt bruggen bouwer Hollandia Kloos ook de zuidbrug. Dat karwei kost tien we ken, wordt aangenomen. De ver vanging van de brug vergt tien mil joen euro. De bruggen worden iets verder naar achteren geplaatst om nieu we aanvaringen te voorkomen. Ze klappen ook iets verder open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55