Opmerkelijk zeilweekje Kim Platteeuw PZC 40 mijl van Bru vergt uiterste van deelnemers Kim Platteeuw (midden) in actie tijdens de Delta Lloyd Regatta op het IJsselmeer bij Medemblik. Links haar teamgenote Marijon Kooistra, rechts Annemieke Bes. foto KNWV Voormalige Goese houdt zich staande tussen de wereldtop. door Koen de Vries GOES - De zeilcarrière van Kim Platteeuw kwam afgelopen week plotseling in een korte, heftige stroomversnelling terecht. De voor malige Goese (28) werd uitgeno digd om in één van de drie Yng- lingboten van de Nederlandse kernploeg mee te doen aan de Del ta Lloyd Regatta bij Medemblik. In minder dan een week liet Plat teeuw zien met de echte toppers mee te kunnen. Kim Platteeuw werd gevraagd Eerste editie van zeilwedstrijd op het Grevelingenmeer. door René van Stee BRUINISSE - Een spel van één boot, twee stel hersenen, vier handen, van weinig tot veel wind en veel witer. Dit zijn in een notendop de ingrediënten van de PZC 40 mijl van Bru, een zeilwedstrijd die za terdag voor het eerst op het Greve lingenmeer wordt gehouden. Het gaat om een zogenaamde double- handed zeilwedstrijd. Daarbij zijn maximaal twee bemanningsleden toegestaan. „Er wordt dan ook het uiterste van de deelnemers geëist. Het is bij uit stek een evenement dat geschikt is voor goed op elkaar ingespeelde duo's", vertelt organisatielid Ton voor de Yngling-boot omdat een andere Zeeuwse, Floortje Hendrik- sen, zich kort geleden terugtrok uit de kernploeg van negen vrou wen die strijden om de drie plaat sen in de Nederlandse Yngling- boot voor de Olympische Spelen. „Er zijn verschillende namen geval len, waar ik uiteindelijk uitgeko zen ben", zegt Platteeuw. De Zeeuwse is geen onbekende in de zeilwereld. De sport is haar van huis uit met de paplepel ingego ten. Al op haar zevende begon ze te varen in een door haar vader ge bouwd Optimist-bootje. Sindsdien zeilde ze in allerlei boottypen met de besten mee. Platteeuw reisde aan de vooravond Mennema. Hij voegt er aan toe dat de PZC 40 mijl van Bru, de afkor ting die de vissersschepen uit Brui- nisse gebruiken, een mooie aanvul ling is op de reeds bestaande zeil wedstrijden op het Grevelingen meer. „We willen er ook echt een traditie van maken. Het is de be doeling dat de wedstrijd voortaan ieder jaar op de laatste zaterdag van mei wordt gevaren." De organisatie is in handen van de watersportverenigingen Roosen- doals Sailing Team de Moriaan en Aquadelta in Bruinisse en jachtma kelaar De Valk Zeeland. Mennema verklaart dat het evenement bij Op het Grevelingenmeer wordt zaterdag de eerste PZC 40 mijl van Bru gezeild. De deelnemers varen met zeiljachten vanaf acht meter lengte. van de Delta Llloyd Regatta, de voormalige Spa Regatta, naar Me demblik en zat dinsdagavond voor het eerst aan boord om kennis te maken met een voor haar onbe kende boot en haar teamgenoten, Annemieke Bes en Marijon Kooi- stra. De eerste dag verliep onwen nig tussen alle wereldtoppers maar de tweede dag ging al een stuk be ter. Het scenario van de laatste dag verliep voor de vrouwenploeg als dat van een jongensboek. Van de Kim Platteeuw beleeft in Medem- blik een zeilweek als uit een jon gensboek. De voormalige Goese wint met haar teamgenoten de fi nalerace van de Yngling-klasse. voorbaat al een succes is. „Want het aantal inschrijvingen is de veer tig al gepasseerd. Dat zijn er meer dan waar we rekening mee hiel den." De deelnemers varen met zeiljachten vanaf acht meter leng te in de wedstrijdklassen gemeten en ongemeten en in een toerklas- se. Alleen zogeheten scherpe jach ten zijn toegestaan. Dit betekent dat er geen platbodems of botters mogen meedoen. Start en finish vinden plaats voor de jachthaven van Bruinisse. Het parkoers in de voormalige zeearm voert langs onder meer Herkin- gen, Ouddorp, Port Zélande, Scha- rendijke en Brouwershaven. De start is om 8.00 uur. De snelste deelnemers worden omstreeks 14.00 uur terugverwacht. Naast de eer is er ook een speciale prijs voor het 40 mijls snelheidsrecord. dertiende plaats rukte het trio dankzij een zesde, een vierde en een eerste plaats op naar de negen de stek in het klassement, wat een plaats in de zogenaamde medalra- ce opleverde. In de finaleraces tussen de beste tien boten speelden Platteeuw, Bes en Kooistra, gadegeslagen door veel publiek en tal van media, on verwacht een hoofdrol. „We heb ben een heel goede race gevaren, waarbij we onze eigen koers kon den varen. We waren niet gevaar lijk voor de koplopers", vertelt Kim Platteeuw. „We wonnen de fi nale en rukten op naar de zevende plaats in het eindklassement. Dat was een ongelooflijke ontkno UITSLAGENUITSLAGEN BASKETBAL Detroit. NBA. Play-offs, finale Eastern Confe rence: Detroit Pistons - Boston Celtics 94-75. Stand best-of-seven: 2-2. Nederland. Play-offs, vijfde duel. Amster- dam-Eiffelïowers Den Bosch 63-63, na verlen ging 77-79. HANDBAL Arnhem. Oefenwedstrijd, vrouwen. Neder- land-Slovenié 26-26. KARTEN Middelburg. Zeeuws indoor kartkampioen- schap. Ereklasse, dertiende race: 1De Wok Racing; 2. Jeremiasse Racing; 3. CDS Racing; 4. Cafétaria 't Frietuus; 5. Klasse Noten; 6. Maxi maal TV; 7. Ambiance Goes; 8. Zalco Racing. Stand: 1. Jeremiasse Racing 192 punten; 2. De Wok Racing 176; 3. CDS Racing 1414. Cafeta ria 't Frietuus 138; 5. Maximaal TV 118; 6. Klas se Noten 117; 7. Ambiance Goes 90; 8. Zalco Racing 82. TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, eerste ron de: Cilic (Kro) - Haase (Ned) 7-6 (6) 6-2 6-5 afgebroken wegens regen, Davidenko (Rus/4) - Johansson (Zwe) 6-3 6-3 6-3, Wawrinka (Zwi/9) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 6-4 6-3, So- derling (Zwe) - Monaco (Arg/13) 6-2 6-3 6-1, Capdeville (Chl) - Zverev (Dui) 6-1 6-4 6-2, An- cic (Kro) - Seppi (lta/31) 6-2 7-6 (1) 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Koeznetsova (Rus/4) - Nakamura (Jap) 6-2 6-3, Safina (Rus/13) - Ka- terina Bondarenko (Oek) 6-1 6-3, Agnieszka Radwanska (Pol/14) - Korittseva (Oek) 6-4 6-3, ping." 's Avonds vierde het team het onverwachte succes, de volgen de dag keerde Platteeuw alsof er niets gebeurd was terug naar Utrecht om haar werk bij uitzend organisatie Adecco op te pakken. Ze kijkt terug op een opmerkelijk succesvol weekje zeilen, maar het smaakt nog niet naar meer. „Ik vond het heel leuk even deel uit te maken van de kernploeg. Het zijn allemaal profzeilers, van wie ik in die paar dagen veel geleerd heb. Maar van je hobby je werk maken is bij mij nu niet aan de orde. Zei len is een sport waarvan ik hou, maar ik denk niet dat ik de ambi tie heb om in 2012 aan de Spelen in Londen mee te doen." Mauresmo (Fra/22) - Savtsjoek (Oek) 7-5 4-6 6-1, Sugiyama (Jap/31) - Koedrjavtseva (Rus) 6-1 2-6 6-3, Lisicki (Dui) - Vesnina (Rus) 3-6 6-4 6-0, Sanchez (Fra) - Gajdosova (Slw) 7-6 (4) 7-6 (8), Suarez (Spa) - Parmentier (Fra) 6-4 5-7 6-2. VOETBAL Oefenwedstrijd. Kaiserslautern: Duitsland - Wit-Rusland 2-2 (2-0). 10. Klose 1-0, 23. Korit- ko 2-0 (eigen doelpunt), 61. Boeliga 2-1, 88. Boeliga 2-2. ZWEMMEN Terneuzen. Zeeuws kampioenschap lange af standen. Mannen. 200 meter vlinderslag all in. 1. C. Potin (LUC) 2:16.23; 2. N. de Ridder (BRU) 2:21.53; 3. J. van Wallenburg (LUC) 2:22.911500 m. vrije slag all in. 1T. Aarnout- se (LUC) 17:52,67; 2. C. Potin 18:08.48; 3. N. de Ridder 18:14.86; Vrouwen. 400 m. wisselslag all in. 1. J. Stap (STV) 5:20.33; 2. M. Minneboo (STV) 5:30.37; 3. J. van Houwelingen (SCH) 5:39.44; 800 m. vrije slag all in. 1. J. Stap 9:43,90; 2. C. de Rid der (BRU) 9:46.92; 3. P. Meerman (LUC) 10:18.02; AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Driebanden klein koppeltoernooi. Verliezer ronde. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. WIELRENNEN Zeeuwse zomeravondcompetitie. Eerste wed strijd. Locatie: Scottweg, Goes. 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52