Coffeeshop buiten stad lastig Humanitas zoekt vrijwilliger RWS Cios springt in op eisen van sportbonden Op donderdag 29 mei 2008 zijn wij vanwege een personeelsbijeenkomst vanaf 16.00 uur gesloten. Veere houdt hotel op strand tegen Aangespoelde kunst B PZC Woensdag 28 mei 2008 25 Op 15 mei 2008 is ten laste van D. den Hartog. thans zijnde zon der bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt mel ding gegeven van beslaglegging welke op 14 mei 2008 is gelegd. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij gerechts deurwaarderkantoor Buys Partners B.V., Ondernemers weg 5, 4691 SLTholen. Weinig geschikte panden buiten centrum voor wietverkoop. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Er komen waar schijnlijk geen coffeeshops buiten de bebouwde kom van Middel burg. Maandagavond verwierp de gemeenteraad een voorstel van de VVD om nieuwe en bestaande shops alleen nog buiten woonge bieden toe te staan. De WD vond, gesteund door de SP, Middelburg Transparant, CDA en Christenunie, dat bewoners niet de dupe mogen worden van een kleine groep drugsgebruikers. Op dit moment zijn er twee goes - Sportopleiding CIOS Goes-Breda houdt morgen een in formatieavond in Sportpunt Zee land in Goes over de deeltijdoplei ding voor volwassenen en de ver korte opleidingen voor havo-leer lingen. De diverse sportbonden, zoals de zwem-, tennis- en voetbalbond, stellen de komende jaren de eisen bij. Iedereen die trainingen geeft of een groep begeleidt, zal in het bezit moeten zijn van een certificaat/diploma. Het belang van professionele trainers in de sport wordt, gelet op de aandacht voor een actieve levensstijl en over gewicht, steeds meer ingezien. Het Cios speelt hier op in en heeft convenanten gesloten met de ver schillende bonden, waarbij aan het Cios in Goes gevolgde cursus sen of bijscholingen worden gecer tificeerd door de betreffende bond. Tijdens de infoavond is er aan dacht voor alle specifieke trajecten en is inschrijven mogelijk. De info avond is in het Cios-gebouw aan de Zwembadweg 3 in Goes en duurt van 18.00 tot 21.00 uur. dishoek - De gemeente Veere wei gert medewerking te verlenen aan aan de bouw van een hotel op het strand bij Dishoek Het plan was ingediend door de fa milie Verduin. Die wil tien hotelka mers bouwen op strandpaviljoen De Zeebries. Maar dat is te veel van het goede vinden burgemees- shops in Middelburg. Die in de Zandstraat, Roxy, is al enige tijd dicht omdat de regels zijn overtre den. De eigenaar procedeert nog om zijn shop weer open te krij gen. Sixty-Two in de Sint Janstraat is nog open, maar ook die kan worden gesloten als de eigenaar strafrechtelijk wordt vervolgd voor het bezit van 2700 gram soft drugs. Die zijn vorige maand in zijn auto aangetroffen. Als Roxy dicht blijft, kan er ergens in de stad een nieuwe coffeeshop bijkomen. De gemeenteraad heeft immers bepaald dat er twee shops in Middelburg mogen blijven. De nieuwe ondernemer moet zelf een mogelijke locatie aandragen, zegt ambtenaar Johan Groe- ter en wethouders. Na de toestem ming voor het plaatsen van vijftig slaaphuisjes op de stranden bij Domburg en Vrouwenpolder vin den B en W dat er even een pas op de plaats moet worden ge maakt. Het maximum is bereikt, al dus het dagelijks gemeentebestuur van Veere. nenberg van de gemeente. Nu het voorstel van de VVD is verwor pen, blijft het moeilijk om buiten de bebouwde kom een coffeeshop te beginnen. Er zijn op dit mo ment weinig panden die in aan merking komen, want zo'n pand moet een horecabestemming heb ben. „Dat zijn er niet veel. En als een ondernemer ergens toch een coffeeshop wil beginnen, dan moet het bestemmingsplan wor den gewijzigd", aldus Groenen- berg. pnj Een VVD-voorstel om coffee- shops alleen buiten de kom toe te laten, heeft het niet gehaald. Het blijft moeilijk een shop in het buitengebied te beginnen. Carnalenkotter loopt vast op zandplaat neeltje jans - Een garnalenkotter uit Yerseke is maandagnacht ge strand op een zandplaat in de Noordzee, bij het Brouwersha- vense Gat. De bemanning was daar aan het vissen bij laag water. Door de golven kwam het schip op de zandplaat terecht en het luk te niet om op eigen kracht weer vlot te raken. Het schip is vlotge- trokken door reddingboot Koop- mansdank van station Noordland. Ballastblok gestolen in Rilland rilland - Op de Westelijke Schel- derijnweg in Rilland is tussen vrij dagmiddag vijf uur en maandag morgen zeven uur een ballastblok van een hijsmachine gestolen. Dat heeft de politie gisteren bekendge maakt. Het baïlastbiok is geel van kleur, van het merk Caterpillar en heeft een waarde van enkele tienduizen den euro's. Omwonenden krijgen in dat geval uitgebreid de kans om in te spre ken en bezwaar te maken. Dat zal ook gebeuren, verwacht Groenen- berg. Vervolgens moet de gemeen teraad de nieuwe locatie nog goed keuren. De burgemeester beoordeelt een nieuwe locatie vervolgens nog op een aantal criteria: er mogen niet te veel mensen in de buurt wo nen, maar ook niet te weinig, want er moet sociale controle zijn. De coffeeshop mag niet in de buurt zijn van horecabedrijven die eenl ander publiek trekken en de shop moet minstens 250 meter verwijderd zijn van plaatsen waar veel jongeren komen, zoals sport velden of scholen. Duitse automobilist krijgt vuistslag kamperland - Op de Ruiterplaat in Kamperland is gistermiddag rond 14.45 uur een 69-jarige Duit ser mishandeld. De man reed over de Ruiterplaat toen een automobi list in een rode auto hem inhaalde en de weg blokkeerde. De bestuur der van de rode auto stapte uit en sloeg op het dak van de auto. De man vergrendelde zijn portieren maar kon niet tijdig zijn raam slui ten waarna hij een vuistslag kreeg. Computerspullen weg na inbraak Vlissingen vlissincen - Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag hun slag geslagen in een woning aan de Galgeweg in Vlissingen. Ze wisten ergens tussen midder nacht en 07.15 uur binnen te ko men door een deu r te forceren. De bewoners van het huis missen computerapparatuur, een naviga tiesysteem, een teiefoon, een porte monnee en documenten Maatjes gezocht voor mensen met een handicap. goes - Vrijwilligersorganisatie Humanitas zoekt nog zeker tien mensen in de Oosterschelderegio die zich willen aanmelden als maatje van een licht verstandelijk gehandicapte. Tien mensen zijn inmiddels 'maat je'. „Maar dat is eigenlijk te wei nig", zegt Carla Bazen, coördinator van het maatjesproject. „We moe ten wel eens nieuwe cliënten te leurstellen, omdat er geen maatjes zijn. Zonde, want met weinig in spanning kun je zóveel bereiken!" „Het wensenpakket voor een maat je ligt niet hoog", vertelt Iris Laboy- rie. Ze is ook vrijwilligster en sa men met Carla op zoek naar men sen die maatje willen worden. „Even de stad in om iets te drin ken of om schoenen te kopen. Of een filmpje kijken, dat is vaak al ge noeg. Maar mensen weten dat vaak niet. Ze zijn misschien bang dat ze de verantwoording voor de cliënten op zich moeten nemen, maar dat is niet zo. We zijn geen hulpverlening. Ik zie het als een ge organiseerde vriendschap", legt ze uit. „De huidige vrijwilligers varië ren in leeftijd van 17 tot in de 60. En allemaal zijn ze razend enthou siast. Het is in feite een andere we reld. Je ziet dat je die mensen zo veel bezorgt, het is zo leuk om te doen. Twee keer in de maand, een uurtje of twee licht verstandelijk gehandicapten een dienst verle nen. Dat verruimt je blik." Geïnteresseerden voor het maatjes project kunnen contact opnemen met Carla Bazen: 0113-220973 of e-mail: cmbazen@zeelandnet.nl GerechtsDeunvaordersKantoorZeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 23-05-2008 blijkt, dat t.v.v. mr. S.M.W.L. van Boven, handelend in zijn hoedanigheid van curator van Sebra Polymer Recycling B.V. is gedagvaard ALBERTUS ADRIAAN DE JONGE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terecht zitting van de rechtbank te Middelburg van 27-08-2008 te 10.00 uur, gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan A.A. de Jonge een afschrift kan krijgen op ééi: var onderstaande adressen wordt I om. geëist veroordeling tot betaling van een som geld Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes OOSTKAPELLE - Plastic, zeewier, hout en alle pastelkleu ren touw. Er lag dinsdag, tussen Domburg en Oostkapel- le, meer van op de vloedlijn dan door de zee kon zijn aangespoeld. Bijna 140 kinderen, afkomstig van scholen uit nabije dorpen, maakten er tientallen kunstwerken van. Zoals deze zeemeermin van leerlingen uit de Willi- brordusschool in Zoutelande. Daarmee bekroonden ze een leerzaam dagje aan het strand. Terra Maris vierde er de 'Week van de Zee' mee. De jeugd kreeg ook nog les in 'eerste hulp bij zeezoogdieren'. Wethouder Jan Bostel aar sprak de jonge kunstenaars zowel speels als bele rend toe: „Dat je straks, als je naar de middelbare school mag, niet je flesjes het milieu in gooit." foto Lex de Meester portlier in wonen WWW.rWSQ06S.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49