Zeeland 'Justitie knakt gedoogbeleid' Jeans Inn 10% KORTING Zeeduinse Poort nog niet zeker Tegenvaller voor Beelden aan Water Overbodig M'BURG IS PER 29 MEI VERHUISD DO 29 /VR30 ZA31 MEI OP DE GEHELE COLLECTIE ^4 -T NAAR GRAVENSTRAAT 11-13 WPZC Woensdag 28 mei 2008 25 Op 15 mei 2008 is ten laste van D. den Hartog, thans zijnde zon der bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt mel ding gegeven van beslaglegging welke op 14 mei 2008 is gelegd. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij gerechts deurwaarderkantoor Buys Partners B.V., Ondernemers weg 5, 4691 SLTholen. Advocaat Checkpoint dient klacht in tegen sluiting café-restaurant. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Justitie in Middel burg probeert met een proefproces tegen de Terneuzense coffeeshop Checkpoint het Nederlandse ge doogbeleid om zeep te helpen. Tot die conclusie komt mr. Wilfred Suijkerbuijk, de raadsman van de Checkpoint-exploitant die sinds vorige week dinsdag vastzit. Suijkerbuijk kreeg gisteren de eer ste stukken over de laatste inval bij de Terneuzense zaak onder ogen en komt tot de slotsom dat zijn cliënt vervolgd dreigt te worden GOES - De Stichting Beelden aan Water, die medio september een driedaags cultuurfestival houdt in en om de Goese stadshaven, vreest in de financiële problemen te ko men nu de gemeente maximaal 15.000 euro bijdraagt. De stichting had gerekend op 25.000 tot 30.000 euro. Het bestuur beraadt zich bin nenkort op deze tegenslag. „Het is beduidend minder dan waarop we hadden gerekend", ver zucht stichtingsvoorzitter Jaap Lit- tooij. „Het schept een financieel probleem. We dachten dat we met een driedaags festival, dat groten deels wordt betaald door het be drijfsleven, op de goede weg zaten. We hadden het idee dat we se rieus genomen werden. De bijdra ge van de gemeente Goes is ook een signaal naar de markt." Daar mee bedoelt Littooij dat sponsors nu wellicht ook minder willen bij dragen. De stichting debuteerde vorig jaar met een eendaags film- en muziek festijn in en om de stadshaven. Daarvoor was toen zon 100.000 euro nodig. Dit jaar breidt ze het festival uit naar drie dagen. omdat zijn coffeeshop 'te goed draaide'. „Wat is dan te goed? In de gedoogbeschikking wordt met geen woord gerept over het aantal klanten dat een coffeeshop mag be dienen. Checkpoint trok er twee duizend per dag, maar is dan de grens duizend of twaalfhonderd of wat? Met dit soort aantijgingen roept justitie alleen maar meer vra gen op", zegt Suijkerbuijk. Voor de Terneuzense advocaat is het overduidelijk dat justitie tracht om met deze rechtszaak een pla fond vast te stellen voor de han delswaar waarover shops moeten kunnen beschikken. „De gedoogre gels gaan uit van een voorraad in de shop van maximaal vijfhon derd gram, maar als er zoveel klan ten komen kan iedereen simpel weg uitrekenen dat er meer achter de hand gehouden moet worden. Daar wil justitie klaarblijkelijk met deze zaak iets aan doen." Suijkerbuijk blijft er bij dat het vreemd is dat zijn cliënt nu be ticht wordt van leidinggeven aan een criminele organisatie die grote hoeveelheden softdrugs bezit en verhandelt. „Vorig jaar november kreeg hij nog een nieuwe gedoog beschikking van Terneuzen om Checkpoint te continueren. In de Volgens de advocaat van de ex- ploitant van coffeeshop Check point helpt justitie in Middel burg het Nederlandse softdrugs beleid om zeep. Open dag bij sloop Kruinings veerplein KRUININGEN - Mensen die de sloop werkzaamheden op het voormalig veerplein in Kruiningen graag eens van dichtbij willen bekijken, krijgen 9 juni hun kans. Tussen 10.00 en 15.00 uur bieden de ge meente en Boskalis een kijkje ach ter de schermen en wordt uitleg gegeven over het werk. De open dag is ingegeven door het feit dat er regelmatig mensen het terrein op komen om te kijken. Seniorenfietstocht over Zuid-Beveland HEIKENSZAND - De seniorenraad van de gemeente Borsele houdt morgen een seniorenfietstocht van 35 kilometer over Zuid-Beveland. Vertrekpunt is Camping Stelleplas, waarna de route via binnenwegge tjes naar Wolphaartsdijk loopt, 's Middags staat een bezoekje aan het vliegtuigmuseum Midden-Zee land op het programma. Inschrij ven kan vanaf 10.30 uur. Bibop-procedure die werd gevolgd is met geen woord gerept over een vermeende criminele achtergrond van mijn cliënt. Was dat wel zo ge weest, dan had hij die gedoogbe schikking niet eens gekregen." Suijkerbuijk heeft namens zijn cliënt gisteren een klacht inge diend tegen het OM bij de Raads kamer in Middelburg. De klacht richt zich tegen de beslaglegging en sluiting van het pand Check point. „Justitie kan helemaal niet sluiten, dat doet de burgemeester. Wij willen het restaurant en het café nu zo snel mogelijk open heb ben, dan kan het personeel - 96 krachten in totaal - ook weer aan het werk. De beslaglegging hoeft daarvoor geen beletsel te zijn." Carnalenkotter loopt vast op zandplaat NEELTJE JANS - Een garnalenkotter uit Yerseke is dinsdagnacht ge strand op een zandplaat in de Noordzee, bij het Brouwersha- vense gat. De bemanning was daar aan het vissen bij laag water. Door de golven is het schip op de zand plaat gezet en het lukte niet om op eigen kracht weer vlot te raken. Het schip is vlotgetrokken door reddingboot Koopmansdank van station Noordland. Extra audities voor mbo-dansopleiding GOES - De mbo-dans in oprichting houdt zaterdag 14 juni een extra auditie. De tweede ronde is be doeld voor dansers die op audities van de dansacademies niet zijn aangenomen. Ook een klein aantal afvallers van de eerste ronde krijgt een tweede kans. Morgen is er een informatie-avond in Sportpunt Zeeland in Goes, van 18.00 tot 21.00 uur. Bouwunie trakteert Oostkapelle op halfslachtig jawoord. door Henk Postma OOSTKAPELLE - De verwachtingen waren hooggespannen. Vorige week nog had de kernwethouder voor Oostkapelle, Wim van Taten- hove (CDA), aangekondigd 'dat we wellicht een verheugende medede ling kunnen doen'. En inderdaad, zijn collega Jan Bostelaar (PvdA) kon het dorp gisteravond vertellen dat er weer wat schot zit in het uit breidingsplan Zeeduinse Poort. Niet dat de kogel nu dan eindelijk door de kerk is. Maar er was gister middag in ieder geval een mailtje binnengekomen. Daarin schreef de directeur van de Walcherse Bouw Unie (WBU) dat hij ak koord is met de exploitatie-over eenkomst voor de bouw van de wijk. Maar niet zonder voorbe houd. Zijn jawoord telt pas wan neer de hoofddirectie van moeder bedrijf Heijmans/WBU daar goed keuring aan geeft. „Nu maar hopen", verzuchtte Bostelaar, „dat die hoofddirectie niet moeilijk gaat liggen doen. Want dan gaat het allemaal weer langer duren." Beter nieuws kon den B en W van Veere gistera vond, aan het eind van hun dorps- schouw in Oostkapelle, niet vertel len. Maar, hield Bostelaar de moed er in: „De Zeeduinse Poort, die komt er." Dorpsraadvoorzitter Simon Louws moet het allemaal nog zien. „We zijn dat welles-nietes-spelletje met de projectontwikkelaar spuugzat. Ik drink met de wethouder een borrel, maar pas als ik eerst de handtekeningen zie." GerechtsDeurwaardersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M Weertman d.d. 23-05-2008 blijkt, dat t.v.v. mr. S.M.W.L. van Boven, handelend in zijn hoedanigheid van curator van Sebra Polymer Recycling B.V. is gedagvaard ALBERTUS ADRIAAN DE JONGE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terecht zitting van de rechtbank te Middelburg van 27-08-2008 te 10.00 uur, gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan A.A. de Jonge, een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes HEINKENSZAND - Heinkenszand ziet er weer ietsje an ders uit. Een communicatiemast die achter het politie bureau aan de Stenevate in Heinkenszand stond, is giste ren neergehaald en gedemonteerd. De zesenveertig me ter hoge mast werd gebruikt voor communicatie tussen de hulpdiensten. Maar sinds die gebruik maken van het digitale alarmeringssysteem P2000 was het gevaarte overbodig geworden. foto Dirk-Jan Gjeltema slechts 200 meter verderop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27