Zeeland 'Kom belofte aan redders alsnog na' Dromen over Noord-Engela REISRRDRR Lees nu de special over Noord-Engeland op www.reistadar.nl Zaterdagse markt weer op Spuiplein Voortaan zestig bij Serooskerke WPZC Woensdag 28 mei 2008 23 Jacob Schroevers en zijn zonen Job, Gerard, Klaas en Lieven met hun me- Jacob Schroevers met zijn vijf zonen Job, Gerard, Jacob, Klaas, Lieven en dailies die ze kregen van koning Edward VII, Lloyd en koningin Wilhelmina. zijn kleinzoon Jacob van de ketterij (I.) aan boord van 'De Vijf Gebroeders'. Nakomelingen willen dat redders uit 1907 een plaquette krijgen. door Emile Calon vlissingen - Misschien hangt er over enige tijd op de Vlissingse boulevard een plaquette met daarop het verhaal van de hel dendaden van de familie Schroe vers. Lieven en Cees Schroevers, (uit Vlissingen en Goes), en Marga Eij- gelaar (Middelburg) zouden het wel heel mooi vinden als die er ooit komt. Ze zien het als het na komen van een oude belofte van Vlissingen, gedaan aan hun groot vaders en overgrootvader. Die voe ren de 14e december 1907 uit met hun botter De Vijf Gebroeders om de bemanning van de Britse schoener Doris te redden. Het verhaal van die heldendaad ontroert de nakomelingen nog steeds. De tachtigjarige Lieven krijgt nog steeds tranen in zijn ogen als hij vertelt hoe zijn groot vader Jacob samen met zijn vijf zo nen en een kleinzoon die decem berdag besloten om in die vliegen de storm uit te varen. Dat deden ze terwijl de Vlissingse reddings boot al tweemaal tevergeefs een poging had ondernomen om bij de schoener te komen. Marga Eijgelaar, een achterklein dochter van Jacob, mengt zich in het verhaal en vertelt hoe de toen dertienjarige kleinzoon Jacob van de Ketterij zich aan boord verstop te om ook mee te kunnen met de reddingsactie. Cees, een achterkleinzoon, zegt op zijn beurt hoe zijn familiele den maar liefst dertig uur in touw waren voor ze met drie beman ningsleden van de Doris veilig te rugkeerden in Vlissingen. Vervol gens verhaalt Lieven hoe het boot je van zijn opa tijdens die storm zelfs een keer over de schoener is getild. „Zo stormde het." Uit alles blijkt dat de reddingsac tie van ruim een eeuw geleden door de familieleden nog lang Bemanning Vijf Gebroeders redde tijdens vliegende storm opvarenden schoener niet is vergeten. Om die reden vin den ze ook dat de belofte van des tijds, een straatnaam, moet wor den nagekomen. Wat hen betreft wordt het een plaquette. Dat vin den ze zelfs nog beter dan een straatnaam, vertelden ze gisteren na afloop van een overleg met de gemeente. Op een plaquette kan immers in het kort het verhaal van de redding worden geschre ven. Cees: „Is in elk geval meer dan op een straatnaambordje kan." Ze hopen dat die plaquette, als die er komt, een plaatsje krijgt op de boulevard in de directe nabijheid van het beeld van Frans Naere- bout, de andere Vlissingse men senredder. Want dat is volgens de drie nakomelingen ook de plek waar Jacob Schroevers de Doris zag terwijl dat schip al was ge strand op de zandbank. Daar heeft hij volgens hen het besluit genomen dat er iets gedaan moest worden. Cees: „Vervolgens vroeg hij zijn zonen om mee te gaan." De gemeente Vlissingen gaat on derzoeken of een plaquette tot de mogelijkheden behoort. Op vrijdag 30 mei 2008 om 12.00 uur houden wij in het openbaar een EXECUTIEVEILING Renault Kangoo 1.9 D-55 Euro 2000 Light kenteken: 49-VZ-GV Deze veiling vindt plaats aan het adres Westmede 7 te Middelburg, ten laste van J.T.F. van Belzen-de Graaf. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor nadere informatie verwijzen wij naar www.veilingdeurwaarder.nl of naar ons kantoor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SLTholen, tel.nr. 0166-601020. vlissingen - De zaterdagmarkt in Vlissingen keert terug naar het Spuiplein. Het gaat om een proef van drie maanden. Na de zomer wordt bepaald of de markt daar blijft. Door de bouw van de Fon- teyne en de herinrichting van het Spuiplein was de markt verplaatst naar het Scheldeplein. De markt zou naar het Spuiplein terugkeren om de doorstroming van winke lend publiek in de binnenstad op gang te houden. Met een proef van juni tot en met augustus wordt bekeken of dat ook werkt. Als dat het geval is, blijft de markt op zaterdag voortaan op het Spui plein. De markt wordt ook met een half uur verlengd. De vrijdag markt blijft op het Scheldeplein. ,c Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118-479422 rmoens@zeelandnet.nl 'S£HIPB,H:fetJK DO RIS. De Schroevers op weg ter redding;, naar de aquarel van W. J. Schülz 'Schipbreuk Doris. De Schroevers op weg ter redding, naar de aquarel van W.J. Schütz'. serooskerke - Op de provinciale weg bij Serooskerke wordt de maximum toegestane snelheid be perkt tot zestig kilometer per uur. Dit geldt voor het gedeelte tussen Rijksweg N57 en de bebouwde kom van Serooskerke. Gedeputeer de Staten hebben de maatregel ge nomen omdat zich daar regelma tig gevaarlijke situaties voordoen, vooral voor fietsers en afslaand au toverkeer. Bij windvlagen dreigen fietsers tegen auto's te waaien. Ze ker nu bedrijventerrein De Zompe voor meer drukte zorgt, aldus GS. foto's Gemeentearchief Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25