Zeeland PZC 21 Coffeeshop buiten stad lastig Bewoners in verzet tegen HKPD SPORT WALCHEREN 30 en 31 27 deze zomer PZC Caissière Woensdag 28 mei 2008Tip? redwalch@pzc.nl Straks stroomt weer water door de oude zeesluis U-borden wijzen automobilist de weg buiten de A58 OOSTKAPELLE - Plastic, zeewier, hout en alle pastelkleuren maakten er tientallen kunstwerken van. Zoals deze zeemeer- kreeg ook nog les in 'eerste hulp bij zeezoogdieren'. Wethou- touw. Er lag dinsdag, tussen Domburg en Oostkapelle, meer min van leerlingen uit de Willibrordusschool in Zoutelande. der Jan Bostelaar sprak de jonge kunstenaars zowel speels als van op de vloedlijn dan door de zee kon zijn aangespoeld. Daarmee bekroonden ze een leerzaam dagje aan het strand, belerend toe: „Dat je straks, als je naar de middelbare school Bijna 140 kinderen, afkomstig van scholen uit nabije dorpen, Terra Maris vierde er de 'Week van de Zee' mee. De jeugd mag, niet je flesjes het milieu ingooit." foto Lex de Meester Weinig geschikte panden buiten centrum voor wietverkoop. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Er komen hoogst waarschijnlijk geen coffeeshops buiten de bebouwde kom van Middelburg. Maandagavond ver wierp de gemeenteraad een voor stel van de WD om nieuwe en be staande shops alleen nog buiten woongebieden toe te staan. De WD vond, gesteund door de SP, Middelburg Transparant, CDA en Christenunie, dat bewoners niet de dupe mogen worden van een kleine groep drugsgebruikers. Op dit moment zijn er twee shops in Middelburg. Die in de Zandstraat, Roxy, is al enige tijd dicht omdat de regels zijn overtre den. De eigenaar procedeert nog om zijn shop weer open te krij gen. Sixty-Two in de Sint Janstraat is nog open, maar ook die kan worden gesloten als de eigenaar strafrechtelijk wordt vervolgd voor het bezit van 2700 gram soft drugs. Die zijn vorige maand in zijn auto aangetroffen. Als Roxy dicht blijft, kan er ergens in de stad een nieuwe coffeeshop bijkomen. De gemeenteraad heeft immers bepaald dat er twee shops in Middelburg mogen blijven. De nieuwe ondernemer moet zelf een mogelijke locatie aandragen, zegt ambtenaar Johan Groenen- berg van de gemeente. Nu het voorstel van de WD is ver worpen, blijft het moeilijk om bui ten de bebouwde kom een coffee shop te beginnen. Er zijn op dit moment weinig panden die in aanmerking komen, want zo'n pand moet een horecabestem- ming hebben. „Dat zijn er niet veel. En als een ondernemer er gens toch een coffeeshop wil be ginnen, dan moet het bestem mingsplan worden gewijzigd", al dus Groenenberg. Omwonenden krijgen in dat geval uitgebreid de kans om in te spre ken en bezwaar te maken. Dat zal ook gebeuren, verwacht Groenen berg. Vervolgens moet de gemeen teraad de nieuwe locatie nog goed- Een VVD-voorstel om coffee shops alleen buiten de kom toe te laten, heeft het niet gehaald. Het blijft moeilijk een shop in het buitengebied te beginnen. keuren. Voor een ondernemer zal het makkelijker zijn om een pand te zoeken dat al een horecabestem- ming heeft. En die liggen meestal in de binnenstad. De burgemeester beoordeelt een mogelijke nieuwe locatie vervol gens nog op een aantal criteria: er mogen niet te veel mensen in de buurt wonen, maar ook niet te weinig, want er moet sociale con trole zijn. De coffeeshop mag niet in de buurt zijn van horecabedrij ven die een heel ander publiek trekken en de nieuwe shop moet minstens 250 meter verwijderd zijn van plaatsen waar veel jonge ren komen, zoals sportvelden of scholen. De criteria zijn wat vaag, geeft Groenenberg toe. „Wat zijn veel bewoners? Zijn dat er tien?" Buurt begint posteractie tegen komst opvang drugsverslaafden. door Emile Calon VLISSINGEN - De bewoners van de Singel, Stavermanstraat en Gallan- datstraat in Vlissingen komen in verzet tegen de plannen van Emer- gis om het Huiskamerproject voor Drugsverslaafden (HKPD) naar hun buurt te verhuizen. Ze beginnen met het ophangen van posters. Daarmee maken ze duidelijk dat ze vinden dat hun buurt niet een geschikte plek is voor het HKPD, aldus buurtbewo ner Hans van der Male. Zijn buurt is volgens hem bijvoorbeeld te kin derrijk om geconfronteerd te wor den met de risico's die_ samenhan gen met zo'n huiskamerproject. Ook wijst hij naar de twee nabij gelegen bejaardentehuizen. De be woners daarvan gebruiken de buurt als wandelgebied. Van der Male vreest dat dat voorbij is als het HKPD daar zit. „Jong en oud zal die straten dan mijden." Volgens hem voelen de buurtbe woners zich ook overvallen door de plannen. Toen hij twee weken geleden van de plannen hoorde, was hem verzekerd dat er nog niets vaststond. Inmiddels lijkt het erop, aldus de buurtbewoner, dat Emergis haar plannen hoe dan ook wil doorzetten. Van der Male hoopt dat de Vlis- singse politiek Emergis alsnog weet te overtuigen dat elders een betere plek is te vinden voor het huiskamerproject. Alles draait om Spo(r)tgoedkoop adverteren? www.pzcadverteren.nl —EIMÏÏS. ƒ/-- Tip? redactie@pzc.nl Professioneel oogt-ie, die twinti ger. Overal en altijd druk bezig met z'n studie. Zelfs afgelopen weekendtoen er onder perfecte weersomstandigheden een voet- baltoernooitje werd gespeeld. Toen zijn mobieltje overging, ver anderde hij plotsklaps van fana tiek voetballer tot gelikt zaken man. Termen als 'cashfow', 'li quiditeitsbegroting' en 'hyperin- Jlatie' vlogen door de kleedka mer. Zijn teamgenoten waren diep onder de indruk en vroegen zich af wat hij toch studeerde. „International Finances and Ac countancy", klonk het noncha lant. Waarop de keeper gevat reageerde: 'Oh, je wilt caissière worden!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23