.PC Ouderen gratis met bus 2»! 33 Crisissfeer over embryoselectie 'Geen intimidatie in ziekenhuis' Man met pistool zorgt voor ophef Bouhlarouz laatste afvaller bij Oranje Woensdag 28 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 124 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 DEN HAAG - Er dreigt een crisis bin nen de coalitie over het besluit van PvdA-staatssecretaris Bussema- ker van Volksgezondheid om em bryo's met een hoog risico op be paalde erfelijke ziektes uit te selec teren voor terugplaatsing in de baarmoeder. Vrouwen met een ge netische borstkanker kunnen bin nenkort zo voorkomen dat ze de genetische afwijking doorgeven. Regeringspartij Christenunie is daar mordicus tegen embryo-selec tie en noemt deze kwestie een 'es sentieel punt'. pagina 3: conflict in coalitie pagina 10 en 11ik kan die staatsse cretaris wel zoenen DEN HAAG - Het personeel van zie kenhuis Walcheren is niet systema tisch en op grove wijze geïntimi deerd door de Raad van Bestuur. Dat antwoordt minister Klink van Volksgezondheid op vragen van PW-Kamerlid Fleur Agema. Klink: „Zowel de directie als de Raad van Bestuur van het zieken huis heeft in woord en geschrift af keuring laten blijken van elke vorm van intimidatie van perso neelsleden." Gratis openbaar vervoer is te duur reageer op www.pzc.nl uw '222È Alle bedrijvigheid is welkom in Zeeland ®ens WBËBBËÈ 55% oneens 45% aantal reacties: 456 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Agenda: 28; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. 4 Proef op Schouwen- Duiveland moet lege bussen voller maken. door Martijn de Koning MIDDELBURG - Vijfenzestigplussers uit de gemeente Schouwen-Duive- land mogen tussen juli en 31 de cember gratis met de bus. Als de proef succesvol is, overweegt de provincie om die dienst ook in de rest van Zeeland in te voeren. Het experiment is onderdeel van een pakket aan maatregelen waar mee de provincie meer mensen in de bus wil krijgen. Daarvoor trekt ze de komende vier jaar vier mil joen euro uit. Daarvan worden op termijn ook proeven betaald met meer bussen in de avonduren en het verlagen van tarieven op rusti ge momenten. Er is juist gekozen voor Schou- wen-Duiveland omdat die gemeen te op eigen houtje bezig was een soortgelijk experiment op poten te zetten. Op het eiland kunnen toe risten nu al gratis met de bus dank zij de zogenaamde Schouwen-Dui- velandpassen. Deze passen wor den verspreid onder gasten van ho tels, campings en appartementen. De gemeente wil bekijken of ook inwoners (gedeeltelijk) kunnen profiteren van die service. Schouwen-Duiveland stuurt alle inwoners van 65 jaar en ouder de komende weken informatie en een pas waarmee ze gratis met de bussen op het eiland mee mogen. Ook op de lijn Zierikzee-Goes kun nen ouderen voor niks instappen. De kaart is niet geldig op doorde weekse dagen in de ochtendspits (tussen 7 en 9 uur). De test heeft meerdere doelen, ge ven provincie en gemeente aan. Zo hopen de overheden dat de (nu soms lege) bussen wat voller raken. Daarnaast moet gratis ver- pi^ Schouwen-Duivelanders van 65 jaar en ouder mogen bij wijze van provinciale proef van juli tot en met december gratis met de bus. voer de drempel om de bus te ne men voor ouderen verlagen. Ze zouden daardoor minder snel in een sociaal isolement terecht ko men. Verder krijgen de overheden hierdoor inzicht in het reisgedrag van ouderen. Het experiment kost de provincie 61.000 euro. Schouwen-Duiveland legt 17.000 euro bij. Ongeveer 48.000 euro daarvan gaat naar ver voersmaatschappij Connexxion voor gederfde inkomsten. De proef wordt tijdens en na de looptijd geëvalueerd. Daarna be slist de provincie of en zo ja in welke vorm, het experiment een vervolg krijgt. pagina 3: commentaar epilepsie of aanverwante aandoeningen en stelt deze kosteloos ter beschikking. Op termijn zullen jaarlijks tachtig hulphonden bij cliënten geplaatst kunnen worden, een verdubbeling van het huidi ge aantal. De koningin kreeg demonstraties te zien met een aantal pups en hun gastgezinnen en van honden die in de eindfase zijn van hun trai ning. foto Robin Utrecht/ANP HERPEN - Koningin Beatrix opende in Herpen gis teren de nieuwe huisvesting van Stichting Hulp hond. Deze stichting leidt honden op voor men sen met een lichamelijke of auditieve beperking, TERNEUZEN - Een 76-jarige man uit de gemeente Terneuzen heeft gis termiddag een flinke politiemacht op de been gebracht. Getuigen meldden rond half vijf dat de man met een pistool stond te zwaaien bij de bushalte bij ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Daarop kwam de Regionale Onder- steunings Groep van de politie in actie. Deze groep treedt op in situa ties waarbij mogelijk vuurwapen gevaarlijke personen betrokken zijn. Een tiental politieagenten in kogelvrije vesten heeft de man die op de lijnbus richting Hulst was ge stapt, omstreeks 18.10 uur bij Stop- peldijkveer uit de bus gehaald. Bij zijn aanhouding vloekte de man hevig, maar verzette zich niet. Wel was hij volgens een politiewoord voerster mogelijk verward. Vol gens haar zijn drie passagiers die ook in de bus zaten, niet in gevaar is geweest. De buschauffeur verklaarde dat hij niet had gezien dat de man een vuurwapen bij zich droeg. De man is na verhoor naar huis gestuurd. Zijn bolletjespistool is in beslag ge nomen. Het motief voor zijn actie is nog niet bekend. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 L A CO 8 555530 e 3-/4-daagse vliegvakantie Frankrijk Hotel La Demeure*** o.b.v. logies ontbijt www.kras.nl/23390 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1