Het ei Consument Milt is er, nu de kip nog KOOPWAAR door Wouter Klootwijk Kippen eten graag gras. En mieren. En muizen, zoetwatermosselen, het bloemblad van violen en het groene blad aan de rozenstruiken. Voorntjes zo uit de vaart eten ze en ze maken ze onmiddellijk en efficiënt dood. En ze eten kip. Een karkasje van een gebraden kip wordt zo zorgvuldig kaal gepikt dat het lijkt te zijn uit gekookt zoals biologen schedeltjes van knaagdieren en vogels uitko ken voor hun verzameling in de vi trine. Mijn kippen geef ik gemengd graan. Meestal zet ik in de middag de ren open. Dan zwerven ze over het erf en als het kan volg ik ze om te zien wat ze nog meer eten. Een ongelofelijk gevarieerd menu van keldermotten tot een eenden- ei dat een rat van een eend had ge stolen, maar alleen open heeft kun nen maken. Hij moest bij onraad zijn buit achterlaten. De eieren die mijn kippen leggen zijn de lekkerste. Het kan verbeel ding zijn. Je gelooft in zulke eie ren. Die uit de winkel kunnen er niet aan tippen. Al vond ik wel dat Graseieren er mee door konden. Maar ik vond nog andere. Een ver rassing was het, een jaar geleden, waar ik pas nu over schrijf omdat ik zeker wilde zijn van wat ik waar nam. Mijn kippen leggen niet altijd ge noeg eieren, zeker niet als er een stapel pannenkoeken gebakken moet worden. Dan koop ik eieren bij. Een nieuwe verpakking van ei eren trok m'n aandacht. Het van papierpulp geperste doosje had zo'n felle kleur dat ik dacht dat er snoep in zou zitten. Maar het wa ren eieren met meer omega 3, het gevierde vet van de visboer. Ome ga 3 zit in makreel, haring en sardi nes en wordt bejubeld om het gun stige effect op je humeur, denkver mogen en je innerlijke schoon heid. PZC Woensdag 28 mei 2008 1 7 ALLEMENSEN Eredoctoraat van Yale voor sir McCartney Ex-Beatle sir Paul McCartney heeft een eredoctoraat gekregen van de prestigieuze Yale universi teit. Toen hij zijn graad in de mu ziek in ontvangst nam, werd zijn hit Hey lude gespeeld, meldt de site van CNN. „U heeft ieder ak koord gespeeld, iedere emotie ge raakt", aldus de bestuursvoorzit ter van de universiteit, Richard Levin. „U heeft de grenzen van het vertrouwde verkend om nieuwe klassiekers te creëren." Reinout en Daniëlle vinden een huis Reinout Oerlemans en zijn vriendin Daniëlle Overgaag heb ben een huis gevonden in Bever ly Hills. De villa ligt in het post- codegebied 90210, dat ooit een hoofdrol speelde in de gelijkna mige tv-serie. Het zou zo'n 13 miljoen euro gekost hebben. Ten tijde van de aankoop was het huis half gebouwd en het showbizzkoppel heeft het naar eigen inzicht afgemaakt. Daniël le heeft zich inmiddels gestort op de inrichting. Onder andere Arnold Schwarzenegger mag het stel over zeven weken tot nieu we buurman rekenen, zo bericht Story. Reinout en Daniëlle tre den 28 juni in het huwelijk. Ze hebben drie kinderen: Thijmen (7), Fiene (4) en Benjamin (1). Broderick blijft graag op de achtergrond Matthew Broderick vindt het las tig om te gaan winkelen met zijn vrouw Sarah Jessica Parker. Ze wordt namelijk contstant om haar handtekening gevraagd. Bro derick The Stepford Wives) is er maar al te vaak getuige van dat enthousiaste Sex and the Ci ty-fans zijn vrouw benaderen. Hij vindt het dan ook niet erg dat zijn vrouw beroemder is dan hij. „Zij wordt de hele dag lastig gevallen. Ik blijf wat meer op de Een Amerikaanse onderzoeker ont dekte aan het begin van deze eeuw dat in eieren van kippen die in het wild hun kost bijeen schar relen tot wel twintig keer zoveel omega 3 zit als in eieren van kip pen die graan eten. Geef je kippen postelein, dan scheelt dat ook in de omegasamenstelling. En kelder motten, vioolblaadjes en gras? Hoe het ook zij, er zijn kippen die voer krijgen dat het omega 3 gehal te verhoogt in de eieren die ze leg gen. Ik kocht een doos. Niet om de omega, die haal ik uit een spek- bokking, maar uit nieuwsgierig heid. Compleet verrast, terug thuis, toen ik een ei stuk tikte, bak te en at. Dit was, voor een tien of meer dagen oud supermarktei on gewoon lekker. En het leek vers als van gisteren. Een jaar lang kocht ik elke twee weken een doosje omega 3 eieren. Bij een stuntsuper en bij dure krui deniers. Nu weet ik het echt zeker. Niet of ze gezonder zijn, dat kan ik niet meten, maar ze zijn zo opmer kelijk veel smakelijker. Had ik zelf geen kippen, dan deed ik het hele maal met omega drieërs. Maar nu. Waar blijven de kippen als ze klaar zijn met heur werk? Legkippen worden na ruim een jaar afgedankt en geslacht. Ze zijn veel lekkerder dan plofkippen die voor het vlees zijn gefokt en maar zes weken leven. Toch is er bijna geen culinaire belangstelling in Ne derland voor de oudere kip. Dus ook niet voor subtiel onderscheid in kwaliteiten. Ze heten na hun dood allemaal gewoon soepkip en gaan voor een kwartje de kilo naar buitenlanden waar er wel markt illustratie Judith Hofmann voor is. Dus ook de kippen van de omega gaan aan mijn neus voor- bij. Nou vind ik 'gewone' soepkippen bij de Turk vandaan al een feest in mijn waterzooi (pak uw Belgische kookboek er bij). Ik vermoed dat de kippen die nog beter voer kre gen, tot de top gerekend moeten worden in het soepkippenseg- ment, zo lekker! Maar ze worden niet apart gehouden. Gat in de markt, ik geef het maar weer door! woklo@xs4all.nl achtergrond en ik kan gewoon mijn gang gaan." Otto haalt Sylvie van der Vaart van de cover Sylvie van der Vaart siert niet langer de cover van het Duitse postorderbedrijf Otto. Het con tract van de 30-jarige voetbal vrouw is niet verlengd, zo meldt De Telegraaf. Sylvie van der Vaart stond twee jaar op de cata logus. Otto geeft als reden voor de breuk dat het bedrijf hooguit twee seizoenen met hetzelfde model werkt. „Sylvie heeft dit voorjaar voor het laatst voor ons model gestaan", vertelt een woordvoerder. De opvolger van Van der Vaart is al be kend. Het Israëli sche fotomodel Bar Refaeli is de nieuwe naam die Otto aan zich heeft we ten te bin den. De 22-ja- rige Refaeli is tevens be kend vanwe ge haar rela tie met ac teur Leo nardo DiCa prio. Sylvie van der Vaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17