Zeeland Thoolse pot geld raakt nu toch leeg Alles moet weg Freeke wil opheldering over uitspraken shops Grote uitverkoop Huldiging jonge hulpverleners Wij zijn aan het verbouwen! Vanaf vandaag 9.30 uur Onyx en Meneer van Meersbergen kiezen het ruime sop B PZC Dinsdag 27 mei 2008 1 25 Huishoudboekje voor 2009 omvat weinig nieuw beleid. door Maartje Huijben THOLEN - Lag het geld vorig jaar nog voor het oprapen, inmiddels is de bodem van de financiële put in Tholen zichtbaar. Voor de ko mende jaren heeft de gemeente weinig tot geen geld voor nieuw beleid. De kadernota voor 2009 - het gemeentelijke huishoudboekje - laat een sober programma zien en eindigt zelfs in de min met bijna twee ton. Het college wijt dit aan minder inkomsten. Zaken die al langer op de rol staan - zoals Haestinge en het woonzorgcom plex in Scherpenisse - gaan vol gens het zakboekje gewoon door. De lasten van de burger stijgen in 2009 met 3,1 procent. Een ge middeld gezin is volgend jaar 630 euro kwijt aan ozb, rioolrechten en afvalstoffenheffing. Tholen realiseert bluswatervoor zieningen in het buitengebied. Voornamelijk in de omgeving van de campings komen brandkranen. De kosten bedragen 150.000 euro. Het hondenpoepprobleem wordt in de hele gemeente aange pakt. In alle kernen komen specia le afvalbakken. Een speciale contro leur wordt ingeschakeld om er voor te zorgen dat inwoners de re gels naleven. De komende vier jaar trekt Tholen jaarlijks 32.000 euro uit. De oplossing voor het nijpende De Thoolse kadernota voor 2009 is karig. De gemeente heeft wei nig geld om nieuwe zaken te rea liseren. De lasten voor de burger gaan omhoog. ruimtegebrek van de basisscholen in Tholen-stad is in zicht, maar wordt op zijn vroegst pas in 2012 uitgevoerd. Dankzij geld van het Rijk kan het Centrum voor Jeugd en Gezin er dan toch komen. Achter één ge- zamelijke voordeur zitten diverse hulpinstanties zoals de jeugdge zondheidszorg, de GGD en maat schappelijk werk. De komende vier jaar wordt er bijna zes ton in gestoken. Ook de speeltuintjes in de ker nen worden aangepakt. Voor 84.000 euro worden er een aantal opgeknapt en enkele nieuwe speel terreinen gerealiseerd. De aanpak van armoede binnen de gemeente staat op de agenda. Het huidige beleid wordt intensie ver. Tholen trekt er de komende vier jaar 245.000 euro voor uit. Om burgers te verlossing van ad ministratieve rompslomp bij ver gunningsaanvragen (de zogeheten omgevingsvergunning), huurt de gemeente volgend jaar externen in. Kosten 120.000 euro. Voor nieuw beleid op het ge bied van recreatie en werken/win kelen heeft Tholen geen geld. Auto gestolen na woninginbraak in Goes GOES - Aan de Mosselbank in Goes is in de nacht van zondag op maandag een auto gestolen, nadat eerst in een woning de autosleu tels waren ontvreemd. De gestolen auto is een groene Mercedes-Benz met het kenteken 71-FL-NL. Het voorval vond plaats tussen middernacht en 08.00 uur. De waarde van de auto wordt geschat op enkele duizenden euro's. Vrouw beroofd van portemonnee in Goes GOES - Een 45-jarige vrouw uit Veendam is gistermiddag in Goes slachtoffer geworden van een zak kenroller. Tussen 13.00 en 13.30 uur werd de portemonnee van de vrouw ont vreemd in een winkel in de Sint-Ad r iaanstraat. De buidel, met daarin enkele tien tallen euro's en persoonlijke papie ren, werd in een onbewaakt ogen blik uit haar rugzak gestolen. Sigaretten gestolen bij tankstation Rilland RILLAND - Bij een inbraak in de winkel van een tankstation aan de Valckenisseweg in Rilland is in de nacht van zondag op maandag rookwaar gestolen. De sigarettenkasten werden open gebroken waarna de dieven alle si garetten meenamen. De totale hoe veelheid en de waarde van de buit is nog onbekend. KRABBENDIJKE - Zes leerlingen van het Calvijn College in Krabbendij- ke worden morgenmiddag door de gemeente Reimerswaal in het zon netje gezet, omdat zij onlangs een te water geraakte scootmobielrij- der hebben geholpen. De scootmobielrijder was langs de Westelijke Parallelweg bij Krabben- dijke van het talud gereden en in een sloot terechtgekomen. Bij het passeren hoorden de fietsende scholieren hem roepen. Zij scho ten te hulp en wisten met twee au tomobilisten en hun inzittenden de man uit de sloot te halen. De helpers hebben hem ook naar huis gebracht. Burgemeester Jan Huis man huldigt de jongeren van 13,14 en 15 jaar morgen in het gemeente huis in Kruiningen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (LCF) wil van burgemeester Jan Lonink weten waarop hij zijn uitspraak baseert dat de coffeeshops Checkpoint en Miami een verschillend klantenbe stand hebben. Naar aanleiding van sluiting van Checkpoint sprak Lonink de ver wachting uit dat Miami zijn eigen klanten blijft bedienen en wellicht een deel van de klandizie van Checkpoint. Volgens de achterban van Freeke heeft Miami echter geen eigen 'klantenbestand', maar kopen veel klanten van Check point ook daar softdrugs. „Waar om zou je als Fransman met maar vijf gram huiswaarts keren?", al dus Freeke. „Dat doet er niet één. Integendeel, een aantal rijdt door naar Vlissingen en Middelburg." Lonink zei ook te verwachten dat, omdat de shops verschillen van ka rakter en klantenbestand, een deel van de drugstoeristen naar andere mogelijkheden zal zoeken om in kopen te doen. „Kunt u toelichten waarop u het verschil in karakter tussen beide shops baseert?", wil Freeke weten. „Dit omdat uw zienswijze nieuw is. Uw trachten om de verwachte grote stroom drugstoeristen deze zomer in te dammen alsook uw verhoogde aandacht voor de rechtshandha ving verdient wel een pluim." Excuses voor het ongemak. Koopjeshoek met: *Diverse merken zoals: Brax, Basler, jobis, Escada, Luisa Cerano,etc. *Blazers, broeken, pulls, rokken, vesten, jassen, blouses, etc. RENESSE - Onder de naam Black Jack werd hij een paar maanden geleden in Zeeland bekend. Omge doopt tot Onyx heeft de zwarte zeehond giste ren het ruime sop gekozen. Samen met zijn vrien dinnetje Meneer van Meersbergen koos Onyx bij de strandovergang Jan van Renesseweg in Renes- se het ruime sop. Uitgezwaaid door onder meer Lenie 't Hart (rode jack) van Zeehondencrèche Pieterburen, redders van de Zeeuwse afdeling van Eerste Hulp Bij Zeezoogdieren (EHBZ) en de elfjarige Maxine Buurman (groen jack) uit Dron- ten. Maxine heeft de naam Onyx bedacht. „Zo heet het hondje van mijn oma, die is ook zwart", vertelt Maxine. Onyx lijdt aan melanisme, waar door zwart pigment overheerst. In 37 jaar zijn maar drie zwarte zeehonden in Nederland ge zien. Onyx werd 14 maart langs de Brouwersdam gevonden en naar Pieterburen gebracht. Hij woog slechts 20 kilo. Nu is Onyx 65 kilo zwaar. Hij is samen met zijn vriendinnetje uitgezet. Meneer van Meersbergen komt uit Zandvoort. foto Marijke Folkertsma p^jj zie www.pzc.nl voor een video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73