is iets dat je kunt leren Naam Grenadier keert terug in Biezelinge Zonder borden valt goed te leven Orgeltocht kerken slaat aan immnSKji n Oct-Opus geeft een concert B PZC Dinsdag 27 mei 2008 23 fH Marjolein van Deventer (I) en Laura Bek wonen sinds kort in één van de twee woontrainingshuizen van Stichting KIO in Heinkenszand, bedoeld voor men sen met een autismespectrumstoornis. foto Dirk-Jan Gjeltema www.arpas.sanidrome.n Hét adres voor uw nieuwe badkamer, inclusief vakkundige installatie! Li® Arpas ïnnidrómc Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 BROUWERSHAVEN - Dubbelkwartet Oct-Opus - een zanggroep van acht personen - geeft zaterdag 31 mei een concert in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwersha ven. Op het programma staan koorwerken van onder anderen Mendelssohn, Brahms en Scarlatti. Oct-Opus ontstond uit een in 1993 opgericht kwartet. De naam is symbolisch voor de acht leden - stuk voor stuk geoe fende koor- en solozangers - die een eenheid vormen in de mu ziek. Ze volgden hun zangoplei ding van Joke de Vin. Het dubbel kwartet heeft zowel renaissance muziek als hedendaagse werken op het programma. De muzikale leiding is in handen van Noortje van der Welle. Zij volgde naast haar zangopleiding bij Joke de Vin de opleiding Kerk muziek en Koordirectie. Vaste be geleider van Oct-Opus is Rien Ver beek. Hij bespeelt tijdens het con cert in de Nicolaaskerk zowel het orgel als de vleugel. Voor de pauze kunnen de bezoe kers luisteren naar religieuze wer ken van onder anderen Mendels sohn. Na de pauze staan wereldlij ke werken van onder anderen Obrecht, De Lattre, Morley en Hassler. Het concert van Oct-Opus in de Brouwse Nicolaaskerk begint om 20.00 uur. BIEZELINGE - Een historische bena ming keert terug in Biezelinge. De gemeente Kapelle wil een nieuwe straat in het uitbreidingsplannetje De Bieselinghe naar de afgebroken korenmolen De Grenadier vernoe men. De Grenadier stond vanaf 1850 tot 1920 aan de zuidkant van Biezelin ge op de plek waar nu nog de pan den van het verhuisde keukenbe drijf Moeleker staan. Op de molen deuren waren twee soldaten, gre nadiers, geschilderd. Molenaars uit Schore en Kapelle kochten in 1920 hun concurrent op en lieten de molen afbreken. In het wijkje De Bieselinghe, met als blikvanger een grote waterpartij, komen 25 woningen. Alleen parkeerprobleem in één straat van Oudelande verergerd. door Harmen van der Werf OUDELANDE - In een verkeersbor- denvrij dorp valt goed te leven. In Oudelande doen de bewoners het sinds begin april 2007 zonder on der meer verbodsborden voor par keren. Slechts op één weg, de Doel- straat, is het parkeerprobleem ver ergerd. Wethouder Marga Vermue (CDA, verkeer) denkt erover ande re dorpen te vragen ook verkeers- bordenvrij te worden, te beginnen met Ellewoutsdijk. De gemeente Borsele keek gistera vond met bewoners in Oudelande terug op 'één jaar verkeersborden- vrij'. Slechts vijftien bezoekers wa ren gekomen. Was de actie slecht gevallen, dan waren er zeker meer geweest. Het initiatief voor een ver- keersbordenvrij, 'dus' fraaier Oude lande kwam ook uit het dorp zelf, van de dorpsraad, die zich spiegel de aan het eerste verkeersborden- vrije dorp van Nederland: Makkin- ga in de gemeente Drachten. Veel mensen in Oudelande merk ten eerst niet eens dat er iets was veranderd. Alleen op één weg, de Doelstraat in de doorgaande route door Oudelande, viel op dat plotse ling aan beide kanten werd gepar keerd. De doorstroming is er ver slechterd. Enkele bewoners wilden de verbodsborden terug. Anderen pleitten gisteravond voor extra par keerruimte. Borsele gaat nu eerst met de dorpsraad praten en komt dan - 'binnen een jaar' - mogelijk met maatregelen. Goese canton-organist Kees van Eersel denkt al aan een vervolg. GOES - Vooraf had Allie Barth van het gemeentearchief Goes het niet durven te voorspellen. 'Alleen bij voldoende belangstelling gaat de orgeltocht door', meldde hij zelfs. Hij was veel te voorzichtig. „Inmid dels hebben we al bijna honderd aanmeldingen. We rijden zaterdag met twee bussen." De tocht leidt vanuit Goes - ver trek om 13.15 uur bij het stadskan toor - langs de dorpskerken van 's-Gravenpolder, Baarland en Hoe- dekenskerke. De laatste halte is de Grote Kerk in Goes. De Goese can tor-organist Kees van Eersel vertelt over de oude orgels en speelt ook. Barth gaat in op de historie van de plaatsen en kerken. Het Jaar van het Religieus Erfgoed 2008 is de aanleiding voor de tocht „Van Eer sel denkt al aan een vervolg", weet Barth. Aanmelden kan nog: 0113- 249785 of a.barth@goes.nl. Deelna me kost 10 euro. KLAVERBLAD ZEELAND Kan ik zomaar veranderen van tandarts? Heb ik het recht om mijn eigen dossierintezien? Mag ik vragen om een second-opinion? Voor dit soort vragen en meer... belt u met Zorglnfo! W W W KL KMERBLADZEELAND.NL Zorglnfo Klaverblad Zeeland T 0113 - 212 783 (ma. t/m vr. van 09.00-13.00 uur) E zorginfo@klaverbladzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71