Zeeldnd Geen vangrail langs kanaal in Heinkenszand Kandidaten kinderburgemeester BEVELANDEN-THOLEN M M Kunstkoppen Twaalf aangiftes bekraste auto's Koningin Wesley Sneijder sluit zich aan bij Oranje na korte vakantie JL MLJXJ Kostbare kunst ging voor een habbekrats weg Dinsdag 27 mei 2008 Tip? redgoes@pzc.nl GOES - De Zeeuwse band Racoon siert sinds kort de schutting langs het parkeerterrein aan de Piet Heinstraat in Goes. Kunstenaar Kubus, alias Leon van den Akker, heeft van de 'kop pen' van de bandleden (Paul Bukkens, Bart van der Weide, Ste fan de Kroon en Dennis Huige, vlnr) een graffitischilderij ge maakt. Hoewel de datum niet is opgenomen in het officiële toursche ma, speelt Racoon zondag 15 juni in 't Beest in Goes, ter afslui ting van het seizoen. Het optreden begint om 16.00 uur, kaarten voor de voorstelling zijn vanaf 3 juni te koop bij 't Beest. Vooraf reserveren is niet mogelijk en er worden slechts twee kaarten per persoon verkocht. foto Dirk-Jan Gjeltema Wethouder reageert op tragisch ongeval in Wilhelminadorp. door Frank Balkenende WILHELMINADORP - Het tragische ongeval vrijdagnacht in Wilhelmi nadorp waarbij een onwel gewor den 19-jarige Goesenaar met zijn auto in het kanaal reed en zaterdag morgen aan de gevolgen overleed, is geen aanleiding om een vangrail te plaatsen of op een andere ma nier een scheiding tussen weg en kanaal aan te brengen. Daar kleven te veel andere, ver keerstechnische bezwaren aan, zegt wethouder Rinus Dieleman, die spreekt van een 'buitenge- GOES - Het aantal aangiftes van be kraste auto's in Goes-Noord was gisteren bij de politie Zeeland op gelopen tot twaalf De wagens zijn in de nacht van vrijdag op zater dag onderhanden genomen. De aangiftes komen uit de Laan der Verenigde Naties, Trumanlaan en Donkerstraat. De politie vraagt ge tuigen zich te melden via 0900- 8844 of in het Goese politiebureau aan de Valckeslotlaan. woon trieste gebeurtenis'. Het slachtoffer kreeg waarschijnlijk een epileptische aanval en raakte de controle over het stuur kwijt. Daarop reed de auto net voorbij de brug in Wilhelminadorp het ka naal in. Een 18-jarige Goese inzit tende wist uit de auto te komen en hulp te halen. Duikers van de brandweer bevrijdden het slachtof fer, dat naar het Oosterscheldezie- kenhuis werd gebracht. Daar over leed hij korte tijd later. De vraag is of het anders was afge lopen als er een vangrail of een an dere vorm van afscheiding tussen weg en water had gestaan. Volgens wethouder Dieleman is het op zich mogelijk een vangrail neer te zetten, maar die kent te veel nade- GOES - Rica Pietersen, Arya Be- hrouzian, Ting Wae Man, Bas Ver burg, Lovenie Michelle en Linda Jasperse, alle zes dingen ze dit jaar mee naar het kinderburgemeester schap van Goes. De Stichting Goes Promotie had al le jongens en meisjes van elf en twaalf jaar uitgenodigd zich kandi daat te stellen. Twintig kinderen lieten weten wel aan de race naar het burgemeesterschap mee te wil len doen. len. „Als je tegen een vangrail aan rijdt, word je teruggekaatst en loop je het risico van een frontale botsing met een tegenligger." Een ander minpunt van enige vorm van afscheiding is dat een uit koers geraakte auto zo fors te rugstuiten dat die bij iemand aan de Westhavendijk door de voorge vel naar binnen komt. „Als je er een vangrail plaatst, moet je ook de huizen aan de Westhavendijk beschermen. Daar is geen begin nen aan", aldus Dieleman. Hoe- rri Goes ziet na het fatale ongeluk in Wilhelminadorp, waarbij de au to in het kanaal was beland, geen reden een vangrail te plaatsen, want daarna zitten ook risico's. Om naar de tweede ronde te gaan, moesten ze zich eerst presenteren aan de vakjury. Die bestond uit de Goese burgemeester Dick van der Zaag, Antoine Fierloos van boek handel Paard van Troje, Roos Spe- lier (projectleider Goes Kinder- stad) en de huidige kinderburge meester Dwayn Akuoko Maclean. De jury besloot dat Rica, Arya, Ting, Bas, Lovenie en Linda de bes te kandidaten zijn. Ze mogen in de week van 7 tot en zeer hij het ongeval met dodelijke afloop betreurt, er raken zelden au to's te water op de Westhavendijk. Waarschijnlijk kennen de meeste automobilisten de weg en houden ze zich aan de maximumsnelheid van zestig kilometer per uur. Henk Rhebergen van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland steunt de argumentatie van Goes. Bovendien rijden in Zee land per jaar nauwelijks mensen een kanaal of gracht in, blijkt uit onderzoeken van de Stichting We tenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid. Daarom is het sail lant dat er in mei twee gevallen zijn met dodelijke afloop: in Wil helminadorp en Middelburg (12 mei). met 14 juni campagne voeren om zoveel mogelijk Goesenaren voor zich te winnen. Inwoners kunnen 14 juni tussen elf en drie uur in het stembureau voor het stadhuis op de Grote Markt op één van de kandidaten hun stem uitbrengen. Woensdag 18 juni wordt de uitslag bekendgemaakt. Bij de aftrap van Goes Kinderstad (23 augustus op de Grote Markt) wordt de nieuwe kinderburge meester geïnstalleerd. HEINKENSZAND - In een pand aan de Ganzestraat in Heinkenszand is zondag een hennepkwekerij met 347 planten ontmanteld. Twee inwoners van Bergen op Zoom, 28 en 32 jaar, zijn aangehou den. Eén van de verdachten is op gepakt in het pand aan de Ganzes traat. De politie wist de weggere den tweede verdachte op de 's-Heer Hendrikskinderendijk in Goes te achterhalen. 1 ZEEUWSE;; -.XEEÏIË Tip? redactie@pzc.nl De chef nieuwsdienst van deze krant zal voortaan iets langer na denken voordat hij een verslag geefster vraagt of ze nog een jurk heeft. Hij bedoelde te zeggen: wil jij aanstaande vrijdag bij de vie ring van 250 jaar PZC het be zoek van de koningin verslaan. Maar zij zag haar kans schoon om in geuren en kleuren te vertel len hoe fijn haar gloednieuwe jurk is, die ze nét voor haar ver jaardag had gekregen. Uiteinde lijk rondde hij het gesprek af door te zeggen: „Trek hem vrij dag dan maar aan." De verslag geefster kijkt nu uit naar het be zoek van de koningin. Niet uit journalistiek oogpunt, maar om dat ze dan haar jurk aan kan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69