Sneijder gretig terug van 'vakantie' Hockeybondscoach kan plan voor 'vliegende keep' in de kast laten Ongeëvenaarde Lipa geëerd Preud'Homme breekt met Luik Wesley Sneijder, hier tijdens de warming-up, meldde zich gisteren na een zwaar seizoen in Spanje bij het Nederlands elftal. foto Koen van Weel/ANP 34 Dinsdag 27 mei 2008 pzc Zaamslag speelt finale op veld van Dinteloord goes - Zaamslag speelt zaterdag bij w Dinteloord de nacompetitiefina- le tegen Almkerk voor een plaats in de eerste klasse van het zaterdag voetbal. VCK en Veere ontmoeten elkaar voor een plaats in de twee de klasse in Domburg. Een dag la ter spelen Jong Ambon en FC Ber gen op het veld van w Goes voor een plaats in de derde klasse. De aanvang van alle duels is 14.30 uur. Feyenoord haalt Hiele weg bij PSV rotterdam - Oud-doelman Joop Hiele keert terug bij Feyenoord. De 49-jarige Rotterdammer wordt hoofd van de keepersacademie op Varkenoord. Hiele keepte voor Feyenoord 381 officiële wedstrijden. Na zijn car rière werkte hij als keeperstrainer bij Willem II, PSV, Jong Oranje en het Nederlands elftal. De laatste negen jaar trainde Hiele de sluit posten van PSV. Vier doden bij bouw nieuw stadion Valencia Valencia - Bij werkzaamheden aan het nieuwe stadion van de Spaanse voetbalclub Valencia zijn gisteren vier bouwvakkers om het leven gekomen. Zij werden meege sleurd door een instortende stella ge. Een 38-jarige Boliviaan en een 24-jarige man uit Ecuador waren op slag dood. Twee Spanjaarden van 22 en 25 jaar raakten zwaarge wond en overleden een paar uur later. Fransman Ribéry beste voetballer Bundesliga berlijn - Franck Ribéry van Bayern München is door zijn colle ga's uitgeroepen tot beste voetbal ler in de Bundesliga van afgelopen seizoen. Het Duitse voetbalblad Kicker maakte de uitslag gisteren bekend. De Franse middenvelder kreeg 57,8 procent van de 268 stem men. Zijn Italiaanse teamgenoot Luca Toni eindigde op de tweede plaats met 24,8 procent. luzern - Elisabeta Lipa uit Roeme nië wordt vanwege haar indruk wekkende prestaties op de roei- baan geëerd met de Thomas Keiler Award, de hoogste onderscheiding in de roeiwereld. Lipa won op de Olympische Spe len liefst vijf keer goud, waarmee ze de meest succesvolle olympi sche roeister is. De Roemeense at lete veroverde haar eerste olympi sche titel in 1984 in de dubbelt- wee. In 1988 veroverde ze twee keer zilver (dubbeltwee en dubbel- vier), waarna ze vier jaar later in de skiff opnieuw olympisch goud pakte. In 1996, 2000 en 2004 maak te Lipa deel uit van de Roemeense acht die als eerste eindigde in de olympische finale. Na de Spelen van Athene (2004) zette Lipa een punt achter haar car rière. Op zondag 1 juni krijgt ze de 18-karaats gouden Thomas Keiler Medal overhandigd. Nico Rienks is de enige Nederlander die ooit de ze onderscheiding kreeg. Nederlands elftal is in Hoenderloo voor het eerst compleet. door Dick Sintenie hoenderloo - Na een vrije zon dag pakte het Nederlands elftal de draad gisteren op in Hoenderloo. De selectie werd aangevuld met een kampioen van Spanje (Wesley Sneijder), een kampioen van Enge land en een Europees clubkam pioen. Die laatste twee titels zaten in de handbagage van Edwin van der Sar. De keeper stak zijn handen uit om zijn gestalte nog groter te maken en het doel virtueel te verkleinen. De penaltynemer zoog een hap lucht naar binnen, maakte een Mare Lammers beschikt in Peking over twee extra speelsters. door Wilber Hack VUCHT - Mare Lammers, de bonds coach van de Nederlandse hock- eysters, hoeft zijn revolutionaire keepersplan voor de Olympische Spelen in Peking niet door te zet ten. Het Internationaal Olympisch Comité gaf gisteren toestemming om tijdens het toernooi bij blessu res of ziekte twee wijzigingen aan te brengen in de selectie. De restrictie is wel dat de twee extra speelsters buiten het Olym pisch dorp moeten worden onder gebracht. Een neutrale arts moet vaststellen of een blessure of ziek te van zodanige aard is dat vervan ging noodzakelijk is. Lammers reageerde gisteren ver heugd. „Ik heb er altijd op ge klein sprongetje en schoot de bal onberispelijk en hard in de lin kerbenedenhoek. Van der Sar, de held van Manchester in de straf- schoppenserie tegen Chelsea, was kansloos op de inzet van Sneijder. De penaltyreeks in Hoenderloo vormde gisteren het slotstuk van een lange training vol positiespe len. Het ging er soms stevig aan toe, zo stevig dat Nigel de long een stuk been van Sneijder meenam in een poging de bal te veroveren. „Dat zijn we wel gewend bij Oran je", lachte de middenvelder van Real Madrid. „Ik zal de komende weken nog wel een paar tikkies krijgen." Sneijder was goedgemutst. Lo gisch ook na zijn eerste seizoen in Spanje, waar hij in de kampioens- hoopt dat geblesseerde speelsters in de groep van zestien vervangen kunnen worden. Er zal zeker een tweede keepster buiten het dorp gaan slapen om mee te trainen en in noodgevallen op afroep beschik baar te zijn", aldus de bondscoach. Een eerder verzoek van een aantal hockeycoaches om tijdens het toer nooi op een dergelijke wijze in te kunnen grijpen werd afgewezen door het IOC. Begin april diende Els van Breda Vriesman - de pre ses van de internationale hockey- bond FIH - bij het IOC een nieuw verzoek in en verwees daarbij naar sporten die een uur of langer duren. In voetbal en handbal was een wijziging van de selectie bij Hockeybondscoach Mare Lam- mers mag naar de Olympische Spelen twee extra speelsters meenemen. Die kunnen gebles seerden of zieken vervangen. ploeg van Bernd Schuster onmid dellijk een belangrijke rol opeiste als aanvallende middenvelder. Dat hij slechts vijf dagen vakantie had, nam hij op de koop toe. „Maar ik was wel blij met het bericht van de bondscoach dat ik me wat later bij het Nederlands elftal hoefde te melden. Het is toch een zwaar sei zoen geweest." Van een rustige entree wilde hij echter niets weten. „Ik heb er zin in. Eigenlijk ben ik in mijn hoofd al met het EK bezig sinds het kam pioensfeest met Real." Sneijder Wesley Sneijder zegt op zijn eer- ste dag bij Oranje aan naar het EK te gaan om te winnen. „We hebben iets recht te zetten na het WK." calamiteiten al toegestaan. Van Bre da Vriesman voerde bij haar her nieuwde verzoek als een van de ar gumenten aan dat keepers met hun zware uitrusting in de hitte van Peking kwetsbaar zijn. Een aantal landen, waaronder Neder land bij de vrouwen, gaf al aan maar één keeper mee te zullen ne men om zo de mogelijkheid voor een extra wissel van veldspelers te creëren. Lammers wilde zelfs nog verder gaan. Hij sloot niet uit dat de Oran jevrouwen in Peking bij sommige wedstrijden met een vliegende keep (een extra veldspeelster zon der uitrusting) aan de afslag zou den verschijnen. De komende we ken wilde hij de kwaliteiten van Minke Booij en Janneke Schop- man in die rol testen. „Dat is iets wat we als FIH natuurlijk niet wil len", reageerde Van Breda Vries man, tevens lid van het IOC. heeft snode plannen. „We gaan het toernooi in om te winnen. We hebben iets recht te zetten na het WK, dat voor ons te vroeg was af gelopen." Dat de poule van Oranje, met daar in wereldkampioen Italië, vicewe- reldkampioen Frankrijk en Roeme nië, de sterkst bezette is van het EK, deert Sneijder niet. „Wij pra ten met respect en misschien ook wel een beetje met ontzag over de tegenstanders, maar geloof me: dat doen zij ook over ons." Sneijder blaakt van het zelfvertrou wen, zoveel is duidelijk. Maar, be zwoer hij, het feit dat hij is binnen gestapt bij het Nederlands elftal als kampioen van Spanje geeft hem niets extra's. „Ik begin net als iedereen met een schone lei." LUIK - Trainer Michel Preud'Hom me verlaat de Belgische eersteklas ser Standard Luik. De voormalige doelman van het Belgisch elftal wil zijn contract bij de landskam pioen niet verlengen. Preud'Homme volgde in 2006 Jo- han Boskamp op bij Standard. Hij leidde de voetbalclub afgelopen sei zoen naar de eerste landstitel in 25 jaar. De laatste weken raakten de onder handelingen over een nieuwe ver bintenis steeds meer in het slop. Preud'Homme wilde voor twee jaar bijtekenen, Standard bood maar de helft. De Luikenaar erken de gisteren dat het daarom tot een breuk is gekomen. De 49-jarige Preud'homme gaat zo goed als zeker aan de slag bij AA Gent, waar hij de naar SC Heeren veen vertrokken Noor Trond Sol lied opvolgt. De partijen zijn bijna akkoord. „Ik wil bij Gent, net zoals bij Standard, de spelers en het col lectief beter maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66