Binnenland Spaarlamp blijft nog duur (jjjHusqvama Eurlings subsidieert bio-ethanol Hazesfans gaan uit hun dak. Joost Tonino stapt over naar advocatuur profiteer van de voorjaars acties op www.husqvarna-actie.nl PZC Dinsdag 27 mei 2008 5 AMSTERDAM - De Amsterdam ArenA is het to- Nederlandse artiesten live duetten te laten zin- duetten met vele artiesten die live in de Amster- neel van het concert 'Samen met Dré in concert', gen met de immens populaire volkszanger. Vanaf dam ArenA op het podium stonden. De huidige technieken maken het mogelijk grote videoschermen zong Hazes gisteravond postuum foto Marcel Antonisse/ANP Kabinet overlegt nog over verlagen van btw-tarief. DEN HAAG - Het zit er voorlopig niet in dat de btw op spaarlampen omlaag gaat om de verkoop te sti muleren. Volgens de Nederlandse winkeliers, die bereid zijn om van af 2011 geen gloeilampen van 6o Watt of meer te verkopen, kunnen die bij een lagere btw nóg eerder uit de schappen verdwijnen. „We horen van klanten dat de prijs een rol speelt bij de keuze van zuinige verlichting. De klant is koning. Als we een betaalbaar alter natief hebben, willen we wel eer der stoppen met de verkoop van die gloeilampen", verklaarde voor zitter Ed Hamming van de Raad AMSTERDAM - De eerder in op spraak geraakte officier van justitie Joost Tonino heeft het Openbaar Ministerie verlaten en is overge stapt naar de advocatuur. Zijn re putatie werd in 2004 geschaad toen misdaadverslaggever Peter R. de Vries onthulde dat de toenmali ge officier van justitie kinderpor no op zijn computer had. Tonino had de pc als vuilnis aan de straat gezet. Tonino nam bij het parket in Amsterdam fraudezaken voor zijn rekening. Hij was gisteren niet bereikbaar. Volgens de Nederland se Orde van Advocaten is hij sinds 13 mei ingeschreven als advocaat in Amsterdam. Nederlandse Detailhandel gisteren bij de presentatie van een advies van een speciale werkgroep verlich ting. Volgens minister Cramer (VROM) is het kabinet erover in gesprek om milieuvriendelijke producten onder het lage btw-tarief te breng en. „Maar dat gesprek is nog in een te vroeg stadium om te kun nen zeggen dat we dat gaan doen", zei ze. Bovendien is daar toestem ming voor nodig van de Europese Unie. Minister Cramer vraagt ook ge duld voor het schrappen van een Europese importheffing op Aziati sche spaarlampen, die daardoor meer dan 60 procent duurder zijn. Volgens de bewindsvrouw be spaart de consument nu al jaarlijks 10 euro door de aanschaf van een DEN HAAG - Minister Eurlings (Ver keer) stimuleert de verkoop via de pomp van alternatieve brandstof fen als aardgas en ethanol. Hij stel de daarvoor gisteren 1,8 miljoen euro beschikbaar. spaarlamp. „Je verdient de spaar lamp in pakweg tien maanden te rug." Cramer is enthousiast over de on geveer veertig aanbevelingen van de werkgroep. Ze wil nu plannen uitwerken, samen met betrokken partijen zoals de verlichtings branche en gemeenten en provin cies. De minister van Vrom stelde eind vorig jaar de werkgroep in. Deze kreeg de opdracht om met ideeën te komen waarmee zuinige verlichting gemeengoed kan wor den in Nederland. Bedrijven als Philips en Nuon, in- ppj Als de btw op spaarlampen daalt, wil de detailhandel al voor 2011 de verkoop staken van gloeilampen die sterker zijn dan 60 Watt. Eurlings wil een landelijk netwerk van deze tankstations, zodat ieder een aardgas en ethanol kan tan ken. Auto's die daarop rijden, sto ten aanzienlijk minder CO2 uit. Bij aardgas ligt de uitstoot ruim 20 stallateurs, lagere overheden en Na tuur en Milieu zijn vertegenwoor digd in de werkgroep. Voorzitter is GroenLinks-burgemeester Hetty Hafkamp van Bergen. Een jaar geleden, vlak na haar aan treden, deed minister Cramer de gloeilamp in de ban. Zij wilde bin nen vier jaar af van de gewraakte lamp, maar na kritiek van coalitie partner CDA op een verkoopver bod slikte zij die voornemens weer in. Uit een steekproef door Natuur en Milieu in vijftig winkels blijkt ove rigens dat momenteel één op de vijf lampen in de schappen een spaarlamp is. Dit jaar nog zouden daarom afspraken moeten komen om al vanaf 2009 te stoppen met de verkoop van lampen van 100 Watt of meer. procent lager, bij ethanol 30 tot 80 procent. Op dit moment bieden een paar tankstations deze brand stoffen al aan. Volgens het ministe rie van Verkeer en Waterstaat groeit dat aantal gestaag. Nederlander gedood bij busongeluk Turkije KUSADASI - Een Nederlandse toe rist is gisteren in het westen van Turkije bij een busongeluk om het leven gekomen, zo meldt de ANWB. Het ongeval gebeurde om vijf uur in de ochtend in de buurt van Kusadasi. De bus, met daarin negen Nederlanders, raakte van de weg. Over de identiteit van het slachtoffer en hoe het met de ove rige Nederlanders is, kon de ANWB gisteravond niets zeggen. 'Selectie embryo's bij borstkanker mag' DEN HAAG - Vrouwen met een zeer ernstige vorm van genetische borstkanker kunnen binnenkort voorkomen dat hun kinderen de zelfde genetische afwijking mee krijgen. Staatssecretaris Jet Busse- iïiaker van Volksgezondheid geeft deze vrouwen de mogelijkheid om embryo's met de afwijking uit te selecteren. Dat heeft zij gisteren aangekondigd in Netwerk. Buizerd haalt motoragent onderuit VARSSEVELD - Een motoragent van de Gelderse politie is gisteren door een buizerd onderuit gehaald. Dat gebeurde op de Terborgseweg in Varsseveld. De roofvogel kwam vanuit de berm en belandde op de tank van de motor. Toen de agent wilde afremmen, viel het dier aan. De agent viel van zijn motor. Hij raakte lichtgewond. De 'dader' bleef ongedeerd en is gevlogen. Texelse veerdienst blijft mogelijk van Teso DEN HAAG - De veerdienst tussen Texel en Den Helder kan mogelijk in handen blijven van rederij Teso, zoals veel eilandbewoners graag zouden zien. Staatssecretaris Tine- ke Huizinga (Verkeer) meldde de Tweede Kamer dat een uitzonde ring op de plannen voor verplich te aanbesteding van de wad denve ren voor Texel juridisch haalbaar lijkt. Zij kondigt aan dat zij zo'n uitzonderingsmogelijkheid gaat re gelen. De aandelen van Texels Ei gen Stoomboot Onderneming zijn sinds de oprichting in 1907 in han den van de eilandbewoners. Korting op Koran voor Amsterdamse agenten AMSTERDAM - Politieagenten van het korps Amsterdam-Amstelland kunnen korting krijgen op de nieu we Koranvertaling van schrijver Kader Abdolah. Als zij het boek aanschaffen, betaalt hun baas de helft van de prijs. Dat liet een poli tiewoordvoerder gisteren weten. De bedoeling is dat de agenten meer inzicht in de islam en in de aanhangers van dat geloof krijgen. bij Rider 13C€ 3999,- duurzame stalen tractoren bij R147S 3-in-1 maaier 599,- Ga voor de spectaculaire voorjaars aanbiedingen en het adres van een geautoriseerde Husqvarna dealer bij u in de buurt naar de speciale website: www.husqvarna-actie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5