Sneijder gretig terug van 'vakantie' verschuuren Driebanders Delta/Frans Bevers nieuwe voorzitter biljartdistrict spelen in Straatsburg voor Europacup Preud'Homme breekt met Luik 34 Dinsdag 27 mei 2008 PZC Z Wesley Sneijder, hier tijdens de warming-up, meldde zich gisteren na een zwaar seizoen in Spanje bij het Nederlands elftal. foto Koen van Weel/ANP Feyenoord haalt Hiele weg bij PSV ROTTERDAM - Oud-doelman Joop Hiele keert terug bij Feyenoord. De 49-jarige Rotterdammer wordt hoofd van de keepersacademie op Varkenoord. Hiele keepte voor Feyenoord 381 officiële wedstrijden. Na zijn car rière werkte hij als keeperstrainer bij Willem II, PSV, long Oranje en het Nederlands elftal. De laatste negen jaar trainde Hiele de sluit posten van PSV. Fransman Ribéry beste voetballer Bundesliga BERLIJN - Franck Ribéry van öayern München is door zijn colle ga's uitgeroepen tot beste voetbal ler in de Bundesliga van afgelopen seizoen. Het Duitse voetbalblad Kicker maakte de uitslag gisteren bekend. De Franse aanvallende middenvel der kreeg 57,8 procent van de 268 stemmen. Zijn Italiaanse teamge noot Luca Toni eindigde op de tweede plaats met 24,8 procent. Vier doden bij bouw nieuw stadion Valencia VALENCIA - Bij werkzaamheden aan het nieuwe stadion van de Spaanse voetbalclub Valencia zijn gisteren vier bouwvakkers om het leven gekomen. Zij werden meege sleurd door een instortende stella ge. Een 38-jarige Boliviaan en een 24-jarige man uit Ecuador waren op slag dood. Twee Spanjaarden van 22 en 25 jaar raakten zwaarge wond en overleden een paar uur later. Fifa schorst Irak na ingrijpen overheid SYDNEY - De Fifa heeft gisteren de Iraakse voetbalbond (IFA) tijdelijk geschorst. Het bestuur van de we reldvoetbalbond nam dit besluit nadat de Iraakse regering afgelo pen week de IFA ontbond. Dat ge beurde ook met het nationaal olympische comité en alle andere sportbonden. De Fifa heeft Irak tot 30 mei gegeven om het besluit terug te draaien. Nederlands elftal is in Hoenderloo voor het eerst compleet. door Dick Sintenie HOENDERLOO - Na een vrije zon dag pakte het Nederlands elftal de draad gisteren op in Hoenderloo. De selectie werd aangevuld met een kampioen van Spanje (Wesley Sneijder), een kampioen van Enge land en een Europees clubkam pioen. Die laatste twee titels zaten in de handbagage van Edwin van der Sar. De keeper stak zijn handen uit om zijn gestalte nog groter te maken en het doel virtueel te verkleinen. De penaltynemer zoog een hap lucht naar binnen, maakte een klein sprongetje en schoot de bal onberispelijk en hard in de lin kerbenedenhoek. Van der Sar, de held van Manchester in de straf- schoppenserie tegen Chelsea, was kansloos op de inzet van Sneijder. De penaltyreeks in Hoenderloo vormde gisteren het slotstuk van een lange training vol positiespe len. Het ging er soms stevig aan toe, zo stevig dat Nigel de Jong een stuk been van Sneijder meenam in een poging de bal te veroveren. „Dat zijn we wel gewend bij Oran je", lachte de middenvelder van Real Madrid. „Ik zal de komende weken nog wel een paar tikkies krijgen." Sneijder was goedgemutst. Lo gisch ook na zijn eerste seizoen in Spanje, waar hij in de kampioens- ploeg van Bernd Schuster onmid dellijk een belangrijke rol opeiste als aanvallende middenvelder. Dat hij slechts vijf dagen vakantie had, nam hij op de koop toe. „Maar ik was wel blij met het bericht van de bondscoach dat ik me wat later bij het Nederlands elftal hoefde te melden. Het is toch een zwaar sei zoen geweest." Van een rustige entree wilde hij echter niets weten. „Ik heb er zin in. Eigenlijk ben ik in mijn hoofd al met het EK bezig sinds het kam pioensfeest met Real." Sneijder 1^ Wesley Sneijder zegt op zijn eer- ste dag bij Oranje aan naar het EK te gaan om te winnen. „We hebben iets recht te zetten na het WK." heeft snode plannen. „We gaan het toernooi in om te winnen. We hebben iets recht te zetten na het WK, dat voor ons te vroeg was af gelopen." Dat de poule van Oranje, met daar in wereldkampioen Italië, vicewe- reldkampioen Frankrijk en Roeme nië, de sterkst bezette is van het EK, deert Sneijder niet. „Wij pra ten met respect en misschien ook wel een beetje met ontzag over de tegenstanders, maar geloof me: dat doen zij ook over ons." Sneijder blaakt van het zelfvertrou wen, zoveel is duidelijk. Maar, be zwoer hij, het feit dat hij is binnen gestapt bij het Nederlands elftal als kampioen van Spanje geeft hem niets extra's. „Ik begin net als iedereen met een schone lei." door joop van den Oudenhoven 's-HEERENHOEK - Piet Verschuuren uit Nieuwerkerk is de nieuwe voor zitter van het biljartdistrict Delta Zuid-West. Hij werd gisteravond tijdens de districtsvergadering in De Korenbeurs in 's-Heerenhoek benoemd. Piet Verschuuren is de opvolger van Jaap Labrujère. De Dombur ger werd in december 2007, nadat hij tweeënhalf jaar de voorzitters hamer had gehanteerd, voorzitter van de sectie carambole van de na tionale biljartbond. Sindsdien nam Verschuuren, die al secretaris was in het districtsbestuur, de hon neurs waar voor Labrujère. Nu is hij echt voorzitter. De man uit Nieuwerkerk werd in 's-Heeren- noek aangesteld voor een periode van drie jaar. Jan Tieben werd tegelijkertijd geko zen tot de nieuwe secretaris. Hij is afkomstig uit Vlissingen. Zeeuwse ploeg gaat in de sterkste opstelling naar fïnaletoernooi. door Frits Bakker GOES - De houder van de Euro pacup driebanden voor teams verdedigt vanaf donderdag in het eigen Straatsburg de titel in een toernooi met vijf andere gerenom meerde ploegen. Op de biljarts waar Dick Jaspers dit voorjaar een recordbedrag aan premies won, doet ook het Zeeuwse team van Delta/Frans Bevers een gooi naar internationale roem. Jean Paul de Bruijn, Roland Fort- homme, Peter de Backer en Henk Habraken hebben enkele weken geleden de voorronden overleefd en spelen de finale op volle sterk te. Het debuut in de Europese fi nale is voor Forthomme tegelijk het afscheid van het team. De Luikenaar vertrekt naar Zundert en wordt bij Delta komend sei zoen vervangen door Eddy Lep- pens. Jean Paul de Bruijn, afkomstig uit Hulst, weegt zijn woorden op een goudschaaltje als hij het over de verwachtingen voor het team heeft. „Ik kan alleen voor mezelf spreken, dat ik veel heb getraind, veel aan mijn conditie heb gedaan met hardlopen en denk dat ik goed ga spelen. Maar dit is een Eu ropacup voor teams. We zullen het met ons vieren moeten doen en spelen tegen tegenstanders van wereldniveau." De Zeeuw, de twee Belgen en de Brabander zijn in Straatsburg inge- Het Zeeuwse driebandenteam Delta/Frans Bevers doet mee aan de finale van de Europacup. Het toernooi wordt vanaf donderdag gehouden in Straatsburg. deeld in een poule van drie teams. Titelhouder BC Agipi, met Frédéric Caudron, Marco Zanetti, Jeremy Bury en Christoph Duval, is de zwaarste opponent. Delta/ Frans Bevers begint donderdag morgen om tien uur eerst met de wedstrijd tegen BC Biljart Express met Frans van Kuyk en Gerwin Valentijn. De favorietenrol in het toernooi ligt bij het Portugese FC Porto, de biljartclub die een onderdeel is van het voetbalbolwerk FC Porto. Daarvoor komen Torbjörn Blomdahl, Daniel Sanchez, Nikos Polychrounopoulos en Rui Costa uit. De zes biljartteams spelen op don derdag en vrijdag de voorronden. Daarna gaan de eerste twee ploegen over naar de halve finale. De winnaars daarvan spelen uit eindelijk op zondag om de Euro pacup. LUIK - Trainer Michel Preud'Hom me verlaat de Belgische eersteklas ser Standard Luik. De voormalige doelman van het Belgisch elftal wil zijn contract bij de landskam pioen niet verlengen. Preud'Homme volgde in 2006 Jo- han Boskamp op bij Standard. Hij leidde de voetbalclub afgelopen sei zoen naar de eerste landstitel in 25 jaar. De laatste weken raakten de onder handelingen over een nieuwe ver bintenis steeds meer in het slop. Preud'Homme wilde voor twee jaar bijtekenen, Standard bood maar de helft. De Luikenaar erken de gisteren dat het daarom tot een breuk is gekomen. De 49-jarige Preud'homme gaat zo goed als zeker aan de slag bij AA Gent, waar hij de naar SC Heeren veen vertrokken Noor Trond Sol lied opvolgt. De partijen zijn bijna akkoord. „Ik wil bij Gent, net zoals bij Standard, de spelers en het col lectief beter maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54