O 'Ik hoop op 5,5 voor biologie' Hz?? Triniteit in Temeuzen blij fit de armste wijk □NA uit de 16e en 17e eeuw Studenten Life Sciences onderzoeken www.hz.nl Bekijk ook het gefilmde examenjournaal op www.pzc.nl/specials/eindexamen PZC Dinsdag 27 mei 2008 27 Naam: Fleur Peeters Woonplaats: Middelburg Leeftijd: 17 Opleiding: Havo op het Nehalennia in Middelburg Afgelegd examen: Biologie Vervolgopleiding: Gebarentolk in Utrecht Fleur weet nog niet wat ze precies moet denken van haar examen biolo gie. „Met biologie kan het altijd twee kanten op, ik weet het echt niet." Toch heeft ze eigenlijk wel een voldoende nodig, want ze staat nu een 5,5 gemiddeld voor biologie. „Dus ik hoop dat het eindresultaat een 5,5 of hoger is." Heel hard heeft Fleur niet geleerd voor het examen. „Wat proefexamens gemaakt en wat doorgelezen, verder niet zoveel." En gaat ze slagen? „Ik moet wel, want in havo 4 ben ik een keer blijven zitten. Dus al slaag ik voor biologie met een vier, dat maakt me niks uit. Als ik maar slaag." Wanneer alle examens achter de rug zijn zit de eerste week al helemaal vol gepland met feestjes. „Een feestje van die, dan ook nog eens van die. Echt een heleboel." Met de klas gaan ze ook nog gezellig een dagje op stap. „We hebben echt een hele leuke klas, dus voor we op vakantie gaan nog even gezellig met z'n allen op stap." Naam: Thijs André de la Porte Woonplaats: Oostkapelle Leeftijd: 17 Opleiding: Havo op het Nehalennia in Middelburg Aankomend examen: Scheikunde Vervolgopleiding: Werktuigbouwkunde in Breda Thijs André heeft wel vertrouwen in het examen scheikunde, dat mor gen voor de havoleerlingen op het programma staat. „Het is niet echt een heel makkelijk examen, maar het moet wel gaan lukken." Hij is nog niet zo hard aan het leren voor zijn examen. „Ik heb een exa menbundel voor scheikunde en daar heb ik wat uit geoefend. Dat vond ik allemaal wel meevallen." Normaal gaat scheikunde bij hem ook niet erg slecht. „Ik haal meestal wel boven de zes, dus ik hoop dat ik dat nu ook haal." Zijn examens tot nu toe heeft hij wel goed gedaan. „Het zijn niet alle maal tienen, maar wel allemaal voldoende denk ik." Slagen moet daar om geen probleem zijn. Als de examens zijn afgelopen gaat Thijs André eerst een week flink feest vieren. „Dan nog een week op vakantie en dan maar werken." En een kamer in Breda zoeken. „Volgende week ga ik er al eentje bekijken." Journaal Scholieren die vorige week het vwo-examen Duits hebben af gelegd, krijgen één vraag alvast cadeau. Het CEVO heeft de scholieren gelijk gegeven in hun klacht over vraag zeven tien. De vraag was dusdanig vaag gesteld dat meerdere ant woorden goed konden zijn. Al le antwoorden op die vraag worden nu goedgekeurd, laat Charlotte van Meerwijk van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) weten. Gisteren stonden voor de vwo-leerlingen Filosofie en Eco nomie en voor de havo-scholie ren Frans en Biologie op de agenda. Het was een van de rustigste dagen voor het LAKS, dat inmiddels al 64.000 klach ten binnen heeft gekregen sinds de start van de examens. Gemiddeld gaat het om zo'n achtduizend klachten per dag. Gisteren waren het er maar 'en kele' duizenden. Alle klachten gingen bovendien over de inhoud van de exa mens. Zo beklaagden veel scho lieren zich over vraag 26 van Economie die op meerdere ma nieren te interpreteren was. Bij het examenvak Frans werden volgens de deelnemers wel heel veel moeilijke woorden ge bruikt en bij Filosofie waren veel vragen onduidelijk. Klachten over herrie op het schoolplein, grasmaaiers, werk lui in het gebouw of andere leerlingen die tegelijkertijd gymles hadden, waren er nau welijks. Volgens het LAKS is daar vori ge week al zoveel over ge klaagd dat alle problemen met geluidsoverlast inmiddels zijn opgelost. reageren? www.pzc.nl/eindexamen Gemeente Temeuzen voert 'armoedelijst' op wijkniveau aan. door Joeri Wisse GOES - Opnieuw is de Temeuzen- se wijk Triniteit de armste wijk van de provincie Zeeland. Negen procent van de huishoudens in de ja ren zestig wijk moest het in de ja ren 2001 tot 2005 doen met een ge middeld jaarinkomen van 9249 eu ro per jaar. De wijken Oudelandse Hoeve en Zuiderpark bezetten de tweede en de derde plaats met een amoedepercentage van respectieve lijk acht en zeven procent. Dat blijkt uit een publicatie van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). De cijfers die het CBS gisteren publiceerde, zijn dus al en kele jaren oud. Dat kan een verte kend beeld opleveren. Zo bouwde de gemeente Terneuzen afgelopen jaar veel nieuwe huizen in Trini teit, terwijl oudere huurwoningen het veld moesten ruimen. Op de plaatsen vier tot zes staan Hoofdplaat, Nieuw-Namen en Groede. In de top tien zijn verder het Middengebied van Vlissingen, het dorp Kamperland en de wij ken Centrum en Zuid-West van de gemeente Middelburg terug te vinden. Overigens is het niet alleen kom mer en kwel in de gemeente Ter- neuzen: met wijken als Zeldenrust en de nieuwbouwwijk Othene is de havenstad ook goed vertegen woordigd in het lijstje van dertien wijken waar het percentage arme gezinnen gemiddeld op nul uit komt. In dat gezelschap bevinden zich verder Eede, Scharendijke, Poortvliet, Wemeldinge, Noord- gouwe, Zonnemaire, Waarde, Wil- helminadorp, Aagtekerke en 's-Heer Hendrikskinderen. HZ studenten gaan, in samenwerking met de Universiteit Leiden, meewerken aan het archeologisch onderzoek 'de Vlissinger in de Gouden Eeuw'. Tijdens opgravingen in Vlissingen bij de oude scheepswerf is er een begraaf plaats ontdekt die in de 16e en 17e eeuw werd gebruikt. "Studenten van de richting Life Sciences gaan het DNA- materiaal van de gevonden skeletten onderzoeken. De bedoeling is erachter te komen hoe deze mensen leefden en hoe de bevolking was opgebouwd", vertelt docent D. Evenberg. Speuren naar oude sporen! Hogeschool Èf7 Zeeland Later ook boeiend onderzoek verrichten? Kom naar de □pen Dag op BI mei en maak kennis met deze opleiding!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51