Zeeland PZCI21 Geld vroege hulp probleemjeugd Slepende discussie over 'autohandel' Oostburgs spreekuur van VWN ZEEUWS-VLAANDEREN 34 Dinsdag 27 mei 2008 Tip? redtern@pzc.ni Wesley Sneijder sluit zich aan bij Oranje na korte vakantie Kostbare kunst ging voor een habbekrats weg Proef vroeg ingrijpen helpt jeugdcriminaliteit te voorkomen. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het project Vroeg Er bij Team (VET), waarbij vroegtij dig wordt ingespeeld op jongeren die probleemgedrag vertonen, kan tot eind dit jaar worden voortge zet. De drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen betalen geza menlijk het Algemeen Maatschap pelijk Werk om hiervoor een fullti me kracht in te zetten. Het project is de afgelopen twee jaar in heel Zeeland bij wijze van proef met succes uitgevoerd. Het VET moet jeugdcriminaliteit voor komen en terugdringen, het ver mogen van de betrokkene jongere om de eigen problemen op te los sen versterken en de samenwer king tussen politie, maatschappe lijk werk, Bureau Jeugdzorg en an dere instellingen die zich bezighou den met jeugd of jeugdcriminali teit verbeteren. De methode VET is een intensieve begeleiding van de jongere en zijn of haar gezin ge durende één tot drie maanden. Daarbij wordt gelet op de gehele gezinssituatie, het sociale netwerk, verduidelijking van de hulpvraag en de hulpverleningsafname. De doelgroep wordt gevormd door jongeren tot achttien jaar die probleemgedrag of signaalgedrag vertonen. Politieagenten die derge lijk gedrag opmerken, geven dit door aan het Bureau Jeugdzorg. De gemeenten in Zeeuws-Vlaan- deren stellen geld beschikbaar om het project met vroege hulp aan probleemjongeren voort te zetten. Dat bepaalt of hulp nodig is. Na maximaal drie maanden kan het gezin zelf verder of wordt verwe zen naar reguliere hulpverlenings instanties. Toen dit systeem nog niet be stond, bleven de betrokken jonge ren (en hun ouders) vaak zonder hulp. Daardoor ging het gedrag van de jongere soms van kwaad tot erger. De kind-gezinsbenade- ring van de methode VET heeft een positief effect en voorkomt dat zwaardere hulpverlening moet worden ingezet. Dat is niet alleen in het voordeel van de betrokken kinderen en gezinnen, maar het is ook veel minder duur. De cijfers van vorig jaar leren dat in Zeeuws-Vlaanderen zo'n 75 zaken per jaar worden behandeld. De proef is waardevol geweest, schrijven B en W van Terneuzen aan de gemeenteraad. De huidige projectvorm wordt echter als te in tensief ervaren en moet ingepast worden in het reguliere hulpaan bod. De uitvoeringskosten kunnen echter niet uit het gewone budget van het maatschappelijk werk be taald worden. Daarom springen de gemeenten voorlopig bij. Vluchtelingenwerk vestigt zich ook weer in het westen van de regio. OOSTBURG - De Stichting Vluchte lingenwerk is vanaf vrijdag wat makkelijker bereikbaar voor asiel zoekers en vluchtelingen in West- Zeeuws-Vlaanderen. De stichting, die in de regio in Hulst en Terneu zen zit, betrekt een nieuw kantoor in het gebouw van het ROC Wes- terschelde aan de Stadhouderslaan in Oostburg. Medewerkers van Vluchtelingen- Werk Nederland, die tot enkele ja ren geleden in het asielzoekerscen trum in Cadzand waren te vinden, houden elke vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur spreekuur. Asielzoekers en andere vluchtelingen kunnen met al hun vragen over asiel- en andere juridische procedures te recht. Daarnaast kunnen ze aan kloppen met vragen over de Ne derlandse of Zeeuws-Vlaamse maatschappij. De bezoekers hoeven geen moei lijkheden in hun nieuwe thuisland te ondervinden om zich op het kantoortje te vervoegen. Ook als ze 'geen directe problemen' heb ben, zijn ze altijd welkom voor een kennismakingsbezoek of een praatje, laat het Zeeuws-Vlaamse VWN-team weten. HULST - Archeologen hebben gisteren proefborin gen verricht op zoek naar restanten van de oude haven in de binnenstad van Hulst. De boringen werden uitgevoerd in winkelcentrum Trefpunt, waar de haven volgens een kaart uit 1560 moet hebben gelegen. De gemeente wil een nieuwe wa terpartij vanaf de Keldermanspoort tot aan de Vismarkt aanleggen die het tracé van de histori sche haven volgt. Over twee weken vindt archeo logisch onderzoek plaats op de locatie van het voormalige postkantoor en het terrein van het Houtenkwartier. foto Camile Schelstraete Eigenaar Vip Cars ontkent handel in 'Amerikanen'. door Wout Bareman ZANDSTRAAT - Vip Cars in Zand straat: een uit de hand gelopen hobby of een handel in tweede hands auto's? Op die vraag wil wethouder Frank van Hulle (ruimte) van Terneuzen graag antwoord. Aanvankelijk gaf de gemeente eige naar Werner de Koeijer opdracht zijn handel te staken, omdat zijn bedrijf in strijd was met het be stemmingsplan. Maar ruim een jaar later zegt wethouder Van Hul le: „We moeten eerst vaststellen waar een hobby eindigt en waar er sprake is van handel. Bij hoe veel auto's trek je de grens? Blijkt dat er inderdaad sprake is van een handelsvoorraad, dan kan op die plaats nooit sprake zijn van legali sering. Dat zou in strijd zijn met het geldende bestemmingsplan dat die locatie aanmerkt als woon gebied." Eigenaar De Koeijer ontkent na drukkelijk dat er sprake is van han del. Hij weet bijna zeker dat die verhalen de wereld in worden ge stuurd door eigenaar Roman He- melsoet van Autohandel Orie ls Wethouder Frank van Hulle (ruimte) van Terneuzen zoekt op lossing in slepende discussie over 'autoverzameling' van Werner de Koeijer in Zandstraat. kwart aan het begin van Zand straat. Hemelsoet en De Koeijer waren tot voor kort in een juridi sche strijd gewikkeld over niet be taalde rekeningen. De uitspraak van de rechter viel uit in het voor deel van Hemelsoet, die volgens De Koeijer tijdens de rechtszaak enkel leugens verkocht. Hemelsoet ontkent dat in alle toonaarden en wijst op het feit dat hij, volgens de rechter, het gelijk aan zijn zijde heeft. Volgens hob byist De Koeijer, gespecialiseerd in Amerikaanse modellen, moet het afgelopen zijn met de kwaadspre kerij. Hij is inmiddels naar de pro vincie gestapt. „Ik zoek mijn recht nu op een hoger niveau. Hemel soet zit zelf fout. Hij heeft bijvoor beeld een aantal auto's gestald op grond met een agrarische bestem ming." Autohandelaar Karei Keuker, ook in Zandstraat, houdt zich afzijdig. „Ze zoeken het allemaal maar uit. Ik wil met dit soort zaken niet las tig gevallen worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45