Contador vindt juiste cadans Witpen bezorgt Kwekkeboom de zege 31 MEI1 JUNI 2008 Sterke race Van Kempen niet beloond OIRSCHOT www.landmacht.nl Zomerkoersen weer van start W PZC Dinsdag 27 mei 2008 37 Spanjaard vijfde in klimtijdrit van Giro, Pellizotti wint. door Hans Koenekoop KRONPLATZ - De Italiaanse wiel renner Franco Pellizotti heeft gis teren de zestiende etappe in de Ronde van Italië op zijn naam ge schreven. Hij leverde de beste prestatie in de tijdrit op de steile klim (soms 24 procent) van bijna 13 kilometer naar het skioord Kronplatz: 40 minuten en 26 se conden. De Spanjaard Alberto Contador eindigde als vierde op 22 secon den en behield de roze leiderstrui. Emanuele Sella, de Italiaanse klim- geit die de vorige twee bergetap pes won, eindigde als tweede. Hij was zes seconden langzamer dan Pellizotti. Kopman Denis Ment- sjov van Rabobank reed de tiende tijd. De gevreesde rit tegen de klok naar de besneeuwde top van de 2273 meter hoge Kronplatz in de Dolomieten werd een seconden- spel. Pellizotti van Liquigas bleek uiteindelijk de beste benen te heb ben in de klim met stukken van boven de 20 procent. Zijn gemiddelde snelheid van 19,142 kilometer per uur gaf goed de zwaarte weer. Vooral de laatste kilometer was gemeen, met een stuk van 24 procent stijging over gravel. Contador, die in de bergetappes nog geen grootse daden had ver richt, had gisteren wel de cadans van de klimmer te pakken. De winnaar van de Ronde van Frank rijk verstevigde zelfs zijn kopposi tie in het klassement, want eerste belager Riccardo Ricco verloor 8 seconden in de tijdrit. De renner van Astana heeft nu 41 seconden voorsprong op Ricco. Danilo di Luca, vorig jaar winnaar van de Giro, gaf vrij veel tijd prijs. Hij eindigde als negende in 42.11 en zakte naar de zesde plaats op 2.18 van Contador. Gilberto Simo- ni deed wel goede zaken. De oud winnaar van de Ronde van Italië liet bovenop de Kronplatz met 40.43 de derde tijd noteren en ruk te daardoor op naar de derde plaats in het tussenklassement. Mentsjov viel terug naar de zeven de plaats. 1^ Alberto Contador wordt vijfde in de zware klimtijdrit en komt ste viger in de roze trui te zitten. De Spaanse wielrenner staat 41 se conden voor op Riccardo Ricco. Franco Pellizotti stampt omhoog tijdens de korte maar uiterst zware klim tijdrit. foto Alessandro Trovati/AP Winnares is dochter van doffer die in 2005 ook al de snelste was. door Fred Rabout NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een blauwe witpen bezorgde Ko Kwek keboom zaterdag de provinciale winst op het midfondconcours vanuit Chateaudun. Het was een dochter van de doffer die in 2005 de snelste van Zeeland was op het concours vanuit Creil. Ondanks een pittige noordoostenwind over brugde het jaarling duivinnetje de 413 kilometer naar Nieuw- en Sint Joosland met een snelheid van 1073 meter per minuut. Een blauw duivinnetje, ook een jaarling, leverde Kwekkeboom de de tweede prijs in het rayon en een derde plek in de provincie op. Het provinciale 'zilver' was voor de combinatie Henk en Henry Mookhoek uit Breskens. Kwekkeboom (46) maakt een goed seizoen door.Met name zijn duivinnen krijgt hij goed naar huis. Negen prijzen van de 32 inge- korfde duiven in de vereniging wa ren echter een matig resultaat. De twee topduiven maakten veel goed. „Ik beoefen nu voor het der de jaar het totale weduwschap (doffers en duivinnen op we duwschap). Dat bevalt me uitste kend. Vorig jaar liep het wat min der en ben ik er ook mee gestopt. Nu gaat het boven verwachting." Kwekkeboom boekte dit seizoen zijn tweede zege bij PV De Voor waarts in Arnemuiden. Het was eerder al raak op Peronne en Man tes la Jolie. Zijn absolute topjaar 'Het totale weduwschap bevalt me uitstekend. Het gaat boven verwachting' was 1984. Bij de - toen nog - zater dagvliegers won hij provinciaal Laon (oude) en Soignies (jonge). „Mijn duiven vlogen vijf eerste bij De Voorwaarts. Misschien wordt dat record dit jaar verbroken." Kwekkeboom is een man van de vitesse en midfond. Hij doet mini maal mee aan de dagfond, de over nacht laat hij aan anderen over. „Dat duurt me allemaal te lang. Bo vendien heb ik met het ringrijden op het paard nog een andere hob by", aldus Ko Kwekkeboom, die onlangs voor eigen publiek nog tweede werd in die tak van sport. Zijn partner Ria moet daardoor ook regelmatig aan 'de duivenbak'. Als Ko in het zadel zit mag Ria de duiven doen. Wie ze ook weer knap naar huis kreeg waren Ro nald en Louis Traas uit Nieuw- dorp. Ze haalden een score van vijf in de top tien van rayon vier. Val dwarsboomt topklassering van motorcrosser. MILL - Motorcrosser Jeffrey van Kempen (15) uit Oost-Souburg was tijdens een nationale wed strijd in Mill één van de smaakma kers. In de klasse MX2 werd zijn sterke optreden echter niet be loond. In de eerste manche begon Van Kempen net buiten de top tien. Toch werd hij derde na een span nend gevecht met Erik Koot. In de tweede manche ging het fout. Van Kempen kwam in een mêlée van rijders in de eerste bocht ten val. Ondanks een indrukwekkende in haalrace kwam hij niet verder dan een achtste plek. Na twee wedstrijden om de we reldtitel op harde ondergrond moest Karin Adriaanse-Goetheer uit Lewedorp wennen aan het zand. Tussen de mannen werd zij 24e in het dagklassement. Bij de MX 3 Junioren haalde Bram van Schilt uit Sint-Annaland de zeven de plaats. Thijs Lampio uit Vlissin- gen werd zestiende. Hij had uit zicht op een plaats in de top tien, maar doordat andere rijders voor hem in de fout gingen zag hij die klassering in rook opgaan. GOES - De Zeeuwse zomeravond- wielercompetitie gaat morgen weer van start. De eerste koers is op een parkoers aan de Scottweg in Goes. Ook deze editie tekenen wielerver eniging Theo Middelkamp en de stichting TMZ voor de organisatie. Er worden gestreden in diverse klassen. Zo vormen de eliteren ners, de beloften, de amateurs-A en junioren een categorie. Dit is ook het geval met de veteranen, de S/P-klasse, de amateurs- B en de nieuwelingen. Ook de vrouwen rijden hun eigen wedstrijd. In totaal telt de competitie negen wedstrijden. De aanvang is telkens om 19.30 uur. Koninklijke Landmacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39