Sport PZC EK voetbal rustige tijd voor makelaars EURO Roger Federer is voor de buien binnen 37 33 37 Engelaar al rond met Schalke 04 Pellizotti wint loodzware klimtijdrit, Contador houdt roze Dinsdag 27 mei 2008 Blauwe witpen bezorgt Ko Kwekkeboom zege op Chateaudun Tip? sport@pzc.nl De grootste zaken worden altijd over een toernooi heen getild. door Leon ten Voorde hoenderloo - Het topvoetbal is soms net een oogverblindende eta lage. Op andere momenten heeft het weer meer weg van een rom melige bazaar zonder overzicht. Er loopt in elk geval van alles rond dat te koop is. Prachtige waar, die nog even aan de man moet wor den gebracht. Austria-Switzerland Het EK, waar de gemiddelde trans- ferprijs van een ploeg 150 miljoen euro bedraagt, is dus een gouden periode voor de makelaar, zou je denken. Maar volgens de bekend ste spelersmakelaar van Nederland Rob Jansen klopt er maar weinig van het beeld dat de handel tij dens zo'n evenement op volle toe ren draait. „In al die jaren dat ik nu in het vak zit heb ik nog nooit een transfer tijdens een groot toer nooi gedaan. De grootste zaken worden altijd over een toernooi heen getild." Jansen heeft vijf spelers uit zijn stal bij het Nederlands elftal en is enschede - De deal is nog niet rond. Eenvoudigweg, omdat FC Twente en Schalke 04 nog met el kaar om de tafel moeten. Maar Or lando Engelaar laat er geen twijfel over bestaan: als de twee voetbal clubs eruit komen, dan speelt hij de komende jaren in Gelsenkir- chen. Een ding is al wel zeker: hij gaat hoe dan ook weg uit Enschede. En gelaar was namelijk ook bij Twen te vertrokken als Fred Rutten hem niet bij Schalke had willen heb ben. „Ik heb ambities en heb het gevoel dat ik toe ben aan de vol gende stap in mijn loopbaan", al dus Engelaar. „Natuurlijk speelt het een heel belangrijke rol dat Rutten trainer van Schalke wordt. Maar ook als hij daar niet had geze ten en de club had me toch willen hebben, was ik naar Schalke ge gaan." Engelaar kwam vorig jaar aan het begin van het seizoen over van het Belgische Genk. daarmee de hofleverancier onder de begeleiders. Maar hoe opval lend: hij heeft het eigenlijk best rustig tijdens het EK. „Ik ga wel naar de wedstrijden, maar ik be moei me helemaal nergens mee", zegt hij. „Ik laat de spelers ook met rust, want zij moeten zich vol ledig concentreren. Ze willen meestal ook niet lastig gevallen worden met allerlei geruchten." Zijn collega Arnold Oosterveer on derhoudt tijdens het toernooi wel intensief contact met zijn spelers. „Ik weet dat Klaas-Jan Huntelaar het zelfs zeer op prijs stelt dat hij mij regelmatig spreekt." Dat moet dan telefonisch na afloop van een training of een wedstrijd, want de hotels van de spelers zijn tijdens het EK verboden gebied. Bekend zijn de verhalen van de Africa Cup waar tijdens het toer nooi de meest dubieuze figuren hotels in- en uitlopen. Hopend op die ene gouden deal. Oosterveer en Jansen hekelen dat gedrag. „Het is voor een makelaar niet gepast om in de spelershotels te komen." Wie naar de huidige selectie kijkt, ziet dat bijna alle spelers voor een langere periode bij een grote club onder contract staan. Een speler als John Heitinga wilde bijvoor beeld per se voor het EK duidelijk heid hebben over zijn sportieve toekomst. Hij maakte al tijden gele den bekend dat hij naar Atletico Madrid verhuist. Een speler die nog altijd hoopt op een nieuwe club is Rafael van der Vaart. Maar heeft een speler van zijn naam nog een groot podium als het EK nodig om zichzelf in de markt te zetten? „Dat ligt eraan", zegt zijn zaakwaarnemer Soren Lerby. „Als hij er twaalf inschiet op het EK, zal de interesse flink toenemen, neem ik aan. Zoiets helpt dan zeker." Een andere interessante speler voor de buitenlandse markt is Huntelaar. Is het EK voor hem de springplank naar boven? „Eerlijk gezegd heb ik het met Klaas-]an niet eens over die mogelijkheid ge had", zegt Oosterveer. „En dat hoeft ook niet, want dat is niet zijn doel bij het EK. Hij vindt het geweldig dat hij op zo'n groot eve nement aanwezig mag zijn. Al het andere telt voor hem niet." pagina 34: Sneijder heeft zin in EK na vijf dagen vakantie Het EK is gouden kans voor een spelersmakelaar, zou je denken. Maar de handel ligt juist dan even stil. Zaken worden pas weer na het toernooi gedaan. Eerste-rondepartij Robin Haase uitgesteld naar vandaag. door Peter van Leeuwen PARIJS - De voorspelde regen be dierf gisteren vanaf half vijf de tweede dag van het tennistoernooi van Roland Garros. Roger Federer was een van de spelers die nog voor de bui binnen was. De Zwit serse nummer één van de wereld begon zijn tiende poging het Fran se Grand Slamtoernooi te winnen met een regelmatige overwinning (6-4 6-4 6-3) op de Amerikaan Sam Querrey. Slechts 26 van de 58 geplande par tijen konden worden afgerond, waardoor het vandaag dringen wordt op de gravelbanen van Parijs. Robin Haase, die de Kroaat Marin Cilic zou treffen, kon om zes uur terug naar zijn hotel, toen de partijen die nog niet waren be gonnen definitief werden ge schrapt. Hij speelt nu vandaag om 11.00 uur. De Spaanse titelverdedi ger Rafael Nadal bleef door de aan houdende regen eveneens aan de kant. In het vrouwentoernooi was Jele- na Jankovic de grote naam op het speelschema die gisteren in actie kwam. De Servische klopte de Roemeense Monica Niculescu in twee sets: 7-6 6-2. De Amerikaan se Venus Williams had twee uur nodig tegen de oudste speelster van het toernooi, de 35-jarige Israë lische Tzipora Obziler: 6-3 4-6 6-2. pagina 35: Frankrijk is op zoek naar een opvolger voor Noah Roger Federer bereikt eenvoudig de tweede ronde van Roland Gar ros. Rafael Nadal, de favoriet voor de eindzege, komt vanwege de regen niet in actie. Tijdens het EK willen voetballers als Ibrahim Afellay en Mario Melchiot graag met rust gelaten worden door hun makelaars. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35