Zeeland Ineens voel je je minder veilig Alles moet weg Jeans Inn Orgeltocht langs kerken slaat aan CC LU X O co Grote uitverkoop riLsai Iff! Burgemeester huldigt jonge hulpverleners Ook na noodlottig ongeluk geen vangrail langs het kanaal Wij zijn aan het verbouwen! Vanaf vandaag 9.30 uur M'BURG IS PER 29 MEI VERHUISD 13 NAAR GRAVENSTRAAT PZC Dinsdag 27 mei 2008 25 Na diefstal fiets neemt het wantrouwen toe bij inwoner Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG - „Ineens voel je je minder veilig." Met die woorden beschrijft Middelburger Theo Bra- venboer (72) het gevoel dat over heerst nadat uit de parkeerkelder van de Stadsveste de fiets van zijn vrouw is gestolen. Het is niet de enige fiets die de af gelopen dagen verdween uit de parkeerkelder van het huizenblok aan de Branderijmolengang. Het gaat om zeker acht fietsen die ver dwenen uit die afgesloten parkeer kelder. Een kelder waar, normaal gesproken, geen onbevoegden bin nen kunnen komen. Alleen de be woners hebben een sleutel en een afstandsbediening om het toe gangshek en de deur tot die par keergarage te openen. Bravenboer vermoedt dat de elek trische fiets van zijn vrouw in de nacht van woensdag op donder- 'Kwajongens zijn het niet, want wat moeten die nu met een elektrische fiets' dag is gestolen. Zekerheid heeft hij niet omdat het echtpaar de fiets pas donderdag miste. Het gaat vol gens hem om een Yamaha-fiets met een nieuwwaarde van rond de tweeduizend euro. In de parkeerkelder vertelt de be woner van de Stadsveste dat het technisch niet zo moeilijk moet zijn om het signaal van de af standsbediening op te vangen, zo dat onbevoegden vervolgens ook dat toegangshek kunnen openen. „Met een beetje moderne elektro nica is dat al mogelijk." Zo'n inslui per kan vervolgens bijna onge stoord rondneuzen, vervolgt de be woner. Hij wijst rond naar alle fiet sen, auto's en tal van andere eigen dommen die overal in de parkeer kelder staan. Bravenboer weet nog goed hoe hij en zijn vrouw wat grinnikten toen ze vorige week van de voorzitter van de kopersvereniging een waar schuwend briefje kregen over de insluipingen. Nu doen ze dat niet meer. Ze zijn nu juist extra achter dochtig. Als buiten op straat men sen wat langer naar hun apparte mentencomplex kijken, hebben ze al het gevoel dat weer iemand het op hun bezittingen heeft voorzien. GOES - Vooraf had Allie Barth van het gemeentearchief Goes het niet durven te voorspellen. 'Alleen bij voldoende belangstelling gaat de orgeltocht door', meldde hij zelfs. Hij was veel te voorzichtig. „Inmid dels hebben we al bijna honderd aanmeldingen. We rijden zaterdag met twee bussen." De tocht leidt vanuit Goes - ver trek om 13.15 uur bij het stadskan toor - langs de dorpskerken van 's-Gravenpolder, Baarland en Hoe- dekenskerke. De laatste halte is de „Wij voelen ons plotseling minder veilig." Bravenboer vertelt ook dat de dief van de elektrische fiets niet zo maar kan rondrijden op die Ya maha. „Daarvoor heeft hij nog iets extra's nodig. Iets wat alleen ver krijgbaar is bij een fietsenmaker." Bravenboer hoopt dat fietsenma kers dat 'speciale dingetje' niet zo maar afgeven, maar navraag doen waarom die meneer of mevrouw dat niet thuis heeft. Want dat is volgens hem de manier om die fiets terug te krijgen. Hij is ervan overtuigd dat het geen kwajon gens zijn die regelmatig in de par keerkelder fietsen jatten. „Want wat moeten die nu met een elektri sche fiets. Nee, het gaat om lieden die het op ons bezit hebben ge munt." Grote Kerk in Goes. De Goese can tor-organist Kees van Eersel vertelt over de oude orgels en speelt ook. Barth gaat in op de historie van de plaatsen en kerken. Het Jaar van het Religieus Erfgoed 2008 is de aanleiding voor de tocht. KRABBENDIJKE - Zes leerlingen van het Calvijn College in Krabbendij- ke worden morgenmiddag door de gemeente Reimerswaal in het zon netje gezet, omdat zij onlangs een in Krabbendijke te water geraakte scootmobielrijder hebben gehol pen. De scootmobielrijder was langs de Westelijke Parallelweg bij Krabben dijke van het talud gereden en in een sloot terecht gekomen. Bij het passeren hoorden de fietsende scholieren hem roepen. Zonder te aarzelen schoten de scholieren te hulp. Ze wisten met twee automobilisten en hun inzit tenden de man uit de sloot te ha len. De helpers hebben de verkleumde man ook naar huis gebracht. Bur gemeester Jan Huisman huldigt de jongeren van dertien, veertien en vijftien jaar morgen in het gemeen tehuis in Kruiningen. WILHELMINADORP - Het tragische ongeval vrijdagnacht in Wilhelmi- nadorp, waarbij een onwel gewor den 19-jarige Goesenaar met zijn auto in het kanaal reed en zaterdag morgen aan de gevolgen overleed, is geen aanleiding om een vangrail te plaatsen. Daar kleven te veel ver keerstechnische bezwaren aan, zegt wethouder Rinus Dieleman, die spreekt van een 'buitenge woon trieste gebeurtenis'. Het slachtoffer kreeg waarschijnlijk een epileptische aanval en raakte de controle over het stuur kwijt. Hij reed net voorbij de brug in Wilhelminadorp het kanaal in. Volgens Dieleman is het op zich mogelijk er een vangrail neer te zetten, maar die kent te veel nade- len. „Als je tegen een vangrail aan- rijdt, word je teruggekaatst en j loop je het risico van een frontale botsing met een tegenligger." Excuses voor het ongemak. LU O Koopjeshoek met: *Diverse merken zoals: Brax, Basler, jobis, Escada, Luisa Cerano,etc. *Blazers, broeken, pulls, rokken, vesten, jassen, blouses, etc. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Theo Bravenboer vermoedt dat een dief het elektrisch hek van de Stadsveste kan openen nadat hij het signaal heeft 'afgetapt'. foto Lex de Meester slechts 200 meter verderop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27