Zeeland de buurt persoonlijk zeggen' wel op Wandeltocht langs Middelburgse kerken Leerlingbegeleiders slaan handen ineen raktijk Monteurstraining voor vrouwen Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen PZC Dinsdag 27 mei 2008 I 23 een dierenartsenpraktijk met apo theek. Daar zijn al veel vragen over gesteld. Als daar duidelijkheid over is, kan er een bijeenkomst plaatsvinden." Het is makkelijk om te zeggen: de ge meente moet die vragen beantwoor den. Hoe zit het met de verantwoor delijkheid van Emergis? „Onze specialisatie is zorg. Die vra gen beantwoorden we meteen. Maar als het gaat om openbare or de en veiligheid, moeten mensen toch bij de gemeente zijn." De manier waarop u de verhuizing bekendmaakte aan buurtbewoners wekte veel ergernis. Waarom hebt u het zo gedaan? „Ik weet dat huisvesting van het HKPD altijd een gevoelig punt is geweest. Dat het sterke emoties op roept, was te verwachten. Dat vind ik heel menselijk en dat ver dient ook alle begrip. Maar op welk moment je het vertelt, bewo ners voelen zich altijd overvallen. We hadden ook stilzwijgend het pand kunnen betrekken, maar we hebben er bewust voor gekozen om het de buurt persoonlijk te ver tellen. De projectleider heeft zelf de brieven aan buurtbewoners overhandigd, behalve dan bij de mensen die niet thuis waren." Met het HKPD en de stichting Door voor ex-gevangenen, wordt de druk op de buurt groot. Wat denkt u? „De bestemming van het pand was voor ons de doorslag, maar we zijn niet blind voor de omge ving. Het HKPD kan daar goed werken, zolang iedereen bereid is zijn verantwoordelijkheid te ne men. En misschien hebben stich ting Door en wij méér met elkaar gemeen dan we denken." A.). Diender Op 1 december moet het HKPD de Coosje Buskenstraat hebben verlaten. Directeur verslavingszorg Rozette Wille kan alleen slaafden vanaf die datum in het pand in de Dr. Stavermanstraat (foto) terecht kunnen. maar hopen dat de drugsver- foto Lex de Meester Ais kwaliteit een naam mag hebben! Italiaans design:,; Duitse degelijkheid_ Zeeuwse prijzë KOM NAAR ONZE SHOWROOM VOOR EEN EERLIJKE OFFERTE Taiamlni Keukens Herculesweg 42 Middelburg 0118-613275 MIDDELBURG - Autoservicebedrijf Kwik-Fit en bandenbedrijf Good year dagen vrouwen uit voor een damestraining donderdagavond. Vrouwen die meer willen weten over hoe een auto werkt, hoe een band verwisseld moet worden of hoe met een lege accu gestart kan worden, zijn welkom bij het filiaal van Kwik-Fit in Middelburg. De training duurt van 19.00 tot 21.30 uur en is gratis. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl KLAVERBLAD ZEELAND Kan ik zomaar veranderen van tandarts? Heb ik het recht om mijn eigen dossier in te zien? Mag ik vragen om een second-opinion? Voor dit soort vragen en meer... belt u met Zorglnfo! www.klaverbladzeeland.nl Zorglnfo Klaverblad Zeeland T 0113 - 212 783 (ma. t/m vr. van 09.00-13.00 uur) E zorginfo@klaverbladzeeland.nl toe. Hij had die lessen dan ook niet willen missen. Vooral niet om dat hij straks bij zijn nieuwe werk gever, vliegtuigbouwer Fok- ker-Stork in Woensdrecht, hele da gen Engels moet spreken en lezen. Bij het afnemen van de schoolon derzoeken is volgens de leerlingen wel rekening gehouden met de les uitval. Zo is bij die onderzoeken, die meetellen voor het uiteindelij ke cijfer, nauwelijks aandacht be steed aan de Engelse grammatica. Dat pakt volgens Van Beveren uit in zijn voordeel. „Mijn Engels is im mers slecht." Desondanks vinden hij en Tom het toch maar vreemd dat zomaar een hele periode geen Engelse les wordt gegeven zonder dat iemand daar wat aan doet. Het vinden van vervangende leer krachten is een probleem voor veel scholen. Binnen het voortge zet onderwijs in Zeeland zijn on langs afspraken gemaakt over een vervangingspool en een campagne om leraren te werven. MIDDELBURG - De Wandelkerk, de Abdijkerken, de Doopsgezinde kerk, de Gasthuiskerk, de katholie ke Petrus- en Pauluskerk, de syna goge in de Herenstraat. Ook dit jaar kunnen belangstellenden mee op kerkenpad in Middelburg. Zoals elk jaar vindt ook nu het Lange Jan Project Middelburg plaats. Onderdeel daarvan is het kerkenpad. In de maanden juni, juli en augustus kunnen belangstel lenden elke donderdag mee op een wandeling met een gids die vertelt over de historie en de bouwgeschiedenis van de religieu ze gebouwen. Die begint om 13.30 uur bij de Wandelkerk onder de Lange Jan. Deelname aan het ker kenpad kost vier euro. ■F| Meer informatie is te vinden op www.middelburgsekerken.nl GOES - Vijf organisaties die in Zee land ambulante begeleiding bie den aan kinderen met leerproble men slaan de handen ineen. Om te beginnen door samen cursussen aan te bieden aan scholen en lera ren. „Maar ik hoop dat dit een eerste stap is op weg naar een centraal lo ket", zegt Annelies Baarends van Auris in Goes. Daar waar kinderen met leerpro blemen vroeger naar het speciaal onderwijs moesten, kunnen ouders er tegenwoordig ook voor kiezen om hun kind op de gewo ne basisschool te laten zitten. Ze kunnen dan ambulante begelei ding krijgen. Er zijn verschillende instanties die de begeleiding aanbieden aan kin deren met onder meer slechtho rendheid, autisme, epilepsie of een lichamelijke handicap. Vijf aanbieders slaan nu de handen in een. Het gaat om Auris in Goes, Eben Haëzer in Kapelle, De Korre in 's-Heer Arendskerke, de Korczak- school en de Berkenschutse. HmKgaT www.arpas.sanidrome.nl Hét adres voor uw nieuwe badkamer, inclusief vakkundige installatie! v40§r. MMS 'v - Arpas lanidrome K_J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25