Zeeland 4> 'We wilden het Te weinig lessen breekt nu Ook garage Kanaalweg gaat dag en nacht open TkMPÜR Tempur®-dealer Ravage na botsing auto's en aanhanger 22 I Dinsdag 27 mei 2008 PZC Permanente make up Jarenlang plezier van een perfecte eyeliner of prachtige wenkbrauwen! Burg.Hackstraat 2, Arnemuiden Tel. 0118 603673 BIJ NADER Ter gelegenheid van de opening van het gerestaureerde Badpavil joen Domburg wordt een boekje gepubliceerd van Francisca van Vloten. Dat boekje wordt echter niet op de dag van de opening op 29 mei gepresenteerd, zoals ge meld in deze krant, maar op 11 juni. Verwendag voor vrouwen met kanker vrouwenpolder - Vrouwen die lij den aan kanker kunnen zich don derdag gratis laten verwennen bij schoonheidssalon Body Care in Vrouwenpolder. Op die dag, Viva la Donna Day, worden gezichtsbehandelingen ge geven. De oprichtster van de Stich ting Viva la Donna is zelf getroffen door kanker. Vrouwen die bij Bo dy Care een behandeling willen krijgen, kunnen zich bij de salon aanmelden: 0118-552233. Sigaretten gestolen bij tankstation Rilland rilland - Bij een inbraak in de winkel van een tankstation aan de Valckenisseweg in Rilland is in de nacht van zondag op maandag rookwaar gestolen. De sigarettenkasten werden open gebroken waarna de dieven alle si garetten meenamen. De totale hoe veelheid en de waarde van de buit is nog onbekend. Raad Middelburg stemt in met reeks parkeermaatregelen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ook de parkeergara ge onder het Middelburgse stads kantoor aan de Kanaalweg gaat vanaf dit najaar 24 uur per dag open. Een voorstel daarvoor van het CDA is gisteren aangenomen door een meerderheid van de ge meenteraad. Het college wilde de garage, als eni ge van de vier, niet 's nachts open stellen. „Duidelijkheid is gewenst", zei Johan Aalberts (CDA). Hij wees er bovendien op dat het in de toekomst waarschijnlijk veel duurder is om de parkeerkelder als nog geschikt te maken voor 24-uursparkeren. De meerderheid van de raad stem de in met de veranderingen in het parkeerregime die volgend jaar moeten ingaan. Parkeren op straat wordt fors duurder, om mensen naar de parkeerkelders te lokken. Forenzen krijgen vergunningen voor parkeerplaatsen aan de rand van de binnenstad, de tweede ver gunning voor bewoners wordt duurder en er komt een nieuw par- keerverwijssysteem. Bovendien wordt onderzoek ge daan naar mogelijke locaties voor nieuwe parkeerterreinen aan de rand van de stad. De Christenunie en de SP stelden, in navolging van een groep bewoners van de bin nenstad, voor om eerst een visie op te stellen op de bereikbaarheid van de binnenstad. Daarbij zou ook het verbeteren van het open baar vervoer en het stimuleren van het fietsgebruik betrokken moeten worden. „Mijn volgorde zou zijn: eerst nadenken over wat je doet en dan pas doen", zei Evert Heringa (Christenunie). Het voor stel haalde met steun van Groen- Links, Middelburg Transparant en Hayati Akdag, de helft van de Poli tieke Partij Middelburg (PPM), geen meerderheid. Wethouder Frank Streng (WD) zei dat het college de binnenstad autoluwer wil maken. „Door het gebruik van parkeergarages te sti muleren. Er zijn nog meer belan gen dan die van bewoners: de be langen van mensen die er werken en de belangen van bezoekers." De coalitiepartijen CDA, PvdA, WD en SGP stemden uiteindelijk in met de parkeermaatregelen, aan gevuld met Groenlinks en Piet Kraan, de andere helft van de PPM. pi* De parkeergarage onder het stadskantoor in Middelburg gaat net als de andere parkeerkelders 24 uur per dag open. Ook wordt parkeren op straat fors duurder. kijk ook op www. .nl Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Za: 09:00 - 16:00 gij Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 &£&Za: 10:00-16:00 Inbraakpoging bij Vlissingse strandtent vlissingen - Bij strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag een auto totaal vernield. Bovendien is er een poging gedaan om in te bre ken in het paviljoen. Bij de strandtent zelf werden een paar ramen vernield. Vermoedelijk heeft het alarm een inbraak voor komen, want er is niemand bin nen geweest. Van de auto zijn bijna alle ruiten vernield, er zijn ook deuken in getrapt. Politie vat twee jonge eiergooiers in de kraag middelburg - De politie heeft gis teren om 19.50 uur in de Kruitmo- lenlaan in Middelburg een 14-jari- ge Vlissinger en een 13-jarige Mid delburger aangehouden. De twee jongens hadden bij verschillende woningen in de wijk Dauwendae- le eieren tegen de ruiten gegooid. Ze worden doorverwezen naar bu reau Halt. MIDDELBURG - In Het Groene Woud in Middelburg zijn gisteren om 15.40 uur twee auto's op el kaar gereden. Een van de wagens schoot door en botste weer boven op een aanhangwagen. Het ongeluk gebeurde toen een 35-jarige automobilist uit het Duit se Ratingen vanuit de richting van de Schroebrug kwam rijden. Hij zag te laat dat een 54-jarige man uit Oost-Souburg in zijn bestelwa gen voor het rode licht stond te wachten. De Duitser kon niet tij dig stoppen en knalde op de bestel wagen van de Oost-Souburger, die op zijn beurt doorschoot en op een aanhangwagen voor hem botste. Die aanhangwagen hing aan de au to 76-jarige Middelburger, die even eens voor het rode licht stond te wachten. Bij de kop-staartbotsing vielen geen gewonden. Er was al leen materiële schade. Directeur HKPD snapt onrust bij omwonenden over verhuisbesluit. door Miriam van den Broek vlissingen - Het bericht dat het Huiskamerproject voor Drugsge bruikers (HKPD) in Vlissingen ver huist naar de Dr. Stavermanstraat heeft onder buurtbewoners, zorg instellingen en raadsleden voor grote beroering gezorgd. Zij voelen zich overvallen en zijn bang voor overlast. Maar wat komt er nou precies in de Dr. Stavermanstraat? „Minder dan momenteel in het HKPD in de Coosje Buskenstraat", zegt Rozette Wille, directeur ver slavingszorg van Emergis. „In de Dr. Stavermanstraat komen drie basisfuncties voor verslaafden voor wie stoppen met drugs te hoog gegrepen is. Die basisfunc ties zijn een huiskamer, een metha- donpost en een gebruikersruimte. Vanuit de huiskamer verlenen we sociale en maatschappelijke zorg. Want wij willen de kwaliteit van het leven van de cliënt verbeteren. Dat doen we door bijvoorbeeld uit te leggen hoe zij zichzelf beter kun nen verzorgen. We proberen ze ook te motiveren voor werk, activi teiten en afkicken." Van de methadonpost maken mo menteel 74 mensen gebruik. „Die mensen komen niet allemaal tege lijk of op dezelfde dag", nuanceert Functies nieuw HKPD In de huiskamer wordt sociale en maatschappelijke zorg ver leent aan drugsverslaafden. De methadonpost is open op maandag, woensdag en vrijdag van 09.45 tot 12.30 uur. Ook eens in de twee weken op za terdag van 09.45 tot 12.30 uur voor de verslaafden die doorde weeks werken. De gebruikersruimte is open op maandag, dinsdag en woens dag van 09.00 tot 15.30 uur en op donderdag en vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur. Bezoekers mogen maximaal een half uur binnen zijn. Wille. „De methadonpost is drie halve dagen per week geopend. Op het drukste moment van de dag zijn er zo'n twintig mensen." In de gebruikersruimte kunnen de cliënten hun drugs innemen. De ruimte is vijf dagen in de week ge opend, maar bezoekers mogen maximaal een half uur binnen blij ven. Daarna kunnen ze naar de huiskamer. Er is altijd een maat schappelijk werker in de gebrui kersruimte aanwezig. Wat is het verschil met het HKPD in de Coosje Buskenstraat? „Daar werden ook nog activiteiten voor cliënten gehouden. En er werd vanuit die locatie woonruim te gezocht voor cliënten. Wij wil len straks ook activiteiten aanbie den - denk aan de veegploeg die we al hebben - maar die kunnen op andere locaties plaatsvinden. Daarnaast willen we in de toe komst samenwerken met andere instellingen zoals de Sociale Dienst en Lété zodat onze cliënten bijvoorbeeld kunnen meedoen aan leerwerkprojecten." Bewoners van de Dr. Staverman straat zijn bang voor overlast. Hoe kijkt u daar tegenaan? „Ik ontken niet dat verslaafden overlast geven. Maar ik weet ook dat er met hen goede afspraken te maken zijn. Natuurlijk is hun ge drag soms onvoorspelbaar, maar met een goed buurtbeheersplan weet iedereen meteen wat hij moet doen als er toch een keer overlast is." Wanneer gaat u met de omwonen den praten? „Als het aan ons ligt, komt er snel een bijeenkomst met de gemeen te, politie, justitie, raadsleden en buurtbewoners. Maar eerst moet de gemeente uitzoeken wat de ef fecten van de verhuizing zijn op de openbare orde en veiligheid. En ja, ook op de aanwezigheid van Rozette Wille, directeur versla- vingszorg bij Emergis, erkent dat dat verslaafden overlast geven, maar denkt dat het HKPD op de nieuwe locatie goed kan werken. CSW-leerlingen klagen over het uitvallen van veel Engelse lessen. door Emile Calon middelburg - Bijna unaniem vin den de leerlingen van de Middel burgse scholengemeenschap CSW aan de Generaal Eisenhowerlaan dat ze hun eindexamen Engels be ter hadden kunnen maken als ze meer les hadden gehad. Door ziek te van docenten hebben ze dit schooljaar maar weinig les gehad in die taal. „De hele tweede perio de niets, de derde periode maar een beetje", aldus Tom Ytsma. Zelf vermoedt de Middelburger dat hij zijn vmbo-examen gisteren redelijk heeft gemaakt. Maar dat komt vooral omdat zijn Engels goed is. Hij chat veel met vrienden in het buitenland waardoor zijn woordenschat groot is. Yvonne van der Schor vindt, on danks de gebrekkige lessen, het Lydia Spruit, Jeanine de Ridder, Brenda Dreesens en Yvonne van der Schor kijken na het examen Engels hun teksten nog even na. foto Lex de Meester examen niet echt moeilijk. Maar dat komt vooral ook omdat ze En gelse familie heeft. Haar vriendin nen Brenda Dreesens, Lydia Spruit en Jeanine de Ridder moesten gis termiddag tijdens het examen wel heel veel opzoeken in hun woor denboek, zo klaagden ze. Dat wa ren volgens hen allemaal woorden die ze niet hebben geleerd door de uitval van de lessen. Koen van Be- veren weet niet of hij een voldoen de heeft gehaald. Hij heeft moeite met Engels, zo geeft hij ronduit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24