Zeeland PZC Meer fietsdiefstallen in Middelburg Meer controle op oud papier in flatgebouwen WALCHEREN 34 21 29 Paniek door gewonde op 'rinkelende' brug Koningin Dan komt de bieb wel naar de kinderen Wesley Sneijder sluit zich aan bij Oranje na korte vakantie Kostbare kunst ging voor een habbekrats weg Dinsdag 27 mei 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Een op de drie gestolen fietsen in Zeeland komt uit Zeeuwse hoofdstad. door Emile Calon MIDDELBURG - In Middelburg wor den de laatste maanden opvallend veel fietsen gestolen. Het gaat, al dus de politie, met name om nieu we fietsen. Volgens de politie zijn de daders zowel gelegenheidsdieven als men sen die georganiseerd en op bestel ling stelen. Een deel van de buit verdwijnt dan ook zeer snel naar regio's buiten Zeeland. Uit cijfers van de politie blijkt dat Middel burg, als het om fietsendiefstal gaat, met kop en schouders boven de andere Zeeuwse steden uit steekt. „Een derde van de fietsen diefstallen vindt plaats in Middel burg", zegt woordvoerder Alwin Don. In de eerste drie maanden van dit jaar verdwenen er telkens zo'n veertig fietsen in Middelburg. In april waren het er 74. En in mei, tot het weekeinde, ging het om 58 rijwielen. Sinds enkele jaren heeft fietsendief stal prioriteit bij de Zeeuwse poli tie. Alleen al in Middelburg zijn in twee jaar tijd 58 mensen opgepakt voor deze vorm van criminaliteit. Don denkt dat dankzij die inzet Middelburgers misschien ook eer der dan anderen bereid zijn om aangifte te doen van de diefstal van een fiets. Hij benadrukt dat el ke diefstal aangegeven moet wor den zodat de politie daar beleid op kan ontwikkelen. Uit de gegevens van de politie In Middelburg worden de laatste maanden steeds meer fietsen ge stolen. Van alle meegenomen rij wielen in Zeeland, komt eender de uit Middelburg. blijkt dat de fietsendiefstal in Mid delburg overal en op elk tijdstip van de dag plaatsvindt. Er is vol gens Don geen enkel verband te leggen met de uitgaansavonden van scholieren en studenten. Wel valt het de politie op dat een kwart van de gestolen fietsen niet op slot stond. Dat is volgens Don vragen om moeilijkheden. Ook wijst hij erop dat verzekerings maatschappijen alleen uitkeren als slachtoffers van een fietsendiefstal twee sleuteltjes kunnen tonen. Hij raadt fietsers ook aan om hun voertuig dubbel te zekeren. „Zet hem ook vast aan een paal." Don adviseert verder om een fiets goed te registreren. „Dan kunnen we hem terugvinden." Dat zijn vol gens hem geen loze woorden. Zo trof de politie onlangs in Rotter dam een Middelburgse fiets aan die nu terug is bij de eigenaar. De afgelopen weken zijn alleen al uit een parkeerkelder aan de Bran derij molengang acht fietsen gesto len. Bewoners denken dat de dief het signaal opvangt dat ze gebrui ken om op afstand het elektrisch hek te openen waarmee de kelder is afgesloten. pagina 25: ineens voel je je minder veilig MIDDELBURG - De noodprocedure voor de bruggen over het Kanaal door Walcheren is niet bij ieder een bekend. Zaterdag werd op de Schroebrug een vrouw aangereden door twee wielrenners. Ze had een hoofdwond en kon niet zelf opstaan. Net na het ongeluk ging het signaal dat de brug open ging. De mensen die de vrouw verzorg den waren bang dat de brugwach ter hen niet zag, de brugwachter bleef maar roepen dat ze weg moesten. Hoe ze contact moesten maken met de brugwachter, wis ten ze niet. Uiteindelijk hebben ze de vrouw, tegen alle EHBO-regels in, toch verplaatst. Volgens Leo van Driel van de pro vincie kan een brugwachter via de camera's niet goed zien wat er aan de hand is als er mensen om een gewond persoon staan. „Er staan aan allebei de kanten van de brug SOS-postjes, daarmee kun je di rect contact maken. Als we weten dat er iemand hulp nodig heeft, dan openen we de brug niet." Vol gens Van Driel weten een heleboel mensen wel dat die noodkastjes er hangen: er wordt namelijk ook vaak misbruik van gemaakt. Tip? redactie@pzc.nl De chef nieuwsdienst van deze krant zal voortaan iets langer na denken voordat hij een verslag geefster vraagt of ze nog een jurk heeft. Hij bedoelde te zeggen: wil jij aanstaande vrijdag bij de vie ring van 250 jaar PZC het be zoek van de koningin verslaan. Maar zij zag haar kans schoon om in geuren en kleuren te vertel len hoe fijn haar gloednieuwe jurk is, die ze nét voor haar ver jaardag had gekregen. Uiteinde lijk rondde hij het gesprek af door te zeggen: „Trek hem vrij dag dan maar aan." De verslag geefster kijkt nu uit naar het be zoek van de koningin. Niet uit journalistiek oogpunt, maar om dat ze dan haar jurk aan kan. Brand in hal van flat aan Driewegenhof vrijwel zeker aangestoken. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Woningcorporatie Woongoed gaat vaker controleren of er oud papier in portieken van flatgebouwen ligt. Aanleiding is de brand zondagavond in de hal van een flat aan de Driewegenhof in de Middelburgse wijk Dauwendae- le. De brand in de flat is aangestoken, daar is de brandweer vrijwel zeker van. Er is een ruit ingeslagen en er is vermoedelijk iets brandends in de berg oud papier gegooid. „Het was brandstichting", zegt Ron Braam, officier van dienst van de brandweer. „Dat kan bijna niet an ders." De politie zoekt getuigen van de brand. Een buurtbewoner heeft rond het tijdstip van de brand twee jongens van een jaar of zestien zien wegrennen. De poli tie is ook op zoek naar de vrouw die op straat stond te kijken naar de brand. Woongoed wil afspraken maken met huurders over oud papier. Veel bewoners gooien het direct vanuit de brievenbus in de hal. Ook zetten sommige bewoners verzameld oud papier ruim voor dat het wordt opgehaald in de hal van hun flatgebouw. Volgens Eric de Ceuster, directeur van Woongoed, zijn er na twee eerdere branden in de afvalruimte van de flat aan de Driewegenhof maatregelen genomen. De deur naar de afvalruimte is alleen nog toegankelijk voor bewoners. De deur van de hal was zondagavond ook afgesloten, meldt De Ceuster. De politie heeft vorig jaar onder zoek gedaan naar de brand in de afvalruimte. Ook toen deed de po litie een getuigenoproep. Dat on derzoek heeft nooit iets opgele verd, liet een medewerkster van de politie gisteren weten. De brandweer had de brand van zondagavond snel onder controle. „Het bleef beperkt tot de hal", al dus Braam. „Er waren drie ramen kapot en er was wat rook- en roet- schade." VLISSINGEN - Als de kinderen niet naar de bieb komen, komt de bieb wel naar de kinderen. En aan het donderend applaus te horen zijn de kinde ren van basisschool De Wissel in Vlissingen dol blij dat ze voortaan in hun eigen school biblio theekboeken kunnen lenen. Wethouder Frans Prins knipte het vlaggetjeslint door. Bibliotheek 't Spui heeft voor 35.000 euro extra boeken ge kocht voor deze bieb en die in de andere vesti ging van De Wissel en Het Kompas in Oost-Sou burg. Tien kinderen van De Wissel gaan zelf ook helpen bij het uitlenen van boeken. Als de kinde ren veel gebruiken maken van de bibliotheken in de scholen, krijgen ook alle andere basisscholen in Vlissingen een eigen bieb. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23