Alarm over economie Israël en Hezbollah sluiten akkoord over uitwisseling gevangenen PZC 'Moderne diesel bijna net zo schoon als Prius' Piraten kapen Nederlands schip Lugubere vondst in autowrak uit kanaal Gent-Terneuzen Rapport over Zeeuws werkgelegenheidsbeleid dringt aan op keuzes. door Cornelleke Blok en Ondine van der Vleuten GOES - Het sein staat op oranje/rood voor de Zeeuwse eco nomie. Dat schrijft de Rekenka mer Zeeland in het gisteren gepre senteerde rapport over het provin ciale werkgelegenheidsbeleid. „Er moet een gevoel van urgentie ontstaan", zegt de voorzitter van de Rekenkamer, Joep Verburg. Ook David Luteijn, voorzitter van de Brabants-Zeeuwse Werkgevers vereniging, vindt dat er 'wat moet gebeuren'. „In Zeeland wordt vaak gedacht: ach, het gaat zijn gangetje wel, maar we kunnen niet stil staan." Volgens de Rekenkamer moet de politiek inzien dat het nodig is eco nomische pijlers te kiezen, zodat een 'helder toekomstprofiel' van Zeeland ontstaat. Voor die aan dachtsgebieden moeten dan projec ten bedacht worden die gebaseerd zijn op een degelijke probleemana lyse, vanuit een heldere visie. De Rekenkamer heeft in haar rap- De provincie moet keuzes maken bij de stimulering van de econo mie. Dat is een van de aanbeve lingen die de Rekenkamer Zee land doet. port geen antwoord kunnen ge ven op de vraag of het werkgele genheidsbeleid van de provincie succesvol is. Dat komt onder meer door de manier waarop de provin cie beleidsdoelen omschrijft. Wan neer een doel bereikt moet zijn en wat precies bereikt moet zijn, is niet duidelijk. Resultaten zijn niet meetbaar en politici kunnen niet worden afgerekend op hun beleid. pagina 2 en 3: en toch gaat het slecht pagina 3: commentaar SAS VAN GENT - Rijkswaterstaat heeft gistermidd- dag in het Kanaal van Gent naar Terneuzen in een autowrak een stoffelijk overschot aangetrof fen. De forensische recherche constateerde dat het lichaam geruime tijd in het water moet heb ben gelegen. De politie is een onderzoek begon nen naar de identiteit van het slachtoffer en de doodsoorzaak. Het wrak met de dode werd aan getroffen in de buurt van Sas van Gent. De politie heeft nog geen idee hoe lang exact de auto met het lichaam in het water heeft gelegen. Rijkswaterstaat vond het stoffelijk overschot toen de dienst enkele autowrakken uit het kanaal lichtte. De wrakken waren getraceerd met sonar- apparatuur. Dit gebeurde ter voorbereiding van baggerwerkzaamheden in het kanaal. De wrak ken zijn overgebracht naar de Zevenaarhaven in Terneuzen. foto Rolf de Feijter DEN HAAG - Auto's met dieselmoto ren en roetfilters benaderen qua milieuprestaties de hybride concur rentie. Dat stelt de ANWB op ba sis van de resultaten van een groot schalig Europees onderzoek. De van een hybridemotor voorzie ne Toyota Prius leidt net als vorig jaar de ranglijst van milieuvriende lijke auto's. Tweede is de hybride Honda Civic. Hybride auto's be schikken over twee krachtbron nen; een benzinemotor en een elektromotor. De hybride techniek was lange tijd onaantastbaar wat betreft de milieuprestaties, maar andere technieken beleven de laat ste tijd een opmars. De Top 5 van nieuw geteste auto's in 2007 bestaat verder uit voertui gen met een dieselmotor en een roetfilter. Auto's worden over de hele linie minder vervuilend. Dat komt onder meer door de hogere milieu-eisen die de Europese Unie vanaf 2009 invoert. Volgens de ANWB hebben fabrikanten vol doende mogelijkheden om milieu winst te halen. Dat kan onder meer door alle dieselauto's, dus ook de kleine modellen, te voor zien van een roetfilter en door lpg-installaties vaker toe te passen. Ook kan het gewicht omlaag. pagina5: subsidie bio-ethanol Alle bedrijvigheid is welkom in Zeeland reageer op www Dwang bij het vinden van betaald werk is terecht WÊtÊÊÊÊÊ 81% oneens 19% aantal reacties: 547 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Agen da: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Twee Israëlische militairen kunnen na twee jaar naar huis. Jeruzalem - Israël en de Libanese sjiitische groepering Hezbollah hebben een deal gesloten over uit wisselingen van gijzelaars. Israël is bereid vijf Libanese gevan genen te laten gaan en de licha men van tien Hezbollah-strijders vrij te geven in ruil voor twee Is raëlische militairen. Dat maakten Israëlische bronnen gisteren be kend in het Israëlische dagblad Haaretz. Strijders van Hezbollah ontvoer den in juli 2006 twee Israëlische militairen, Ehud Goldwasser en El- dad Regev. De daaropvolgende oorlog tussen Libanon en Israël duurde 34 da gen. De strijd kostte aan ruim 1100 Libanezen en 160 Israëli's het le ven. „Samir Kuntar en zijn broers zul len snel weer bij jullie zijn", zei He- zbollah-leider Hasan Nasrallah gis teren tegen duizenden aanhan gers, die in Beiroet naar zijn speech keken en luisterden op een groot scherm. Hij sprak over 'positieve ontwikke lingen' binnen de komende dertig dagen. NAIROBI - Somalische piraten heb ben een vrachtschip gekaapt in de internationale wateren van de Golf van Aden. Het schip voert de Panamese vlag, maar is van de Ne derlandse rederij Reider Shipping in Winschoten. „De allereerste prioriteit is de veiligheid van de be manning", luidde de verklaring gis teren van de eigenaren. De beman ning bestaat uit vier Russische offi ciers en vijf Filippijnse matrozen. Het schip vertrok op 19 mei vanuit de Keniase havenstad Mombasa. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1