1 Ontvoeringszaak bevestigde clichés KURHAUS Scheveningen Al 35.000 mensen op drift in Z-Afrika 1l, - KRAS» Vliegtuig knakt op Zaventem l, 3. «Hfi I set aan de boulevard en het strand! Dir< BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Maandag 26 mei 2008 7 BfteratCitu6f>f llÉS?8«BliÉÉira«S BRUSSEL - Geknakt staat een Amerikaans vracht- meter doorgeschoten en in tweeën gebroken. On- groter kunnen zijn, want het toestel had 100 ton vliegtuig op de luchthaven Zaventem bij Brussel. geveer tien meter voor een spoorlijn kwam het kerosine aan boord. De vijf bemanningsleden kon- Het toestel was gisteren na een mislukte poging toestel tot stilstand. Alleen de vijf bemanningsle- den het vliegtuig via een nooduitgang verlaten, op te stijgen aan het einde van de startbaan 300 den zijn lichtgewond geraakt. De schade had veel foto Yves Logghe/AP Proces tegen vermeende moordenaar Luikse Stacy en Nathalie. door onze correspondent Pascale Thewissen LUIK - Hij is er honderd procent ze ker van dat Abdallah Ait Oud zijn dochter Nathalie (to) en haar stief- zusje Stacy (7) in de zomer van 2006 heeft verkracht en vermoord, ook al houdt die vol dat hij on schuldig is. Het vonnis staat voor Didier Mahy op voorhand vast: „Levenslang, zonder een kansje op vervroegde vrijlating", zei Mahy af gelopen weekend in een interview met de krant De Standaard aan de vooravond van het proces dat van daag in Luik begint. De 40-jarige Abdallah Ait Oud staat terecht voor de ontvoering, verkrachting en moord op Stacy en Nathalie. Hij zou de meisjes met zijn blote handen hebben ge wurgd. Zelf ontkent hij, maar zijn verleden spreekt in zijn nadeel. Hij heeft een lang strafblad met veroordelingen voor druggebruik en geweldpleging. In 1994 krijgt hij vijf jaar cel voor het seksueel misbruik van zijn nichtje. In 1996 komt hij voorwaardelijk vrij. In 2001 sleurt hij een 14-jarig meis je van haar fiets. Hij verkracht het kind en mishandelt haar met een zware steen. Hij wordt opgepakt, vastgezet en ter beschikking ge steld. In 2005 komt hij echter door een fout vrij en gaat in de Luikse buurt Saint-Léonard wonen, vlak bij café Les Armuriers. In de nacht van vrijdag 6 op zaterdag 7 juni 2006 verdwijnen daar, tijdens een braderie, de stiefzusjes Stacy en Nathalie. Ait Oud is daar dan ook. Hij is na de verdwijning van Stacy en Nathalie enkele dagen spoor loos. De politie vindt vezels en plantenresten bij hem die erop wij zen dat hij contact heeft gehad met de meisjes en op de plaats is geweest waar hun lichamen twee weken later worden teruggevon den. België is diep geschokt. Na Mare Dutroux blijkt opnieuw een kin- 'Levenslang moet hij krijgen, zonder enige kans op vervroegde vrijlating' derverkrachter vervroegd vrijgela- ten uit de gevangenis. En opnieuw zijn twee jonge kinderen uit Luik het slachtoffer. De zaak schetst ver der een ontluisterend beeld van de onderlaag van de Luikse samenle ving. Alle clichés worden beves tigd. Werkloze (stief)ouders die tot diep in de nacht in het café zit ten te zuipen, terwijl hun kinde ren op straat hangen. De moeder van Stacy was bovendien veroor deeld voor kindermishandeling. Reden waarom haar ex, Thierry Lemmens, de voogdij heeft over hun twee kinderen. Samen met zijn nieuwe partner, Catherine Di- zier, zelf moeder van vijf kinderen die bij de vader wonen, maar in het weekend bij haar zijn. Lemmens en Dizier krijgen het in de media zwaar te verduren. Ze worden neergezet als ontaarde ouders. Nathalies vader Didier Ma hy, ambtenaar bij het Waals ge west, weigert eraan mee te doen. Hij houdt zich ook in het inter view met De Standaard op de vlak te. „Neem ik het haar kwalijk dat ze dronken was toen Nathalie ver dween? Dat is voor na het proces." Racistisch geweld eiste zeker 50 levens in Johannesburg. JOHANNESBURG - Als gevolg van de gewelddadige uitbarstingen van vreemdelingenhaat in Zuid-Affika, zijn alleen al in de stad Kaapstad 10.000 mensen ontheemd. Dit lie ten de plaatselijke autoriteiten gis teren weten. In heel het land zijn zeker 35.000 mensen op drift ge raakt als gevolg van de misdaden die groepen geweldplegers tegen immigranten, vluchtelingen en gastarbeiders plegen. De xenofobie barstte twee weken geleden los in een voorstad van Jo hannesburg. In die stad zijn sinds dien zeker vijftig doden gevallen en vijfhonderd arrestaties verricht, meldde de politie. Zaterdagnacht en gisteren deden zich nog maar weinig incidenten voor en vielen geen verdere doden of gewonden. De politie zei dat zij voorlopig steun blijft krijgen van het leger. President Thabo Mbeki besloot woensdag voor het eerst sinds het eind van de apartheid het leger in te zetten om de orde te handha ven. Mbeki veroordeelde het ge weld zaterdag. Andere kopstukken van het regerende Afrikaans Natio naal Congres, onder wie partijlei der Jacob Zuma, bezochten giste ren plaatsen waar het geweld zich heeft afgespeeld, in de hoop daar mee de gemoederen te kunnen be daren. In Johannesburg betoogden zaterdag duizenden tegen het ge weld tegen immigranten. De beto gers droegen spandoeken met tek sten waarin vreemdelingenhaat vergeleken wordt met apartheid. V j:' i v. Igjf Super-de-luxe genieten in Scheveningen! Dat kan natuurlijk met KRAS! Centraal aan de boulevard en het strand selecteerden wij voor u het luxe 5-sterren Steigenberger Kurhaus Hotel. U boekt nu al een 2-daags verblijf vanaf slechts 135! Dit is bovendien inclusief ontbijtbuffet, een 3-gangendiner, een glas champagne in de Kurbar en een entreekaartje voor het Holland Casino. U kunt heerlijk gaan genieten van al het moois wat Scheveningen u te bieden heeft! Aarzel niet langer en pak uw koffers, want dit kunt u toch niet aan u voorbij laten gaan? SCHEVENINGEN EN OMGEVING In Scheveningen en omgeving zijn er diverse bezienswaardigheden. Ontdek de onderwater wereld in Sea Life, waar u roggen, haaien en zeeschildpadden kunt zien. In Den Haag vindt u miniatuurstad Madurodam, de mooiste ge bouwen van Nederland in het klein. Ook het Omniversum is een bezoek waard. Op een levensgroot scherm worden de mooiste films vertoond. Ook een aanrader is Oranjestad Delft met haar rijke geschiedenis en cultuur. De overblijfselen van de Gouden Eeuw zijn nog duidelijk in het stadsbeeld te zien. STEIGENBERGER KURHAUS HOTEL***** Het luxe 5-sterren Kurhaus Hotel kent een geschiedenis die terug gaat tot het jaar 1818 en ligt direct aan de boulevard en het strand van Scheveningen. Het hotel beschikt over o.a. 2 restaurants Kadinsky en Kurzaal, waar u in een unieke ambiance tegen betaling kunt genieten van o.a. een 'Sunday brunch' of een 'afternoon tea', bar, fitnessruimte en draadloos internet. Uw klassieke kamer is voorzien van airconditioning, televisie, toegang tot internet via de televisie (tegen betaling), telefoon, minibar, kluisje en badkamer met bad, douche en toilet. INCLUSIEF: verblijf in het luxe 5-sterren Steigenberger Kurhaus Hotel, in een luxe kamer met uitgebreid ontbijtbuffet, 3-gangendiner in het Kurzaal restaurant, 1 glas champagne in de Kurbar en 1 x entree p.p. voor Holland Casino. Aankomstdata: dagelijks van 1/6 t/m 31/10 2 dagen Juni-oktober v.a. 135 Prijzen zijn per persoon, op basis van 2 per sonen. Reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/50041 waarom zou je verder zoeken 15 cpm 4$)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7