Sport Hé Schicht Topsporters zijn in train Hordetweeling Sedoc en Van der Westen zijn zeker van Spelen Gebrselassie is dicht bij olympisch ticket _L_ 30 Maandag 26 mei 2008 PZC Ride for the Roses werpt zijn schaduw al vooruit in Goes. door Frits Bakker GOES - De voormalige topatlete trekt nog een sprintje naar de tus senstop en glundert: „Hè, hè, daar snak ik naar, een drankje voor de dorst." En de vroegere tophandbal- ster kreunt: „Met de wind op kop heb ik wel even gekraakt hoor." Karin de Nijs, Diana Niemantsver- driet, Jo de Roo, Ron de Jonge en nog zo'n vijftien andere Zeeuwse ex-topsporters reden zaterdag een trainingstocht voor het megapro ject Ride for the Roses. De spon- sortocht, die op 31 augustus door het Zeeuwse trekt, wierp zijn scha duw al even vooruit. Meest opvallende meefietser in de tocht die door ZLM werd georgani seerd? Toine van den Bunder (54), voormalig schicht van IJzendijke, jaren geleden met de noorderzon vertrokken en zelden meer gezien. Zaterdag dook hij ineens weer op. Kilootje of wat zwaarder (94), nog altijd die karakteristieke kop en bijna nooit meer op de racefiets ge zeten. Het vroegere supertalent heeft nog altijd een record in han den: 38 zeges in één jaar. „Zie je het al voor je?" Theo Schou- wenaar tuurt over het Veerse meer en roept: „Met een sliert van tien duizend fietsers over de Storm ig Een team van Zeeuwse ex-top- sporters, samengesteld door ex-handbalkeeper Ron de Jonge, doet op 31 augustus mee aan Ride for the Roses. Toine van den Bunder is nu vooral gek van snelle, dure auto's door Frits Bakker GOES - Hij won meer dan Jan Raas in zijn amateurtijd, was de onbe twiste kampioen van de lange solo en heeft nog altijd het record van meeste zeges in een jaar op zijn naam, maar brak nooit door, om dat hij veel te vroeg stopte met wielrennen. Toine van den Bun der (56) wil het nu, dertig jaar na dat hij zijn racefiets heeft opgebor gen, wel bekennen. „Ik had eens rondgekeken bij de profs en had het snel gezien", vertelde hij zater dag in Goes tijdens een trainings ritje voor Ride for the Roses. „Dat was mijn wereld niet." De Schicht van IJzendijke, zoals zijn bijnaam was, sloot op zijn 26e jaar een carrière af waarin hij 198 koersen won en met zijn solo's he- Winnaar laat periode van blessures achter zich bij FBK-games. door Wilko Voordouw HENGELO - De Nederlandse 'horde- tweeling' Marcel van der Westen en Gregory Sedoc heeft zaterdag op de FBK-Games in Hengelo olympische kwalificatie afgedwon gen. Voor Sedoc was het eenvoudi ger dan voor Van der Westen. Se doc hoefde slechts vormbehoud te tonen. Hij kwam tot een tijd van 13.63 seconden waar hij 13.72 moest lopen. Van der Westen won de wedstrijd in 13.46 seconden, tweehonderdsten onder de kwalifi catie-eis van 13.48 seconden. De overwinning, onder meer op de Amerikaanse topper Ryan Wilson was de aanleiding tot een uitbarsting van vreugde. „Jongens, vanavond ga ik feestvieren", hijg de Van der Westen. „Jk had een Marcel van der Westen voldoet op de 110 meter horden aan de limiet voor de Olympische Spe len. Hij wint in Hengelo in 13,46; de limiet staat op 13,48. weddenschap met mijn baas voor vier flessen champagne, ik heb ge wonnen. Die flessen gaan eraan." Of hij nu wint of verliest: hordes printer Marcel van der Westen zit niet om leuke teksten verlegen. Za terdag had hij op de FBK-Games in Hengelo alle reden voor enige gepaste euforie: hij won de 110 me ter horden en belangrijker: hij dwong meteen ook maar zijn kwa lificatie voor de Olympische Spe len af De atleet, in het dagelijks le ven vermogensbeheerder, sloot daarmee een periode van blessure leed af Vorig jaar op de FBK-ga- mes voelde hij, zoals hij het uit drukt, zijn achillespees fluiten. En zijn laatste kwetsuur was een bijzondere: een dusdanige infectie aan zijn arm, opgelopen tijdens het trainingskamp in Zuid-Afrika dat zelfs gevreesd moest worden voor amputatie. Tijdens zijn be handeling met zware antibiotica verloor Van der Westen vijf kilo spiermassa. „Die heb ik er weer aangekweekt. Maar deze overwin ning is zo lekker, dat alle trainings- arbeid, al het kotsen als ik weer eens heel diep was gegaan, alweer vergeten is." De Zeeuwse ex-topsporters voor de start van de trainingstocht. Staand vlnr. John Vermeule, Ron de Jonge, Niek Flipse, Kee de Nijs, Jo de Roo en Emerence van Wingen. Zittend vlnr. Toine van den Bunder, Diana Niemantsverdriet, Piet Rentmeester afstand 8,95 8,90* 8,87 8,86* 8,79 8,76 8,76 8,75 8,74 8,74* 8,73 8,72 Saladinointoptien atleet Mike Powell (VS) Bob Beamon (VS) Carl Lewis (VS) Robert Emmiyan (Rus) Carl Lewis (VS) Carl Lewis (VS) Carl Lewis (VS) Carl Lewis (VS) Larry Myricks (VS) Erick Walder(VS) Irving Saladino (Pan) Carl Lewis (VS) datum 30-08-1991 18-10-1968 30-08-1991 22-05-1987 19-06-1983 24-07-1982 18-07-1988 16-08-1987 18-07-1988 02-04-1994 24-05-2008 26-09-1988 Irving Saladino heeft de top tien van de wereld bij de verspringers bereikt. De Panamese wereldkam pioen kwam zaterdag bij de FBK-Games in zijn eerste poging tot een afstand van 8,73 meter. Dat is de negende sprong uit de historie. Hij had een toegestane rugwind van 1,2 m/s. PZC Rolant Quist bron IAAF foto EPA Ethiopiër wint niet, maar zijn tijd lijkt wel genoeg voor Spelen. door Robert-Jan Friele HENGELO - Tweevoudig olympisch kampioen, wereldrecordhouder, za kenman, multimiljonair: Haile Ge brselassie is het allemaal, maar zijn bewijsdrang kent geen grenzen. Tijdens de FBK-Games plaatste de 35-jarige Ethiopiër zich zo goed als zeker voor de Olympische Spelen. Winnen lukte 'mr. Hengelo' zater dag niet op de 10.000 meter. Maar met zijn tweede plaats en vooral zijn tijd (26.51,20) deed de wereld recordhouder op de marathon goe de zaken in de strijd om een van de drie Ethiopische startbewijzen op de tien kilometer tijdens de Olympische Spelen in Peking. De voormalig olympisch kampioen moest alleen zijn landgenoot Siles- hi Sihine laten voorgaan (26.50,53). Gebrselassie is in eigen land verwikkeld in een harde strijd om een olympisch startbe wijs op de 10.000 meter. De con currentie op die afstand is in Ethio pië enorm en Gebrselassie heeft al aangegeven in Peking zeker niet de marathon te lopen. De Ethiopische atletiekbond heeft aangegeven dat de snelste drie uit het land in Peking op de 10.000 meter mogen starten. Over twee weken is er nog een kwalificatie wedstrijd in de Verenigde Staten. „Dit is genoeg", aldus Jos Her mens, de manager van Gebrselas sie. „Het zou dom zijn hem niet naar Peking te laten gaan." Toine van den Bunder, in zijn jonge jaren een uitzonderlijk wielertalent, is nog altijd houder van een record: 38 overwinningen in één jaar. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72