Sport Bart Corstanje held van Zaamslag Luctor houdt na de rust open huis tegen Ondo zpzc Maandag 26 mei 2008 29 Ugur Kahveci viert zijn goal die Zaamslag op een 2-0-voorsprong bracht. Peter Dieleman (rechts) schiet van vreug de een gat in de lucht. foto Peter Nicolai Zeeuws-Vlamingen in return ook naar zege tegen De Zwerver. door René van Stee ZAAMSLAG - Hij erkende dat de ze ge niet verdiend was. Vooral in de eerste helft creëerde het bezoeken de De Zwerver zaterdag in de hal ve finale van de nacompetitie te gen Zaamslag kans op kans. Maar doelman Bart Corstanje bleek een te groot obstakel voor de ploeg uit Kinderdijk. Het was in belangrijke mate zijn verdienste dat er een 2-i-eindstand op het scorebord kwam. „Het is begrijpelijk dat De Zwer ver met een kater zit. Maar als je zó veel kansen mist, heb je het echt aan jezelf te wijten", vond Corstanje. Zaamslag speelt nu zaterdag tegen Almkerk, dat eerder Arnemuiden uitschakelde, om een plek in de eerste klasse. De Zwerver doet een stap terug. De Zuid-Hollanders verzuimden net als vorige week te scoren. In het eerste kwartier waren ze er al drie keer dicht bij. Kassels en De Klerk mikten over en Arjan Hame link redde op de doellijn met het hoofd op een kopbal van Tom van der Linden. Bart Corstanje keerde ook nog een schot van Paulo Gon- calves met zijn been. Een fel jagend De Zwerver, dat hoekschop na hoekschop mocht nemen, maakte het de thuisploeg lastig. Mede daardoor verliep de opbouw van achteruit moeizaam. Toch zorgde Zaamslag via onder anderen Peter Dieleman, Joris Ra demakers en Ugur Kahveci regel matig voor dreiging. De prima spe lende Alfaro Pentury was nog het dichtst bij een doelpunt, maar doelman Gert Haksteeg ranselde het vliegende schot van de mid denvelder uit het doel. Na de rust was de zeer boeiende wedstrijd meer in evenwicht. Wl Doelman Bart Corstanje houdt Zaamslag op de been in de halve finale van de nacompetitie tegen De Zwerver. De Zeeuwen win nen de return met 2-1. Zaamslag-De Zwerver Zaamslag-De Zwerver 2-1 (0-0). 60. Peter Dieleman 1-0. 83. Ugur Kahveci 2-0, 90+6. Paulo Goncalves 2-1Scheidsrechter: H. Blom (Leerdam). Rode kaart: Joris Rademakers (Zaamslag). Gele kaart: Jordy Bakker, Arjan Hamelink (Zaam- slag). Aantal toeschouwers: 450. Zaamslag heeft voorgesteld om de beslissende wedstrijd za terdag om 16.00 uur op het veld van Dinteloord te spelen. Almkerk stelt de voetbalbond voor om 14.30 af te trappen. Door de individuele klasse van Peter Dieleman kwam Zaamslag na een kwartier op voorsprong. De spits knalde vanaf links kei hard raak, nadat hij zich had ont daan van zijn stugge bewaker Carsten van Leeuwen. Kort daarna sloeg de vlam in de pan. De tot dan toe goed leidende arbiter Blom legde de bal op de stip na een vermeende duwfout van Arjan Hamelink op Guido Lui ten. In de consternatie die daarop volgde, kreeg Joris Rademakers rood. Volgens assistent-scheids rechter Van der Werff had hij de op de grond liggende Luiten in het voorbij lopen expres geraakt. „Ab soluut niet waar", was de reactie van Rademakers, die de finale nu moet missen. Bart Corstanje - die Zaamslag ook in Kinderdijk (i-o-zege) op de been hield - verrichte een helden daad door de penalty van Robert Kuijpers met het been te stoppen. Die redding bleek cruciaal, want De Zwerver was ondanks de nu merieke meerderheid enigszins lamgeslagen. De druk van de be zoekers hield aan, maar na een snelle tegenstoot scoorde Ugur Ka hveci in de 84e minuut de bevrij dende 2-0. De ijverige middenvel der was eerder al bijna succesvol. Na een slalom langs vier tegenstan ders schoot hij echter naast. Ruim in blessuretijd maakte Paulo Gon calves de 2-1. Ook verlies voor BKC, dat maar zelden de korf vindt tegen KVK. door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van Luctor uit Terneuzen en BKC uit Breskens kwamen zaterdag niet tot winst. In de derde klasse ver loor Luctor thuis met 15-12 van On do. In Kapelle won KVK met 15-4 van BKC. Zaamslag was vrij. Luctor-Ondo 12-15. In de laatste thuiswedstrijd van het veldseizoen liet Luctor zien dat na de degrada tie uit de derde klasse het vertrou wen terug is. De start was veelbelo vend en omdat de gasten in een te laag tempo de aanval zochten, bleef de thuisploeg tot 3-3 gemak kelijk overeind. Versterkt met de komst van Wiet- se Roest van BKC was Luctor lang gelijkwaardig. Pas nadat Ondo te gen het einde van de eerste helft het tempo opschroefde, moest Luc tor passen: 3-5 bij rust en in een handvol minuten daarna 4-9. Ondo deelde met 7-13 de genade klap uit, waarna invaller Martijn Dobbelaar twee snelle treffers op zijn naam kreeg en Evelien van den Dool van Luctor in haar laat ste thuiswedstrijd zorgde voor het slotakkoord: 12-15. Scores Luctor: Michiel Roest 3, Eve lien van den Dool, Marjolein Durink en Martijn Dobbelaar 2, Nathalie Rietjens, Davy jonker en Wietse Roest 1. KVK-BKC 15-4. De cijfers maken duidelijk dat KVK een maat te groot was. Vooral op het onder deel afwerken schoten de gasten tekort. „Het bekende manco, we scoorden alleen uit strafworpen", aldus coach Mare Kolijn. Scores BKC: Marty de Vilder en Mare Kolijn 2. Petra Geelhoed speelt volgend jaar in België terneuzen - Petra Geelhoedt uit Axel speelt volgend jaar bij basket balclub Meetjesland in het Bel gische Kaprijke. Door het vertrek van de 23-jarige basketbalster is het vrijwel zeker dat Voorwaarts volgend jaar geen vrouwenteam meer heeft. Petra Geelhoedt gaat in de provin ciale eerste klasse spelen. Ook Ste- fanie Elve uit Terneuzen speelt bij Kaprijke. Swift gaat moeizame slotfase tegemoet middelburg - Swift gaat in de eer ste klasse van het veldkorfbal een moeilijke slotfase tegemoet. De Middelburgers verloren zater dag kansloos met 12-5 van koplo per Rust Roest uit Eindhoven. De spanning in de degradatiezone loopt op met nog twee wedstrij den te gaan. Zaterdag speelt Swift de cruciale wedstrijd voor behoud tegen Pernix. Driebanders De Parel mogen naar het NK sas van gent - Het driebanden team van Royal/De Parel uit Sas van Gent heeft zich geplaatst voor het Nederlands divisiekampioen schap. De Zeeuwen plaatsten zich na een benauwde zege in de dubbel tegen J&W Electrogroep uit Zundert. Vrijdag werd in eigen huis met 8-0 gewonnen, in de return werden drie partijen verloren, lens van Dam speelde gelijk. All Ready zit nog volop in degradatiestrijd GOES - Voor All Ready zijn de laat ste wedstrijden in de veldkorfbal- competitie beslissend voor een plaats in de eerste klasse. De Schouwse ploeg verloor de wedstrijd van Ondo met 12-11 en moet nog twee keer winnen voor behoud. Tjoba staat op de tweede plaats na de 9-8-winst in de uitwedstrijd te gen Pernix. Korfballers Fortis zijn zeker van degradatie OOST-SOUBURG - Het korfbalteam van Fortis is zaterdag ge degra- deerd uit de overgangsklasse. De hoogst spelende Zeeuwse club verloor een cruciaal duel met Wion (7-10), had nog kansen, maar maakte een lusteloze indruk. Fortis heeft nog twee wedstrijden te gaan, maar is nu al zeker van de degradatie. „Het is nu echt ge beurd, dat is zuur", besefte trainer Ad Vos. Paul Mechielsen wint toernooi in Brussel BRUSSEL - De Terneuzense judoka Paul Mechielsen heeft het Open Pajot Lennik toernooi in Brussel op zijn naam geschreven. Hij kwam bij de senioren uit bij de zwaargewichten boven de 100 kilo. Mechielsen won zijn eerste twee partijen in snel tempo, had iets meer moeite met de halve fina le en won de eindstrijd na een taai gevecht over vijf minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71