Sport AXEL PZC Scheldesport haalt met nieuwe lichting meiden meteen de titel binnen Vrouwen IJzendijke op pijnbank in bekerfinale Philten moet duel afbreken door de regen en wacht nog spannend slot Boeiende finales in duovolleybal m BEZORGERS gezocht voor 28 I Maandag 26 mei 2008 PZC Paulien van den Heuvel van Scheldesport, die uitblinkster was met dertig punten, op weg naar een treffer voor de kampioen. foto Peter Nicolai Basketbalploeg viert kampioenschap na zege op Voorwaarts. door Aector Doorns terneuzen - De basketbalsters van Scheldesport behaalden dankzij een royale 64-33-zege op Voor waarts het kampioenschap van de Zeeuwse klasse. De titel gaat niet gepaard met promotie naar de overgangsklasse. „Het klasseverschil is te groot voor deze jonge groep om deze stap nu al te kunnen maken", verklaarde Scheldesporttrainer Martin van Ham. De meeste speelsters zagen het wel zitten om te promoveren. „Maar het is een onervaren groep, de oudste speelster is 22 jaar. In de overgangsklasse zouden we tekort komen." Tot drie jaar geleden had Schelde sport geen vrouwenteam meer in In de Zeeuwse klasse van het basketbal voor vrouwen sluit Scheldesport uit Terneuzen de competitie af met een verdiend kampioenschap. Nemelaer is een klasse te sterk voor Zeeuwen in bekerfinale: 6-0. ijzendijke - Het vrouwenvoetbal team van l|zendijke kon vanaf sep tember vorig jaar tot zaterdag bo gen op een ongeslagen status. In de bekerfinale van het district Zuid 1 werd die succesvolle reeks doorbroken. Titelverdediger Neme laer was met 6-0 te sterk voor een niet compleet IJzendijke. IJzendijke deed in het begin van de wedstrijd goed mee, maar liet in die fase goede scoringskansen onbenut en trof ook een uitsteken de keepster tegenover zich. Het ontbreken van aanvalster Kylie van de Velde was voor IJzendijke een aderlating. Daags voor de wed strijd werd zijn aangereden door een auto. Ze was daardoor niet in staat om in deze bekerfinale uit te competitieverband. Op dat mo ment diende zich een nieuwe lich ting meisjes aan. Scheldesport maakte een herstart in de Zeeuw se klasse, die in het tweede sei zoen leidde tot het kampioen schap. n een competitie met slechts ze ven ploegen was al snel duidelijk dat de titelstrijd tussen het Vlis- singse Marathon, Voorwaarts uit Axel en Scheldesport zou gaan. De drie clubs troffen elkaar drie keer. TVvee keer werd gewonnen van Ma rathon en Voorwaarts. In de Vliegende Vaart nam Schel desport zaterdag vrij snel afstand van de verzwakte tegenstander uit Axel. Paulien van den Heuvel blonk uit met dertig punten. Zij behoort samen met Marjolein Kruijsse en Mariëtte Martina tot de dragende speelsters. Het kampioenschap werd na het laatste fluitsignaal uitbundig ge vierd. Scheldesport-Voorwaarts 64-33 03-15). Scores. Scheldesport: Paulien van den Heuvel 30 punten, Marjo lein Kruijsse ij. Voorwaarts: Petra Geelhoedt 11, Mar jan Bun 10. Aantal toeschouwers: 70. Tennisteam leek met een gelijke score op weg naar lijfsbehoud. door Arnoud Stok terneuzen - Het tennisteam van Philten zal een week na het beëin digen van de competitie pas weten of het zeker is van lijfsbehoud in de landelijke tweede klasse voor mannen. De partij tegen De Zoom werd gis teren na vier partijen afgebroken vanwege de regen. Op dat moment stond er een tus senstand van 2-2 op de borden en was er al een tegenstander met hamstringklachten uitgevallen. „Je kunt het van twee kanten bekij ken", zei Rene van Gassen. „Aan de ene kant is het jammer, omdat we goed op weg waren naar het ge wenste 3-3-gelijkspel en zij al een vaste speler voor de dubbel mis ten, aan de andere kam kan het na de competitie zo zijn dat De Zoom al veilig is. En dan is het voor ons makkelijker om gelijk te spelen." Dat zou prettig zijn voor Philten, want het heeft de punten hard no dig. In de strijd om lijfsbehoud staat de ploeg momenteel op een degradatieplaats. In de singles van gisteren wist Jurran Schut on danks een vlammend begin niet te winnen van Ajren DijkhofF: 6-1 4-6 2-6. Mare Felius begon eveneens sterk, 'Aan de ene kant is het jammer, omdat we goed op weg waren' maar hoefde niet door te drukken, omdat Joost van Loon vroeg in de tweede set moest opgeven met een hamstringblessure. Op dat mo ment stond het 6-4 1-0. Donovan Blackman gaf de winstpartij een goed vervolg door Rob Hendrikx met 6-3 6-1 te verslaan. Rene van Gassen verspeelde in de laatste en kelpartij de twee punten weg en gaf ook net iets te veel toe op Mats Vermeulen: 4-6 6-7. Met het ver lies deed ook de regen zijn intrede. Het duel moest daarna worden af gebroken. In dezelfde competitie is het sei zoen voor Drive zo goed als voor bij. De ploeg wist weliswaar te winnen met 4-2 van Blinkert, maar door de 6-o-overwinning van Toeg Rotterdam op Smash Bergen Op Zoom is het kampioen schap zo goed als onhaalbaar. Dat realiseert ook Brian Dijkstra zich. „We zullen volgende week met 6-0 moeten winnen en dat wordt wel erg lastig." Er had gisteren wellicht meer in ge zeten. Met name in de tweede dub- belpartij had er nog een punt ge pakt kunnen worden, toen Dijks tra samen met Duncan Blackman tweemaal dicht bij setwinst was: 5-7 4-6. Alle overige partijen werden in twee sets beslist inhet voordeel van Drive. De Block en Berkhout winnen thuiswedstrijd in Sasse toernooi. sas van cent - Het duovolleybal- toernooi in Sas van Gent kreeg za terdag in alle categorieën sterke winnaars. Op het hoogste niveau leverde de eindstrijd bij de mannen een ener verend duel op tussen Christian en ]an-Niek Boeije en het duo Frank Audenaerd/Erik Bakker. Het Axelse tweetal trok met 19-17 aan het langste eind. Bij de vrouwen namen na een eerste schifting drie teams het in een winnaarspoule te gen elkaar op. Klaske Verschelling en Marsha Moeliker, die in het ver leden bij Savok teamgenoten wa ren, versloegen in een halve com petitie Annemarie en Evelien Bak ker en het Savok-duo Nienke Sterenborg/Melanie Dey. Het Sas se tweetal Gerben de Block/- Natasja Berkhout, vorig jaar goed voor de derde plaats, legde in de categorie gemengd beslag op de toernooizege. Op B-niveau ging de eindzege bij de mannen naar Ti nton Dunnes/Renzo Rasenberg. Lut Vereecken/Patrick Sterenborg wonnen bij de gemengde teams. Bij de vrouwen wonnen Cindy Bleijenberg en Miriam Berkhout komen. Daarnaast miste IJzendijke nog enkele vaste krachten. Ondanks de vocale ondersteuning (twee autobussen met meegereis de supporters moedigden de ploeg aan) moest IJzendijke buigen op het veld van RWB in Waalwijk. Het verschil werd gemaakt op on gelukkige momenten. In de laatste vier minuten voor de rust liep Ne melaer uit van 0-1 naar 0-3. Vier minuten na de hervatting werd het 0-4 en was het duel gespeeld. IJzendijke-Nemelaer 0-6 (0-3). Eva Asencio 0-1, Mandy Assink 0-2, Karlijn van Geel 0-3, Karlijn van Geel 0-4, Sanne Kayman 0-5, Jessie Vermeer 0-6. Het meisjes A-juniorenteam van Koewacht verloor met minimaal verschil (0-1) de bekerfinale van het district Zuid 1. Op het terrein van Bavel was Hilvaria uit Hilva- renbeek de gelukkigste ploeg. Koe wacht kreeg de beste kansen. De PZC zoekt enthousiaste kandidaten die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er voor de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima ver dienste, gratis krant en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 0800-0232333 (gratis) Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.bezorgers.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bi| aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70