supreme HVV'24 moet na twee succesvolle jaren weer een stap terugdoen Hoek 2 krijgt nog een lastige return Breskens moet voorrang geven aan een beter voetballend Jong Ambon PZC Maandag 26 mei 2008 27 Ploeg van Ardian Lekaj afgeserveerd door sterk en slim RCS: 4-0. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - Ondanks de 3-2-nederlaag van een week eerder op eigen veld reisde Terneuzen gis teren vol vertrouwen af naar Oost-Souburg. De Zeeuws-Vlamin gen waren ervan overtuigd dat ze konden winnen op het veld van RCS om op die manier promotie naar de eerste klasse af te dwin gen. Terneuzen kwam echter van een koude kermis thuis. De ploeg faalde als collectief, kreeg met 4-0 klop en droop gedesillusioneerd af Het seizoen eindigde net als een jaar geleden met een domper. Toen degradeerde Terneuzen na een nederlaag tegen 't Zand uit de eerste klasse. Nu slaagde het er niet in terug te keren. „Over twee wedstrijden is RCS de terechte winnaar", bekende Ardian Lekaj. „Ze hebben het spel slim en profes sioneel gespeeld. Dat we twee keer verliezen is voor mij een teken dat mijn ploeg nog niet rijp is voor de eerste klasse. Het is duidelijk dat we nog moeten groeien." Terneuzen móest winnen in Oost-Souburg, maar kwam nauwe lijks in de buurt van dat streven. De thuisploeg startte gedreven en nam net als een week eerder in Terneuzen een snelle voorsprong. Dennis de Nooijer troefde op de achterlijn Martijn Rijckaert af, zijn voorzet werd door Mohammed Ben Kaddour over de lijn geduwd. Het was het ideale scenario voor RCS, dat het initiatief na die tref fer aan de bezoekers kon laten en via snelle uitvallen levensgevaar lijk was. Terneuzen kon pas vlak RCS-Terneuzen voor rust echt gevaarlijk worden. Erik-Jan Naudts leek uit een cor ner voor 1-1 te zorgen, maar scheidsrechter Ooms zag niet dat Youssef Afkir de bal van achter de doellijn wegwerkte. Vijf minuten later werd de kracht van RCS in één aanval samenge vat. Terneuzen-midenvelder Dwight van Hulle zag zijn schot gestopt, waarna de Souburgers ra zendsnel counterden. Alwin van Ham stak het veld over en schoot de bevrijdende 2-0 binnen. Dat Jar- no Waebeke kort daarna vanaf vijf meter verzuimde Terneuzen nog wat hoop te geven, was typerend voor het duel. Het geloof bij de ploeg van Lekaj nam na rust zien derogen af. Invaller Sinan Coban kon niets aan de stand veranderen en Jonathan Contancia kwam steeds zijn schaduw Yordi Nijland tegen. Als hij die al eens een keer 'Dit is voor mij een teken dat mijn ploeg nog niet rijp is voor de eerste klasse' voorbij was, zorgde Gérard de Nooijer voor rugdekking. „Vooral door die rugdekking had Jonathan het moeilijk", verklaarde Lekaj. „Niet door het spel van die num mer 2 (Nijland). Die jongen zou ik niet eens in mijn elftal willen. Hij heeft alleen het rugnummer van Jonathan gezien. Ik snap niet waar hij zijn spelplezier uit haalt." Die woorden waren niet echt ge past, na een duel waarin zijn ploeg niets te vertellen had gehad. Nij land voerde zijn taak uit en dat kon van veel Terneuzenaren niet worden gezegd. Lekaj: „Alleen Maik de Wolf en Fabian Wilson haalden hun niveau. De rest niet." RCS-Terneuzen 4-0 (2-0). 6. Mohammed Ben Kaddour 1-0, 42. Alwin van Ham 2-0, 60. Alwin van Ham 3-0, 86. Dennis de Nooijer 4-0. Scheids rechter: N.A. Ooms (Eindhoven). Gele kaart: Jarno Waebeke (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 900. Voorafgaand aan het duel werd één minuut stilte in acht genomen vanwe ge het overlijden van Frank Boogaard. De oud-speler van Terneuzen, die vijftien seizoenen in het eerste elftal speelde, overleed donderdag. Hulster ploeg verliest weer van Zierikzee en degradeert. door Bas Koel ZIERIKZEE - Een wonder bleef gis termiddag uit voor HW'24. Door een 1-0-nederlaag in en tegen Zie rikzee moeten de Zeeuws-vlamin- gen terug naar de derde klasse. In de tweestrijd met Zierikzee kwam de ploeg van Michel Leonhart sim pelweg te kort. „We hebben het vorige week al la ten liggen. Toen was er de teleur stelling, nu is er vooral berusting." HW begon de wedstrijd nog vol goede moed, met een aanvallende instelling. Het mocht echter niet baten. In totaal creëerde de ploeg maar twee grote kansen. De groot ste was voor middenvelder Robin MacTaggert. Een minuut na rust kreeg hij een uitgelezen mogelijk heid om HW nog een goede uit gangspositie te geven. Voor een open doel schoot hij veel te slap in, waardoor Zierikzee-keeper Brussé nog net op tijd kon ingrij pen. Twintig minuten voor tijd was er nog een goede kans voor Ruben van de Hoeven, maar weer stond de Schouwse doelman op de juiste plek. Leonhart: „Dat we vandaag de kansen missen, illustreert goed het beeld van HW na de winter stop. We scoren te weinig, waar door we het onszelf moeilijk ma ken." In de slotfase ging Zierikzee er zelfs nog met de winst vandoor. Wesley Quist liep goed door op doelman Tim Siersema, die de bal tegen de instormende middenvel der aanschoot. Die kon zo doorlo pen en voor een leeg doel de 1-0 binnentikken. Het betekende de genadeklap voor HW, dat daar door niet drie, maar vier keer moest scoren binnen een kwartier. Aan de spelers was duidelijk te zien dat dat een onmogelijke opga ve was. En ook al drongen ze nog wel wat aan, zelfs een eerreddende goal zat er niet meer in. „We hebben vandaag weer een uur goed mee kunnen voetballen en verdienden misschien wel iets meer. Toch moet ik toegeven dat Zierikzee over twee wedstrijden HW'24 gaat na één jaar in de tweede klasse weer een trap lager voetballen. De Hulster ploeg verloor ook het tweede duel met Zierikzee. de terechte winnaar is", zei Leon hart, die na afloop veel troostende woorden moest spreken. Zijn spe lers zaten ontgoocheld langs de rand van het veld. Zoals het een trainer betaamt, ging hij ze allemaal langs om ze op te peppen. Voor de meesten was het een schrale troost, want de de gradatie was na de 4-1 en de 1-0 de finitief Daardoor is het avontuur voor de Hulster ploeg in de tweede klasse na een jaar alweer voorbij. Vol gend seizoen mag de ploeg probe ren zo snel mogelijk terug te ke ren. Leonhart, die zelf na twee uiterst succesvolle jaren en een tegenval lend seizoen naar Vrasene ver trekt: „De selectie blijft voor het grootste deel bij elkaar. Het is zaak dat HW in elk geval weer een vooraanstaande rol gaat spelen in de derde klasse." Zierikzee-HW '24 1-0 (0-0). 77. Wesley Quist 1-0. Scheidsrechter: A. de Vaan (Vlijmen). Gele kaart: Niels Lodewijk, Ingmar Quist, Mat hijs Hage, Robin in 't Hout (allen Zierikzee). Dim de Waal, Robin macTaggert, Ruben van de Hoe ven, Jorn Knibbeler (allen HW). Aantal toeschouwers: 200. Zeeuwse ploeg start met verlies in eerste duel met UDI'19. door Eddy van der Hooft UDEN - In de halve finales van de strijd om de landstitel voor reserve teams incasseerde Hoek 2 zaterdag in Uden een nederlaag. De ploeg van trainer Piet de Vries verloor met 2-0 van UDI'i9/Beter Bed 2 en moet volgende week in de re turn met minimaal drie doelpun ten verschil winnen om alsnog de eindstrijd te bereiken. Op de eindstand viel weinig af te dingen. UDI'19 was de hele wed strijd de bovenliggende ploeg en drukte ook bijna voortdurend zijn stempel op het spelbeeld. Dat er voor de return nog kansen zijn, had Hoek 2 niet alleen te danken aan doelman Robin Francke, maar ook aan het gebrek aan stoot kracht bij de thuisclub. Hoewel de eerste kans voor San- der de Haas was, had Hoek 2 in de eerste helft lange tijd niets in te brengen. Na twintig minuten kwam UDI'19 ook verdiend op voorsprong: 0-1. De Brabantse ploeg verzuimde daarna om verder afstand te ne men en stelde Hoek zodoende kort voor rust in staat om weer op gelijke hoogte te komen. De lob van Thijs de Blaeij belandde in de 44e minuut echter op de paal. Een kwartier na de hervatting werd de score alsnog verdubbeld en brak voor Hoek 2 een periode aan waar in de schade zoveel mogelijk be perkt moest worden. Pas in de slot fase, toen UDI'19 zich bij 2-0 had neergelegd, konden de Zeeuws-Vlamingen nog eens uit hun schulp kruipen. Dat had zowaar nog bijna een te gendoelpunt tot gevolg. Uit een voorzet van Tijn Tielemans kopte Peter Hamelink in de laatste mi nuut op de paal, waarna Kenneth Okorley een fractie van een secon de te laat kwam om de terugsprin gende bal tot doelpunt te promo voren. Robbie de Muijnck erkent: de beste ploeg heeft gewonnen. door Aector Dooms BRESKENS - Jong Ambon staat na de 2-1-overwinning bij Breskens met één been in de derde klasse van het zondagvoetbal. De Middel burgers waren over twee wedstrij den de betere ploeg. „Ik kan mijn spelers niets verwijten, ze hebben er alles aan gedaan", vond trainer Robbie de Muijnck. Ook Elmar Lauret, die vlak na rust met een gave goal de Zeeuws-Vla mingen nog een sprankje hoop gaf, moest toegeven dat Jong Am- bon de sterkste ploeg was. „Ze zijn een maatje te groot voor ons." De winnende trainer, Paul Telus- sa, vond ook dat zijn ploeg de winst zeker verdiende. „We moes ten door die gelijkmaker van Bres kens wel even oppassen, maar de lange ballen op de Breskens-spit- sen haalden niets uit. Zelf hebben we veel kansen laten liggen." De meeste complimenten waren voor de zeventienjarige verdediger Eli Wattimena, de kleinste man op het veld, die zich als een terriër vastbeet in de fysiek sterke spitsen Mark Boeckhout en Erik de Rech ter. Breskens had in Jeffrey Tanghe zijn uitblinker. De centrumverdedi ger schakelde Josimar Pattinama uit. De topscorer van Jong Ambon, die waarschijnlijk naar Hoek gaat, toonde een enkele keer zijn klasse. Hij raakte in de slotfase betrokken bij een handgemeen met Bres- kens-verdediger Michel Cocquit. Nog geen minuut later haalde Te- lussa zijn spits naar de kant om hem tegen zichzelf te beschermen. Jong Ambon wist zich na de 2-0-thuisoverwinning in een goe de positie. De technisch begaafde Middelburgers probeerden vanaf het begin via snelle combinaties in de Breskens-verdediging door te dringen. Nadat Boeckhout voor Breskens vrij voor doel een teenlengte te kort kwam, had aan de andere kant Levi Waisapy na een snel uit gevoerde combinatie de openings treffer op zijn schoen. De aanvaller schoot voor een open doel hoog over. Uit schaamte trok hij het shirt over zijn hoofd, maar de wis pelturige aanvaller maakte de mis ser na een half uur goed door met een droge knal van twintig meter Breskensdoelman Brian de Waele te verrassen: 0-1. Even later ging een inzet van Pattinama via de hand van De Waele en de lat over het doel. In de tweede helft startte de thuisclub goed. Johnny de Jaeger, die niet goed in de wedstrijd zat, Jong Ambon-aanvaller Jair Tomasoa wordt met een sliding neergehaald door Gino Vink van Breskens. foto Peter Nicolai werd een kans geboden door Mi chel Meeusen. De middenvelder raakte de bal verkeerd. Twee minu ten later was het wel raak. Elmar Lauret soleerde door de Middel burgse verdediging en hield het hoofd koel: 1-1. Een klein kwartier voor tijd schoot Levi Waisapy zijn ploeg definitief naar de volgende ronde. Jong Ambon speelt nu tegen FC Bergen op neutraal terrein, waarte gen het in de competitie uit met 5-1 won en thuis 1-1 speelde. Breskens-Jong Ambon 1-2 (0-1). 27. Le vi Waisapy 0-1, 51. Elmar Lauret 1-1, 77. Levi Waisapy 1-2. Scheidsrechter: P. de Rover (Dordrecht). Gele kaart: Elmar Lau ret, Michel Cocquit, Mark Boeckhout, allen Breskens. Zico Tomasoa, Delano de Keuning, Daniël Pattinama (allen Jong Am- bon). Aantal toeschouwers: 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69