Terneuzen faalt op het moment AZVV sneuvelt bij VCK op de strafschopstip 26 Maandag 26 mei 2008 pzc Z Koewacht degradeert na verlies tegen RSV goes - Wat al gevreesd werd, is gis teren voor Koewacht waarheid ge worden. De Zeeuws-Vlamingen verloren de uitwedstrijd tegen RSV in Rucphen met 2-1 en degra deren na vier jaar uit de vierde klasse. „We zijn aanvallend te veel afhan kelijk geweest van Dominique Ver linde dit jaar", bekende trainer Erik Rijckaert na afloop. Dimitri Verlinde maakte in de 30e minuut de enige goal. De 2-1 van RSV viel vijf minuten voor tijd. Hoofdplaat mag het vergeten na 5-0-verlies hoofdplaat - Om te promoveren naar de vierde klasse is Hoofdplaat gewogen en te licht bevonden. De Zeeuws-Vlaamse ploeg had de thuiswedstrijd tegen WW'67 met 4-1 gewonnen, maar ging gisteren uit tegen Advendo uit Breda met 5-0 onderuit. Frank Osa maakte de eerste drie goals voor de Brabanders. Bij Hoofdplaat kreeg Steven Ocke- loen in de tweede helft een ap- plauswissel. Hij vertrekt na dit sei zoen naar Axel. Zeelandia verliest ook uit tegen Dubbeldam dordrecht - Zeelandia Middel burg is er niet in geslaagd in de re turn tegen Dubbeldam de 0-3-ne- derlaag van vorige week op eigen veld goed te maken. De Middelburgers kwamen even als in het eerste duel niet tot sco ren, maar zagen de tegenstander kort na rust wel éénmaal doel tref fen. Charles de Vries scoorde, al was het volgens velen in buiten spelpositie (1-0). Dubbeldam treft nu volgende week Zierikzee in een wedstrijd waarvan de winnaar promoveert naar de tweede klasse. IJzendijke in tweede duel niet langs Irene goes - IJzendijke is uitgeschakeld voor promotie naar de vierde klas se van het zondagvoetbal. De Zeeuws-Vlamingen hadden nog enige hoop op een goede af loop van het seizoen na de 1-0-thuisnederlaag tegen Kaaise Boys. Maar het duel met Irene, dat Ilzendijke ruim had moeten win nen, ging gistermiddag ook verlo ren. Irene'58 won met 1-0. Voor het nieuwe seizoen hebben zich bij IJzendijke al twee nieuwe aanwinsten aangemeld. Het zijn Robin van Hal van Sluis en Arjan Quaak van Aardenburg. Axel trekt nu al veel nieuwe spelers aan axel - De voetbalclub Axel heeft zich in de afgelopen weken al zeer aktief getoond op de transfer markt. Een week voordat de termijn van overschrijvingen sluit, heeft de zondag vierdeklasser al acht nieu we aanwinsten. Niek de Meijer, Ferry van der Vee ken en Danny Aarnoutse komen over van AZW, Bart Cornelissen van Terneuzense Boys, Soufian Dooms van Terneuzen, Angelo Plasschaert van Steen, Robin Mari- man van Koewacht en Steven Ockeloen van Hoofdplaat. Axelse formatie degradeert naar derde klasse. door Jan Dagevos koudekerke - De één stortte ter aarde, de ander kon de tranen maar nauwelijks bedwingen. Het verloren spel vanaf de penaltystip tegen VCK liet bij AZW zaterdag diepe sporen na. „Dit is een hard gelag", stelde trainer Eddy van der Hooft een half uur na het debacle vast. De realiteit was dat VCK zaterdag de finale van de nacompetitie haal de en AZW in rouw dompelde. De Axelse formatie degradeert naar de derde klasse van het zater dagvoetbal. „En dat doet pijn", zei Eddy van der Hooft. „Als je ziet wat we er dit seizoen allemaal voor hebben gedaan..." De Axelse formatie kon net als een week eer der het verschil niet maken. Werd het vorige week 0-0, zaterdag in Koudekerke bij de return kwamen beide ploegen uit op 1-1. Het bete kende dat strafschoppen de beslis sing moesten brengen en daarin ging AZW ten onder. En dat ter wijl heel AZW die reeks niet vreesde. „Omdat we een penalty- killer in ons midden hebben", ver klaarde Van der Hooft. „Onze doel man Niels Meesen heeft in de com petitie drie penalty's gestopt en is heel sterk daarin." De goalie stelde zijn ploeg niet teleur. Hij stopte de eerste penalty van Michel Meul- meester en zag Jochem Marcus zijn ploeg op 0-1 brengen. De kan sen keerden echter, toen Bert Ap- perlo en Romano van Overmeire misten. AZW kwam die missers niet meer te boven. De strafschoppenreeks had in de ogen van heel AZW voorkomen kunnen worden als scheidsrechter Keyzer zich wat anders had gedra gen. „Het is altijd makkelijk om het in de schoenen van de arbiter te schuiven, maar ik vond zijn op treden ergerlijk", zei Van der Hooft. „We konden niks goed doen." De meeste ophef over de ar biter ontstond in de 76e minuut toen Michael Peters VCK-spits Me- rijn Dek aantikte. Nadat twee eer dere smeekbedes (hands en vast houden) van de thuisploeg niet waren verhoord, ging de bal nu wel op de stip. Danny loosse schoot de bal op de paal, maar Erik Goudt was alert en schoot de bal alsnog in de touwen. Trainer Eddy van der Hooft kreeg hierna op advies van de grensrechter rood, omdat hij het speelveld had betreden en aanmerkingen op de leiding had. In alle emotie ging heel AZW er aan voorbij, maar eigenlijk riep de ploeg zaterdag het onheil over zich zelf af De ploeg leunde na een fan tastische treffer (volley) van Kana da Rosa Bernardo in de 25e mi- AZW komt volgend voetbalsei- zoen uit in de derde klasse. De Axelse gaat in Koudekerke tij dens de halve finale van de na- competitie ten onder. nuut wel heel erg nadrukkelijk op de defensie. Het was verdedigen en de bal vervolgens zover moge lijk wegtrappen, in de hoop dat Ka- na da Rosa Bernardo en Bert Ap- perlo er iets fatsoenlijks mee zou den doen. „We gaven niks weg", stelde Van der Hooft. Dat was waar, maar AZW creëerde ook niks. „Zolang je in die nacompeti tie zit, is er hoop", stelde Van der Hooft Zaterdag kwam er echter een eind aan de degradatiestrijd. VCK gaf AZW vanaf de straf schopstip het beslissende duwtje. vck-azvv 1-1 (0-1). 25. Kana da Rosa Bernardo 0-1, 78. Erik Goudt 1-1. Scheidsrechter: G. de Keyzer (Har- dinxveld-Giessendam). Gele kaart: Ange lo van Dorsselaer, Michiel Standaert, Jo chem Marcus (allen AZW). Rode kaart: 79. trainer Eddy van der Hooft wegens aanmerkingen op de leiding en betreden speelveld. Aantal toeschouwers: 300. Bij zonderheden: VCK wint penaltyserie met 4-2. Voor AZW schieten Jochem Marcus en Michael Peters raak. Bert Apperlo en Romano van Overmeire missen. 'öv Dennis de Nooijer (rechts) duelleert voor de goal van Terneuzen met Fabian Wilson. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68