Soort in de regen van Monaco Nog één keer de lach van 'Guga' Moya na de eerste ronde al naar huis Zeilploeg is succesvol in Medemblik 1 PZC Maandag 26 mei 2008 25 Gustavo Kuerten sluit zijn loopbaan af op Roland Garros. door Fardau Wagenaar PARIJS - Brazilië houdt van hem, de tenniswereld houdt van hem, Parijs voelt grote sympathie voor hem... eigenlijk is iedereen gek op Gustavo Kuerten. De Braziliaanse tennisheld speelde gisteren de al lerlaatste tennispartij uit zijn car rière op het centre court van Ro land Garros. Drie keer verliet hij Roland Garros via de rode loper, hij bereikte drie finales en won drie titels. Nu is er het afscheid in de eerste ronde, na de verwachte nederlaag tegen Paul-Henri Mathieu (3-6, 4-6, 2-6). Kuerten (31) vecht al jarenlang te gen een heupblessure, maar niets helpt. Het is mooi geweest, vindt hij. „Als ik zit heb ik pijn, als ik slaap heb ik pijn, ik heb altijd pijn." Hij is afgezakt naar de zom pige bodem van het tennis en staat 1140e van de wereld. Die posi tie brengt hem nergens meer. Be halve in Parijs, nog een keer. Op de tribune van het centre court zitten dit laatste duel zijn vrienden en fans. Het afscheid is in scène gezet, want 'Guga' weet dat winnen er niet meer in zit. „Ik 'Als ik zit heb ik pijn, als ik slaap heb ik pijn, ik heb altijd pijn' kan niet eens zeggen of ik vijf sets nog vol kan houden", moet hij vooraf bekennen. Roland Garros gunt hem een mooi afscheid, dit is de plek waar hij in 1997, 2000 en 2001 zijn grootste titels won. In herkenbaar geel en blauw steelt de entertainer zijn eigen show, het applaus is ovationeel en sommige ballen verraden het talent van de oude specialist. Grote afwezige is Guilherme, zijn gehandicapte broer overleed vorig jaar. De ten nisser noemde hem vaak als voor beeld. „Omdat hij me heeft ge leerd te genieten van de simpele dingen. Ik hoef niet op de beste plaatsen ter wereld te zijn om me happy te voelen." Kuerten mist hem en zal zijn toekomst onder meer wijden aan gehandicapten. Met een eervolle prijs in zijn han den neemt hij afscheid, maar het is vooral zijn lach die voor altijd zal blijven hangen. Tsonga en Kiefer moeten zich afmelden voor Roland Garros. PARIJS - Carlos Moya is bij de Open Franse tenniskampioen schappen niet verder gekomen dan de eerste ronde. De toernooi- winnaar van 1998 verloor gisteren in vijf sets van de Argentijn Eduar- do Schwank: 6-7 (4) 2-6 7-6 (1) 6-4 3-6. Moya was in Parijs als zestien de geplaatst. Schwank leek in de slotfase, bij een 5-3-voorsprong in de vijfde set, niet meer in staat de partij af te ronden vanwege kramp. Pas na langdurige behandeling kon de Ar gentijn weer de baan op om ver volgens de wedstrijd uit te serve ren. Moya, die voor de dertiende keer op rij actief was op Roland Garros, strandde pas één keer eer der in de eerste ronde. Vorig jaar verloor hij in de kwartfinales van landgenoot Rafael Nadal. Andy Murray wist uitschakeling maar net te voorkomen. De Brit, tiende op de plaatsingslijst, ver sloeg de Franse tiener Jonathan Eysseric: 6-21-6 4-6 6-0 6-2. Io-Wilfried Tsonga meldde zich za terdag af. De 23-jarige Fransman moet morgen onder het mes om hem van meniscusproblemen af te helpen. Hij wordt in Parijs vervan gen door de Peruaan Luis Horna. Ook Nicolas Kiefer meldde zich af voor het tweede grandslamtoer- nooi van het jaar. De Duitser, num mer 38 van de wereld, heeft te veel last van een keelontsteking. MEDEMBLIK - De Nederlandse zei lers die naar Peking gaan, staan er goed voor. Dat concludeerde bondscoach Jaap Zielhuis gisteren voldaan na de laatste races tijdens de Delta Lloyd Holland Regatta in Medemblik. De medailleoogst zag er inderdaad veelbelovend uit: een keer goud (Yngling), twee keer zil ver (Tornado, RS:X) en een keer brons (470 vrouwen). „Het gaat lekker", benadrukte Ziel huis. „Al onze olympische deelne mers hebben de finale gehaald. Dat is een goed teken. Hier en daar ontbrak nog de juiste scherp te. Daar gaan we de komende maanden nog aan werken." Het Ynglingteam van Renee Groe- neveld, met Brechtje van der Werf en Marije Kampen als bemanning, won zaterdag goud. Hun olympi sche concurrenten Mandy Mulder, Marije Faber en Merel Witteveen eindigden als zesde. De zevende olympische kandidaat, Annemieke Bes, belandde in een gelegenheids team op de zevende positie. Bonds coach Maurice Paardenkooper maakt begin juli na het ultieme trainingskamp in China bekend welke drie zeilsters voor de olympi sche Ynglingwedstrijden in aan merking komen. pagina 33: sterk debuut Platteeuw Lewis Hamilton kraait victorie na de winst in de Grand Prix van Monaco. foto Gero Breloer/EPA Gustavo Kuerten (links) neemt na zijn nederlaag tegen Paul-Henri Mathieu afscheid van het toptennis. foto Philippe Perusseau/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67