School Hulst in overleg over buslijn Zeeland Tijdloos do-re-mi HaFaBra Rolstoelparcours, gips voor de lol, fitheidstesten en APK voor rollators ZPZC Maandag 26 mei 2008 13 Het leerlingen-orkest De Vliegende Hollander uit Terneuzen. foto Peter Nicolai CDA vreest terugloop op Reynaertcollege door nieuwe dienstregeling. door Sheila van Doorsselaer HULST - De CDA-fractie in de ge meente Hulst vreest dat veel leer lingen uit de Kanaalzone niet meer naar het Reynaertcollege in Hulst gaan als de dienstregeling van het openbaar busvervoer ver slechtert. Op het Reynaertcollege zitten zo'n honderd leeringen uit Midden- Zeeuws-Vlaanderen. Zij, of hun ouders, kiezen specifiek voor de middelbare school in Hulst en niet voor een van de scholen in Terneu zen die relatief makkelijker te be reiken zijn. Per 23 augustus wijzigt de dienstre geling van openbaar vervoersbe drijf Veolia en namens zijn partij zegt Jos van Eek dat dit wel eens de druppel zou kunnen zijn voor veel ouders. „De aansluittijden zijn al niet overal even goed. Het is soms een hele toer om vanuit de Kanaalzone met de bus in Hulst te geraken en vice versa. Het zou toch te erg zijn als het Reynaertcol lege hierdoor leerlingen kwijt zou raken? Ik vind dat burgemeester en wethouders van Hulst zich hier ook wel eens mee mogen be- Kinderen uit de Kanaalzone gaan vast van school af in Hulst als de dienstregeling van het openbaar vervoer verslechtert. Dat vreest de Hulster CDA-fractie. Kennismaken met ZorgSaam tijdens gezondheidsmarkt. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - ,„Ik ga lekker mijn pa pa laten schrikken, die slaapt nog als ik thuiskom", zegt Sven Cijsouw (7). Hij heeft tijdens de gezondheids- markt van ZorgSaam, zaterdag in het Scheldetheater in Terneuzen, zijn onderbeen laten gipsen door gipsmeester Marnik de Craene. Svens moeder Mariëlla ziet er de humor ook wel van in. „Zijn vader weet niet wat hij straks mee maakt." Zo'n vijfhonderd belangstellenden kwamen een kijkje nemen. Zij lie ten zich onder andere informeren over wat ZorgSaam te bieden heeft, lieten voor de lol ledematen ingipsen, ondergingen fitheidstes ten, lieten hun rollator keuren en legden een rolstoelparcours af Me dewerkers van verschillende afde lingen en instellingen die onder ZorgSaam vallen of samenwerken met de stichting hadden de kans aangegrepen zich tijdens de markt te presenteren. moeien om een uittocht van leer lingen te voorkomen." Rector Jan Reijnders van het Rey naertcollege erkent dat er vanuit de school klachten zijn gekomen over de huidige dienstregeling. „Dan moesten leerlingen uit de omgeving van Axel en Zuiddorpe een nogal ongelukkige overstap maken van de ene op de andere lijn, waardoor ze hun aansluiting op één minuut misten. Dat is na tuurlijk erg vervelend." Het Reynaertcollege is dan ook met managers van Veolia in over leg om de dienstregeling te optima liseren. Reijnders: „Ik denk dat we er samen wel uitkomen." De rec tor had nog niets vernomen over komende nieuwe dienstregeling van Veolia. Als daardoor leerlin gen de dupe worden, vindt Reijn ders dat onacceptabel. „We zullen er dan ook alles aan doen om dat te voorkomen dan wel op te los sen. Bij ons op school moet de show gewoon doorgaan. Leerlin gen mogen niet gedupeerd raken." Volgens Reijnders is het zover hij kan nagaan nog nooit voorgeval len dat een leerling uit de Kanaal zone van school is gegaan vanwe ge gebrekkig openbaar vervoer." Bij Veolia reageren ze uitermate lauw op de steen die door CDA Hulst in het water is gegooid. „Per 23 augustus verschuiven er wat tij den, maar daar blijft het bij. We blijven wel gewoon dezelfde ritten rijden en ook de service blijft onge wijzigd. Wat ons betreft is die pa niek niet nodig." „Met de markt hebben we als doel om te laten zien wat we allemaal te bieden hebben op zorggebied, hoe breed we eigenlijk zijn. Als je dan ziet dat er zoveel publiek op af komt en de verrassende reacties hoort, dan mogen we stellen dat deze eerste markt een succes is", zegt Marrgaret Lafort-de Cock van ZorgSaam. Drukbezocht tweedaags muziekfeest Vliegende Hollander Terneuzen. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Muziekvereniging De Vliegende Hollander uit Terneu zen hield zaterdagmiddag in Ter neuzen op twee lokaties een mu ziekfestival ter ere van haar 110-ja- rig jubileum. Het muzikale HaFaBra-feestje (HArmonie, FAnfare en BRAss- band) is een van de vele festivitei ten die tijdens het jubileumjaar op de agenda staan. In de theaterzaal zorgden bandjes voor de muzikale inkleuring, ter wijl gipsmeester De Craene het op de eerste verdieping maar druk had met zijn gekleurde gips. Kinde ren stonden in de rij om hun arm of been van een pleisterlaag te la ten voorzien. De gezondheids- markt zal zo goed als zeker vol gend jaar een vervolg krijgen. Aan de HaFaBra deden zeven ge zelschappen mee, die allemaal op hun eigen wijze en met eigen re pertoire zichzelf presenteerden aan het winkelende en luisterende publiek op de Markt en het Arse naalplein. Voor het publiek ook dé gelegenheid het verschil tussen de muziekgezelschappen te horen; waar de brassband een ensemble is met alleen koperen blaasinstru menten, bestaat de fanfare uit ko perblazers met slagwerkers en eventueel saxofonisten. De harmo nie kent een nog uitgebreidere sa menstelling met houten blazers. Dat klinkt allemaal toch weer net Schoolrommelmarkt beurt nette 2500 euro TERNEUZEN - De allereerste rom melmarkt op het Zeldenrust- Steelantcollege in Terneuzen, was zaterdag meteen een schot in de roos. De leerlingen haalden 2500 euro op, een bedrag dat geheel ten goe de komt aan het goede doel: zorg boerderij Binnenste Buiten in Ter hole. Het idee voor de rommel markt is ontstaan bij de vier con ciërges René, Hilly, Henk en Jan. De leerlingen haalden de spulle tjes op en verkochten ze. Honder den koopjesjagers stortten zich op de aangeboden waar. Meezingen levert kerk Lamswaarde geld op LAMSWAARDE - Met het festijn 'meezingen met Ambras' heeft de fondsenwervingsgroep van de Cor- neliuskerk in Lamswaarde ruim 1500 euro bij elkaar gesprokkeld voor de verdere restauratie van het bedehuis. In het gemeenschapscentrum De Luifel haakten zo'n 150 mensen uit volle borst in op het liedjesre pertoire van de volksmuziekgroep. Het meezinggehalte was zeer hoog omdat de aanwezigen alle liedjes in een speciaal gemaakt liedjes- boek op papier kregen. even anders. Op de Markt lieten de Koninklijke Muziekvereniging Harmonie uit Biervliet, Muziekver eniging Sluiskil, De Volharding uit Zaamslag en Sint Cecilia uit Philip pine zich horen en de 'jarige' muzi kanten van De Vliegende Hollan der toonden, met het leerlingenor kest, de Harmonie en met Apollo uit Brouwershaven hun kunnen op het Arsenaalplein. Volgende maand (21 juni) staat er op hetzelf de plein nog een Slagwerkfestival op de kalender terwijl de HaFaBra orkesten nog een gezamenlijke uit voering geven in het Scheldethea ter op 22 november 2008. 't Butje wint eerste petanquestrijd Hulst HULST - Het team 't Butje van dien stencentrum de Lieve in Hulst won zaterdag het eerste jeu de bou- leskampioenschap van Groot Hulst. Op de acht banen bij brasse rie de Halve Maan streden veer tien teams om de hoogste eer. De vereniging Pour Plaisir tekende voor de organisatie. Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst reikte na afloop de prijzen uit. 't Butje ging met de wisselbeker naar huis. Clinge 1 eindigde als tweede. Clin- ge 2 legde beslag op de derde plaats. Het eerste team van Pour Plaisir werd vierde. Matig deelnemersveld schoolatletiek Sluis OOSTBURG - De schoolatletiekdag voor basisscholen in de gemeente Sluis telde zaterdag, met slechts 45 scholieren, een matig deelnemers veld. Toch was de wedijver op de onderdelen sprint, ver- en hoogspringen en kogelstoten groot. Het team van de JW Friso- school uit Nieuwvliet behaalde de eerste plaats. OBS Het Tij uit Cad- zand en een combinatieteam van scholen van Schoondijke werd tweede. Het comboteam Nieuw- vliet-Zuidzande won een slag roomtaart met de pendelestafette. Marnik de Craene bezig met een demonstratie gips aanbrengen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65