Zeeland Boter, uitje, handjevol spiesbladmelde Kunst voor 't Kootertje Den 'Oek komt goed uit de hoek Maatje te groot 1 2 Maandag 26 mei 2008 pzcZ De deelnemers mogen de zelf geplukte zeegroenten ook zelf bereiden. Lekker gourmetten met schorregroenten tijdens Saeftinghe Culinair. door Sheila van Doorsselaer emmadorp - Lamsoor en zeekraal kennen de meeste mensen wel. De meesten weten ook wel dat je van een 'heksenborrel' (jonge jene ver met zeealsem) goed zat kunt zijn. Maar wie heeft er wel eens schorrezoutgras gegeten, weet hoe spiesbladmelde smaakt of weet dat thee van melkkruid niet alleen lek ker, maar ook weldadig is bij een naar kuchje? Zaterdag trokken 27 nieuwsgieri gen uit alle windstreken een paar uur het Verdronken Land van Saef tinghe in om er van gids Diny de Putter uitvoerig uitleg te krijgen over eetbare planten in het schor, leder mocht ook zijn eigen maal tje schorregroenten bij elkaar zoe ken en toen de knapzak vol was, ging iedereen weer de dijk over, richting de schaapskooi in Emma dorp voor de bereiding en het eten van de schorregroenten. De bereiding gebeurde niet op een geitenwollensokken-manier met 'Spiesbladmelde lijkt op spinzazie en schorrezoutgras smaakt dus eh, ja...Zout.' butagasstelletje en een roestig pan- netje, maar de organisatoren van het Zeeuws-Landschap hadden een complete gourmet voorbereid, inclusief stokbrood en kruidenbo ter, kabeljauw en biefstuk. Klontje boter in het pannetje, knoflook en een uitje erbij, een paar biefblok- jes, handjevol spiesbladmelde erin, even wachten en smullen. Onderling worden de smaken be sproken: „Spiesbladmelde lijkt op wilde spinazie en dat schorrezout- Houtsnijwerk ter ere van koperen jubileum kinderdagverblijf. terneuzen - Oprichtster Anne Bouma van kinderdagverblijf 't Kootertje onthulde zaterdag sa men met wethouder Cees Liefting een jubileumkunstwerk aan de Leeuwenlaan in Terneuzen. 't Koo tertje viert dit jaar zijn 12,5- jarig bestaan. Een tien maal zo oude eik werd aangewend voor het houtsnijwerk van de Breskense oud-pastoor Omèr Gielliet. „Het symboliseert dansende ouders en begeleiders gras smaakt dus eh, ja... Zout." De plant lijkt op bieslook en zo kan het ook rauw worden gebruikt, in ringetjes als garnering. Van lepel blad, boordevol vitamine C, wordt thee getrokken. Hij laat het zich goed smaken, maar toch zit excursielid Leen Buurman uit Sluis iets niet lekker: „In Hoofdplaat groeit ook lamsoor en zeekraal, maar als ik het daar pluk, krijg ik een boete." Dat met kinderen. Zij stralen geluk uit precies hetgeen we hier in al die ja ren tot stand hebben gebracht. Door het hier aan de voorkant te plaatsen wordt het ook beetje pu bliek kunstbezit voor Terneuzen", zei 'juf Anne' tegen de aanwezige kinderen, ouders en (oud)leid sters. Tijdens de jubileumdag konden de kinderen genieten van een heus chipsbuffet, konden ze een ritje op een pony maken, ballonnen op laten, blikgooien, grabbelen naar prijsjes of zich laten schminken. Bij 't Koortetje worden wekelijks bijna tweehonderd kinderen opge vangen. Tip? redactie@pzc.nl Quick Topstars. Ze waren eigenlijk een maatje te groot. Maar hoeveel grote toernooien gingen niet verlo ren omdat de spits net een teenleng te tekort kwam? In de praktijk zorgde dat maatje te groot tot veel gestruikel of, zoals een ploeggenoot het welwillend omschreef:fraaie lichaamsschijnbe wegingen. klopt. Schorregroenten zijn be schermd, maar voor deze ene dag heeft het Zeeuws Landschap ont heffing verleend, legt gids De Put ter uit. De uit Amsterdam afkomstige So- an Lan Ie en haar vriendin Mar griet hebben het die dag zo naar de zin dat ze overwegen volgend jaar, bij de vierde editie van Saef tinghe Culinair, nog eens af te zak ken naar Emmadorp. „Het is niet Dronken vrouw van scootmobiel geplukt terneuzen - Een 53-jarige Terneu- zense is zaterdagavond in de Gre- nulaan in haar woonplaats in be schonken toestand van haar scoot mobiel geplukt door de politie. Ze bleek ruim vier maal teveel alco hol te hebben geconsumeerd. De vrouw kreeg een rijverbod van twaalf uur. De politie zette het voertuigje zolang achter slot en grendel op het terrein van het bu reau. Drie dagen muzikaal en sportief vertier op jaarlijkse 'Oekse feesten door Gino van den Broecke hoek - Drie dagen feesten, drie da gen muzikaal en sportief vertier. Drie dagen van jeugdig en ouder plezier; d'Oekse Feesten in een no tendop. Het centrum van Hoek was het af gelopen weekeinde het toneel van snoeihard racende zeepkisten, el kaar sportief maar ook fanatiek be strijdende zeskampteams en een schier oneindig lange lijst van op tredende bands. alleen leerzaam en lekker, het schept ook een band", zegt Ie. „Als er iemand in een geul onderuit gaat, help je elkaar overeind." Om dat de uitglijer en de reddingsactie natuurlijk digitaal zijn vastgelegd, worden emaliladressen uitgewis seld zodat de foto's doorgestuurd kunnen worden. Bij deze editie van Saeftinghe Culi nair liepen ook twee kinderen mee; broer en zus Joris (9) en Lisa Bromfietsster gewond bij aanrijding in Axel axel - Een 19-jarige bromfietsster is zaterdagochtend in Axel gewond geraakt toen ze door een personen auto werd aangereden. De 6i-jari- ge bestuurster van de auto wilde van het parkeerterrein aan de Oranjestraat de weg oprijden. Ze verleende geen voorrang aan de bromfietsster. Die is met twee breuken in haar scheenbeen en een gebroken kuitbeen naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. Partytopper Pater Moeskroen, Ele ment, Never 2 Late, Chief Sugar en Size Matters zorgden voor spette rende drukbezochte optredens en het publiek danste zich urenlang letterlijk in het zweet. Op zaterdag was het mede dankzij het branderige zonnetje goed toe ven in de straten van Hoek, waar vele tientallen kramen stonden op gesteld tijdens de braderie en rom melmarkt. Het publiek slenterde gezellig voorbij en nam onder an dere een kijkje bij de verschillende oude ambachten die werden ge toond. Ook had de organisatie van d'Oekse feesten voor verschillend straatvertier gezorgd. (11) uit Vlissingen. Ze vonden de tocht door het schor, het gourmet ten daarna en het ravotten in de schaapskooi 'hartstikke leuk'. Lisa vond eigenlijk alle schorregroen ten even lekker, maar dan komt, zegt ze, omdat ze helemaal geen moeilijke eter is. Bij broertje Joris ligt het iets ge nuanceerder. Als hem gevraagd wordt wat hij het lekkerste vond, antwoordt hij: „De biefstuk." Auto brandt uit in Nieuwdorp nieuwdorp - Op de Europa- weg-Oost bij Nieuwdorp is gister middag een personenauto uitge brand. Niemand raakte daarbij ge wond. De brand in de Peugeot 406 ont stond rond half twee. De bestuur der zette zijn auto snel in de berm en was er op tijd uit. Het vuur is geblust door de brandweer van Borsele, die met twee voertuigen uitrukte. Na een dag van strijden op diverse lastige als ludieke spelonderdelen bleek zaterdagmiddag uiteindelijk het FlOD-team (Feesten Is Ons Doel) er met de eerste prijs van door te gaan tijdens de jaarlijkse zeskamp. Trots toonden ze, ge huld in stemmig oranje, hun beker tijdens de uitreiking. De organisatie van het jaarlijks te rugkerende Hoekse dorpsfestijn kan opnieuw terugkijken op een perfect weekeindje feesten. Door ook een beetje geluk met het weer, trokken d'Oekse feesten we derom vele honderden bezoekers met een zeer afwisselend program ma. ZEEUWSE Voor het eerst in jaren had de Mid delburger zich opgegeven voor het bedrijfsvoetbalteam. Nieuwe voet balschoenen werden aangeschaft. Quicks, net als zijn allereerste; he laas niet meer met stalen neuzen maar wel van degelijk zwart leer en met ronde noppen. Het laatste paar in het uitverkooprek. Een na deel kleefde er wel aan zijn nieuwe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64