Zeeland PZC Eigenaar Checkpoint wil stoppen Zomerstoet amuse voor carnavalsjubileum Jules Deelder veilt met verve Man wil niet in boeien ZEEUWS-VLAANDEREN 17 11 15 Vredesactiviste Joya strijdt voor waarheid in Afghanistan Maandag 26 mei 2008 Autistische Goesenaar eerste havist van Ithaka-school Tip? redtern@pzc.ni Personeel: voortzetten coffeeshop alleen onder andere voorwaarden. door Sheila van Doorsselaer terneuzen - De eigenaar van cof feeshop Checkpoint in Terneuzen heeft er genoeg van. Ook al mag zijn shop wellicht ooit weer open, hij begint er niet meer aan. Zijn personeel overweegt echter de zaak voort te zetten. Dat zegt Wilfred Suijkerbuijk, de raadsman van de 56-jarige coffee shopbaas. 'Koning cannabis' zit, sa men met nog twee medewerkers, in voorlopige hechtenis na de tweede inval van Justitie in Check point. Zij worden verdacht van deelname aan een organisatie die grote hoeveelheden softdrugs in bezit heeft en verhandelt. Bij de twee invallen zijn in de shop en el ders grote hoeveelheden softdrugs aangetroffen. Het voorarrest van de eigenaar van Checkpoint is verlengd, hij zit in beperking (geen contact met de buitenwereld) en al zijn tegoeden zijn bevroren. „Hij kan daardoor het personeel niet meer betalen en we gaan proberen met het Open baar Ministerie een regeling te tref fen zodat het betalen van het sala ris gewoon kan doorgaan. We we ten immers nog niet of en wan neer Checkpoint weer opent." Als Checkpoint voorgoed dicht moet, is er in (de gemeente) Ter- neuzen ruimte voor een nieuwe shop. Volgens Suijkerbuijk heeft zijn cliënt er na twee arrestaties schoon genoeg van. Het Check- point-personeel zou er wel oren naar hebben in het vacuüm te stap pen. „Maar dan wel onder andere voorwaarden dan nu het geval is, want het fatsoenlijk en volgens de regels runnen van een coffeeshop is volgens de huidige wetgeving vrijwel onmogelijk", zegt Suijker buijk. Het personeel van Checkpoint komt zeer binnenkort bij elkaar om met elkaar te praten over de voorbije gebeurtenissen en ook om door Suijkerbuijk bijgepraat te Personeel van Checkpoint over- weegt de coffeeshop voort te zet ten. De huidige eigenaar gooit na twee invallen en evenzoveel ar restaties de handdoek in de ring. worden over het juridische traject dat gevolgd gaat worden. Voor de werkwijze van Justitie heeft Suijkerbuijk weinig lovende woorden. „Er is ons gezegd dat er enkel invallen bij Checkpoint zijn geweest omdat het zogezegd 'te goed ging' met de zaken. De ande re coffeeshop in Terneuzen (Miami) werd daarom ongemoeid gelaten. Nu klanten van Check point inkopen doen bij Miami en het nu ook daar vast 'te goed gaat', verwacht ik, in het kader van het gelijkheidsbeginsel, binnen twee weken een inval bij Miami." Nachtuuln bieden Aardenburg feestmenu ter ere van jubileum door Wilma Valk aardenburg - De nors kijkende politieagent aan de rand van Aar denburg deed zaterdagavond niet vermoeden dat enkele straten ver der de carnavalsleut had toegesla gen. Maar liefst achttien praalwagens hadden zich voor een bijzondere zomeroptocht, ter ere van het 33-jarige bestaan van carnavalsver eniging De Nachtuuln, ingeschre ven. De wagens en de kostuums waren sinds afgelopen carnaval in februari gekoesterd en leken in het meizonnetje vrijwel nieuw. Met nar Erik van de Nachtuuln en de KMAF, (Koninklijke Muziekso- ciëteit Aardenburgse Fanfaren) voorop, startte de stoet in plan Oudestad en vervolgde zijn weg langs de Markt en de Weststraat naar het Kaaiplein. Langs de route hadden zich honderden kijkers verzameld. Eindelijk eens een carnavalsop tocht zonder sneeuw, regen en kou, maar weer wel met grote wa terpistolen. Het publiek werd hier en daar natgespoten met water. Af gaande op de geur, kon het ook best eens bier geweest zijn, dat deerde niemand. De stoet was een compleet feest, een amuse die deel uitmaakt van f het feestmenu dat de Nachtuuln Aardenburg en de streek in dit ju bileumjaar voorschotelen. De vol Groepen en wagens, zoals rechts de Pomp-eiers (brandweer), doen hun ronde door Aardenburg. foto Peter Nicolai gende gerechten zijn nog een preu- venement, een middag voor de ouderen van de stad, een fototen toonstelling en een grootse feest avond in november. De stoet werd afgesloten met de prinsenwa gen, de raad van elf en drumband Entusiasta uit Maastricht. Tussen het publiek stond uiteinde lijk ook de eerst zo norsig kijken de politieagent van eerder op de avond. Hij glimlachte zowaar, er viel immers helemaal niets meer te regelen, alles was perfect verlo pen en hij kon, net zoals het pu bliek, vrolijk naar huis. door Anita Tournois axel - „Ik hoop dat iedereen een flinke volle knip bij zich heeft." Zo opende dichter Jules Deelder de veiling van 33 kunstwerken van een van de grootste en actiefste kunstenaars van Nederland, Leo de long. Het pand in de Walstraat dat de [ong enkele jaren geleden ombouwde tot atelier en woon- I ruimte, was volgelopen met koop- lustigen, verzamelaars en nieuws- gierigen. Deelder probeerde met de nodige hilariteit en met hulp van Gerard Schilder, persoonlijk vriend van De Jong de bodemprijs (35% van de galeriewaarde) op te voeren. Onder grappen en grollen verhuisden de meeste werken niet temin vaak voor een bijzonder schappelijke prijs naar de nieuwe eigenaars. Tien procent van het to taalbedrag gaat naar Leergeld, een landelijke stichting die ervoor ij vert dat schoolgaande kinderen uit minima gezinnen in geval van ar moede ook kunnen deelnemen aan het sociaal maatschappelijk le ven op en rond de school. Sinds kort is hiervan ook een afdeling op gericht in Terneuzen, welke met in gang van het nieuwe schooljaar operationeel zal zijn. Het eerste exemplaar was voor wethouder Bos van Terneuzen. Restaurant Moy Fa uit Axel dat ge regeld samenwerkt met De Jong en echtgenote Sandra Gallo, zal in het kader Proeven van kunst, een be perkte oplage borden met De Jongs afbeelding Four Seasons laten vervaardigen. Vijf agenten nodig om Terneuzense raddraaier te arresteren. terneuzen - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag met vijf man sterk een 20-jarige Ter- neuzensaar in bedwang moeten houden die zich met hand en tand verzette tegen zijn aanhouding. Surveillerende agenten zagen hem in de Nieuwstraat in Terneuzen een reclamebord omgooien en spraken hem aan op zijn gedrag. De man zette het reclamebord weer terug, maar omdat hij geen identiteitsbewijs kon tonen, werd hij daarvoor alsnog aangehouden. Dat zinde hem niet en hij verzette zich hevig. Vijf agenten waren uit eindelijk nodig om de Terneuze- naar onder controle te krijgen. Toen hij eenmaal in de politieauto zat, sloeg een 31-jarige Terneuze- naar met zijn vuist op de motor kap van de auto. Hij werd ook aan gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63