Sport plaats All Ready zakt Afscheidsduel HSD krijgt monsterscore Korfballers Swift moeten op tellen passen na verlies tegen koploper Half werk Duiveland Ruud Havermans wacht eindsprint niet af in de wielerronde van Goes SPZC Maandag 26 mei 2008 29 Trio speelsters speelt laatste wedstrijd tegen Breda 5 en winst (17-0). door Peter Snelders ZIERIKZEE - Het was gistermiddag feest bij de hockeyvereniging HSD in Zierikzee. Het meisjes B-team was kampioen geworden en de vrouwen sloten het seizoen af met een eclatante zege van 17-0 op Bre da 5. Het mannenteam kwam ech ter niet in actie. De wedstrijd te gen Goes werd uitgesteld, omdat Goes met personele problemen kampte. HSD-Breda 5 17-0 (9-0): Er stond eigenlijk maar één team op het veld. Breda 5 had totaal niets in te brengen. Slechts één keer kwam het in de buurt van het doel van HSD. De wedstrijd stond in het te ken van het afscheid van enkele speelsters. Sanne Glas, Maite Tim mermans en Evianne van de Zan- de stoppen er na dit seizoen mee. Zij werden op gepaste wijze uitge luid. Al in de eerste minuut opende Mi randa de Ruijter de score. Daarna ging het hard. De overige doelpunten werden ge maakt door Jacqueline Smits (3x), Mirenne Koks (6x), Maite Timmer mans, Miranda de Ruijter, Evian ne van de Zande. Lisette Lam- merts (2x), aanvoerster Ilse Har don en een eigen doelput van Bre da. Na het duel werden de meisjes B gehuldigd voor het zaterdag be haalde kampioenschap. Het vrouwenteam van het Zierik- zeese HSD wint de laatste wed strijd van het seizoen met 17-0 van Breda 5. Het duel van het mannenteam gaat niet door. ten. „Geen punten, maar wel een positief gevoel over de instelling"", zei Landman over te houden aan deze wedstrijd. Degradatieconcurrent De Vinken won en passeerde All Ready daar door op de ranglijst. De Zierikzee- se ploeg staat nu op de voorlaatste plaats die aan het einde van de competitie verplicht tot het spelen van een beslissingswedstrijd tegen de nummer twee uit de tweede klasse F. Momenteel zijn dat Luno (Linschoten) en Dijkvogels (Maas dijk). Wil All Ready die extra wed strijd ontlopen, dan zal het alles op alles moeten zetten om de laat ste twee wedstrijden te winnen. Volgende week ontvangt de ploeg op eigen veld Avanti, een week la ter gaat het op bezoek bij het al ge degradeerde Fortissimo. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze 5, Desiré Voshart 3, Dennis Voshart, Yvonne Joziasse en Anouk van Tiggelhoven allen 1. De hockeysters van HSD belegerden het doel van tegenstander Breda 5 gis teren onophoudelijk. De teller stopte pas bij zeventien treffers. foto Marijke Folkertsma Fortis degradeert na nederlaag op eigen veld tegen Wion (7-10). door JaapJan Ritsema GOES - Nu Fortis gedegradeerd is uit de overgangsklasse, kan Tjoba na de nipte zege op Pernix vol gend jaar één van de tegenstan ders zijn in de eerste klasse. Of dat voor All Ready en Swift ook op gaat is nog maar de vraag, beide verloren. Na beider verliespartijen moeten alle zeilen bijgezet worden om degradatieduels te voorkomen. Twee spannende slotrondes wach ten dus in de klassen 1F en 1G, met eventueel een pikant slotak koord: als Swift op de zevende plaats eindigt (in 1F) en TOP ein digt als nummer twee (in 2F), dan beslist een extra duel wie volgend jaar in de eerste klasse uitkomt. Fortis-Wion 7-10: Fortis stond voor de schier onmogelijke opgave om vier punten in te lopen op de nummer zes in de poule. En dat in drie speelronden. „Nu is het echt gebeurd", zei coach Ad Vos. „En ge zien het seizoen is het niet meer dan terecht dat we naar de eerste klasse gaan." Scores Fortis: Remco Crucq 3, Remi van de Broeke en Mark Trimpe 2. Swift-Rust Roest 5-12: Tegen de Eindhovense koploper hield Swift 35 minuten stand. Na rust (4-3) was het over en sluiten. Rust Roest schoot direct na de rust vijf van de zes kansen raak. Daarnaast werden de Middelburgse schutters aan banden gelegd. „Dan zie je het verschil tussen een potentiële over- gangsklasser en een eersteklasser", vond Swift-coach Ralph Gillissen. Een slechte generale voor aanstaan de zaterdag. Dan staat voor Swift de cruciale partij op tegen Pernix. Winst is noodzakelijk om een veili ge marge op te bouwen. Scores Swift: Ivo de Hond en Richard Geldof beiden 2, Eefje van den Berg 1 Pernix-Tjoba 8-9: Twee sterke ver- TW1 Fortis gelooft zelf niet meer in lijfsbehoud in de overgangsklas se. Swift en TOP (A) kunnen el kaar mogelijk nog treffen in een beslissingswedstrijd. dedigingen hielden de score laag. Tjoba had in de eerste helft het be tere van het spel en de meeste kan sen, maar wist zich te weinig raad met het achterverdedigen van Per nix. De thuisploeg kwam beter uit de kleedkamers (van 4-4 naar 6-4), maar Tjoba knokte zich terug en stelde in een billenknijpende slot minuut de winst zeker. Scores Tjoba: Sander Harinck 4, Robert van Schaik en Marcel de Dreu beiden 2, Dennis Broerse 1. TOP-Bolnes 14-11: TOP speelde niet groots, maar won wel, daar waar koploper Vitesse een punt liet liggen. De derde plaats van TOP geeft uit zicht op meer: In de laatste speel ronde treft het nummer twee Mer- wede. Winst betekent (minimaal) de tweede plaats en die geeft recht op een beslissingswedstrijd voor promotie. Scores TOP: Jeanine Marijs en Petra de Ridder beiden 3, Jantine Meulmeester en Corné Bezemer bieden 2, Jordi Meul meester, Ad Bezemer, Frank Bouwsma en Peter van Belzen allen 1. Nederlaag tegen Ondo brengt Zierikzeeënaren weer in gevarenzone. door JaapJan Ritsema 's-GRAVENZANDE - De korfballers van All Ready verloren zaterdag opnieuw. Maar het was nipt. In 's-Gravenzande was Ondo met 12-11 te sterk. 'Zuur' noemde waarnemend All Ready-coach (en voorzitter) Hans Landman de nipte nederlaag. „De ploeg heeft er zo hard voor ge knokt." Onder zware weeromstan digheden (de wind stond dwars over het veld) moest er geduldig en lang worden aangevallen en la gen de kansen veelal aan de achter kant van de korf. Tot de rust (5-6) ging dat All Ready goed af en ook de tweede helft bleef het een ge lijk opgaande strijd. Dat Ondo, de nieuwe koploper, toch met de pun ten aan de haal ging, had met een Jan Willem van Nieuwenhuijze was topschutter met vijf treffers. flinke dosis geluk te maken, vond de Zierikzeese interim-coach. Naar zijn waarneming ontnam de arbiter All Ready een laatste sco ringskans door te vroeg af te flui- Brabander rijdt in laatste ronde weg uit kopgroep. door Wim de Vos 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een vroege vlucht van drie coureurs waarna nog twee renners wisten aan te sluiten. In feite is dat het he le verhaal van de Ronde van Goes voor amateurs A die zaterdag op een nieuw parkoers bij 's-Heer Hendrikskinderen werd verreden. Ruud Havermans, de voormalige eliterenner uit Nieuw-Vossemeer, reed in de slotronde bij zijn oppo nenten weg en won de koers. De organisatie van de Ronde van Goes had besloten het parkoers in de binnenstad te verlaten. Reden daarvoor was voornamelijk de vei ligheid. „Voor de renners is dit par koers veel aangenamer, alhoewel ik zelf liever een korte omloop heb. Veiligheid is echter belangrij ker", vertelde John van de Vreede uit Krabbendijke, die zaterdag tweede werd door Johan Peemen uit Rijsbergen in de spurt te klop- pen. Van de Vreede was er zaterdag al in een vroeg stadium bij. Samen met Havermans en de verrassende Youri Kasper uit Wemeldinge (16) trok hij op avontuur en als een su persnelle TGV reden zij van het pe loton vandaan. Van de Vreede toonde daarmee aan nog steeds in een goede vorm te verkeren. Het trio verslapte nooit maar zag later wel het Brabantse duo Arend Hen zen en Johan Peemen aansluiten. Vanuit het peloton werden nog wel enkele pogingen op touw ge zet, maar het verschil werd nim mer minder dan 40 seconden. Ha vermans wachtte de spurt niet af en reed in de slotronde naar de overwinning. „Ik vertrouwde niet geheel op mijn spurt. In de voorlaatste ron de heb ik het ook al geprobeerd. Toen lukte het niet maar de twee de keer was het dus wel raak", zei Havermans over het beslissende moment. ZOETERWOUDE - De tennissters van Duiveland kon gisteren geen afstand nemen bij rode-lantaarn drager Zoeterwoude: 3-3. Vóór het duel stond de Schouwse formatie twee punten voor op de degrada tieconcurrent, en drie punten af van de veilige zesde plaats. Het was dus de ideale mogelijkheid om een stap naar boven te maken, maar die werd niet volledig benut. „Toch zijn we dik tevreden met het gelijkspel", vertelde Angela Kouwenberg. „Het is te hopen dat Hoogerheide (nu zesde) geen pun ten heeft gehaald en dan gaat het er volgende week om spannen." Spannend was het gisteren ook al. Kouwenberg trapte in de single zelf af met een verlies tegen Mar ja Vermeeren: 6-2 4-6 6-1. Ook Mo- niek Deurloo won niet: 6-3 2-6 6-4 tegen Elle van Marrewijk. Linda Verbraak zorgde voor het eerste punt door Marjolein Hiel met 6-2 6-2 te verslaan. Renate Slootmaker bracht in de laatste single de stand zelfs weer in evenwicht. In de tie break van de derde set versloeg ze Pauline van der Kolk. In de dubbel spelen kwam de Duivelandse for matie voor het eerst op voor sprong. Angela Kouwenberg en Moniek Deurloo waren met twee- mal 7-5 te sterk voor Vermeeren en Van der Kolk. In de laatste par tij van de dag toonde Zoeterwou de veerkracht door relatief eenvou dig Linda Verbraak en Renate Slootmaker te verslaan: 6-1 6-1. Met het gelijkspel wordt het zon dag erop of eronder als Duiveland tegen nummer twee Geeren speelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61