Sport Corstanje is held van Zaamslag Achtbaangevoelens op De Stoofwei «jÜÉ Jong en oud opent het bal 28 I Maandag 26 mei 2008 pzc BROUWERSHAVEN - Zaterdag-tweedeklasser Bru- se Boys is voor de derde keer op rij winnaar ge worden van de Konsensusbokaal. In Brouwersha ven waren twee Bruse zeges en twee gelijke spe len voldoende voor de winst. De aftrap van het toernooi werd verricht door het oudste én het jongste lid van de ASV Brouwershaven (foto), de 80-jarige Adrie Bos en de 6-jarige Lars Tanis, die per koets op het sportpark Ónder de Molen arri veerden. Daarna kwamen de vijf teams in tien duels van 25 minuten slechts tot tien treffers. Ze ven van de tien duels eindigden zonder goal. Brouwershaven opende met een 2-0-zege op Me- vo. Ook Bruse Boys was met 4-1 te sterk voor Mevo en later klopten de Bruenaren ook Colijns- plaatse Boys (3-0). Brouw eindigde op de tweede plaats, voor Sparta'30 (speelde vier keer 0-0), Co lijnsplaatse Boys en Mevo. foto Marijke Folkertsma Zeeuws-Vlamingen winnen ook return tegen De Zwerver. door René van Stee zaamslag - Hij erkende dat de ze ge niet verdiend was. Vooral in de eerste helft creëerde het bezoeken de De Zwerver in de halve finale van de nacompetitie kans op kans. Maar doelman Bart Corstanje van Zaamslag bleek een te groot obsta kel voor de ploeg uit Kinderdijk. Het was in belangrijke mate zijn verdienste dat een 2-1-eindstand op het scorebord kwam. „Het is begrijpelijk dat De Zwerver met een kater zit. Maar als je zó veel kansen mist, heb je het echt VCK bereikt finale van nacompetitie na zege in strafschoppenserie. door jan Dagevos KOUDEKERKE - Hij had zaterdag normaliter met zijn gezin in een pretpark vertoefd, maar er waren andere verplichtingen. Trainer Hans de Nooijer speelde met VCK de halve finale van de nacompeti tie tegen AZW en won na een meeslepende penaltyserie. „Dit was net zo spannend als een rond je in de achtbaan", zei de coach na afloop. De strafschoppenreeks vormde za terdagmiddag de topattractie op sportpark de Stoofwei in Koude- kerke. Zo weinig vermaak de wed strijd (1-1) had geboden, zo veel aan jezelf te wijten", vond Corstan je. Zaamslag speelt nu tegen Alm- kerk, dat eerder Arnemuiden uit schakelde, voor een plek in de eer ste klasse. De Zwerver degradeert. De Zuid-Hollanders verzuimden net als vorige week te scoren. In het eerste kwartier waren ze er drie keer dicht bij. Daarna keerde Corstanje ook nog een schot van Paulo Goncalves met zijn been. In de 40e minuut had hij een prima reflex op een doelpoging van Fer ry van Dijk.Na de rust was de boeiende wedstrijd meer in even wicht. Door de klasse van Peter Dieleman kwam Zaamslag na een kwartier op voorsprong. De spits knalde keihard raak. Kort daarna sloeg de vlam in de plezier beleefden de toeschouwers aan het spel vanaf de stip. De span ning was te snijden en de kansen keerden met de minuut. In eerste instantie leek AZW-doelman Niels Meesen de held te worden, maar hij moest de eer uiteindelijk laten aan zijn collega (oeri Nonne- kes van VCK. Die stopte bij een 3-2-voorsprong een strafschop van Roman van Overmeire en zag zijn medespeler Danny Joosse vervol gens het karwei afmaken. „Het is een mooi spel", zei Nonne- kes later. „Na die eerste misser lag de druk bij ons, maar daarna kon den we het omkeren. Toen die jon gen (Van Overmeire) bij 3-2 de penalty moest nemen, heb ik de druk nog wat opgevoerd. Ik zei: 'volgens mij moet jij die bal er nu inschieten, want anders heb je een pan. De tot dan toe goed leidende arbiter Blom legde de bal op de stip na een vermeende duwfout van Arjan Hamelink op Guido Lui ten. In de consternatie die daarop volgde, kreeg Joris Rademakers rood. Volgens assistent-scheids- 'Als je zó veel kansen mist, heb je het echt aan jezelf te wijten' rechter Van der Werff zou hij de op de grond liggende Luiten in het voorbij lopen expres hebben ge raakt. „Absoluut niet waar", zei Ra demakers, die de finale nu mist. Bart Corstanje - die Zaamslag ook probleem'. Daarna was het kijken hoe hij zijn standbeen zou neerzet ten en de goede hoek kiezen. Dat lukte, al blijft het een loterij." VCK haalde de strafschoppenserie op het tandvlees. De zaterdag-der deklasser had grote moeite om een achterstand (Kana da Rosa Bernardo had namens AZW in de 25e minuut met een prachtige volley doel getroffen) weg te poet sen. Het was ploeteren en hopen op een buitenkans. Die kwam er in de 77e minuut, toen Merijn Dek door verdediger Michael Peters werd aangetikt. Nadat twee eerde- VCK speelt zaterdag tegen Veere de finale van de nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse. AZW degradeert naar de derde klasse. in Kinderdijk (1-0-zege) op de been hield - verrichtte een helden daad door de penalty van Robert Kuijpers met zijn been te stoppen. Die redding bleek cruciaal, want De Zwerver was ondanks de nu merieke meerderheid enigszins lamgeslagen. De druk van de be zoekers hield aan, maar na een snelle tegenstoot scoorde Ugur Ka- hveci in de 84e minuut de bevrij dende 2-0. Ruim in blessuretijd maakte Paulo Goncalves 2-1. Zaamslag-De Zwerver 2-1 (0-0). 60. Peter Dieleman 1-0. 83. Ugur Kahveci 2-0, 90+6. Paulo Goncalves 2-1. Scheids rechter: H. Blom (Leerdam). Rode kaart: Joris Rademakers (Zaamslag). Gele kaart: Jordy Bakker, Arjan Hamelink (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 450. re smeekbedes om een strafschop niet waren verhoord, ging de bal nu wel op de stip. Danny Joosse schoot de bal op de paal, waarna via de rug van doelman Meesen de bal bij Erik Goudt terecht kwam. Die schoot de bal alsnog binnen: 1-1. Het betekende dat strafschoppen - vorige week ein digde het duel immers ook in een gelijkspel (0-0) - de beslissing moesten brengen. Nonnekes werd de held en speelt zaterdag met zijn team in de finale tegen Veere. VCK-AZW 1-1 (0-1). 25. Kana da Rosa Bernardo 0-1, 78. Erik Goudt 1-1. Scheidsrechter: G. de Keyzer. Gele kaart: Angelo van Dorsselaer, Michiel Standaert, Jochem Marcus (allen AZW). Rode kaart: 79. Eddy van der Hooft (trainer AZW). Aantal toeschouwers: 300. Bijzonderhe den: VCK wint penaltyserie (4-2). Veel animo voor PZC Familieloop vlissingen - Nu de voorinschrij ving voor de PZC Familieloop ver lengd is tot woensdag, loopt het storm voor de lopen over 3 en 10 kilometer. De teller staat ruim bo ven de driehonderd. De verwach ting is dat het aantal deelnemers boven de vierhonderd uit zal ko men. De loop van Middelburg naar Vlis- singen over ongeveer 10 kilometer wordt zaterdag gehouden. Er is ook een loop over 3 kilometer over de Boulevard van Vlissingen. Beide lopen starten om 11.00 uur. Voorinschrijven via internet (www.pzc.nl/familieloop). Reserves Kloetinge terug in hoofdklasse halsteren - De voetballers van Kloetinge 2 zijn zaterdag terugge keerd in de reserve hoofdklasse. In Halsteren won Kloetinge in een promotieduel met 2-0 van de reser ves van Altena. Twee seizoenen ge leden trok Kloetinge het tweede te rug uit de reserve hoofdklasse we gens spelersgebrek. Dit seizoen werd een herstart gemaakt. Golfster Van der Graaf mist topklassering goes - De Thoolse profgolfster Marjet van der Graaf is in de Zwit serland Open op de 28e plaats geëindigd. Van der Graaf had na twee van de drie ronden uitzicht op een hogere klassering, maar zakte door een matige slotronde te rug naar de middenmoot. De Noorse Suzanne Petterson won de wedstrijd met een recordscore van 22 onder par. Dammer Toby Hage naar derde ronde goes - De Thoolse dammer Toby Hage is met zijn ploeg Angarde In formatica doorgedrongen tot de derde ronde van het nationale be kertoernooi. De Tilburgse ploeg was in de twee de ronde met 5-3 te sterk voor Het Noorden uit Groningen. De Zeeuwse teams 's-Gravenpolder en Middelburg werden in de eer ste ronde uitgeschakeld. Zeeuws-Vlaamse clubs klaar in nacompetitie goes - De drie Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs die gisteren nog in de race waren voor een plaats in de vierde klasse zijn alle drie ge strand. Hoofdplaat leed bij Ire- ne'58 (1-0) zijn tweede nacompeti- tienederlaag. Hoofdplaat moest de promotie aan Advendo laten. In Breda werd het 6-0. Koewacht de gradeerde naar de vijfde klasse. De ploeg verloor gisteren bij RSV uit Rucphen. VOETBAL Brouwershaven. Derde editie Konsensusbo kaal: Mevo-Brouwershaven 0-2, Colijnsplaatse Boys-Sparta'30 0-0, Bruse Boys-Mevo 4-1, Co lijnsplaatse Boys-Brouwershaven 0-0, Sparta'30-Bruse Boys 0-0, Mevo-Colijnsplaatse Boys 0-0, Brouwershaven-Sparta'30 0-0, Bruse Boys-Colijnsplaatse Boys 3-0, Sparta'30-Mevo 0-0, Brouwershaven-Bruse Boys 0-0. Eindstand: 1. Bruse Boys 4-8 (7-1), 2. Brou wershaven 4-6 (2-0). 3. Sparta'30 4-4 (0-0), 4. Colijnsplaatse Boys 4-3 (0-3), 5. Mevo 4-2 (1-6).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60