die tellen ook' BuSe,rTst^Ev'ir,acrs zie' Re"esie in Willebrord kansloos verliezen Jong Ambon speelt zich naar finale ZSC'62 heeft nog één kans na roodgekleurde nederlaag PZC Maandag 26 mei 2008 27 Zierikzee stuurt HW'24 naar derde klasse en is zelf dicht bij promotie. door Bas Koel ZIERIKZEE - De kans dat Zierikzee na een jaar alweer terugkeert naar de tweede klasse is weer een stuk groter. Na de 4-1-overwinning van vorige week werd er gisteren voor de tweede maal gewonnen: 1-0. Wesley Quist zorgde een kwartier voor tijd voor de beslissing. Met een geïmproviseerd elftal, waarin Benjamin Verwest noodge dwongen in de verdediging moest spelen, trad Zierikzee aan in de tweede confrontatie met HW. Barry Hage en Martijn van Gruns- ven waren beiden geschorst en Freek Torensma was nog gebles seerd aan de elleboog. Ondanks de vele omzettingen had Zierikzee gisteren weinig te duch ten van HW. De bezoekers begon nen in een aanvallende opstelling, maar Zierikzee stelde daar een ste vig blok tegenover. Onder aanvoe ring van Wesley Quist, die op het middenveld alle gaten dichtliep, probeerde Zierikzee via de coun ter gevaarlijk te worden. HW was echter niet bij machte om veel kansen te creëren, waar door het eigenlijk nooit een wed strijd werd. Een minuut na rust kreeg middenvelder MacTaggert nog wel een uitgelezen mogelijk heid. Hij verzuimde om HW nog enige kans te geven. Vanaf vijf me ter schoot hij veel te zacht in, waar door Peter Brussé redding kon brengen. Hierna zonk de moed zichtbaar in de schoenen bij de be zoekers. Voor Zierikzee kwamen er steeds meer kansjes en HW liep zich stuk op de Schouwse de fensie. Twintig minuten voor tijd kreeg Ruben van de Hoeven nog een goede kans, maar weer stond Brussé op de goede plaats. Uiteindelijk velde Wesley Quist de finitief het vonnis over HW en stuurde de ploeg terug naar de der de klasse. Hij ging goed door op keeper Tim Siersema, die de bal te gen de aanstormende middenvel der schoot. Quist kon hierdoor op een leeg doel afgaan en tikte sim pel binnen. Bij Zierikzee was de ontlading groot, bij HW de teleur stelling. Vier doelpunten in een kwartier tijd was onmogelijk voor HW. Jari Vyaene kreeg nog wel een kans, maar zelfs een eretreffer zat er niet in. Groeneveld: „We hebben vandaag absoluut niet goed gespeeld. Het was een lelijke overwinning, maar die tellen ook." Zierikzee moet nu nog één horde nemen op weg naar promotie. 'Als we zo onverzettelijk spelen als vandaag, maken we zeker kans' Zondag treft de ploeg in de finale Dubbeldam, dat Zeelandia Middel burg versloeg. „Deze week zal in het teken staan van spelers oplap pen", aldus Groeneveld. „Als we met dezelfde onverzettelijkheid als vandaag spelen, maken we zeker kans. Maar of we winnen of verlie zen, ik ben trots om trainer van de ze groep te zijn." Zierikzee-HVV'24 1-0 (0-0). 77. Wesley Quist 1-0. Gele kaart: Niels Lodewijk, Ing- mar Quist, Mathijs Hage, Robin in 't Hout (allen Zierikzee), Dim de Waal, Robin MacTaggert, Ruben van de Hoeven, Jorn Knibbeler (allen HW). Scheidsrechter: A.J.J. de Vaan (Vlijmen). Aantal toeschou wers: 200. Dubbeldam stond in winterstop nog laatste Dubbeldam, de tegenstander van Zierikzee in de finale van nacompetitie, maakt een bizar seizoen door. In de winterstop stond de ploeg nog op de laatste plaats in de derde klasse B met 7 punten. Door een formidabele eindsprint handhaafde de ploeg zich. Het pakte zelfs de derde-periodetitel en bereikte via Roosendaal en Zeelandia Mid delburg de finale van de nacompetitie. Dubbeldam: in januari bijna vierdeklasser, in mei bijna tweedeklasser. Blessures spelen Schouwse club parten in de nacompetitie. door Ko de Ridder sint willebrord - Het seizoen is voorbij voor Renesse. Na een 2-i-achterstand bij rust kwam het laatste fluitsignaal gistermiddag als geroepen voor de Schouwse ploeg: het werd 5-1 voor thuisclub Rood Wit uit Willebrord. Na het 1-1-ge- lijkspel tegen FC Drunen is Renes se daardoor uitgespeeld in de na competitie. Het ligt in de lijn der verwachting dat Rood Wit het vierdeklasserschap zal kunnen be houden. Aan de accommodatie is zichtbaar dat de club hoger heeft gespeeld, te weten in de hoofdklas se. Renesse-trainer Leon Bakker klap te nog 's extra in de handen. „Zij moeten en bij ons moet er niets. Maar we moeten wel genieten van deze wedstrijd." Bakker was een geplaagd man, want hij kon onder anderen niet beschikken over zijn doelman Maarten Kempen. Zijn plaats werd ingenomen door de keeper van het derde, Peter Hen- drikse, die stinkend zijn best deed. Renesse begon voortvarend aan het karwei, met al direct een goe de kans voor Vincent Goedegebuu- re. De vele, meegereisde Renes- se-supporters gingen er eens goed voor zitten. Opvallend was ook de aanwezigheid van de lokale burge meester Rinus Everaers. Hij kwam voor zijn kleinzoon Sebastiaan en is zelf oud-doelman van Renesse. Maar na tien minuten werd het 1-0 nadat de bal tegen de arm van een Renesse-verdediger werd aan geschoten. Patrick van Meer verzil verde de strafschop. Binnen een halfuur incasseerde Renesse nóg twee tegenslagen: Roel Krijger viel na 15 minuten uit en Erwin Wandel na 25 minuten. Renesse ging niet bij de pakken neerzitten. In de 20e minuut bracht invaller Ray Kroon, met een schitterend doelpunt, de ploe gen in evenwicht (1-1). Op slag van rust kwam Rood Wit echter weer op voorsprong via Boy van Steen. Daarmee werd de makke van Ren esse gistermiddag duidelijk: achter in gaf de ploeg te veel ruimte weg. BW Het seizoen voor Renesse is klaar. Na het 1-1-gelijkspel in de nacompetitie tegen FC Drunen volgt een 5-1-nederlaag bij Rood Wit. Na de rust eenzelfde spelbeeld. In de 47e minuut schoot de geheel vrijstaande Eric van Oers de 3-1 binnen. In de 67e minuut ging de wedstrijd helemaal op slot door de 4-1 van Christiaan de Jonge. Alsof het allemaal nog niet genoeg was, moest ook aanvoerder Kris pijn de [onge van Renesse tien munten voor tijd het veld verla ten. De Jonge: „Een hamstringbles sure. De overwinning van Rood Wit is verdiend, want vooral in de omschakeling waren zij beter." Vooral in de tweede helft kreeg Rood Wit een tas vol kansen, die ze zomaar uit de handen lieten glippen. Maar bijna in het laatste fluitsignaal werd het door de inge vallen Jordy Adam alsnog 5-1. Bij de totaal overbodige strafschop pen serie maakte Rood Wit ze alle vijf. Alsof ze daar op getraind had den. Het was jammer voor opa Everaers dat hij zijn kleinzoon zijn strafschop zag missen. Rood Wit W.-Renesse 5-1 (2-1). 10. Pa trick van Meer 1-0 (strafschop), 20. Ray Kroon 1-1, 44. Boy van Steen 2-1, 47. Eric van Oers 3-1, 57. Christiaan de Jonge 4-1, 90. Jordy Adam 5-1Scheidsrechter: H. van Beijsterveld (Dongen). Gele kaart: John Berrevoets (Renesse). Aantal toe schouwers: 240. Levi Waisapy schiet ploeg met twee goals langs Breskens: 1-2. door Aector Dooms breskens - Jong Ambon staat na de 2-1-overwinning bij Breskens met één been in de derde klasse van het zondagvoetbal. De Middel burgers waren over twee wedstrij den de betere ploeg. „Ik kan mijn spelers niets verwijten, ze hebben er alles aan gedaan", vond trainer Robbie de Muijnck. Ook Elmar Lauret, die vlak na rust met een gave goal de Zeeuws-Vla mingen nog een sprankje hoop gaf, moest toegeven dat Jong Am- bon de sterkste ploeg was. „Ze zijn een maatje te groot voor ons." De winnende trainer, Paul Telus- sa, vond ook dat zijn ploeg de winst zeker verdiende. „We moes ten door die gelijkmaker van Bres kens wel even oppassen, maar de lange ballen op de Breskens-spit- sen haalden niets uit. Zelf hebben we veel kansen laten liggen." De meeste complimenten waren voor de zeventienjarige verdediger Eli Wattimena, de kleinste man op het veld, die zich als een terriër vastbeet in de fysiek sterke spitsen Mark Boeckhout en Erik de Rech ter. Breskens had in Jeffrey Tanghe zijn uitblinker. De centrumverdedi ger schakelde Josimar Pattinama uit. De topscorer van Jong Am- bon, die waarschijnlijk naar Hoek gaat, toonde een enkele keer zijn klasse. Hij raakte in de slotfase be trokken bij een handgemeen met Breskens-verdediger Michel Coc- quit. Nog geen minuut later haal de Telussa zijn spits naar de kant om hem tegen zichzelf te bescher men. Jong Ambon speelt zondag in de finale tegen FC Bergen. Breskens-Jong Ambon 1-2 (0-1). 27. Le vi Waisapy 0-1,51. Elmar Lauret 1-1,77. Levi Waisapy 1 -2. Scheidsrechter: P. de Rover (Dordrecht). Gele kaart: Elmar Lau ret, Michel Cocquit, Mark Boeckhout, allen Breskens. Zico Tomasoa, Delano de Keuning, Daniël Pattinama (allen Jong Am- bon). Aantal toeschouwers: 400. ZSC-speler Martin van der Schee probeert Wilfred van den Dries van Wol- faartsdijk van de bal te zetten. foto Willem Mieras Remise tegen Alliance volstaat voor promotie naar de derde klasse. door Ko de Ridder WOLPHAARTSDIJK - Wat moet er nog meer op het pad van ZSC-trai- ner Ronald van Oeveren komen voordat de moed in zijn schoenen zakt? Vooraf aan het nacompetitie- duel met Wolfaartsdijk was hij za terdag nog steeds optimistisch. „Met een punt zou ik zeer tevre den zijn, mede gelet op het feit dat ik dit seizoen nog geen enkele keer met dezelfde elf heb kunnen spelen." Tot de rust mocht hij hopen op een gelijkspel (1-1), maar uiteinde lijk werd het 3-1 voor Wolfaarts dijk, dat daardoor na tien jaar af wezigheid terugkeert in de derde klasse. Na de aftrap tastten de teams elkaar af Maar na tien minu ten kreeg ZSC'62 de eerste tegen slag te verwerken. Buiten het straf schopgebied haalde doelman Luc van Beemen (verving de afwezige Stefan Smalheer) een doorgebro ken speler neer en kon met rood vertrekken. De keeper van de B-ju- nioren, Raymond Bodbijl, werd in gebracht. Bodbijl: „Ik was niet eens erg zenuwachtig. Ik ben pas één seizoen keeper, maar ik heb veel te danken aan mijn trainers Leon Weeda en Jos Kristalijn die volledig vertrouwen in mij heb ben." In het verdere verloop van de wed strijd liet Bodbijl zien dat dat niet voor niets was. De periode dat ZSC'62 met tien man speelde, werd de Schouwse ploeg ook iets sterker door goed gebruik te ma ken van de ruimtes. In de 20e mi nuut kwam ZSC'62 zelfs op 0-1 door een schitterende afronding van Jos Erades. Nadat Wolfaartsdijk twee keer de paal had geraakt, kwam de ploeg in de 43e minuut op 1-1 door een frommelgoal van Arnold van Ge- merden. Na de rust werd Wolf aartsdijk sterker en voerde de druk op. In de 69e minuut kwam de 2-1 door een droge knal van opnieuw Van Gemerden. Kort daarna werd Wolfaartsdijk-speler Jarno Water ham met zijn tweede gele kaart van het veld gezonden. Er was nog ruim een kwartier te spelen. ZSC'62 was nog niet bereid de handdoek in de ring te gooien, al zat men wel behoorlijk in de klem bij Wolfaartsdijk. ZSC'62 bleef knokken voor een beter resultaat, maar dat kwam er niet. In de vier de minuut van de blessuretijd werd een Wolfaartsdijk-speler neergehaald binnen het strafschop gebied. ZSC'er Werner Klaassen kon met een directe rode kaart de kleedkamer opzoeken. Erik de Kok schoot de strafschop binnen. Wolfaartsdijk was klaar en de oranje platte kar stond al klaar, ter wijl ZSC'62 de wonden likte. Ko mende zaterdag kan ZSC'62 op ei gen veld tegen Alliance alsnog pro motie veiligstellen. Een gelijkspel volstaat, want Alliance verloor eer der al met 4-1 van Wolfaartsdijk. Wolfaartsdijk-ZSC'62 3-1 (1-1). 20. Jos Erades 0-1, 43. Arnold van Gemerden 1-1, 69. Arnold van Gemerden 2-1, 90+4 Erik de Kok 3-1 (strafschop). Scheidsrech ter: A.F. Brouwers (Nieuw Lekkerland). Ro de kaart: 75. Jarno Waterham (Wolfaarts dijk, 2x geel)), 10. Luc van Beemen, 90+3. Werner Klaassen (beiden ZSC'62). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59