'Het was een lelijke zege, maar Fantastisch eind van vreemd seizoen 26 Maandag 26 mei 2008 PZC S Zierikzee speelt finale op veld van Halsteren goes - Zierikzee speelt de finale van de nacompetitie komende zon dag op het veld van Halsteren. Zo wel Zierikzee als tegenstander Dubbeldam had het oog op deze locatie laten vallen. De eerste keus van Zierikzee was eigenlijk het veld van DBGC in Oude-Tonge, maar dat valt niet binnen het dis trict Zuid t (Oude-Tonge is West 2). De aftrap is om 14.30 uur. Rick Bevelander van WIK'57 naar Zierikzee goes - Rick Bevelander voetbalt volgend seizoen bij Zierikzee. Het zestienjarige (volgende maand ze ventienjarige) talent van WIK'57 zal uitkomen bij de A-junioren en mag meetrainen met de eerste se lectie. Bevelander was dit seizoen én vorig seizoen clubtopscorer bij de zaterdag-vierdeklasser uit Kerk- werve. Hij was ook in beeld bij Kloetinge en de JVOZ, de voetbal- school in Kortgene. Arnemuiden 2 grijpt naast districtsbeker goes - Arnemuiden 2 heeft zater dag naast de districtsbeker voor re serve-elftallen gegrepen. De vis- sersploeg verloor op het veld van Kapelle de finale van Halsteren 2 met 3-1. Halsteren kwam op voorsprong via Roy Niemantsverdtiet, waarna Roland van Belzen gelijkmaakte. Nog voor rust scoorde Dennis van der Avert 2-1, waarna Roald Wil brink het karwei afmaakte. Zeelandia verliest ook uit tegen Dubbeldam dordrecht - Zeelandia Middel burg is er niet in geslaagd in de re turn tegen Dubbeldam de 3-0-ne- derlaag van vorige week goed te maken. De Middelburgers kwamen even als in het eerste duel niet tot sco ren, maar zagen de tegenstander kort na rust wel éénmaal doel tref fen. Charles de Vries scoorde, al was het volgens velen in buiten spelpositie (1-0). Rinus Pankow naar herkansing verwezen kwadendamme - Rinus Pankow is het driebandenkoppeltoernooi op de kleine tafel in Kwadendamme niet al te best begonnen. In de eer ste ronde liet hij zich met koppel- genoot Jaap Hameling verrassen door Huub Verdonk/Jean Louis Smulder en werd naar de herkan sing verwezen. Woensdag krijgt de Schouwse biljarter in de verlie zersronde een laatste kans de scha de te herstellen. Hoek 2 verliest in strijd om landstitel uden - In de halve finales van de strijd om de landstitel voor reserve teams incasseerde Hoek 2 zaterdag in Uden een nederlaag. De ploeg van trainer Piet de Vries verloor met 2-0 van UDI'19/Beter Bed 2 en moet volgende week in de re turn met minimaal drie doelpun ten verschil winnen om alsnog de eindstrijd te bereiken. Op de eindstand viel weinig af te dingen. RCS promoveert naar eerste klasse na ruime 4-0-zege op Terneuzen. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - Romeo van Aerde ging gisteren even na twee uur voor de tiende keer die dag naar het toilet. De trainer van RCS stond voorafgaand aan het beslis sende duel met Terneuzen stijf van de spanning. Bijna tweeënhalf uur en een klinkende 4-0-zege ver der haalde Van Aerde opgelucht adem. „Dit is een fantastisch eind van een vreemd seizoen." Voorafgaand aan deze jaargang leek voor RCS in de tweede klasse namelijk een marginale rol wegge legd. De selectie was door het ver trek - op het laatste moment - van enkele basiskrachten uitgehold en kon enkel met jonge talenten wor den aangevuld. „Om de spanning er wat af te halen heb ik dat tij dens mijn bespreking ook aange haald", zei Van Aerde. „Niemand verwachtte iets van ons. Dat we dan zo ver zijn gekomen en ook nog promoveren naar de eerste klasse is bijzonder." RCS kwam nog nooit op dat ni veau uit. Ook voor clubman Niels Tournoy (29) wordt het daarom een aangename ontdekkingstocht. „Dit is een heerlijke bekroning", zei de opgetogen Tournoy. „We hebben Terneuzen vandaag alle hoeken van het veld laten zien. Op deze manier winnen en promove ren geeft een heerlijk gevoel." RCS speelde de spanning van zich af door razendsnel op voorsprong te komen. Dennis de Nooijer zette na zes minuten goed door en be diende Mohammed Ben Kaddour (1-0). Het was het ideale scenario voor RCS, dat het initiatief na die treffer aan de bezoekers kon laten en via snelle uitvallen levensge vaarlijk was. Terneuzen kon pas vlak voor rust echt gevaarlijk wor den. Erik-Jan Naudts leek uit een corner voor 1-1 te zorgen, maar scheidsrechter Ooms zag niet dat Youssef Afkir de bal van achter de doellijn wegwerkte. Vijf minuten later werd de kracht van RCS in één aanval samengevat. Terneu- zen-midenvelder Dwight van Hul- le zag zijn schot gestopt, waarna de Souburgers razendsnel counter den. Alwin van Ham stak het veld over en schoot de 2-0 binnen. Dat Jarno Waebeke kort daarna vanaf vijf meter verzuimde Terneu zen nog wat hoop te geven, was ty perend voor het duel. Van Ham (60e minuut) en Dennis de Nooijer (86e minuut) maakten het verschil na rust nog wat duidelij ker: 4-0. „Met een nieuw team hebben we laten zien hoe ver je met werklust RCS promoveert dankzij een klin kende 4-0-overwinning op Ter neuzen naar de eerste klasse. Op dat niveau kwam de Souburgse club nog nooit uit. kunt komen", verklaarde Youssef Afkir, die hoopt volgend seizoen met een paar aanwinsten de eerste klasse in te kunnen gaan. „We moeten een wat bredere selectie hebben, omdat er altijd jongens af haken. Dat hebben we dit seizoen ook weer gezien. Menno de Nooijer twijfelt nog tussen blijven en teruggaan naar De Noorman nen. Maar die jongen moet natuur lijk gewoon bij RCS blijven, dan wordt hij nog veel beter." Zelf zal Afkir niet aan een vertrek denken. „Dit is mijn club, ik speel hier al mijn hele leven. En ik ga ze ker niet voor een paar honderd eu ro naar Vlissingen", verwees hij naar enkele oud-ploeggenoten die die stap wel hebben gezet. RCS-Terneuzen 4-0 (2-0). 6. Moham med Ben Kaddour 1-0, 42. Alwin van Ham 2-0, 60. Alwin van Ham 3-0, 86. Dennis de Nooijer 4-0. Scheidsrechter: N.A. Ooms (Eindhoven). Gele kaart: Jarno Waebeke (Terneuzen). Aantal toeschou wers: 900. Mathijs Hage ontwijkt het been van een HW-speler. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58