Breed staan en Zeeland Beleidsnota jeugd is uitgesteld Meimarkt spekt kas Zierikzeese school en helpt World Servants Zuidhoek wil de vleugels uitslaan Gevluchte scooter rij der in de kraag gevat 1 2 Maandag 26 mei 2008 PZC Beproefde formule rirofl/t AAIz ni eiiim De meimarkt bij de J.L. de Jongeschool in Zierikzee kende een gezellige drukte. foto Marijke Folkertsma 20 jaar nog goed. door Piet «leemans zierikzee - Ze verzamelen tweede hands spulletjes tot de schoolzol- der doorbuigt. En dan is het weer tijd voor de meimarkt, bedoeld om de schoolkas te spekken én een goed doel te steunen, in dit ge val de projectgroep Schouwen van christelijke organisatie World Ser vants. De formule is beproefd en werkt ook na meer dan 20 jaar nog steeds goed. Zaterdagmorgen, tegen het mid daguur. Er heerst opperste bedrij vigheid op het schoolplein van de J.L. de longeschool in Zierikzee. Schooldirecteur Cees Soeters is spreekstalmeester bij het altijd weer lucratieve Rad van Avontuur. Verderop wordt druk tussen twee dehands boeken gestruind. Oud-Hollandse spelletjes worden gespeeld. Vrijwilligster Conny van de Velde: „Eigenlijk ben je hier het hele jaar door mee bezig." Van de Velde is één van de naar schatting 25 vrijwilligers die zaterdag hiel pen de Meimarkt in goede banen te leiden. „We zijn al vanaf van- Reïntegratiebedrij f verkent mogelijkheden Bevelanden en Tholen. door Piet Kleemans zierikzee - Het Schouwen-Duive- landse Zuidhoek-Reïntegratie BV, onderdeel van leer-, werk- en ont wikkelingsbedrijf De Zuidhoek, wil de vleugel verder uitslaan. Dat blijkt uit het jaarverslag over 2007 van het bedrijf Het jaar 2007 was voor De Zuid hoek als geheel een uitstekend jaar. De omzet steeg en het zag er zelfs naar uit dat de netto toege voegde waarde voor het eerste in de geschiedenis boven de drie mil- morgen half zeven in touw", meldt ouderraadslid Maria Muller. Zij toont zich na afloop van het evenement zeer tevreden. De edi tie 2008 bracht 2500 euro op en dat is, zegt Muller, een mooi resul taat. Een bedrag van 500 euro gaat De J.L. de Jongeschool in Zierik zee houdt de meimarkt om het jaar. De opbrengst gaat steeds deels naar de school en deels naar een goed doel. joen uit zouden komen. Uiteinde lijk viel het eindresultaat net 20.000 euro onder de drie miljoen uit Reïntegratie - het door laten stro men van Zuidhoekers naar banen in het reguliere bedrijfsleven - wordt echter op Schouwen-Duive- land steeds lastiger. De werkgele genheid op het eiland is wat eenzij dig en daarom wil het reïntegratie- bedrijf ook over de eilandgrenzen heen kijken om te zien of Zuidhoe kers wellicht op de Bevelanden, Tholen of Goeree-Overflakkee een baan kunnen vinden. Ondanks het feit dat de drie mil joen net niet gehaald werd, heeft De Zuidhoek geen reden tot kla- naar de World Servants. Die kun nen dat geld volgens woordvoer der Anne van Hekke uitstekend ge bruiken. Het brengt de project groep weer dichter bij het eind doel: samen met de lokale bevol king werken aan woningen in het Braziliaanse Ocara, een weeshuis voor jongens in het Egyptische Be- ni Suef, woningen in het Ghanese Nakpanduri, klaslokalen in het In diase Sidakatte en een kliniek in het Zambiaanse Nsalu Nsalu. gen. Bij het industrieel bedrijf wa ren alle afdelingen - lasserij, mon tage, verspaning, electronica en in- en ompak en wasserij - goed be zet. De in 2005 opgestarte wasserij loopt als een trein. In 2007 werk ten er vijftien mensen en werd 250.000 kilo was gewassen. De ver wachting is dat de hoeveelheid wasgoed dit jaar stijgt naar 300.000 kilo. Ook de groene poot van de Zuid hoek, het cultuurtechnisch bedrijf, was succesvol. De omzet steeg met 6,8 procent en ook voor 2008 is de orderportefeuille weer overvol. Werk voor de gemeente Schou- wen-Duiveland zorgt voor 39 pro cent van de omzet. Boogschieten in trek bij open huis Molenberg en Forest Hill. door Piet Kleemans burgh-haamstede - De SUrvival- baan bleef leeg, maar het boog schieten bleek onverwacht popu lair. Het open huis zaterdag van De Molenberg - restaurant en golf baan - en Forest Hill Buitensport trok aardig wat belangstelling. De echte sportievelingen lieten zich niet van een bezoek aan het complex aan de Hogeweg door de motregen weerhouden. Waarbij de boogschietbaan - die dag pas of ficieel in gebruik genomen - een goede eyecatcher bleek. „Breed staan, drie vingers een cen timeter onder de pijl en de elle boog recht naar achteren", in strueert Mike Becks van Forest Hill. „En verder naar achter die el leboog, veel verder". De pijl een maal losgelaten, suist hij richting roos. Om vervolgens toch ruim bo ven de schietschijf te eindigen. Pijl twee treft zowaar de buitenste ring, maar pijl drie gaat er weer ho peloos naast. Kwestie van oefenen volgens bedrijfsleider André Kort van Forest Hill. Twee jonge mei den schuiven aan om het ook eens te proberen. Ook zij missen echter de routine. En het geduld om het te blijven proberen. Geen nood, want de mogelijkhe den zijn, legt Kort uit, legio. „De nieuwste trend is Outdoor-Tri- viant. Dan ga je de natuur in en moet je vragen beantwoorden en speel je tegen elkaar. Wandelen, maar dan wel met iets extra's." Verderop bij de approach-golfbaan is het gezellig druk en - zolang het droog blijft - zit het terras van De Molenberg aardig vol. Meer volk Outdoor gaming nieuwste trend dan waar manager Marcel Willem- se van De Molenberg eigenlijk op had gerekend. „In advertenties had ik deze open dag aangekon digd als een spetterend evene ment, maar zo letterlijk als dit had ik het niet bedoeld." De Molenberg in de huidige vorm („We hebben de afgelopen jaren veel gebouwd en verbouwd") be staat nu drie jaar en Willemse is te vreden over hoe het zich ontwik kelt. Huurder Forest Hill Buiten sport die op het terrein opslag en uitvalsbasis heeft, ziet hij niet als concurrent, maar als collega. „Bij De Molenberg komen ze om te eten en iets aan buitensport te doen en bij Forest Hill is het omge keerd. Daar komen ze om te spor ten en daarna misschien een hapje 'Dit is echt een perfecte locatie. Je zit hier zó in het bos. Ideaal voor ons' te eten. Bij De Molenberg bijvoor beeld. Daar zijn onderling geen vaste afspraken over hoor, maar ik heb wel het idee dat we elkaar ver sterken." André Kort beaamt dat laatste. Hij bivakkeert met Forest Hill al dik tien jaar op het terrein bij De Mo lenberg en van die keuze heeft hij nooit spijt gehad. „Dit is echt een perfecte locatie. Je zit hier zó in het bos. Ideaal voor ons." Zowel Willemse als Kort kijken met voldoening terug op een open huis dat vanwege de regebuien eerst nog letterlijk in het water dreigde te vallen. Ze schatten het aantal bezoekers op 150 a 175. Wil lemse: „En veel mensen die je an ders nooit ziet. Ik ben zeer tevre den over deze dag." Buitenspelen kan bij De Molenberg en Forest Hill op veel manieren: golf, mountainbiking en kajakken is mogelijk. Outdoor Gaming is dé nieuwste trend in buitensportland. Wat rustiger, maar óók buiten zijn de gps-tochten. Wandelen met behulp van een modern gps-kompas. Bourgondisch eten kan bij De Molenberg. Golfclub De Molenberg heeft inmiddels ruim 400 leden. Ook ontwikkeling van monumentenbeleid laat nog op zich wachten. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het maken van een in tegrale notitie jongerenbeleid voor Schouwen-Duiveland is uitgesteld. Dat staat in een voorstel van het Schouwse college aan de gemeen teraad met betrekking tot de zoge heten raadskalender. Op die in 2006 door de gemeente raad vastgestelde raadskalender prijken thema's waarvan de ge meenteraad vindt dat er aandacht aan besteed moet worden. Dat kan inhouden dat de politieke fracties zelf actie ondernemen óf het colle ge daartoe opdracht geven. Voor de ontwikkeling van een integraal jongerenbeleid heeft de gemeente naar eigen zeggen 'nog geen tijd vrij kunnen maken'. Hetzelfde geldt voor het gemeentelijke mo numentenbeleid. Er is wel een pro jectplan opgesteld, maar de eigen lijke monumenten nota wordt naar verwachting pas in het vierde kwartaal van dit jaar gepresen teerd. De stand van zaken met betrek king tot de raadskalender komt donderdag 5 juni aan de orde tij dens de vergadering van de advies commissie samenleving en be stuur. De vergadering wordt ge houden in de burgerzaal van het gemeentehuis. Aanvang 19.00 uur. De gemeente Schouwen-Duive- land heeft meer tijd nodig voor het opstellen van een jongeren- beleidsplan. Dat geldt ook voor het de monumentennota. brouwershaven - 'Dansen in de kerk, kan dat?' De Stichting Grote- of Sint Nicolaaskerk was er snel uit: 'Ja, dat kan'. Dus was er geen enkel be zwaar om de internationale dansgroep Gaida uit te nodigen voor een optre den in de Brouwse kerk. Dat leverde zaterdagavond een kleurrijk schouw spel op met wervelende muziek, zang en dans. foto Marijke Folkertsma. nieuwe-tonge - De politie Rotter dam-Rijnmond heeft vrijdaga vond in Nieuwe-Tonge een jongen aangehouden toen deze probeerde te vluchten met zijn scooter. Surveillerende politiemensen za gen de scooterrijder zonder helm rijden tussen Nieuwe-Tonge en Mi- delharnis. De jongen negeerde een stopteken van de politie en reed daarbij gevaarlijk: over het voet pad en links van de weg. Toen hij vanaf het Helicopterplein de ds. van Baerlestraat inreed, werd hem de weg versperd door een agent die voor hem op de weg ging staan. De scootterrijder verloor bij het remmen zijn evenwicht en botste tegen de zijkant van een ge parkeerd staande auto. De jongen werd in de kraag gevat en afge voerd naar het bureau. De brom fiets bleek niet verzekerd. De scoo terrijder kan diverse bekeuringen tegemoet zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54