PZC Milieubeleid aangescherpt Tax in algemene kas onacceptabel SCHOUWEN-DUIVELAND 17 11 15 Brullende motoren en zandfonteinen Dronken vrouw op scootmobiel Man raakt rijbewijs kwijt Maatje te groot Vredesactiviste ]oya strijdt voor waarheid in Afghanistan Maandag 26 mei 2008 Autistische Goesenaar eerste havist van Ithaka-school Tip? redzzee@pzc.nl scharendijke - Complete zandfonteinen spoten omhoog van onder de wielen van de stoere terreinwagens. En niet zelden brulden de motoren gretig maar kwam men desalniettemin muurvast te zitten in het zand langs de Brouwersdam. De zes tiende editie van het door Stichting Zeeland 4x4 georgani seerde strandevenement trok zaterdag 170 deelnemers en en kele duizenden toeschouwers. Voorzitter Mart de Waard kijkt met voldoening terug: „Het is allemaal prima verlopen en met het weer viel het eigenlijk best mee. foto Marijke Folkertsma Gemeente zet in op meer duisternis en stilte op eiland. door Piet Kleemans zierikzee - Hoewel onder meer de afhandeling van milieuvergunnin gen anno 2008 redelijk op de rails staat, moet de gemeente Schou- wen-Duiveland nog heel wat werk verzetten om haar ambitieuze mi lieubeleid waar te kunnen maken. Dat blijkt uit het gemeentelijk mi lieujaarverslag over 2007. Onder het motto 'stilstand is ach teruitgang' werkt de gemeente aan het verder uitwerken, verfijnen en aanscherpen van het milieubeleid. Het is de bedoeling dat nog dit terneuzen - Een 53-jarige Terneu- zense is zaterdagavond in de Gre- nulaan in haar woonplaats in be schonken toestand van haar scoot mobiel geplukt door de politie. De Terneuzense bleek ruim vier maal teveel alcohol te hebben ge consumeerd. De vrouw kreeg een rijverbod van twaalf uur. De politie zette het voertuigje zolang achter slot en grendel op het terrein van het bu reau. jaar drie milieuthema's worden uit gewerkt: geluid en stilte, licht en duisternis en energie en klimaat. Voor wat betreft het thema geluid en stilte is in Renesse al een begin gemaakt met gericht geluidbeleid. Doel is de geluidsoverlast die ver oorzaakt wordt door horecalawaai in de populaire badplaats beter te reguleren. Ook wil de gemeente aan de slag met licht of liever gezegd duister nis. Onderzoek heeft uitgewezen dat ze zich wat dat betreft positief onderscheidt, want Schou- wen-Duiveland is donkerder dan de rest van Zeeland. Dat wil het college van burgemeester en wet houders graag zo houden, en waar mogelijk verbeteren. Want Zierik zee, Ouwerkerk en woongebied Grevelingenhout bij Bruinisse springen er negatief uit. E)aar moet, vindt wethouder Hou tekamer, zeker naar gekeken wor den. Mogelijk kan de openbare ver lichting aangepast worden. „Maar daarbij mogen we natuurlijk nooit de sociale veiligheid uit het oog verliezen", benadrukt Houteka mer. „Toch hoeft het een het an der niet uit te sluiten." Als voor beeld van hoe - zonder te beknib belen op veiligheid - bespaard kan De gemeente Schouwen-Duive- land diept het milieubeleid ver der uit. Nog dit jaar wordt geke ken naar de thema's licht, geluid en duurzaamheid. worden op licht, noemt Houteka mer de recreatieverdeelweg die - dwars door de polder - Haamstede en Renesse met elkaar verbindt. In eerste instantie was die voorzien van verlichting door straatlan taarns. Een onnodig baken van licht vond de provincie. Dus ruimden de lan taarns het veld ten gunste van veel minder licht uitstralende LED's (Light Emitting Diodes) waarmee de middenstreep gemarkeerd wordt. Een oplossing naar het hart van Houtekamer: „We gaan op zoek naar praktische oplossingen. We moeten geen beleid gaan ver zinnen wat niet haalbaar is. We zijn er er nog niet, maar zijn wel op de goede weg." door Piet Kleemans renesse - De afdeling Schou- wen-Duiveland van recrea tie-brancheorganisatie Recron vindt het onacceptabel dat de ver wachte meeropbrengst door verho ging van de toeristenbelasting niet in toerisme geïnvesteerd wordt, maar naar de algemene middelen gaat. Dat staat in een brief van de Re cron aan wethouder Wijnand Ren den van Schouwen-Duiveland. Renden kondigde vrijdag aan dat het Schouwse college de toeristen belasting voor hotels, bungalow parken en jachthavens met bijna 20 procent verhoogt van 92 naar 110 cent per persoon per nacht. Hij verwacht dat deze maatregel jaar lijks een bedrag van 129.000 euro op gaat leveren. De meerderheid van het college - recreatie- en toe- rismewethouder Ad Verseput neemt een minderheidsstandpunt in - wil dat geld aan de algemene middelen toevoegen. Niet te verte ren voor de Recron die stelt dat de gemeente op die manier feitelijk toeristen op laat draaien voor ge meentelijke tekorten. De gemeen te wil op korte termijn met Re cron om tafel. De recreatieorganisatie vraagt in de brief om meer tijd. De Recron wil eerst om tafel met hun collega's van kampeerboere- norganisatie Vekabo, fruitttelers- vereniging Pomona, watersportor ganisatie Hiswa, Vereniging Hotels en Pensions (VHP) en Koninklijke Horeca Nederland. koudekerke - Een 25-jarige man uit de gemeente Veere heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn rijbewijs moeten inleveren omdat hij te veel had gedronken. Tegen half twee werd de man aan gehouden op de Burgemeester Dregmansstraat in Koudekerke. Uit een ademanalyse bleek dat hij bijna drie keer te veel alcohol had gedronken. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. HIK 801 I Tip? redactie@pzc.nl Voor het eerst in jaren had de Middelburger zich opgegeven voor het bedrijfsvoetbalteam. Nieuwe voetbalschoenen werden aangeschaft. Quicks, net als zijn allereerste; helaas niet meer met stalen neuzen, maar wel van de gelijk zwart leer en met ronde noppen. Het laatste paar in het uitverkooprek. Een nadeel kleef de er wel aan zijn nieuwe Quick Topstars. Ze waren eigenlijk een maatje te groot. Maar hoeveel grote toernooien gingen niet ver loren omdat de spits net een teen lengte tekort kwamIn praktijk zorgde dat maatje te groot tot veel gestruikel of zoals een ploeg genoot het omschreef: fraaie lichaamsschijnbewegingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53