Wonder blijft uit bij Dubbeldam Zierikzee een zege af van promotie Smerdiek troeft Anderlecht af Fantastisch einde van vreemd seizoen pzc^TmTnei'oóp Hoek 2 krijgt lastige return B PZC Maandag 26 mei 2008 27 Schouwenaren treffen in finale nacompetitie Dubbeldam. door Bas Koel ZIERIKZEE - De kans dat Zierikzee na een jaar terugkeert naar de tweede klasse is een stuk groter. Na de 4-1-overwinning van vorige week, werd gisteren voor de twee de maal van HW'24 gewonnen, 1-0. Wesley Quist zorgde een kwar tier voor tijd voor de beslissing. Met een geïmproviseerd elftal, waarin Benjamin Verwest noodge dwongen in de verdediging moest spelen, trad Zierikzee aan in de tweede confrontatie met HW. Barry Hage en Martijn van Gruns- ven waren beiden geschorst en Freek Torensma was nog gebles seerd aan de elleboog. Ondanks de vele omzettingen had Zierikzee weinig te duchten van HW. De bezoekers begonnen in een aanvallende opstelling, maar Zierikzee stelde daar een stevig blok tegenover. Onder aanvoering van Wesley Quist, die op het mid denveld alle gaten dichtliep, pro beerde Zierikzee via de counter ge vaarlijk te worden. H W was niet bij machte veel kan sen te creëren, waardoor het eigen lijk nooit een wedstrijd werd. Een 1^ Zierikzee verslaat na de 1-4-zege in Hulst ook op eigen veld HW'24:1-0. De ploeg heeft nu aan een zege op Dubbeldam ge noeg voor promotie. minuut na rust kreeg middenvel der Mac Taggert nog wel een uitge lezen mogelijkheid. Hij verzuimde om HW nog enige kans te geven. Hierna zonk de moed zichtbaar in de schoenen van de bezoekers. Voor Zierikzee kwamen er steeds meer kansjes. Uiteindelijk mocht Wesley Quist het vonnis vellen over HW en de ploeg terugsturen naar de derde klasse. Hij ging goed door op keeper Tim Siersema, die de bal te gen de instormende middenvelder aanschoot. Quist kon hierdoor op open doel af en tikte simpel bin nen. Bij Zierikzee was de ontla ding groot. Jari Vyaene kreeg daar na nog een kans, maar zelfs een eretreffer zat er niet in. Zierikz- ze-trainer Groeneveld: „We heb ben vandaag niet goed gespeeld. Het was een lelijke overwinning, maar die telt ook." Zierikzee moet nu nog één horde nemen op weg naar promotie. Vol gende week treft de ;loeg in de fi nale Dubbeldam dat Zeelandia Middelburg versloeg. „Deze week zal in het teken staan van spelers oplappen", aldus Groe neveld. „Als we met dezelfde on verzettelijkheid als vandaag spe len, maken we zeker kans. Zierikzee - HW '24 1-0 (0-0). 77. We sley Quist 1-0. Gele kaart: Niels Lode- wijk, Ingmar Quist, Mathijs Hage, Robin in 't Hout (allen Zierikzee), Dim de Waal, Robin McTaggert, Ruben van de Hoeven, Jorn Knibbeler (allen HW). Scheidsrech ter: A.J.J. de Vaan (Vlijmen). Aantal toe schouwers: 200. Dammer Toby Hage naar derde ronde goes - De Thoolse dammer Toby Hage is met zijn ploeg Angarde In formatica doorgedrongen tot de derde ronde van het nationale be kertoernooi. De Tilburgse ploeg was in de tweede ronde met 5-3 te sterk voor Het Noorden uit Gro ningen. In de derde ronde treft Angarde Ons Genoegen uit Utrecht. De Zeeuwse teams 's-Gra- venpolder en Middelburg werden in de eerste ronde uitgeschakeld. Golfster Van der Graaf Jan Steijn uit mist topklassering Hackenberg Cup GOES - De Thoolse profgolfster Marjet van der Graaf is in de Zwit serland Open op de 28e plaats geëindigd. Van der Graaf had na twee van de drie ronden uitzicht op een hoge re klassering, maar zakte door een matige slotronde terug naar de middenmoot. De Noorse Suzanne Petterson was bijzonder goed op dreef Zij won de wedstrijd met een recordscore. Zeelandia Middelburg ook komend seizoen in de derde klasse. door Jos van Belzen dordrecht - Het is Zeelandia Mid delburg niet gelukt om in de re turn tegen Dubbeldam de 0-3-ne- derlaag van een week eerder op ei gen veld goed te maken. De Mid delburgers kwamen evenals in het eerste duel niet tot scoren, maar za gen de tegenstander kort na rust wel éénmaal doel treffen (1-0). Dubbeldam treft nu volgende week Zierikzee in een wedstrijd waarvan de winnaar promoveert naar de tweede klasse. Wat betreft balbezit was een aan vallend ingesteld Zeelandia Middel burg duidelijk winnaar in de eer ste helft. Veel kansen leverde dit echter niet op, waardoor de ploe gen met 0-0 de kleedkamers op zochten. Kort na het begin van de tweede helft werd de klus voor de Middelburgers vrijwel onmogelijk toen Charles de Vries, volgens ve len in buitenspelpositie, de 1-0 bin nenschoot. De bezoekers kwamen hierna nog wel enkele malen ge vaarlijk voor de Dordtse doelman maar de kracht en precisie ont brak. „De groep heeft er alles aan gedaan en we sluiten het seizoen op een waardige manier af Na af loop heb ik de spelers een compli ment gegeven", aldus trainer Roy Hendriksen. arnemuiden - Het tafeltennistoer- nooi om de Hackenbergcup is in de kwartfinales van één van de fa vorieten beroofd. Drievoudig win naar Jan Steijn (Middelburg) liet zich verrassen door clubgenoot Ro nald Vale en Frans Rijn (Effect). Omdat Steijn ook nog verloor van Daan Mijnsbergen en Arnold de Gier liep hij een halve-finaleplaats mis. Alle spelers van wie Steijn ver loor gaan wel verder. uden - In de halve finales van de strijd om de landstitel voor reserve teams incasseerde Hoek 2 zaterdag in Uden een nederlaag. De ploeg van trainer Piet de Vries verloor met 2-0 van UDI'i9/Beter Bed 2 en moet volgende week in de return met minimaal drie doel punten verschil winnen om de eindstrijd te bereiken. Op de eindstand viel weinig af te dingen. UDI'19 was de hele wed strijd de bovenliggende ploeg en drukte ook bijna voortdurend zijn stempel op het spelbeeld. Dat er voor de return nog kansen zijn, had Hoek 2 niet alleen te danken aan doelman Robin Francke, maar ook aan het gebrek aan stoot kracht bij de thuisclub. Hoek 2 had de eerste helft niets in te brengen. Pas in de slotfase konden de Zeeuws-Vlamingen nog eens uit hun schulp kruipen. Mathijs Hage (midden) ontwijkt het been van een tegenstander. foto Marijke Folkertsma Thoolse eersteklassers maken reclame voor vrouwenvoetbal. sint annaland - De vrouwen van Smerdiek waren uitgenodigd om zaterdag het vrouwenvoetbal te promoten bij het afscheid van WHS-voetballer Leon de Witte. Smerdiek voldeed met verve aan dat verzoek. In een mooie wed strijd werd de gerenommeerde Bel gische eersteklasser Anderlecht met 4-1 verslagen. Anderlecht, dat elk jaar behoorlijk wat talenten binnenhaalt, kwam in Sint Annaland met een half elf tal nieuwe speelsters aanzetten. Smerdiek speelde met twee nieu we aanwinsten: keepster Kaleey Dieleman uit Terneuzen en Marie ke Goeree uit Goes. De rest van de nieuwelingen voor komend sei zoen hadden verplichtingen bij hun oude club. Anderlecht startte goed en zette Smerdiek onder druk. Toch kwam Smerdiek op voorsprong. In een counter legde Martine de Witte de bal af op Suus Hopstaken, die de 1-0 prachtig over de keeper heen schoot. Smerdiek trok daarna het initiatief naar zich toe. Het talrijke publiek kon genieten van mooi voetbal. Na een halfuur bediende Marieke Goeree Martine de Witte, die breed legde op Suus Hopstaken: 2-0. Net voor de rust bracht Ander lecht via een schitterende vrije trap in de bovenhoek het verschil terug tot 2-1. Na de hervatting zette Anderlecht Smerdiek vast. De Belgen kregen enkele fraaie kansen, maar wisten er geen te benutten. Na tien minu ten herpakte de Thoolse ploeg zich en werd Anderlecht terug ge drongen. Een prachtige aanval via Marieke Goeree, Lenny Stoutjes- dijk en Martine de Witte leveder de 3-1 op, met De Witte als doel puntenmaker. Een paar minuten later scoorde Wendy Metske de 4-1 met een mooie schuiver. RCS promoveert naar eerste klasse na ruime zege op Terneuzen. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - Romeo van Aerde ging gisteren even na twee uur voor de tiende keer die dag naar het toilet. De trainer van RCS stond voorafgaand aan het beslis sende duel met Terneuzen stijf van de spanning. Bijna tweeënhalf uur en een klinkende 4-0-zege ver der haalde Van Aerde opgelucht adem. „Dit is een fantastisch einde van een vreemd seizoen." Voorafgaand aan deze jaargang leek voor RCS in de tweede klasse namelijk een marginale rol wegge legd. De selectie was door het ver trek van enkele basiskrachten uit gehold en kon enkel met jonge ta lenten worden aangevuld. RCS kwam nog nooit op eerste- klasseniveau uit. Ook voor club man Niels Tournoy (29) wordt het daarom een aangename ontdek kingstocht. „Dit is een heerlijke be kroning", zei de opgetogen Tour noy. „Op deze manier winnen en promoveren geeft een heerlijk ge voel." RCS speelde de spanning van zich af door razendsnel op voorsprong te komen. Dennis de Nooijer zette na zes minuten goed door en be diende Mohammed Ben Kaddour (1-0). Het was het ideale scenario voor RCS, dat het initiatief na die treffer aan de bezoekers kon laten en via snelle uitvallen levensge vaarlijk was. Terneuzen kon pas vlak voor rust echt gevaarlijk wor den. Erik-Jan Naudts leek uit een corner voor 1-1 te zorgen, maar scheidsrechter Ooms zag niet dat Youssef Afkir de bal van achter de doellijn wegwerkte. Vijf minuten later werd de kracht van RCS in één aanval samengevat. Terneu- zen-midenvelder Dwight van Hul- le zag zijn schot gestopt, waarna de Souburgers razendsnel counter den. Alwin van Ham stak het veld over en schoot de 2-0 binnen. Dat Jarno Waebeke kort daarna vanaf RCS promoveert dankzij een klin- kende 4-0-overwinning op Ter neuzen naar de eerste klasse. Op dat niveau kwam de Souburgse club nog nooit uit. vijf meter verzuimde Terneuzen nog wat hoop te geven, was type rend voor het duel. Van Ham (60e minuut) en Dennis de Nooijer (86e) maakten het verschil na rust nog wat duidelijker: 4-0. „Met een nieuw team hebben we laten zien hoe ver je met werklust kunt komen", verklaarde Youssef Afkir, die hoopt volgend seizoen met een paar aanwinsten de eerste klasse in te kunnen gaan. „We moeten een wat bredere selectie hebben, omdat er altijd jongens af haken. Dat hebben we dit seizoen ook weer gezien. Menno de Nooijer twijfelt nog tussen blijven en teruggaan naar De Noorman nen. Maar die jongen moet natuur lijk gewoon bij RCS blijven, dan wordt hij nog veel beter." vlissingen - Nu de voorinschrij ving voor de PZC Familieloop ver lengd is tot woensdag, loopt het storm voor de lopen over 3 en 10 kilometer. De teller staat ruim boven de drie honderd. De verwachting is dat het aantal deelnemers boven de vierhonderd uit zal komen. De loop van Middelburg naar Vlissin- gen over ongeveer 10 kilometer wordt zaterdag gehouden. Er is ook een loop over 3 kilometer over de Boulevard van Vlissingen. Beide lopen starten om 11.00 uur. Inschrijven op de dag zeifis uitslui tend mogelijk in Hotel Arion aan de Boulevard van Vlissingen. Voor- inschrijven via internet (www.pzc.nl/familieloop) heeft echter de voorkeur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51