ook binnenhaalt' Ringrijders Domburg ijzersterk Vierdaagsen beginnen weer 'Heerlijk om weer zand tussen de tenen te voelen' B pzc Maandag 26 mei 2008 13 Johnny Wisse word individueel kampioen in Biggekerke. door Marlies Lampert biccekerke - De bijzondere presta tie van het trio van Gapinge I, het steken van alle negentig ringen, trok afgelopen zaterdag uiteraard alle aandacht tijdens de ringrijwed- strijden in Biggekerke. Maar er was afgelopen zaterdag nog nog een team uit Gapinge goed bezig. Gapinge II en Domburg II toon den zich ijzersterk in de race voor het reservekampioenschap met beide slechts één gemiste ring, tot dat Krijn Coppoolse van Gapinge II in de allerlaatste beurt zijn ring miste. Daarmee ging het reserve kampioenschap naar Ramon Va der, René Provoost en Sander Wil- lemse van Domburg II. Coppoolse had door dit verlies geen kans meer om voor de vijfde maal in zijn carrière het persoon lijk kampioenschap in de ereklas te winnen. Die kamp moest hij overlaten aan tien andere deelne mers die allen dertig van de dertig ringen staken. Het was na een afvalrace op de steeds kleiner wordende ring uit eindelijk lohnny Wisse van Melis- kerke I die persoonlijk kampioen werd. Roald Leendertse van Bigge kerke I veroverde op het thuis- honk het persoonlijk reservekam pioenschap. Het team Gapinge IV (76 ringen) en Oostkapelle I (82 ringen) gaan na één jaar ereklas terug naar de eerste klas. en ze vingen niks. „En dan is het al snel niet meer zo leuk voor m'n zoon." Van Eijk vindt het prima. „Die Belgen vinden geep mis schien lekker, maar ik vind er hele maal niks aan met die graten." Erg bijten wil de geep (nog) niet. Patrick Moens uit Zemst heeft er drie, Reka Agim uit Deurne tegen de tien. Het water komt op en daarmee ook de geep. Moens neemt een slokje lupiler-bier. „Ik hoef niet per se veel vis te vangen. Het is een plezierig dagje uit." Auto's in Coes-Noord bekrast en besmeurd GOES - Aan de Van Hallstraat en Trumanlaan in Goes-Noord zijn in de nacht van vrijdag op zater dag verschillende geparkeerde au to's bekrast. Eén auto is ook be smeurd of bespoten met verf Gis teren hadden acht personen bij de politie aangifte gedaan van vernie lingen aan hun auto. Het totale schadebedrag is niet bekend. De politie is op zoek naar getuigen van de vernielingen, 0900-8844. Avond over legaten en testamenten in Kapelle kapelle - In De Vroone aan de C. D. Vereekestraat in Kapelle wordt vanavond een voorlichtingsbijeen komst gehouden over legaten en testamenten. Notariskantoor Meij- ling en Sarneel geeft technische in formatie en stichting Internationa le Kinderhulp laat - als mogelijk goed doel - een presentatie zien over de zorg voor wees- en verla ten kinderen. Aanvang: 29.30 uur. Motorrijdster gewond na val Oud-Vossemeer oud-vossemeer - Een 43-jarige motorrijdster uit Olmen (B) is gis termiddag rond half een op de Oud Vossemeersedijk in Oud-Vos semeer gewond geraakt. De be stuurster reed in een grote groep motorrijders. In een bocht slipte ze, waarna ze ten val kwam. Ze is naar het ziekenhuis in Ber gen op Zoom gebracht waar bleek dat ze een hersenschudding en en kele kneuzingen heeft. Bibliotheken doen mee aan NS-voordeelactie goes - De bibliotheken in de Oos- terschelderegio werken mee aan een NS-voordeelactie in juni, de 'maand van het spannende boek'. Alle volwassen leden die een span nend boek lenen, krijgen dan een NS-voordeelbon. De bon geeft een malig recht op veertig procent kor ting op treinreizen tijdens de voor deeluren. De bonnen zijn geldig tot en met 30 september 2008. Dronken vrouw van scootmobiel geplukt terneuzen - Een 53-jarige Terneu- zense is zaterdagavond in de Gre- nulaan in haar woonplaats in be schonken toestand van haar scoot mobiel geplukt door de politie. Ze bleek ruim vier maal teveel alco hol te hebben geconsumeerd. De vrouw kreeg een rijverbod van twaalf uur. De politie zette het voertuigje zolang achter slot en grendel op het terrein van het bu reau. goes - Ovezande en 's-Heer Hen drikskinderen beleven vanavond de start van de avondvierdaagse. Ook in Colijnsplaat wordt deze week gelopen; daar is vanavond de inhaalavond voor wie op andere dag niet kan lopen. Het dorpshuis is de startplaats in Ovezande van 18.00 tot 19.00 uur. Deelname kost 2,50 euro en de af standen zijn vijf, tien en vijftien ki lometer. In 's-Heer Hendrikskinde ren is de school het vertrekpunt vanaf 18.30 uur. Inschrijven a 2,50 euro kan vanavond vanaf 18.00 uur. In Colijnsplaat begint het loopfestijn bij dorpshuis De Brug om 18.30 uur, alleen vrijdag voor de vijf kilometer om 19.00 uur. Kosten: 2,75 euro. maal leden van de brigade. Dat kon ook moeilijk De brigade traint buiten het seizoen in het zwem- anders. Het Banjaardstrand zat vrij vol en veel bad. Als de zon begint te schijnen, gaat het krie- mensen volgden de reddingsdemonstratie, maar beien. „Heerlijk om weer zand tussen de tenen te niet één badgast waagde zich al in het koude wa- voelen", zei voorzitter Cor de Jonge. Het echte ter. „Het viel best mee", vond 'slachtoffer' Anne- werk begint 1 juli. Vlakbij de reddingspost wordt marie Meijer (15) uit Goes, maar zij droeg dan echter nog aan de dijk gewerkt. De Jonge: „Ik ga ook een wetsuit. ervanuit dat het op tijd af is." foto Willem Mieras kamperland - De reddingsbrigade Domburg heeft zaterdagmiddag op het Noordbevelandse Banjaardstrand laten zien wat zij in haar mars heeft. Met de hulp van de Koninklijke Nederland se Redding Maatschappij (KNRM) die van Neeltje Jans uitvoer met de Koopmanshoop, wist de bri gade drie zwemmers 'in nood' te redden; alle- De Belg Patrick Moens met één van de gepen die hij zaterdagmiddag bij de stormvloedkering uit zee heeft gevist. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47