Sloeweg moet smaller Zeeland - Middenberm Auto uitgebrand bij Nieuwdorp BEVELANDEN-THOLEN 15 17 Wat een drukte, he? Maatje te groot Bromfietser bij ongeval gewond WD en Lokale Partij Borsele willen provincieplan van tafel. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De middenberm in de verbrede Sloeweg moet smal ler worden. WD en de Lokale Par tij Borsele in de Borselse gemeente raad zijn dit van mening. Ze vin den de natuurvriendelijke midden berm van twintig meter die de pro vincie wil aanbrengen, veel te veel ruimte innemen. Landbouworgani satie ZLTO, afdeling Borsele, staat ook op dit standpunt. De Sloeweg tussen rijksweg A58 en de Westerscheldetunnel is nu nog een eenvoudige weg met twee keer één rijstrook. In 2013 moeten dat twee keer twee rijstroken zijn die bovendien fraai in het land schap passen, vindt de provincie. Vandaar dat de provincie voor een brede middenberm heeft gekozen zonder vangrails. Dat is niet alleen fraaier, stelt de provincie. Het on derhoud aan vangrails is duur. Voor de verdubbeling van de Sloe weg met bijbehorende werken, zo als de door Borsele dolgraag ge wenste afslag Heinkenszand in de A58, is 66 tot 82 hectare grond no dig. De brede middenberm neemt daarvan naar schatting twee a drie hectare in beslag, wat dus meevalt, geeft de provincie aan. De colleges van B en W van Borsele en Goes hebben zich ook al over de Sloe weg uitgesproken en niets over de middenberm opgemerkt. De provincie wil een twintig me- ter brede, natuurvriendelijke mid denberm in de Sloeweg maken. In de Borselse politiek en de land bouw is daar weerstand tegen. Het laatste woord is binnenkort aan de gemeenteraden van Borsele en Goes. In de Borselse gemeente raad, die 5 juni beslist, is - voorlo pig nog bij een minderheid - veel weerstand tegen het idee van de brede middenberm. WD-raadslid Roel Boekholt noemt het voorstel ronduit 'belachelijk'. „Omdat de weg breder wordt, komt op bepaal de plekken langs de weg de bebou wing meer in de knel. Dat moet je niet willen." Berry Kooiker van de Lokale Partij Borsele is ook fel te gen. „De provincie stelt het mooi voor, maar die brede middenberm is overbodig." PvdA, CDA en SGP/ChristenUnie moeten nog een standpunt formu leren. De aarzelingen bij Arno Wit kam (PvdA) zijn groot. Hij vreest evenals WD'er Boekholt de gevol gen voor direct aanwonenden. „En voor het zicht kun je net zo goed vangrails plaatsen. Het verkeer is de grootste blikvanger." Kees West- strate (SGP/ChristenUnie) vraagt zich af of er nog veel aan het pro vincieplan kan worden gewijzigd. Krijn van der Maas (CDA) houdt een slag om de arm, maar hij staat persoonlijk niet afwijzend tegen over het plan „Het past mooi in het landschap en veel extra grond kost die berm ook niet." „Elke hectare is er één", reageert voorzitter Rinus van 't Westeinde van landbouworganisatie ZLTO in Borsele. „Het gaat ook om het prin cipe van zo'n brede middenberm. Waar is het einde?" Mocht het pro vincieplan doorgaan, dan vindt de ZLTO dat de grond voor de natuur vriendelijke middenberm in min dering moet worden gebracht op de hectares landbouwgrond die in Zeeland nog moeten worden om gezet in natuur. KWADENDAMME - trok gistermiddag een sacramentsprocessie over de dij ken bij Kwadendamme. „Wat een drukte, he?", riep een deelnemer onderweg naar een toeschouwer. Meer dan zevenhonderd mensen deden mee. De processie begon bij een oude kerkhoeve aan de Kaneelpolderdijk waar pastoor Paul Verbeek voorging in een viering. Onder weg hield hij stil bij een tijdelijke Maria-kapel (foto bo ven). „Vroeger waren processies veel kleurrijker", wist ziet er schitterend uit op die groene dijken." De proces sie, opgezet in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed, leidde naar de Bonifacius-kerk in Kwadendam me. Of het voor herhaling vatbaar is? Marga van de Pias- se van de Kwadendamse parochie kon nog geen ant woord geven. „Het doet je wel wat en als kerk biedt het je de mogelijkheid je te manifesteren, maar het is een hele organisatie." foto's Dirk-Jan Cjeltema Maandag 26 mei 2008 Autistische Goesenaar eerste havist van Ithaka-school Tip? redgoes@pzc.nl Vredesactiviste Joya strijdt voor waarheid in Afghanistan ymiwtPs?'II.'.ILI. I.l. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Voor het eerst in jaren had de Middelburger zich opgegeven voor het bedrijfsvoetbalteam. Nieuwe voetbalschoenen werden aangeschaft. Quicks, net als zijn allereerstevan degelijk zwart leer en met ronde noppen. Het laatste paar in het uitverkoop- rek. Een nadeel kleefde er wel aan zijn nieuwe Quick Topstars. Ze waren eigenlijk een maatje te groot. Maar hoeveel grote toer nooien gingen niet verloren om dat de spits net een teenlengte te kort kwam In de praktijk zorgde dat maatje te groot tot veel gestruikel of, zo als een ploeggenoot het welwil lend omschreef: fraaie lichaams schijnbewegingen. HANSWEERT - Een zeventienjarige bromfietser uit de gemeente Rei- merswaal is zaterdagochtend rond kwart over tien op de Zeedijk ge wond geraakt bij een aanrijding met een fietser (69) uit Reimers- waal. De bromfietser wilde een tege moetkomende auto op de Zeedijk links passeren en botste bij die ma noeuvre frontaal op de fietser. Ze vielen allebei. De bromfietser was er het slechtst aan toe. Hij liep een snee in zijn kin en verwondingen aan zijn handen op. Hij is per am bulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De fietser had een wond aan zijn hand. De politie zoekt een getuige van de botsing, een vrouw die tijdens het ongeval over de Zeedijk fietste. NIEUWDORP - Op de Europaweg Oost in de buurt van Nieuwdorp is zondagmiddag rond drie uur een auto volledig uitgebrand. De bestuurder (42) uit Tilburg en zijn twee kinderen van elf en veertien jaar die ook in de auto zaten, ble ven ongedeerd. De Tilburger zag rook vanonder de motorkap van zijn auto komen en stopte onmiddellijk. Hij stapte met zijn kinderen uit. De rook werd steeds dikker en de auto rol de vervolgens vanzelf tot aan de goederenlijn langs de Europaweg Oost. Het voertuig brandde daar helemaal uit. Door de brand is niet alleen de wa gen vernield. Ook kleding, vakan tiespullen en cd's in de auto zijn verloren gegaan. Het schadebedrag is niet bekend. Uitgebrande auto langs de Europaweg Oost in Vlissingen-Oost, in de buurt van Nieuwdorp. foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45