Zeeland Handkus en bedankje voor Monica 200m2 Waddenclub biedt opening Automobilist (19) overleden na ongeval SPUITCABINE voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 PZC Maandag 26 mei 2008 3 Meer aandacht voor koninklijke familie dan voor laureaten. door Marcel Modde Kort voor de drukte echt be gint, sleept de ordedienst nog snel even een auto de straat bij de Nieuwe Kerk uit. De rode bolide staat binnen de zone waar de dranghekken moeten ko men, bedoeld om het nieuwsgieri ge publiek op respectabele afstand van de hooggeplaatste gasten te houden. Monica Jobse (10) en haar vrien dinnetje Annerieke Jobse zoeken ruim voor tijd een strategisch plek je, met zicht op alle wagens die ko men en gaan. Het is de meiden maar om één ding te doen: Maxi ma. Monica heeft een boek ge kocht voor haar favoriete prinses en een persoonlijke brief geschre ven, die ze heeft opgerold en van een strikje heeft voorzien. Net iets dichter bij de poort tot de Abdij staan de jongedames van het Royal Team Zeeland, die stad en land afreizen om de toekomstige koningin van dichtbij te kunnen meemaken. Dat er ondertussen di verse gewichtige figuren zijn gepas seerd, ontsnapt aan hun aandacht. De grondlegger van het Franklin en Eleanor Roosevelt Instituut, William vanden Heuvel, meldt zich voor de wacht van de Nationa le Reserve. Ook hij moet zijn per soonlijke uitnodiging laten zien om naar binnen te mogen. Dat blijkt niet zo eenvoudig. Pas nadat iemand van de organisatie beves tigt dat deze man er toch écht bij hoort, laat de militair hem door. Bij oud-president Richard von Weizsacker herhaalt de scene zich. Orders zijn nu eenmaal orders. Dan wordt een hek dwars over de weg gezet. Het publiek voelt dat er Ook Von Weiszacker moet gewoon zijn persoonlijke uitnodiging laten zien. iets gaat gebeuren. Wanneer om de hoek twee motoragenten ver schijnen, gevolgd door zwarte au to's met de koninklijke nummer plaat, gaat een licht gejuich op. Ko ningin Beatrix en Maxima lopen het laatste stukje. Monica roept Maxima en wordt opgemerkt. De prinses mag echter niet uit het pro tocol breken, maakt ze duidelijk met een gebaar en stuurt snel haar hofdame om de cadeaus in ont vangst te nemen. Met een handkus en een zacht 'bedankt' bezorgt ze de jonge Middelburgse de dag van haar leven. De dames van het Royal Team Zee land zijn lichtelijk teleurgesteld. Dé foto hebben ze wel weer kunnen maken. „En Maxima herkende ons zelfs", vertelt Mirjam van Ginkel. En ook de laureaten nog gezien? „Niet bewust. Die ken ik niet. Maar iemand heeft ons er op at tent gemaakt, dus we hebben ze ge loof ik wel allemaal op de foto." Grote opkomst mosselkwekersprotest in Den Oever. door Harmen van der Werf DEN OEVER - De Waddenvereni ging lijkt een opening te bieden in de crisis rond de mosselzaadvisse rij in de Waddenzee. Volgens direc teur Hidde van Kersen bestaat de mogelijkheid dat weer op mossel zaad kan worden gevist, 'mits vol doende rekening wordt gehouden met natuurbelangen'. Van Kersen meldde dit zaterdag na de ledenvergadering van zijn orga nisatie in Den Oever. De aanhang van de Waddenvereniging wachtte een warm welkom door Zeeuwse mosselkwekers. Vrouwen en kinde ren waren meegereisd. Het protest van de ongeveer tweehonderd be togers verliep 'waardig', prees mos selbestuurder Wout van den Berg uit Bruinisse. Hij diende later als lid van de Waddenvereniging een motie in waarin hij de natuurclub onder meer opriep aan te geven 'hoeveel ruimte zij de mosselsec tor wil gunnen in de Waddenzee'. De motie strandde. Van den Berg en Hans van Gees- bergen van de mosselsector spra ken na afloop met het bestuur van de Waddenvereniging. Ze waren vrij positief Van den Berg: „We hebben over praktische zaken ge sproken." Concrete resultaten wa ren er niet. Het wachten is op de invulling van het Waddenbeleid in Den Haag. Als daarin genoeg re kening wordt gehouden met na tuurbelangen, is mosselzaadvisse rij mogelijk, liet directeur Van Ker sen blijken. „Wij willen ook dat de sector op weg naar een duurzame toekomst de winkel open kan hou den én we willen een gezonde na tuur krijgen. Van het laatste zag je in vergunningen tot nu toe niks te rug." Hij had het niet over een ver bod op zaadvisserij. „Het gaat ons om de maatvoering." WILHELMINADORP - Een 19-jarige Goesenaar is zaterdagochtend over leden, nadat hij rond 4.15 uur in zijn auto bij Wilhelminadorp te water was geraakt. De man is ver moedelijk onwel geworden. Zijn inzittende, een 18-jarige Goese, kon vrij snel uit de auto komen en hulp halen. Duikers bevrijdden de man. Hij is in de vroege ochtend in het ziekenhuis overleden. Richard von Weizsacker, oud-president van Duits land, kreeg de algemene Four Freedoms-medaille. SCHILDERSBEDRIJF VAN I WAARD EN Aan auteur Karen Armstrong wordt de award voor vrijheid van godsdienst uitgereikt. Jan Egeland, diplomaat, krijgt de award van vrijwa ring van gebrek. Koningin Beatrix in gesprek met Richard von Weizsacker. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3