r
Triatlete Fernandes pakt record in Madrid
PZC Maandag 26 mei 2008 37
AUTOSPORT
Monte Carlo. Formule 1, Grote Prijs
van Monaco. 1. Hamilton (GBr) McLaren
2.00.42,742 (129,491 km/uur), 2. Kubica
(Pol) BMW-Sauber 3,064, 3. Massa (Bra)
Ferrari 4,811, 4. Webber (Aus) Red Buil
19,295, 5. Vettel (Dui) Toro Rosso
24,657, 6. Barrichello (Bra) Honda
28,408, 7. Nakajima (Jap) Williams
30,180, 8. Kovalainen (Fin) McLaren
33,191, 9. Raikkönen (Fin) Ferrari 33,191'
op één ronde 10. Alonso (Spa) Renault,
11. Button (GBr) Honda, 12. Glock (Dui)
Toyota, 13. Trulli (Ita) Toyota' op vier ron
den 14. Heidfeld (Dui) BMW-Sauber. Uit
gevallen: Sutil (Dui) Force India, Rosberg
(Dui) Williams, Piquet (Bra) Renault, Fisi-
chella (Ita) Force India, Coulthard (GBr)
Red Bull, Bourdais (Fra) Toro Rosso.
Stand WK: 1. Hamilton 38, 2. Raikkönen
35, 3. Massa 34, 4. Kubica 32, 5. Heidfeld
20.
ATLETIEK
Vlissingen. Baancircuit. Mannen: 100
m: 1. Rene Slabbekoorn 12.01. 1500 m:
1Micha Janse 4.40.19. 5000 m ZK: 1Er-
win Harmes 18.07.71. 400 m horden
ZK: 1. Rene Slabbekoorn 65.43. Hoog: 1.
Arjan Meijer 1.45. Kogel ZK: 1. Jeroen
van Belzen 12.34. Speer: 1. Jeroen van
Belzen 45.27. Discus: 1. Stefan Stokman
33.37, 2. Jeroen van Belzen 31.15. Mas
ters 35: 1500 m: 1. Marcel de Bruin
5.19.54. 5000 m ZK: 1. Jan van Vaarde-
gem 17.41.94. Masters 40: 100 m: 1.
Kees Jan Mol 13.35. Kogel ZK: 1. Jeroen
Hage 10.91. Speer: 1. Ronald Rasenberg
35,00. Discus: 1. Jeroen Hage 31.08.
5000 m ZK: 1. Rian van den Broeke
18.21.33. Masters 45: Discus: 1. Jos Ge
luk 24.98. Hoog: 1. Jos Geluk 1.60. Ko
gel ZK: 1. Emile Fabry 10.02. Speer: 1.
Jos Geluk 39.45. Masters 50: 100 m: 1.
George Valckx 15.03. Kogel ZK: 1. Geert
Oerlemans 9.35. Speer: 1. Geert Oerle-
mans 30.54. Discus: 1. Geert Oerlemans
31.85. 5000 m ZK: 1. Michel van den
Bosch 17.26.87. 400 m horden ZK: 1.
George Valckx 73.88. Masters 60:
Speer: 1. Donald Segers 21.65. Kogel
ZK: 1. Donald Segers 10.58. Discus: 1.
Donald Segers 32.29. jongens A: 100 m:
1. Michel Mans 14,67. Kogel ZK: 1. Mi
chel Mans 7.62. Speer: 1. Michel Mans
17.25 Discus: 1. Jermaine Luitwieler
61.65.
Jongens B: 100 m: 1. Jan Willem Roelse
12.50. 400 m horden ZK: 1. Jeffrey de
Brouwer 58.84. Hoog: 1. Rens Hammelijn-
ck 1.70. Speer: 1. Frits Bakker 34.65. Jon
gens C: 100 m: 1. Thomas Kempe 12.58.
1500 m: 1. Sebastiaan Bouters 5.00.25.
300 m horden ZK: 1. David van Berlo
50.13. Hoog: 1. Joeri van der Hooft 1.65.
Discus: 1. Django Sandee 34.02. Jongens
D: 80 m: 1. Edwin van Bemden 11.06.
300 m horden ZK: 1. Edwin van Bemden
48.85. 1000 m: 1. Tim van den Broeke
3.16.29. Hoog: 1. Tom van de Berg 1.60.
Discus: 1. Edwin van Bemden 27.67.
Vrouwen. 100 m: 1. Marieke Riemens
13.16. Ver: 1. Marieke Riemens 4.59.
Speer: 1. Marieke Riemens 28.09. 400 m
horden ZK: 1. Marianne Verdonk 77.38.
Discus: 1. Audrey de Beule 23.15. Mas
ters 35: Speer: 1. Tina Bouterse 20.32.
Discus: 1. Ellen van Gremberghe 18.06.
Meisjes A: 100 m 1. Bianca Wagenaer
14.90. 1500 m: 1. Aniek Aper 5.02.13.
Ver: 1. Kim Schuilwerve 3.75. Speer: 1.
Aniek Aper 29.38. Discus: 1. Aniek Aper
21.74.
Meisjes B: 100 m: 1. Khaoula Bannani
14.28. 1500 m: 1. Esther Platteeuw
5.36.15. 400 m horden ZK: 1. Samantha
Lernhout 68.17. Ver: 1. Khaoula Bannani
4.37. Speer: 1. Liselot Kayser 30.45. Dis
cus: 1. Liselot Kayser 22.64. Meisjes C:
80 m: 1. Iris Pieters 11.14. 300 m hor
den ZK: 1. Iris Pieters 53.47. 1000 m: 1.
Linda de Vlieger 3.24.50. Ver: 1. Iris Pie
ters 4,37. Discus: 1. Gerlinde Duerinck
20.85. Meisjes D 60 m: 1. Jennifer Wou
ters 8.80. 1000 m: 1. Meike van Gastel
3.21.74. Ver: 1. Jennifer Wouters 4.23.
Discus: 1. Aileen Blommaert 18.10. 300
m horden ZK: 1. Aileen Blommaert
54.53.
Vlissingen. Ir Knaap pupillencompeti-
tie. Meerkamp pupillen. Jongens A1:
Jens d'Hondt 1420. Jongens A2: 1. Melle
Maas 1574. Jongens B: 1. Ruben van
Meer 1239. Jongens C: 1. Daimy Schild
1260. Meisjes A1: 1, Romy Lauwers
1364. Meisjes A2: 1. Aisha van Es 1423.
Meisjes B: 1. Britt van de Nieuwendijk
1248. Meisjes C: 1Tina Siebum 757.
Terneuzen Mastercompetitie. Mannen
1e divisie AV'56. 100 m: 7. Ruud de
Jong 13.45. 800 m: 12. Rien de Wilde
5.04.09. 5000 m: 15. Kees van den Pol
21.25.76 Hoog: 8. Rinus Polderman 1.30.
Ver: Miel Verheijen 4.66. Kogel: 9. Rien
de Wilde 6.31. Speer: 8. Ruud de Jong
25.53. Eindstand: 8. AV'56 2227 ptn.
Mannen Masters 2e divisie Schelde-
sport. 100 m: 3. Glenn Hoffman 12.52,
13. Ronald Rasenberg 13.48. 400 m. 5.
Jacques Zaman 57.33, 14. Cor de Jonge
63.23. 800 m: 9. Albert Platteeuw
2.18.59, 15. Cor de Jonge 2.25.12. 1500
m: 10. Tonny Lauret 4.53.39. Discus: 15.
Ronald Rasenberg 25.47. 11. Emile Fabry
31.09 Eindstand: 8. Scheldesport 2628
Vrouwen masters 2e divisie RKHAV.
100 m: 1. Christian Lauwers 14.39. 800
m: 4. Ellen van Gremberghen 2.48.65,
3000 m: 12. Marja de Bruin 16.15.98.
Ver: 1. Christian Lauwers 4.28. Kogel:
10. Marja de Bruin 6.86. Eindstand RK
HAV 5. 1841.
p- BASKETBAL
Vrouwen. 1e klasse: Scheldesport -
Voorwaarts 64-33. Mannen. 2e klasse:
Scheldesport 3 - BV Souburg 2 74-38.
Jongens U18: Volharding 2 - Voorwaarts
46-61, Scheldesport - Smokkelhoek
63-46. Jongens U16: Volharding-Voor
waarts 60-23. Beker mannen: BV Sou
burg-Marathon 63-70.
BILJARTEN
Divisie kampioenschappen driebanden
groot. Derde divisie. Royal/De Parel -
J&W Electrogroep 8-0: Mathieu Vlerick -
A. Baeyens 35-24, 43; Tonny Dobbelaere
- J. van Aert 35-28, 41; Dion Bergmans -
G. Pauwels 30-12, 31; Jens van Dam - K.
Martens 30-24, 43. J&W Electrogroep -
Royal/De Parel 7-1: A. Baeyens - Mathieu
Vlerick 35-27, 24; J. van Aert - Dirk Vle
rick 35-14, 44; G. Pauwels - Jens van
Dam 30-30, 41; K. Martens - Eddie van
Goethem 30-21, 31. Royal/De Parel naar
NK.
HOCKEY
Mönchengladbach. Champions Trophy,
vrouwen. Vijfde speelronde: Nederland
- Australië 2-1 (1-0). 28. Agliotti 1-0, 38.
Mulder 2-0 (sc), 53. Rivers 2-1.
China - Japan 3-3 (1-1), Duitsland - Argen
tinië 0-0. Eindstand poule: 1. Argentinië
5-10 (7-4), 2. Duitsland 5-10 (7-4), 3. Ne
derland 5-9 (7-6), 4. China 5-5 (9-12), 5.
Australië 5-4 (8-9), 6. Japan 5-4 (6-9).
Finale: Argentinië - Duitsland 6-2. Om
derde plaats: Nederland - China 3-0. Om
vijfde plaats: Australië - Japan 3-0.
PAARDENSPORT
Lissabon. CHIO. Landenwedstrijd, na
twee manches: 1. Groot-Brittannië 9
strafpunten, 2. Nederland 12 (Maikel van
der Vleuten/VDL Groep Parmala Douche
4+4, Leon Thijssen/Olaf 4+0, Eric van der
Vleuten/VDL Groep Paloma 0+4, Van de
Pol/Dan 7-1 0+4), 3. Spanje 15.
TENNIS
Düsseldorf. World Team Cup. Mannen.
Finale: Zweden - Rusland 2-1' Söderling -
Joezjni 6-3 6-1, Thomas Johansson -
Andrejev 6-2 3-6 4-6,
Lindstedt/Söderling - Toersoenov/Joezjni
4-6 7-6 (5) 11-9.
Pörtschach (Oos). Mannen. Finale: Davi-
denko (Rus/1) - Monaco (Arg/2) 6-2 2-6
6-2.
Parijs. Roland Garros. Mannen, eerste
ronde: Djokovic (Ser/3) - Gremelmayr
(Dui) 4-6 6-3 7-5 6-2, Nalbandian (Arg/6)
- Berlocq (Arg) 6-2 6-4 6-1, Blake (VSt/7)
- Schüttler (Dui) 6-4 6-1 7-6 (3), Murray
(GBr/10) - Eysseric (Fra) 6-2 1-6 4-6 6-0
6-2, Schwank (Arg) - Moya (Spa/16) 7-6
(4) 6-2 6-7 (1) 4-6 6-3, Mathieu (Fra/18)
- Kuerten (Bra) 6-3 6-4 6-2, Almagro
(Spa/19) - Pashanski (Ser) 6-4 7-5 6-1, La-
pentti (Ecu) - Tipsarevic (Ser/32) 6-4 4-6
6-1 7-6 (7), Decoud (Arg) - Olivier Ro-
chus (Bel) 3-6 6-4 6-3 6-7 (8) 6-1, Lopez
(Spa) - Dancevic (Can) 7-6 (6) 3-6 7-5
7-6 (2), Chardy (Fra) - Gil (Por) 6-3 6-2
7-6 (1), Del Potro (Arg) - Ouanna (Fra)
6-3 6-2 6-3, Gonzalez (Arg) - Karanusic
(Kro) 6-3 7-5 4-6 3-6 6-2, Gulbis (Let) -
Greul (Dui) 6-4 6-0 6-4, Acasuso (Arg) -
Hrbaty (Slw) 6-4 6-2 6-4.
Vrouwen, eerste ronde: Ivanovic (Ser/2)
- Arvidsson (Zwe) 6-2 7-5, Serena Willi
ams (VSt/5) - Harkleroad (VSt) 6-2 6-1,
Benesova (Tsj) - Vaidisova (Tsj/15) 7-6
(2) 6-1, Cornet (Fra/19) - Vakoelenko
(Oek) 7-5 6-4, Zakopalova (Tsj) - Razza-
no (Fra/24) 4-6 6-3 6-2, Cibulkova
(Slw/28) - Kerber (Dui) 6-2 6-2, Woz-
niacki (Den/30) - Meusburger (Oos) 6-0
6-2, Yakimova (WRu) - Hsieh (Tai)6-7 (4)
7-5 6-4, Safarova (Tsj) - Klösel (Dui) 6-1
6-1, Sfar (Tun) - Dubois (Can) 7-5 6-2,
Makarova (Rus) - Castano (Col) 7-5 6-1,
Johansson (Fra) - Pin (Fra) 6-4 4-6 6-2,
Voskobojeva (Rus) - Fedossova (Fra) 6-0
6-7 (4) 6-1, Sequera (Ven) - Osterloh
(VSt) 7-6 (5) 7-5.
WIELRENNEN
Ronde van Italië. Veertiende etappe,
Verona - Alpe di Pamgeago: 1. Sella
(Ita) 195 km in 5.37.14 (34,338 km/uur),
2. Kirijenka (WRu) 4.38, 3. Rodriguez
(Spa) 5.08, 4. Rujano (Ven) 7.28, 5. Betti-
ni (Ita) 7.59, 6. Mentsjov (Rus) 8.48, 7.
Pellizotti (Ita) 8.57, 8. Ricco (Ita) 8.57, 9.
Simoni (Ita) 9.01, 10. Van de Broeck
(Bel), 13. Di Luca (Ita) 9.14, 15. Contador
(Spa) 9.33, 17. Klöden (Dui) 9.57, 19.
Savoldelli (Ita) 10.11, 21. Bosisio (Ita)
10.37, 34. Leipheimer (VSt) 13.08,81. El-
tink 29.43, 99. Engels, 106. Löwik, 122.
De Groot.
Vijftiende etappe, Arabbia - Passo Fe-
daia: 1. Sella (Ita) 154 km in 4.53.24
(31,492 km/uur), 2. Pozzovivo (Ita) 2.05,
3. Ricco (Ita) 2.11, 4. Di Luca 2.20, 5. Si
moni (Ita) 2.27, 6. Contador (Spa), 7.
Mentsjov (Rus) 2.34, 8. Van den Broeck
(Bel) 3.18, 9. Bruseghin (Ita) 3.22, 10. Val-
javec (Slv) 3.27, 20. Klöden 7.47, 24. Leip
heimer (VSt) 9.06, 39. Bosisio 14.48,
102. De Groot 35.17,103. Löwik, 111El-
tink, 144. Engels. Klassement: 1. Conta
dor 68.06.43, 2. Ricco 0.33, 3. Di Luca
0.55, 4. Bruseghin 1.18, 5. Mentsjov
1.20, 6. Simoni 1.26, 7. Pellizotti 2.27, 8.
Van den Broeck 2.50, 9. Pozzovivo 4.04,
10. Sella 4.41, 13. Klöden 6.26, 19. Leip
heimer 12.25, 87. Eltink 1.34.13, 103. En
gels 1.56.45, 112. Löwik 2.02.09, 125.
De Groot 2.12.35.
Ronde van Catalonië. Zesde etappe, El
Vendrell - Pelleja: 1. Chicchi (Ita) 163,9
km in 3.44.17, 2. Duque (Col), 3. Zberg
(Zwi), 90. Posthuma (Ned), 112. Stamsnij-
der, 132. Moerenhout. Uitgevallen: Wee
ning (Ned). Zevende etappe, Palleja -
Barcelona: 1. Carrasco (Spa) 122 km in
2.20.38, 2. Cesar (Spa), 3. Ventoso (Spa)
0.07, 62. Stamsnijder (Ned) 0.23, 129.
Posthuma 7.27. Uitgevallen: Moerenhout
(Ned). Eindklassement: 1. Cesar
24.29.22, 2. Uran (Col) 0.16, 3. Pauriol
(Fra) 0.21, 4. Jufré (Spa), 5. Navarro (Spa)
0.23, 59. Posthuma 14.41, 126. Stamsnij
der 44.32.
Olympia's Tour Achtste etappe, Varsse-
veld - Buchten: 1. Boom (Ned) 195 km
in 4.12.27, 2. Westra (Ned), 3. Friede-
mann (Dui) 0.02, 4. Hoogerland. Negen
de etappe, Buchten - Buchten: 1. Boe
len (Ned) 193 km in 4.46.13, 2. Van Scha
len (Ned), 3. Kreder (Ned). Eindklasse
ment: 1. Boom 32.58.06, 2. Westra 0.44,
3. Hoogerland (Ned) 1.50, 4. Fuchs 2.19,
5. Van Emden (Ned) 3.15.
Circuit de Lorraine. Vierde etappe, Ger-
ardmer - Saint Avoid: 1. Chainel (Fra)
3.35.13, 2. Gavazzi (Ita), 3. Casper (Fra).
Vijfde etappe, Rombas - Hayange: 1.
Gavazz 158 km in 3.31.03, 2. Davis, 3.
Paolini (Ita). Eindklassement: 1. Chainel
19.23.27, 2. Hivert 0.04, 3. Blank (Dui)
0.10.
ZWEMMEN
Terneuzen. ZK. Vrouwen. 200 m. vrije
slag Senioren Open. 1. J. Stap (STV)
2.13.04; 2. S. Rombout (ZCK) 2.13.89; 3.
M. Minneboo (STV) 2.18.77; 100 m.
schoolslag Junioren 2 en 3. 1. A. Fathi
(STV) 1.23.71; 2. M. van Drongelen
(HON) 1.23.97; 3. P. Meerman (LUC)
1.26.73; 100 m. rugslag: 1. S. Rombout
(ZCK) 1.13.79; 2. L. Vink (HON) 1.14.42;
3. M. Eggermont (ZVS) 1.15.44; 100 m.
rugslag Senioren 1 en 2.1. J. van Houwe-
lingen (SCH) 1.11.42; 2. M. van Noorden
(BEV) 1.15.44; 3. T. van Gils (ZEE)
1.16.33; 100 m. vlinderslag Junioren 2
en 3. 1. P. Meerman (LUC) 1.16.81; 2. S.
de Haard (STV) 1.19.45; 3. Y. Corré (STV)
1.22.63; 4x 200 m. vrije slag estafette
Senioren Open. 1. De Stormvogel
9.21.21; 2. Koewacht 9.48.40; 3. Schelde-
stroom 9.59.62; 200 m. wisselslag Se
nioren Open. 1. J. Stap (STV) 2.30.58; 2.
S. Rombout (ZCK) 2.31.11; 3. M. Minne
boo (STV) 2.36.41; 100 m. rugslag Junio
ren 1 en later. 1. L. Dalmeijer (LUC)
1.18.63; 2. R. Hoogendijk (LUC) 1.19.68;
3. E. de Haard (STV) 1.24.74; 100 m. vlin
derslag Jeugd 1 en 2. 1. J. Stap (STV)
1.09.43; 2. I. Erpelinck (HON) 1.10.69; 3.
M. van der Ent (STV) 1.11.54; 100 m.
vrije slag. 1. S. Rombout (ZCK) 1.01.53;
2. M. Eggermont (ZVS) 1.03.36; 3, N.
Kruis (STV) 1.03.68; 100 m. vrije slag Se
nioren 1 en 2. 1. J. van Houwelingen
(SCH) 1.02.96; 2. J. Boonman (BEV)
1.03.72; 3. M. van Dort (STV) 1.04.30;
50 m. vrije slag Senioren Open. 1. M.
Minneboo (STV) 28.07; 2. S. Rombout
(ZCK) 28.26; 3. M. van der Ent (STV)
28.37; 100 m. vrije slag junioren 1 en
later. 1. R. Hoogendijk (LUC) 1.08.93; 2.
L. Dalmeijer (LUC) 1.09.05; 3. S. Leen
heer (STV) 1.11.90; 100 m. rugslag
Jeugd 1 en 2. 1. J. Stap (STV) 1.11.53; 2.
M. Minneboo (STV) 1.11.82; 3. M. van
der Ent (STV) 1.14.73; 5x 50 m. vrije
slag estafette Senioren Open. 1. De
Stormvogel 2.25.83; 2. Scheldestroom
2.29.25; 3. Koewacht 2.30.87.
Mannen. 200 m. wisselslag Senioren
Open. 1. T. Aarnoutse (LUC) 2.17.45; 2.
C. Potin (LUC) 2.18.34; 3. K. Hondsmerk
(SCH) 2.18.94; 100 m. rugslag Minioren
6 en later. 1. B. Scherbeijn (ZVS)
1.16.80; 2. P. Mol (STV) 1.21.43; 3. L.
Kort (STV) 1.24.98; 100 m. vlinderslag
Junioren 3 en 4. 1. B. van Houwelingen
(SCH) 1.04.31; 2. S. Edenburg (LUC)
1.04.87; 3. R. van Doeselaar (ZCK)
1.06.29; 100 m. vrije slag. 1. C. Potin
(LUC) 0.56.13; 2. R. Dellaert (BRU)
0.56.34; 3. D. Bisslik (LUC) 0.58.45; 100
m. vrije slag Senioren 1 en 2.1. T. Aarn
outse (LUC) 0.54.63; 2. K. Hondsmerk
(SCH) 0.57.22; 3. N. de Ridder (BRU)
0.58.35; 100 m. vrije slag Jeugd 1 en 2.
1. J. van Wallenburg (LUC) 0.57.09; 2. S.
v. Nieuwenhuyzen (STV) 0.58.78; 3. M.
Mechielsen (STV) 0.58.82; 50 m. vrije
slag Senioren Open. 1. T. Aarnoutse
(LUC) 0.24.32; 2. K. Hondsmerk (SCH)
0.25.02; 3. D. Bisslik (LUC) 0.25.50; 100
m. vrije slag Minioren 6 en later. 1. B.
Scherbeijn (ZVS) 1.05.11; 2. P. Mol (STV)
1.08.99; 3. C. Zwier (LUC) 1.10.50; 100
m. rugslag Junioren 3 en 4. 1. B. van
Houwelingen (SCH) 1.07.37; 2. S. Corré
(STV) 1.08.50; 3. R. van Doeselaar (ZCK)
1.09.93; 5x 50 m. vrije slag estafette Se
nioren Open. 1. Luctor et Emergo
2.07.16; 2. De Schelde 2.09.99; 3. SZ&PC
De Bruinvis 2.10.45; 200 m. vrije slag Se
nioren Open. 1. T. Aarnoutse (LUC)
2.00.83; 2. C. Potin (LUC) 2.01.89; 3. J.
van Wallenburg (LUC) 2.05.57; 100 m.
schoolslag Junioren 1 en 2. 1. B. Dalme
ijer (LUC) 1.21.25; 2. R. Hermans (ZVS)
1.24.48; 3. T. Tramper (BEV) 1.24.54;
100 m. rugslag 1. C. Potin (LUC)
1.05.66; 2. T. van Overmeeren (SCH)
1.09.13; 3. J. Brink (STV) 1.10.17; 100 m.
rugslag Senioren 1 en 2. 1. T. Aarnoutse
(LUC) 1.05.05; 2. K. Hondsmerk (SCH)
1.05.89; 3. N. de Ridder (BRU) 1.07.90;
100 m. rugslag Jeugd 1 en 2. 1. J. van
Wallenburg (LUC) 1.05.20; 2. S. Roovers
(STV) 1.07.16; 3. A. Eversdijk (BRU)
1.09.96; 100 m. vlinderslag Junioren 1
en 2. 1. B. Dalmeijer (LUC) 1.09.98; 2. T.
Tramper (BEV) 1.19.21; 3. J. de Kok
(BEV) 1.20.05; 4x 200 m. vrije slag esta
fette Senioren Open. 1Luctor et Emer
go 08.26.81; 2. De Schelde 08.46.97; 3.
SZ&PC De Bruinvis 08.52.48;
MADRID - Triatlete Vanessa Fernandes heeft gisteren de
wedstrijd voor de wereldbeker in Madrid op haar naam
geschreven. De 22-jarige Portugese had 2 uur, 4 minu
ten en 46 seconden nodig voor de 1,5 kilometer zwem-
men, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. Het
was de twintigste wereldbekerzege voor Fernandes, een
record.
foto Juan Carlos Hidalgo/AP