De Stormvogel wint met overmacht Zeeuwse atleten Lisa Padmos favoriet verbeteren hun records voor NK titel turnen 32 Maandag 26 mei 2008 pzc Judith Stap (voorgrond) is op weg naar de winst op de 200 meter vrije slag. Ze verslaat onder andere Stephanie Rombout (boven in de baan). foto Peter Nicolai ZC Koewacht komt tekort en degradeert naar eerste klasse. door Jeroen Dellebeke terneuzen - De zwemploegen Luc- tor et Emergo en De Stormvogel waren de grootverdieners bij het ZK zwemmen in Terneuzen. De Middelburgers scoorden 31 gouden plakken. De Vlissingers wonnen het verenigingsklassement en haal den in totaal 50 medailles. Spannend was de strijd om de vierde plaats in het verenigingsklas sement. ZC Koewacht en Schelde- stroom gingen tot het uiterste om een plek in de hoofdklasse te be houden. De Breskense ploeg kwam tekort en komt volgend sei- door Sjaak Sinke duffel - Een afvaardiging Zeeuwse atleten heeft in het Belgische Duf fel een flink aantal persoonlijk re cords scherper gesteld. Voor de derde keer in twee weken is Wouter lansen, afkomstig uit Souburg en lopend voor het Mila- team van Attila, erin geslaagd zijn persoonlijk record op de 1500 me ter te verbeteren. Hij kwam in Duf fel tot een tijd van 3 minuten en 57,11 seconden, nadat hij eerder in Hulst en Zwolle zijn beste tijd al had aangescherpt. Niek den Exter van Scheldesport bleef slechts een halve seconde bo ven zijn persoonlijk record dat hij drie weken geleden in Sint Niklaas zoen dus uit in de eerste klasse. De eindzege in het Zeeuws club kampioenschap ging naar De Stormvogel, dat met 2355 punten een zeer grote voorsprong had op De Schelde (1484), Luctor et Emer go (1460) en Koewacht (1298). Vorig weekeinde konden Charles Potin en Stephanie Rombout ge kroond worden als koning en ko ningin van het toernooi. Met de re sultaten van dit weekend meegere kend komt die eer nu toe aan Toby Aarnoutse en Judith Stap. Aarnoutse was individueel al goed voor zeven titels, maar met de esta fettes erbij zijn dat er elf gewor den. Hetzelfde geldt voor Stap. Met vijf persoonlijke titels en vier plakken met de succesvolle meis- jesploeg van De Stormvogel heeft vestigde. Alex Zwolle won de ze vende serie op de 800 meter in een knappe 1.58,83, goed voor een persoonlijk record. Erwin Adan (Dynamica) werd tweede in de tiende serie met 2.03,55. Victor Beelen (AV'56) werd vierde in 2.05,50. Steven Nuytinck (AV'56) liep met 53,09 een persoonlijk re cord op de 400 meter, waar Ceasar Zwolle een tijd van 54,43 liet note ren. Franklin van Anrooij (AV'56) liet alle Belgjes van tien jaar zijn hie len zien en won de 1000 meter in 3.25,92. Astrid den Herder (AV'56) liep een tijd van 1.02,61 op de 400 meter. Ester Vermue liep 2.12,00 op de 800 meter. zij er voorlopig negen op zak. Za terdag stond er een flink briesje dat zorgde voor snelle tijden op de 'heenweg'. Toby Aarnoutse won de 50 meter vrije slag in 24,32. Bij de vrouwen ging die eer gisteren naar Manon Minneboo, die Step hanie Rombout met een zeer klei ne marge, 28,07 om 28,26, voor Toby Aarnoutse en Judith Stap behaalden tot nu toe de meeste ZK-medailles. bleef De winst op de estafettes ging wederom naar de mannen van Luctor et Emergo, die zowel op de 5x 50 meter als op de 4X 200 meter vrije slag Zeeuwse records reusel - Turnster Lisa Padmos is klaar voor het NK meerkamp. De turnster van Delta Sport Zierikzee won gisteren in Reusel de halve fi nale in de eerste divisie (instap ni veau 8). Ze kwam aan een punten totaal van 34,100. De eindstrijd is op 7 juni in Enschede. Ook Charlotte van Gils (instap), Chaima Moustaquim (pupil 1), Ya- rah Zandee en Kaylee Janse (bei den pupil 2) plaatsten zich voor de finale. Zij komen uit voor Turn school Zeeland. Een dag eerder werd in Reusel de finale van de tweede divisie afge werkt. Charis van den Velde (MTV'69) werd in de categorie jeugd knap elfde met een punten- neerzetten. De dames van De Stormvogel wonnen eveneens bei de afstanden. Op de 4x 200 meter verbeterden zij het stokoude re cord uit 1987 met ruim twee secon den naar 9.21,21. Voor diverse nationale kampioen schappen werden limiettijden ge haald. Merel van Drongelen, Bas van Houwelingen, Sonny Corré, Bob en Lotte Dalmeijer, Romy Hoogendijk en Simon Edenburg mogen naar het juniorenkam pioenschap. Iris Erpelinck, Judith Stap, Merel van der Ent, Manon Minneboo, Joeri van Wallenburg en Toby Aarnoutse kwalificeerden zich voor het NK senioren. Morgen en donderdag worden de lange afstanden voor het ZK ge zwommen. totaal van 34,266. Marika Padmos (Delta Sport) eindigde in deze cate gorie als 32e (32,466). Bij de senioren behaalde Kelly du Pon (Turnschool) een achttiende plaats met een score van 32,166. Bij de pupillen 1 veroverden Nina Hubregtse en Fleur Verwest (bei den Delta Sport Zierikzee) respec tievelijk een 16e en 20e plaats. De scores waren 33,691 en 33,383. Voor Turnschool Zeeland behaalde Romy van Huizen (pupil 2) de 37e plaats. Haar puntentoaal bedroeg 3L424. Lisa Hendrikse en Lyn de Pagter (ook Turnschool) werden bij de ju nioren respectievelijk 29e (31,449) en 35e (30,4^3). Minderhoud wordt achttiende in Vorden vorden - Andries Minderhoud uit Waarde is zaterdag achttiende ge worden in de zesde wedstrijd van het nationale World on Wheels circuit in Vorden. Daarmee was hij de beste Zeeuw. De wedstrijd kenmerkte zich door vele vluchtpogingen met evenveel kopgroepen. Toch liep het uit op een massaspurt die werd gewon nen door de pas zeventienjarige Belg Bart Swings. Erwin Mesu (Middelburg), die zich tijdens de race goed had laten zien, eindigde op plaats 36 en Niels Steenbakker uit Biggekerke op plaats 39. Bij de beloften kwam Niels Mesu (Mid delburg) in de slotronde ten val waardoor hij als laatste finishte. Tyrza Pentury maakt nog kans op landstitel goes - Tirza Pentury heeft met haar club Yellow Bike uit Den Hel der de stand in de finale van de play-offs om de Nederlandse bas- ketbaltitel op 2-2 gebracht. In de uitwedstrijd in Vleuten versloeg Yellow Bike opponent Amazone Leidsche Rijn met 72-73. Pentury, die uit Oost-Souburg afkomstig is, was goed voor vijf punten. De fina le van de play-offs wordt betwist in een best of seven. De volgende wedstrijd is dinsdag. Goed weekend voor Lavrijssen en Francke goes - Birgit Lavrijssen van de Ra- bo Lady Force is zaterdag vierde ge worden in een criterium in het Bel gische Sint Antonius-Zoersel. De zeventienjarige juniore uit Kapelle reed in de eerste ronde met een groep weg uit het peloton. In de eindsprint kwam ze net tekort voor een podiumplaats. Gisteren werd Lavrijssen in een omnium in Dordrecht zevende. Teamgenote Agnieta Francke be haalde er de tweede plaats. Becht kan degradatie LRC niet voorkomen goes - LRC moet net als Kloetinge en Nivo Sparta een stapje terug doen. De Leerdamse voetbalforma tie verloor zaterdag het beslissings duel met eersteklasser Berkum. Het werd 1-3 na verlenging. Dankzij Terneuzenaar Jean-Philip Becht dwong LRC nog een verlen ging af Hij zorgde in blessuretijd voor de 1-1. In de verlenging stelde Berkum alsnog orde op zaken en werd het 1-3. Het was voor Becht zijn laatste wedstrijd bij LRC. Komend sei zoen komt hij uit voor SHO. Lesley Kerkhove wint toernooi in Milaan goes - Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft in Milaan de Trofeo Bonfiglio op haar naam ge schreven. Samen met Arantxa Rus versloeg ze zaterdag in de halve finale het duo Lertcheewakarn/Rompies met 6-4 2-6 10-4 (super tie break). In de finale moesten ze het opne men tegen landgenote Richel Ho- genkamp en haar Engelse partner Laura Robson. Kerkhove en Rus wonnen in twee sets: 6-0 6-4. Kerkhove zag het dubbelspeltoer- nooi in Milaan vooral als voorbe reiding op Roland Garos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34