Sport ing voor megatocht rij jij dat gat eens dicht... PZC Maandag 26 mei 2008 3 1 Ride for the Roses Voor de Zeeuwse editie van Ri de for the Roses, die op zon dag 31 augustus start en fi nisht in Goes, hebben zich 13.000 deelnemers gemeld. Daarvan rijden er 7000 de lang ste afstand (100 kilometer), 4500 deelnemers rijden de 50 kilometer, 1500 doen mee op de 25 kilometer. De teams van ABN/Amro, Zee land Seaports, de politie en Ra bobank hebben met zo'n 150 mensen in koers de grootste ploeg deelnemers. Binnenkort wordt er nog een dag gepland waarop de laatste Zeeuwse deelnemers kunnen inschrijven. Het Zeeuwse team van ex-top- sporters is samengesteld door de voormalige handbalinterna tional Ron de Jonge. Hij speelde in zijn carrière voor Walcheren, EMM en Hermes uit Den Haag. Kees Bal, de ex-wielrenner van het Zeeuwse comité van Ride for the Roses, verkende zater dag samen met de voorrijders van de tocht en sponsors van de Nederlandse veilingen de 100 kilometer. ►- De ex-topsporters, met vooral veel wielrenners en atleten, re den een tochtje van Goes over Noord-Beveland en terug. ►- De verkenningstocht werd ge organiseerd door ZLM, dat de eerste Zeeuwse sponsor was die zich aanmeldde voor Ride for the Roses. vloedkering, dat moet toch een fantastische gezicht zijn?" Kees Bal, die eerder op de dag is vertrok ken met een gezelschap, sluit later weer aan en spreekt ook al van een overweldigend succes. „Wie had dat durven denken, dat we hier in Zeeland alle records zou den breken?" Niemand die daar nog aan twijfelt, want de Zeeuwse editie van Ride for the Roses over treft alle vorige edities al op voor hand. De ZLM, waar de topsporters za terdag verzamelden, is één van de grote sponsors. Hubèr Rentmees ter (ex-voetballer) en Emerence van Wingen (ex-tennisster) straal den op de dag van de trainingsrit de gastvrijheid uit die straks het evenement moet sieren. Ron de Jonge heeft daarop inge speeld met zijn initiatief om zo veel mogelijk Zeeuwse ex-topspor- ters warm te maken. Die waren er bijna allemaal, zaterdag, behalve de voetballers die hij had bena derd. „Dat valt me eerlijk gezegd tegen, want het is toch de grootste sporttak", bedacht Theo Schouwe- naar na afloop. „Ik heb nog wel hoop dat ze er op de dag zelf wel zullen zijn", zei Ron de longe, de ex-handbalinternational. „Kijk, dat Peter van Vossen en Adrie Koster niet eens reageren, terwijl dit toch voor een prachtig doel is, vind ik geen stijl. Danny Blind heeft zich geëxcuseerd, Dennis en Gérard de Nooijer ook." Maar verder niet getreurd hoor. Want ook zonder die ex-voetbal- profs werd het zaterdag een buiten gewoon gezellig en gemoedelijk trainingstochtje. Ie pelotons aan flarden kon rijden. De Belgische klassieker Gent-Sta- den won hij vijf keer, drie keer schreef hij de Limburgse Hel van het Mergelland op zijn naam, hij won etappes en was leider in Olympia's Tour, zat in de selectie van de Olympische Spelen in Montreal, maar stapte in de bloei van zijn leven zo maar ineens uit het wielerwereldje. „Ik had nog even met de profs meegereden, om het eens mee te maken, maar toen had ik al geen ambitie meer." De Schicht is daarna niet meer ge signaleerd bij wielerkoersen. Hij heeft zich, nadat zijn bouwbedrijf over de kop was gegaan, veertien jaar geleden eerst teruggetrokken in het Limburgse Elsloo, woont nu ruim twee jaar in het hartje van Valkenburg, heeft samen met zijn jongste zoon weer een bouwbe drijf en verzamelt snelle en dure automobielen als hobby. Ferrari's, Rolls Royces, Mercedessen en wat er nog meer aan kapitale auto's is. „Ik heb vlakbij mijn huis in Val kenburg een loods, onder de grond. Daar staan op dit moment zeven auto's, maar dat verandert snel. Ik koop er soms weer wat bij, of ik ruil twee auto's voor één. Het is altijd mijn hobby geweest, van in mijn jonge jaren. En ik geniet er van. Ik heb in een hoekje van de loods een soort verkeerstoren van glas gebouwd. Daar ga ik, als ik klaar ben met poetsen, vaak even in zitten om te relaxen en naar mijn auto's te kijken." Toine van den Bunder was een uit zonderlijk talent als renner. Hij kon niet goed van huis, zeiden ze in die tijd, daarom heeft hij het nooit gered in het harde wielermi- lieu. „Het was geen heimwee, maar ik vond het niks om weken lang weg te zijn. Zoals naar de Olympische Spelen in Montreal. Daar voelde ik me niet thuis. Ik was blij dat het voorbij was. En met zo'n instelling kon je ook niet goed rijden." Hij maakte furore in de criteriums, die hij meestal met een vast verzet (53x15) reed. En vaak demarreerde hij vanuit de start om daama het hele peloton te dubbelen. Op het eind van zijn amateurtijd reed hij nog vier maanden met een Gazel leshirt bij de profs mee. Twee keer won hij een koers, in Eeklo en Sint Niklaas. „Jan Raas reed in dat jaar voor Raleigh en hij moest mij niet zo. Dat kwam, denk ik, omdat ik meer koersen had gewonnen dan hij en meer publiciteit kreeg. Toen ik prof werd, zorgde hij er voor dat de Raleighs mij geen me ter ruimte gaven. Ik reed eens een koers met loop Zoetemelk heel de wedstrijd in mijn wiel. Toen er een kopgroep wegreed, riep hij achter me: hé Schicht, rij jij dat gat eens dicht... Ik vond dat achteraf wel mooi, dat zelfs Joop Zoete melk mijn bijnaam kende." Wel vind ik het apart dat het zo logisch wordt gevonden dat de vrouwen al die weken meegaan. Zie je het al voor je dat alle sporters die uitgezonden worden naar de Olympische Spelen of naar een WK of EK standaard hun partner meenemen Oud-atlete Ellen van Langen in De Telegraaf over de voet balvrouwen van Oranje. „In Nederland is dat anders. Daar heeft men zoiets van doe maar gewoon. Maar ik vind 'gewoon' een belediging. Als ik tegen een vrouw zeg: u ziet er gewoon uit, denk ik niet dat ze het appreci eert." LA Galaxy-coach Ruud Gullit in Miljonair. „Meerdere keren heb ik dat proberen uit te leggen. Dan zei hij: Pak je autoriteit. Maar ik hoef mijn autoriteit niet te pakken. Die heb ik. Je bent een persoonlijkheid of je bent het niet." Clarence Seedorf over zijn breuk met bondscoach Marco van Basten. In De Volkskrant. „Je hoort dat de ene na de andere jonge renner wordt opgehemeld. Zo komt er steeds weer een nieuwe potentiële Tour-winnaar. En ik kan alweer bijna naar het bejaardentehuis." Wielrenner Pieter Weening stond te boek als de opvolger van Michael Boogerd. In NRC Handelsblad. „Die stilte voor de start, de race en door de finish gaan als je in vorm bent. Fantastisch. Ik krijg al kippenvel nu ik er over praat" Hordeloper Gregory Sedoc in AD Sportwereld over zijn passie voor de sport. 320 kilometer fietsen na titel Trainer Michel van den Heuvel had het voor de fi nalewedstrijd gekscherend ge zegd. Als Bloemendaal voor de derde keer de landstitel hockey zou pakken, dan zou hij van Eindhoven naar Bloe mendaal fietsen en weer te rug. Na het behalen van de kam pioensbeker zaterdag in Am stelveen was het geen grap meer: „Ik ga het doen, in één dag op en neer. Het is onge veer 320 kilometer. Ik zal nog een beetje moeten trainen, maar het gaat deze zomer ge beuren." Doelman Petr Cech is bijziend Doelman Petr Cech van Tsjechië heeft twee we ken voor het EK voetbal zijn zwakke plek prijsgegeven. De keeper van Chelsea is bij ziend en draagt sinds enkele maanden lenzen. „In het na jaar merkte ik dat ik sommige situaties verkeerd inschatte. Zo dacht ik tijdens de wed strijd tegen Arsenal dat ik een bal onder controle had, maar dat bleek niet zo te zijn", be kende de international aan het Tsjechische persbureau CTK. „Ik heb meteen een se rie testen laten doen. Daaruit bleek dat ik bijziend was", al dus de 26-jarige doelman. RUGMnüHBnHH Fans mogen zanger Wilhelmus kiezen De voetbalbond KNVB gaat peilen hoe aanhan gers van het Nederlands elftal het Wilhelmus willen horen. Fans kunnen via de website hun wensen kenbaar maken. Bij de kwalificatieduels voor het WK 2010 wil de bond die wensen in vervulling breng en. Sinds het najaar van 2005 kiest de voetbalbond er voor de volksliederen voor aan vang van een interland te la ten zingen door steeds wisse lende artiesten. Zo namen Jan Smit, Guus Meeuwis en Ernst Daniël Smid de hymne al 's voor hun rekening. Auto staat klaar voor Ronaldo Madrid is klaar voor de komst van sterspeler Cristiano Ronaldo, of hij nu wil of niet. De Spaanse krant Marca opende zaterdag met een foto van een gloednieu we Audi op het parkeerter rein van een dealer. Op het dashboard ligt een handge schreven briefje: afleveren bij Cristiano Ronaldo, sponsorau to Real. Audi heeft een spon sorcontract met de Spaanse club. Real Madrid probeert al wekenlang de Portugese voet baller los te weken bij zijn En gelse club Manchester Uni ted. Ronaldo heeft er nog een lopend contract van vier jaar. 6 Zenit Sint Petersburg heeft trainer Dick Advocaat 6 miljoen euro geboden als hij volgend seizoen aanblijft. Dat meldt de Russische krant Sport-Express. Het bedrag zou bijna het dubbele zijn van wat hij dit seizoen verdient. „Ik heb nog geen officieel aanbod ontvangen, maar het bestuur heeft me wel ge vraagd of ik nog een seizoen in Sint Petersburg wil blijven. Ik heb daarop gezegd dat het nog te vroeg is om daarover te pra ten", reageerde Advocaat in de krant. De spelers van Zenit hebben ieder een miljoen euro ontvan gen voor het winnen van de Uefa Cup, zo berichtte Sport-Ex- press. Het bereiken van de finale was al 400.000 euro waard. Daar kwam nog 600.000 euro bovenop voor de winst. :ie van Oosten-Hage, Antoine Goense, Erwin Simpelaar, Cees Rentmeester, Karin en Brigit Nuytinck-de Nijs. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33